PDA

צפה בגרסא המלאה : סוכר ענבים לאחר אימון בחיטוב

evgeny93
20-05-11, 20:19
האם הומלץ לקחת כפית של סוכר ענבים ביחד עם אבקת החלבון לאחר אימום בתקופת חיטוב??
או שמא עלי לקחת 3 תמרים במקום??

nadavmoore
20-05-11, 20:58
לא זה ולא זה
שתה חלבון עם מים

גל ציון-פור
21-05-11, 11:16
אני תמיד בעד פירות (לא בהגזמה כמובן). בעיקר בגלל הויטמינים/מינרלים/סיבים.
עדיף על קלוריות ריקות שתקבל מסוכר ענבים.
בברכה
גל

IGOR
21-05-11, 15:25
לא זה ולא זה
שתה חלבון עם מים

למה לא? אפשר הסבר בקשה?

YYY
21-05-11, 15:36
למה לא? אפשר הסבר בקשה?

כי אינסולין לא יתן לך אף יתרון באף שלב של החיטוב

yonivais
22-05-11, 11:46
כי אינסולין לא יתן לך אף יתרון באף שלב של החיטוב

לפי מה שאתה אומר אז אכילת פחמימות ושתיית חלב לא מומלצים במהלך חיטוב?
לשייק חלבון וכנ"ל גם לחלב יש אפקט אינסולימי גבוה יחסית ולשניהם יש יתרון בכל שלב בחיטוב...
אני לא בעד צריכה מופרזת של סוכר ענבים בזמן אימון, אבל כמות קטנה לא תשפיע על מהלך החיטוב ואפילו תועיל לאחר אימון אירובי עצים...

-Shalev-
22-05-11, 11:53
מסכים עם יוני וגל

Cuba
22-05-11, 12:23
לשייק חלבון וכנ"ל גם לחלב יש אפקט אינסולימי גבוה יחסית ולשניהם יש יתרון בכל שלב בחיטוב...
אני לא בעד צריכה מופרזת של סוכר ענבים בזמן אימון, אבל כמות קטנה לא תשפיע על מהלך החיטוב ואפילו תועיל לאחר אימון אירובי עצים...

בגלל זה עדיף לאכול פחממה מורכבת בחיטוב ולא סוכר ענבים וחד סוכר

חלב גם לא הכי מומלץ בשלב מתקדם של החיטוב

באופן כללי מה שמשפיע על הירידה שך זה המאזן קלורי וחלב זה סתם מיותר בחיטוב יותר מידי קלוריות שאתה מכניס מנוזלים שאפשר לאכול אוכל מוצק במקום

חוץ מזה שאני לא רואה למה גם במאסה לבזבז כסף על הסוכר ענבים הזה..

!Demon!
22-05-11, 12:35
סוכר ענבים אחרי אימון תמיד=בזבוז כסף
בחיטוב, אינסולין אף פעם לא יעזור
אנחנו שוב חוזרים לדיון של הקיצות פחמימות...למרות שאינסולין פוגע בליפוליזה, באחוזי שומן גבוהים לא ניראה בעיה כי הניוד הוא יחסית קל.
לgi ,ערך גליקמי,אין קשר לירידה -עלייה במשקל...בסופו של דבר מה שקובע זה כמות הפחמימה כי היא קובעת את כמות האינסולין.
מוצרי חלב טובים בחיטוב בגלל הויטמינים והמינרלים שלהם בגדול...אומרים שלקזאין אפקט אנטי קטבולי, אבל לא ראיתי ביסוס לזה ככה שאני ממש לא סגור על זה.

Cuba
22-05-11, 12:38
סוכר ענבים אחרי אימון תמיד=בזבוז כסף
בחיטוב, אינסולין אף פעם לא יעזור
אנחנו שוב חוזרים לדיון של הקיצות פחמימות...למרות שאינסולין פוגע בליפוליזה, באחוזי שומן גבוהים לא ניראה בעיה כי הניוד הוא יחסית קל.
לgi ,ערך גליקמי,אין קשר לירידה -עלייה במשקל...בסופו של דבר מה שקובע זה כמות הפחמימה כי היא קובעת את כמות האינסולין.
מוצרי חלב טובים בחיטוב בגלל הויטמינים והמינרלים שלהם בגדול...אומרים שלקזאין אפקט אנטי קטבולי, אבל לא ראיתי ביסוס לזה ככה שאני ממש לא סגור על זה.

למרות כל מה שאמרת אני לא הייתי ממליץ לימשהו להתשתגע על החלב בחיטוב

ליטר חלב=
600 קלוריות
50 פחממה
33 חלבון
30 שומן

!Demon!
22-05-11, 12:45
למרות כל מה שאמרת אני לא הייתי ממליץ לימשהו להתשתגע על החלב בחיטוב

ליטר חלב=
600 קלוריות
50 פחממה
33 חלבון
30 שומן

זה ברור...דיברתי על מוצרי חלב בכללי ולא רק חלב

yonivais
22-05-11, 13:35
בגלל זה עדיף לאכול פחממה מורכבת בחיטוב ולא סוכר ענבים וחד סוכר

חלב גם לא הכי מומלץ בשלב מתקדם של החיטוב

באופן כללי מה שמשפיע על הירידה שך זה המאזן קלורי וחלב זה סתם מיותר בחיטוב יותר מידי קלוריות שאתה מכניס מנוזלים שאפשר לאכול אוכל מוצק במקום

חוץ מזה שאני לא רואה למה גם במאסה לבזבז כסף על הסוכר ענבים הזה..

