PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר לסיבי הכוח (b)

firesmoker
17-04-11, 12:50
יש לי כמה שאלות בקשר לסיבים האלה שמי שלא יודע אלו הסיבים שהליפטרים עובדים והם סיבי כוח ולא היפרטרופיה:
1:הסיבה שאנשים מבוגרים 25+ חזקים יחסית מצעירים זה כיוון שסיבי הכוח שלהם b סיימו להתפתח?
2:שבילדרים עובדים במכון על היפרטרופיה, סיבי b הכוח גודלים גם פשוט יותר סיבי הניפוח b+a וקצת סיבי b לעומת הליפטרים שזה הפוך-יותר סיבי b לעומת פחות סיבי a+b ולכן ההבדלים בכוח זה נכון?
3: שאלה שאני יודע פחות או יותר תתשובה אבל לביטחון..איש שלא מתאמן במכון ונחשב חזק מאוד טבעית (זאת אומרת בלי אימונים) יהיה בעל הרבה פחות סיבי b מבילדר אפילו חובבן (שנתיים רציניות) פשוט הכוח שלו הוא שהוא נולד עם יותר סיבי b מאדם ממצוצע מה שעושה אותו "חזק" יחסית לשאר האוכ

ladybug
17-04-11, 15:37
אחי זה תלוי אם זה סיבים אופטים או לא

HeavyWeight
17-04-11, 15:46
א. אין דבר כזה "סיבי כוח ולא סיבי היפרטרופיה" - שריר מייצר כוח נקודה. זה שיתכן ויש הבדלים ביכולת של סיבים שונים בשריר ליצור כוח זה כבר עניין אחר אבל כולם יכולים ליצור כוח ובכולם יכולה להיות היפרטרופיה.

ב. לענות על השאלות שלך:

1. מה הקשר ? יש פה "ילדים" בני פחות מ-18 שיכולים לעשות קרקס מאנשים בני 25+ בלי בעיה.

2. קודם כל - תגדיר בילדרים. רוב הפורום הזה הוא לא בילדרים אלא הוא wannabes בילדרים. בילדר אמיתי בהכרח מזריק, והרוב פה - לא.

עכשיו אחרי שהגדרנו מה זה בילדר צריך להגדיר היפרטרופיה - להיפרטרופיה יש 2 סוגים:
- היפרטרופיה סרקופלזמית - זה יחסית רוב מה שקורה אצל בילדרים שזה בעצם שהשריר גדל (וזהו).
- היפרטרופיה מיופיברילית - זו היפרטרופיה שבעצם גורמת לעליה במספר מולקולות האקטין והמיוזין (שמזה מורכבים סיבי השריר).

היפרטרופיה סרקופלזמית תמיד נלוות להיפרטרופיה מיופיברילית - ההיפך איננו כך.

עוד כמה דברים: אין דבר כזה סיבי ניפוח - זה בכלל דבר שהרגע המצאת ולא קיים.

3. לא מחייב כלום.

subzero1122
17-04-11, 16:19
א. אין דבר כזה "סיבי כוח ולא סיבי היפרטרופיה" - שריר מייצר כוח נקודה. זה שיתכן ויש הבדלים ביכולת של סיבים שונים בשריר ליצור כוח זה כבר עניין אחר אבל כולם יכולים ליצור כוח ובכולם יכולה להיות היפרטרופיה.

ב. לענות על השאלות שלך:

1. מה הקשר ? יש פה "ילדים" בני פחות מ-18 שיכולים לעשות קרקס מאנשים בני 25+ בלי בעיה.

2. קודם כל - תגדיר בילדרים. רוב הפורום הזה הוא לא בילדרים אלא הוא wannabes בילדרים. בילדר אמיתי בהכרח מזריק, והרוב פה - לא.

עכשיו אחרי שהגדרנו מה זה בילדר צריך להגדיר היפרטרופיה - להיפרטרופיה יש 2 סוגים:
- היפרטרופיה סרקופלזמית - זה יחסית רוב מה שקורה אצל בילדרים שזה בעצם שהשריר גדל (וזהו).
- היפרטרופיה מיופיברילית - זו היפרטרופיה שבעצם גורמת לעליה במספר מולקולות האקטין והמיוזין (שמזה מורכבים סיבי השריר).

היפרטרופיה סרקופלזמית תמיד נלוות להיפרטרופיה מיופיברילית - ההיפך איננו כך.

עוד כמה דברים: אין דבר כזה סיבי ניפוח - זה בכלל דבר שהרגע המצאת ולא קיים.

3. לא מחייב כלום.

מה עם סיבי מאסה?

firesmoker
17-04-11, 16:28
אוקי אז לפי מה שהבנתי היפרטרופיה לניפוח מכילה התחזקות שריר אך התחזקות שריר לא מכילה ניפוח זאת הכוונה שלך ב2 שענית בישביילי???

firesmoker
17-04-11, 17:51
אוקי סוף סוף הבנתייייייייייייייייי אל תתיחסו להודעה הקודמת ו heavywight יש לי שאלה מסכמת אחרונה ואבקש רק ממך לענות ובתשובה של כן או לא: הסיבים הורודים (סרקופלזמית) מכילים כוח ?? ? ? ?? ?

HeavyWeight
17-04-11, 19:59
WTF is סיבים ורודים ?

כל סיב שריר מייצר כוח.

HeavyWeight
17-04-11, 20:00
מה עם סיבי מאסה?

בזה אני לא מבין. שאל את הכ1רדי הוא מתעסק בהיפרטר1פיה (היי ! שמת לב שזה גם הניק שלו בפורום ? :bye1:)

Cuba
17-04-11, 20:02
wtf is סיבים ורודים ?

כל סיב שריר מייצר כוח.

לפי הקורס ליצנים יש לך סיבים לבנים type 1 וtype 2 הtype 1 זה הורודים סיבים שמשתתפים למשל בריצות 800 מטר וכל השטויות האלה ככה כתוב בספר פיזילוגיה לול1

HeavyWeight
18-04-11, 11:28
כן, אמרתי שיש לכל שריר מאפיינים פיזיולוגיים שונים כמו למשל פקטור יצור כוח אבל את מי זה מעניין ? הגוף יודע להפעיל שריר ולא קבוצת סיבים ככה שבסופו של דבר ההתעסקות צריכה להיות בהשגת המטרה שאליה שואפים.

Cuba
18-04-11, 11:31
זה סתם בולשיט
יש לי סיבים אדומים אז אני לא יכול לעלות מאסה!!!!

עוד תרוצים של אנשים שלא יודעים להתאמן

כל עוד אתה לא ברמת העלית אתה יכול לעשות הכול

ראה ערך חדש :):):):)

njfgn jg
18-04-11, 14:45
אם אתה מגיע למספיק סיבים מהתזונה אין לך מה לדאוג מזה