PDA

צפה בגרסא המלאה : חיזוק רגליים?

skin
14-04-11, 18:35
אני ישמח מאוד אם תעזרו לי..
יש לי בעיות ברכיים ואני צריך לחזק ולשפר יציבות יעני אימוני יציבה..

יש לי רגליים כמו שקל רץ קנייתי:( אני רוצה לחזק אותם שיפסיקו להיות כאלה דקיקות..

אשמח לעזרה!

IGOR
14-04-11, 18:55
1.סקוואט.
2.דדליפט.
3.בהצלחה.
4.בלי התרגילים הלאה,הרגליים שלך ישארו דקיקות לנצח נצחים ותיהיה כמו ברבי.יום טוב.

godam
14-04-11, 19:04
1.סקוואט.
2.דדליפט.
3.בהצלחה.
4.בלי התרגילים הלאה,הרגליים שלך ישארו דקיקות לנצח נצחים ותיהיה כמו ברבי.יום טוב.

++1111

skin
14-04-11, 19:50
אוקיי שני אלה מחזקים את הרגליים אני בטוח..
אבל השאלה זה אם א.הם עובדים גם על יציבות? ב.זה לא פוגע בברכיים כיפופי ברכיים בתוספת משקל?

YYY
14-04-11, 20:11
א.כן
ב.לא

IGOR
14-04-11, 23:07
אוקיי שני אלה מחזקים את הרגליים אני בטוח..
אבל השאלה זה אם א.הם עובדים גם על יציבות? ב.זה לא פוגע בברכיים כיפופי ברכיים בתוספת משקל?

א.כן
ב.שוב אני אומר לך.עם טכניקה נכונה,שום חלק בגוף שלך לא יפגע.אתה יכול להגיד על כל תרגיל שהוא יכול לפגוע בך בחלק כלשהו.אבל אם תעשה אותו נכון,גם במשקל כבד לא יקרה לך כלום.
ג.תפסיק להקשיב לשטויות שאנשים מדברים ותתחיל לקרוא מאמרים.

skin
17-04-11, 01:45
אשמח ללינקים למאמרים על הנושא הספציפי..

IGOR
17-04-11, 01:47
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1489&CategoryID=82&Page=2

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1381&CategoryID=82&Page=3

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1252&CategoryID=82&Page=4

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1850&CategoryID=82&Page=1

בהצלחה..

Cuba
17-04-11, 01:50
איזה בעיות ברכים יש לך?
הלכת לרופא.?

skin
17-04-11, 22:04
שחיקת סחוסים די רעה,בעיות בפיקות ועוד משהו שקוראים לזה וורוס אין לי מושג מה זה..

אני אצל רופאים ומלא דברים כבר 3 שנים

Cuba
17-04-11, 22:06
תשאל אורטופד איזה תרגילים מותר לך
אם הוא יגיד לך שמותר לג פרס אז גם סקואט אתה יכול

Shai 22
17-04-11, 22:09
שחיקת סחוסים די רעה,בעיות בפיקות ועוד משהו שקוראים לזה וורוס אין לי מושג מה זה..

אני אצל רופאים ומלא דברים כבר 3 שנים

ורוב הסיכויים הם שהרופא שלך ישמע שאתה מרים משקולות אז הוא יגיד לך שזה לא טוב ויפגע לך עוד בברכיים ועוד כל מיני חארטות, כמו שהרופא שלי שאל אותי פעם בשביל מה אני מרים משקולות ולמה זה טוב בכלל, לעשות הליכה של חצי שעה 3 פעמים בשבוע תועיל לך הרבה יותר.... כן מה שתגיד דוקטור

בקיצור תתחיל לעשות סקוואט בטכניקה נכונה והכל יהיה בסדר

Cuba
17-04-11, 22:18
ורוב הסיכויים הם שהרופא שלך ישמע שאתה מרים משקולות אז הוא יגיד לך שזה לא טוב ויפגע לך עוד בברכיים ועוד כל מיני חארטות, כמו שהרופא שלי שאל אותי פעם בשביל מה אני מרים משקולות ולמה זה טוב בכלל, לעשות הליכה של חצי שעה 3 פעמים בשבוע תועיל לך הרבה יותר.... כן מה שתגיד דוקטור

בקיצור תתחיל לעשות סקוואט בטכניקה נכונה והכל יהיה בסדר

בגלל זה צריך לדעת מה לשאול

skin
17-04-11, 22:51
יש לי תור שבוע הבא לאורטופוד. מה כדאי לשאול אותו?

