PDA

צפה בגרסא המלאה : פאקקק אני חושב שהבנתי סוף סוף!! תהבדלין בין החזרות בילדר וליפטר

firesmoker
20-04-11, 21:55
תקשיבו אני ישבתי על הנושא הזה שעות ואני חושב שאני קלטתי את העניין, הבנתי נכון? :

חזרות 15+ עובדות על סיבולת זאת אומרת להרים משקל מסוים לכמה שיותר זמן/חזרות.

8-12 חזרות בילדר: עכשיו כאן זה יותר מפורט אוקי אז בעצם מה שהחזרות האלו עושות זה לנפח,לתת כוח ובמידה מסוימת גם לשפר את הסיבולת של השריר ועכשיו אני אפרט: בוא נגיד שאדם מסוים נולד עם שריר ניקח לדוגמה את שרירי הרגליים עכשיו כאן יש עניין של גנטיקה שתפקידה בנוסף העניין של האסטטיקה וה"עיצוב" של אותו שריר (עיצוב לדוגמא נגיד בקוביות יש כאלה שיש להם קוביות מסודרות ויש כאלה שממש לא) הוא לחלק את אותו שריר לאחוזים של סיבי שריר מסויימים- בוא נגיד שאנחנו מדברים על בנאדם שנולד עם הגנטיקה הבאה: סיבי שריר אדומים-20% (שבוא נגיד סתם במספר ללא חשיבות על מנת להבין טוב יותר את ההמשך, 2 סיבים כאלה [במספר ללא חשיבות שמסמל את "מס' הסיבים" כביכול בשריר- שברור שהוא לא נכון]) אוקי עכשיו סיבי שריר ורודים- נגיד 50% (במספר ללא חשיבות שוב שמסמל את "מס' הסיבים" כביכול בשריר- 8). סיבי שריר לבנים- 30% ובמספר (כמובן לא אמיתי) 5 אוקי אז בואו נגיע לעיקר למה שמספר החזרות הזה עושה: אמרנו שלאותו אדם יש היקף נגיד ברגל 55 ואחוז הסיבים האדומים הוא 20%, סיבים ורודים 50% וסיבים לבנים 30% אוקי אז ברגע שהאדם מתחיל להתאמן על השריר הזה (רגליים למי ששכח) הוא בעצם מגדיל את הנפח שלו מ55 ס"מ ל65 ס"מ עכשיו מה שקרה כאן (שימו לב כאן מגיע הרעיון המרכזי) אותו שריר כמובן גדל אך מספר הסיבים האדומים נשאר 20% מהרכב השריר , הורוד נשאר 50% והלבן נשאר 30% אך מה שקרה כאן הוא שזוכרים שנתתי מספר לכל סיב? זהו השינוי שבעקבתו גדל ההיקף של השריר: האדום גדל מ-2 ל 5 (קצת כיוון שלסיב אדום יש היפרטרופיה מאוד נמוכה) והלבן והורוד נשארו אומנם אותו אחוז אך מספרם גדול בצורה שווה הלבן מ5 ל15 והורוד מ8 ל18 וזה בעצם מה שקורה בעבודה על הטווח חזרות הזה.

עכשיו הטווח חזרות אצל ליפטר שיוצר כוח 1-5: השריר שלנו לא מנצל אפילו חצי מהכוח שהוא יכול לייצר. כאן בעצם נכנס מה שעושה אימון כוח- הוא מגביר את "הניצול" של סיבי השריר שאיתם אנו משתמשים (גיוס יחידות מוטוריות) לדוגמא:בוא ניקח דימוי שהשריר שלנו ברגל לדוגמא שההיקף שלה הוא 55 ס"מ עובדת במשקל המקסימלי שהיא יכולה. הכוח שהיא הצליחה לייצר (גיוס סיבים מוטורים) הוא 40% מהשריר ומה שאימוני הכוח עושים הוא ללמד את השריר לנצל יותר סיבים מוטורים מה שאומר שאותו שריר באותו היקף התחזק, אם נגיד אותו אדם עבד הרבה על אימוני כוח הוא יכול להגיע לאפשרות (קיצונית) שאותו שריר למד לנצל 80% מהשריר שלו זאת אומרת שהאדם על אותו היקף רגל (55 ס"מ) יכול עכשיו לדחוס כפול ממה שיכל לפני אימוני הכוח.
ובגלל זה פוואר ליפטר יכול להרים כפול 2 ממר אוליפמפיה ולא להראות כמוהו כי הליפטר מנסה שלא לעלות במסת שריר כי זה יכול להוות חיסרון משמעותי בישבילו - יותר מסת שריר=>יותר משקל=>עולה בקטגורית המשקל שלו בתחרויות.
וזהו התפקיד העיקרי של אימוני הכוח למרות שהאימון כוח מביא גם להיפרטרופיה אך לא במידה כמו מספר החזרות של 8-12 כמו של הבודיבילדר. ולכן מי ששואף להשיג גוף מושלם (מסת שריר גדולה, גיוס יחידות מוטוריות הכי הרבה שאפשר מאותו שריר וסיבולת של אותו שריר גדולה צריך לשלב בין שלושת החזרות)

תודה על הקריאה השקעתי הרבה מאמץ בפוסט. אז הבנתי נכון?:)

YYY
20-04-11, 22:04
לא.‎‎‎

Cuba
20-04-11, 22:05
וואי איך גילית את זה?!
תכתוב ספר!

