PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה| אימון רגליים בזמן שברי מאמץ.

novice2
14-05-11, 15:11
שלום רב,

יש לי שברי מאמץ מתחת לברכיים, באזור הטיביה השמאלית והימנית. הם נחשבים די קלים עד כמה שאני יודע. כרגע אני במנוחה ולא עושה ריצות ולא מאמן את הרגליים(סקאווטים וכל אימון אחר) אלא מתרכז רק בפלג גוף עליון.

רציתי לדעת, האם מותר לאמן את הרגליים? קראתי באינטרנט שכדאי אך הבנתי שלא כדאי. עד שאפנה לרופא מקצועי ברצוני לדעת מכם האם זה מומלץ? אם כן, למה? אם לא, למה?
חשוב לי להבין למה מותר/אסור ומה הסיבות לכך.

תודה רבה ושבת שלום :)

Cuba
15-05-11, 10:47
לך לאורטופד שיגיד לך מה מותר ומה אסור

tal_s
15-05-11, 11:55
שלום רב,

יש לי שברי מאמץ מתחת לברכיים, באזור הטיביה השמאלית והימנית. הם נחשבים די קלים עד כמה שאני יודע. כרגע אני במנוחה ולא עושה ריצות ולא מאמן את הרגליים(סקאווטים וכל אימון אחר) אלא מתרכז רק בפלג גוף עליון.

רציתי לדעת, האם מותר לאמן את הרגליים? קראתי באינטרנט שכדאי אך הבנתי שלא כדאי. עד שאפנה לרופא מקצועי ברצוני לדעת מכם האם זה מומלץ? אם כן, למה? אם לא, למה?

קראת שכדאי ומזה הבנת שלא כדאי.:crazy:

novice2
15-05-11, 12:47
קראת שכדאי ומזה הבנת שלא כדאי.:crazy:
לא, קראתי במקום מסוים שכדאי אבל קראתי גם שלא כדאי..עד שאני אפנה לרופא אני רוצה לדעת עוד.

novice2
16-05-11, 22:10
מישהו?

eatinpie
16-05-11, 23:26
אף פעם לא דיברתי עם מקצוען בנוגע לזה. למעשה תמיד חשבתי ששברי מאמץ זה משהו שפשוט קורה כחלק אינטגרלי מריצה. כמעט כל פעם שאני רץ אני אוכל מעט שברי מאמץ, בזמן אימוני כח לא יצא לי.

לא ייחסתי לזה חשיבות ולא התפתחו בעיות עם הנושא.

למעשה רק עכשיו אני מבין שזו יכולה להיות בעיה...

novice2
17-05-11, 18:10
כן זה מסוכן, במצב קיצוני יכול לגרום לנזק בלתי הפיך ושבר ואני עוד רוצה וצריך לשמור את הרגליים לצבא(חי"ר בעזרת השם) ולחיים הארוכים שיהיו לי.

ד"ר עופר בר
21-05-11, 05:48
שלום רב,

שברי מאמץ נגרמים מ over use ברגליים בדר"כ,
ובעיקר בטיביות (שוקיים).
כשזה קורה (גם בצבא) מקובל להפחית עומסים לתקופה מסויימת,
בהתאם לדרגת שבר המאמץ הנקבעת במיפוי.
למיפוי עצמות שולח רופא.

רפואה שלמה.

novice2
21-05-11, 17:23
תודה רבה על התגובה :)

עשיתי כבר מיפוי עצמות לפני כ 3 שבועות בערך.
נחתי והאמת שכבר כמה ימים שלא כואבות לי הרגליים, שמתי טראומל(אם אתה מכיר) והשתדלתי לטפל ברגליים כמה שיותר ולתת להן לנוח. אני אוכל הרבה מזונות עם סידן וויטמינים(טחינה לדוג'). לא רצתי חודש וחצי בערך.

ביום שני יש לי תור לרופא שוב כדי לראות מה הוא אומר ומתי הוא ממליץ לי לחזור להתאמן.

תודה רבה שוב ושבת שלום :)