Cuba
17-04-11, 23:36
איזה תרגילים מותר לך לעשות לרגלים

skin
17-04-11, 23:52
הוא לא יודע מה זה דדליפט סקוואטים וכל זה..

IGOR
17-04-11, 23:57
אז תראה לו..אבל לא יודע.כאילו מה? דדליפט יכול להשפיע על הברכיים?

skin
18-04-11, 01:53
מצטט:
(רק תהיה בטוח עם הרופא שלך שאין בעיות ברך כלשהן).

הנה במאמר רשום על הסקוואט לגבי בעיות ברכיים..
סקוואטים עם משקל הפעולה הפשוטה של הכיפוף לדעתי היא מה שפוגע בברכיים..

סקוואט ללא משקל שווה משהו למסה?
איזה תרגילים ביתיים אפשר לעשות לרגליים בלי כיפוף?

IGOR
18-04-11, 02:49
שמע אתה חייב איכשהו לכווץ את השריר.אם אתה רוצה בלי כיפוף,אתה יכול לקחת תיק, לשים בו מלא משקל וככה ללכת איתו חח.אבל זה טיפשי.

Cuba
18-04-11, 09:07
מצטט:
(רק תהיה בטוח עם הרופא שלך שאין בעיות ברך כלשהן).

הנה במאמר רשום על הסקוואט לגבי בעיות ברכיים..
סקוואטים עם משקל הפעולה הפשוטה של הכיפוף לדעתי היא מה שפוגע בברכיים..

סקוואט ללא משקל שווה משהו למסה?
איזה תרגילים ביתיים אפשר לעשות לרגליים בלי כיפוף?

בכל תרגיל מורכב לרגלים יש כיפוף של הברך

סקואט , לחיצת רגלים , לג פרס
בגלל זה אם אתה יכול לעשות אחד מהם גם סקואט אתה יכול אבל אתה צריך לדעת איך לעשות תסקואט

סקואט שמבוצע כמו שצריך מחזק את הברכים , מחזק את הרצועות שמסביב

IdaNP
18-04-11, 14:59
בכל תרגיל מורכב לרגלים יש כיפוף של הברך

סקואט , לחיצת רגלים , לג פרס
בגלל זה אם אתה יכול לעשות אחד מהם גם סקואט אתה יכול אבל אתה צריך לדעת איך לעשות תסקואט

סקואט שמבוצע כמו שצריך מחזק את הברכים , מחזק את הרצועות שמסביב

בדיוק. אבל דגש על הסקוואט שמבוצע כמו שצריך, יש אנשים שקולטים את הטכניקה מהר ויש כאלה שלא. בגלל זה חשוב לקרוא הרבה ולראות הרבה סרטונים (בעיקר את הוידאו של ריפטו של ss) כדי לוודא שהטכניקה תהיה טובה.

Deadlift
18-04-11, 15:06
סקוואט שמבוצע נכון יכול לתרום לך (קרוב משפחה שלי היו לו בעיות ברכיים וביצע סקוואטים והם עברו). הרי מדובר בתרגיל אורטופדי,הוא עובד על הרצועות שמסביב לברך-וזה בעיקרון מה שמפחית ואף מעלים את הכאבים בברכיים.

skin
18-04-11, 23:36
עידן יש לך סרטון?
אני נגיד בפיזיוטריפה שעשיתי לברך לימוד אותי לעמוד עם הגב אל הקיר ולעשות כיפוף רק עם הברכיים למטה
שהגב נשאר ישר והידיים מופנות קדימה..