AMSHIKASHVILI
20-04-11, 22:11
כ..ן בערך, תקרא מאמרים בנושא כדי לחדד וללטש את הידע שלך בנושא

firesmoker
20-04-11, 22:29
לא.‎‎‎

למה לא? ואם אתה אומר את זה סתם ככה כי משעמם לך אז תדע לך שאתה פשוט אדם רע שלא מתחשב באחרים ובזמנם וברצון שלהם לדעת משו שגם אותך מעניין ולשפר את תחום שגם ככה מעפן בארץ.

firesmoker
20-04-11, 22:29
וואי איך גילית את זה?!
תכתוב ספר!

אל תנסה להיסלבלט זה לא מתאים אחי =/ אז הבנתי? אני מחזיק ממך אחי

Shai 22
20-04-11, 22:30
למה לא? ואם אתה אומר את זה סתם ככה כי משעמם לך אז תדע לך שאתה פשוט אדם רע שלא מתחשב באחרים ובזמנם וברצון שלהם לדעת משו שגם אותך מעניין ולשפר את תחום שגם ככה מעפן בארץ.

אם הייתה יודע כמה צחקתי עכשיו

IGOR
20-04-11, 23:06

גם אני חחחחחחחחחח הרג אותי.בן אדם רע חחח

Cuba
20-04-11, 23:49
אל תנסה להיסלבלט זה לא מתאים אחי =/ אז הבנתי? אני מחזיק ממך אחי

כי אתה מתעסק בחרא

Jack3D
20-04-11, 23:56
למה יש לכם מנהג לערוף ראשים של משתמשים חדשים? תפרגנו ותעשו הרגשה טובה גם אם לא באמת קראתם עד הסוף. אני יכול לאמר לך שאני למדתי כמה דברים שלא התעמקתי יותר מדי בנוגע לסיביי שריר. תודה לך(;

firesmoker
21-04-11, 00:00
למה יש לכם מנהג לערוף ראשים של משתמשים חדשים? תפרגנו ותעשו הרגשה טובה גם אם לא באמת קראתם עד הסוף. אני יכול לאמר לך שאני למדתי כמה דברים שלא התעמקתי יותר מדי בנוגע לסיביי שריר. תודה לך(;

גבר בישבילי יש כאן רק 2-3 תגובות האיגור ושי הם ילדים חסרי חיים כל היום כאן בפורום 24/7 ואני חותם לך את זה חושבים הם משו אבל אפחד לא מתייחס אליהם עזוב שטויות אין להם משו אחר לעשות חוץ מלנסות לצאת גברים בפוסטים רד מהם הם סתם.. ולנושא שלי פשוט תגידו אם הבנתי נכון?!?!:1eye::1eye:

IGOR
21-04-11, 00:01
גבר בישבילי יש כאן רק 2-3 תגובות האיגור ושי הם ילדים חסרי חיים כל היום כאן בפורום 24/7 ואני חותם לך את זה חושבים הם משו אבל אפחד לא מתייחס אליהם עזוב שטויות אין להם משו אחר לעשות חוץ מלנסות לצאת גברים בפוסטים רד מהם הם סתם.. ולנושא שלי פשוט תגידו אם הבנתי?!?!:1eye::1eye:

לנו אין חיים? אתה מנסה כל היום להבין משהו לגבי הסיבים ומזיין תמוח עם כל האשכולים הדבילים שאתה פותח ולנו אין חיים? חח מצחיק אתה.

Jack3D
21-04-11, 00:04
גבר בישבילי יש כאן רק 2-3 תגובות האיגור ושי הם ילדים חסרי חיים כל היום כאן בפורום 24/7 ואני חותם לך את זה חושבים הם משו אבל אפחד לא מתייחס אליהם עזוב שטויות אין להם משו אחר לעשות חוץ מלנסות לצאת גברים בפוסטים רד מהם הם סתם.. ולנושא שלי פשוט תגידו אם הבנתי נכון?!?!:1eye::1eye:

חבר אתה פתחת על אנשים שאני מכבד, אם כבר אז כבר. תטלפן לקאי גרין בנוגע למאמר שלך או לחלופין אם קאי לא עונה תתקשר לג׳אי קאטלר ואם מוצא חן בעיניו אז תיגש בבקשה למרק ריפטו שיוסיף את זה כדף פתיחה לספר ה ss שלו. המון בהצלחה (;

IGOR
21-04-11, 00:06
חבר אתה פתחת על אנשים שאני מכבד, אם כבר אז כבר. תטלפן לקאי גרין בנוגע למאמר שלך או לחלופין אם קאי לא עונה תתקשר לג׳אי קאטלר ואם מוצא חן בעיניו אז תיגש בבקשה למרק ריפטו שיוסיף את זה כדף פתיחה לספר ה ss שלו. המון בהצלחה (;

:):):):)..תאמין לי אתה.