ככה צריך לעשות סקוואט נכון?

nadavmoore
19-04-11, 00:05
סקין א. אין סיכוי שהפזיוטרפיסט שלך לא יידע מה זה סקוואט ודדליפט ואם הוא לא יודע כדי שתחליף אותו
ב. אם יש לך אי יציבות בברך אתה צריך להתחיל מחיזוק השרירים מסביב , חשוב מאד הגלוטס (התחת) ה4 ראשי וההאם סטרינג אבל. סקוואט\דדליפט הם לא תרגילים שמומלצים לעשות כשיש לך בעיות ברכיים בשלב הראשוני. תתחיל מכמו שאמרת לעשות חצי סקוואט על הקיר עם כדור פיט בול מאחוריך. אתה יכול גם לעמוד ולשים כסא ועם רגל אחת להעביר מעל הכסא ולהחזיר אותה בלי להניח אותה על הרצפה. ברגע שהשרירים שלך קצת יתחזקו וייצברו ייציבות אז תתחיל לעשות סקוואטים ודד ליפטים שאגב באמת יימנעו פציעות ושחיקה של הסחוס אם תעשה אותם נכון. שים לב! אתה ח-י-י-ב לעשות אותם נכון כי תנועה לא נכונה תפגע לך בברך \ תגרום לך לדלקת ושטויות כאלו. אני מדבר מנסיון (אחרי ניתוח שיחזור רצועה צולבת ותפירת 2 מיניסקוסים) וחצי שנה של שיקום

skin
21-04-11, 03:00
תודה על התשובה נדב!

שמע אני הייתי בזמן הצבא חודשיים ברצף בפיזיוטרפיה יום יומית וזה מה שלימדו אותי:
- להיצמד לקיר עם הגב,ליישר את הידיים ולכווץ את הבטן ואז לרדת עם הברכיים.
- לשכב על הגב ישר להרים רגל אחת באוויר ולעשות סיבוב באוויר במשך חצי דקה.
- להעביר רגל אחת מעל הכדור קדימה ואחורה בזמן שהשנייה על הכדור עצמו.
- קצת תרגילי מדרגות..

מה אתה אומר?אני מחפש חוץ מיציבות גם לחזק את הרגליים/ברכיים מבחינת חוזק ומאסה כמובן.
לא כ"כ הבנתי את הקטע של החיזוק מסביב..
למה לדעתך דדליפט וסקוואטים לא טוב עכשיו?סקוואט עובד על חיזוק וגם ייצוב הברך..דדליפט לא סגור על זה..

תודה!!

nadavmoore
21-04-11, 12:16
לא אמרתי שזה לא טוב, אמרתי שבדר"כ עושים תרגילים שהם רבע סקוואט ובידודים להאמסטרינג ולקוואדס ורק אז עוברים לדד ליפט וסקוואט מלאים (עם משקל ממש נמוך עד שסגורים על הטכניקה ומעמיסים משקלים) אם אתה חושב שהגעת לרמה שאתה יכול ומוכן לעשות סקוואט\דדליפט - לך על זה, זה רק יועיל לך.

skin
21-04-11, 15:09
אה התכוונתי סקוואט בלי משקל עשיתי בפיזיוטרפיה..
סקוואט בלי משקל לא עובד על חיזוק רגליים ומאסה מבחינה רצינית?
אתה יכול להסביר יותר בתכל'ס איך עושים בידודים להאמסטרינג וקוואדס כי אין לי מושג..

nadavmoore
21-04-11, 15:13
בעיקרון יש מליון תרגילים, כל תרגיל כיפוף\פשיטה של הברך בלי להפעיל שרירים אחרים. אני מניח שעשית את זה בפיזיוטרפיה. לך לפזיוטרפיסט רציתי פעם אחת תשאל אותו אם הברך שלך יציבה מספיק כדי להתחיל לעשות סקוואט מלא ודד ליפט עם משקל. אם הוא ייתן את האישור תתחיל לעשות

skin
21-04-11, 16:05
סבבה אני ישאל אותו גם על האמסטרינג וקוואדס..

תודה באמת אחי!