Nitric Oxide Troll
21-04-11, 00:11
וואי כמה טיפשות

an!malbiceps
21-04-11, 14:44
תקשיבו אני ישבתי על הנושא הזה שעות ואני חושב שאני קלטתי את העניין, הבנתי נכון? :

חזרות 15+ עובדות על סיבולת זאת אומרת להרים משקל מסוים לכמה שיותר זמן/חזרות.

8-12 חזרות בילדר: עכשיו כאן זה יותר מפורט אוקי אז בעצם מה שהחזרות האלו עושות זה לנפח,לתת כוח ובמידה מסוימת גם לשפר את הסיבולת של השריר ועכשיו אני אפרט: בוא נגיד שאדם מסוים נולד עם שריר ניקח לדוגמה את שרירי הרגליים עכשיו כאן יש עניין של גנטיקה שתפקידה בנוסף העניין של האסטטיקה וה"עיצוב" של אותו שריר (עיצוב לדוגמא נגיד בקוביות יש כאלה שיש להם קוביות מסודרות ויש כאלה שממש לא) הוא לחלק את אותו שריר לאחוזים של סיבי שריר מסויימים- בוא נגיד שאנחנו מדברים על בנאדם שנולד עם הגנטיקה הבאה: סיבי שריר אדומים-20% (שבוא נגיד סתם במספר ללא חשיבות על מנת להבין טוב יותר את ההמשך, 2 סיבים כאלה [במספר ללא חשיבות שמסמל את "מס' הסיבים" כביכול בשריר- שברור שהוא לא נכון]) אוקי עכשיו סיבי שריר ורודים- נגיד 50% (במספר ללא חשיבות שוב שמסמל את "מס' הסיבים" כביכול בשריר- 8). סיבי שריר לבנים- 30% ובמספר (כמובן לא אמיתי) 5 אוקי אז בואו נגיע לעיקר למה שמספר החזרות הזה עושה: אמרנו שלאותו אדם יש היקף נגיד ברגל 55 ואחוז הסיבים האדומים הוא 20%, סיבים ורודים 50% וסיבים לבנים 30% אוקי אז ברגע שהאדם מתחיל להתאמן על השריר הזה (רגליים למי ששכח) הוא בעצם מגדיל את הנפח שלו מ55 ס"מ ל65 ס"מ עכשיו מה שקרה כאן (שימו לב כאן מגיע הרעיון המרכזי) אותו שריר כמובן גדל אך מספר הסיבים האדומים נשאר 20% מהרכב השריר , הורוד נשאר 50% והלבן נשאר 30% אך מה שקרה כאן הוא שזוכרים שנתתי מספר לכל סיב? זהו השינוי שבעקבתו גדל ההיקף של השריר: האדום גדל מ-2 ל 5 (קצת כיוון שלסיב אדום יש היפרטרופיה מאוד נמוכה) והלבן והורוד נשארו אומנם אותו אחוז אך מספרם גדול בצורה שווה הלבן מ5 ל15 והורוד מ8 ל18 וזה בעצם מה שקורה בעבודה על הטווח חזרות הזה.

אז הבנתי נכון?:)

:book::book::book::eek::eek::eek::eek:

hypertrophy
21-04-11, 19:29

חחחחחחח התפוצ'יפס נתקע לי בגרון חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אני נמס פה

!Demon!
21-04-11, 19:50
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

black
21-04-11, 21:19
אני לא חושב שיש זמן יותר מתאים להגיד את זה אבל...

Shut the fuck up and train.

IGOR
21-04-11, 21:32
אני לא חושב שיש זמן יותר מתאים להגיד את זה אבל...

Shut the fuck up and train.

תמשיך להפציץ גבר..

Shai 22
21-04-11, 21:33
בלקי אתה נשמע ממש הארדקור, המשך כך

black
21-04-11, 22:10
אלה הסיבי הארדקור.

SMURF
22-04-11, 07:03
אתמול בשירותים גיליתי שני סוגים חדשים של סיבים. אני אבקש מ-firesmoker הסבר בנושא. מעניין אם זה יפתור לי את הדילמה לגבי ההבדל בין בילדינג לליפטינג???