אני לא אמרתי שחלב או סוכר ענבים מומלץ בחיטוב מתקדם, אני שיערתי שפותח האשכול לא נימצא כרגע על 13 אחוז ומטה, אלא קצת יותר. ברור שמה שמשפיע על הירידה זה המאזן הקלורי בשילוב עם תפריט מתאים. אני לא רואה סיבה שלא לשלב חלב בתפריט חיטוב כאשר לוקחים את הפחמימה והשומן בחשבון הערך הקלורי. בחיטוב מתקדם, אני מסכים איתך לגמרי.

evgeny93
22-05-11, 13:44
אז מה המסקנה?
לאכול תמריםבמקום?

!Demon!
22-05-11, 13:48
אין צורך מיוחד לאכול משהו ישר אחרי אימון,לא בחיטוב ולא במסה...למרות שאתה יכול..
תיראה שיוצאים לך ערכים נכונים ביום, תתמקד בעיקר

yonivais
22-05-11, 13:55
אין צורך מיוחד לאכול משהו ישר אחרי אימון,לא בחיטוב ולא במסה...למרות שאתה יכול..
תיראה שיוצאים לך ערכים נכונים ביום, תתמקד בעיקר

כל מילה בסלע.

Cuba
22-05-11, 14:49
הארוחה אחרי אימון חשובה במקרה שלא אכלת כל היום שום דבר ואז כבר הגוף כן צריך אוכל

אבל נגיד אכלת לפני האימון אין צורך למהר ולדחוף אוכל ישר אחרי אימון

YYY
22-05-11, 15:22

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחח

לאף אחד מהם אין יתרון בחיטוב בהקשר של אינסולין.

תשייק חלבון המסריח שלך מייצרים במיוחד עם אפקט אינסוליני כמה שיותר קטן כי אינסולין זה חרא.

חלב זה חרא לחיטוב. חיטוב על 0 פחמימות הוא היעיל ביותר by far.

עוד שאלות?

YYY
22-05-11, 15:23
הארוחה אחרי אימון חשובה במקרה שלא אכלת כל היום שום דבר ואז כבר הגוף כן צריך אוכל

אבל נגיד אכלת לפני האימון אין צורך למהר ולדחוף אוכל ישר אחרי אימון

גם זה לא משנה בחיטוב.

yonivais
22-05-11, 15:54
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחח

לאף אחד מהם אין יתרון בחיטוב בהקשר של אינסולין.

תשייק חלבון המסריח שלך מייצרים במיוחד עם אפקט אינסוליני כמה שיותר קטן כי אינסולין זה חרא.

עוד שאלות?

דבר ראשון, אני לא אמרתי שאינסולין מהווה יתרון בחיטוב, אבל אי אפשר למנוע את ההפרשה שלו.
בנוגע לחיטוב דל פחמימה, כל עוד אתה לא נימצא על אחוז שומן נמוך(שלב מתקדם)- אין סיבה לעשות אותו ולסבול ממנו, כי הסיכוי לאבד מסת שריר גדול יותר. ו"by far" תגיד לחברים המתרוממים שלך, אם יש לך משהו להגיד, תגיד- רק אל תתנשא.

!Demon!
22-05-11, 16:00

עוד שאלות?

ממש לא...
אם תירד מ50 גרם פחמימה הגוף יהפוך חומצות אמינו לגלוקוז ואז גם הפסדת חלבון וגם גרמת לאותה "קפיצה" אינסולינים...
זה קורה כי יש חלקים בגוף שלא יכולים בלי פחמימה

Cuba
22-05-11, 16:09
גם זה לא משנה בחיטוב.

לא דיברתי על חיטוב

!Demon!
22-05-11, 16:22
וגם בחיטוב למה לא לאכול חלבון לפני אימון?

YYY
22-05-11, 16:29
ממש לא...
אם תירד מ50 גרם פחמימה הגוף יהפוך חומצות אמינו לגלוקוז ואז גם הפסדת חלבון וגם גרמת לאותה "קפיצה" אינסולינים...
זה קורה כי יש חלקים בגוף שלא יכולים בלי פחמימה

זה לא נכון וזה תהליך שלא קורא בדיאטה דלת פחמימות כי לרוקן אגרי גליקוגן לוקח בין יום ליומיים עם אימונים עצימים מה שאומר שאחרי 3-4 ימים הגוף יתחיל לפרק חומצות אמינו לגלוקוז... בגלל שהוא מפרק רקמות שומן זה יעכב אותו עוד יותר לתהליך... זה יוצא הרבה קלוריות השומן שאתה מאבד.

בגלל בדיאטה כזאת ישך 5 ימים דלים 2 ימי העמסה אתה לא מגיע למצב הזה וגם אם כן (למרות שקשה לי להאמין אם אכלת מספיק בהעמסה) זה קורה מאוד קרוב להעמסה ככה שבמקרה הרע הפסדת חצי יום של "העמסה בכיאילו" ושוב - זה לא קורה הרבה.

!Demon!
22-05-11, 17:42
החלק הראשון לא כלכך ברור לי...מה אמרת על שומן לא הבנתי
דבר ראשון דל זה לא רק 5 יום דל 2 העמסה...יש גם 10 יום דל ו2 העמסה , ושם כביכול שורפים טוב יותר שומן..פשוט זה פחות מומלץ למתאמני משקולות,וגם לא לכולם זה נוח וקל...
דבר שני,כל הקטע של דל פחמימה זה להיכנס למצב קטוזיס, שזה אומר שימוש בגופי קטון.זה קורא כשאין לך גלוקוז כמעט בדם, כלומר מאגרי גליקוגן מרוקנים ואתה מכניס בין 50-100 גרם.
ככה שאם נגיד כמו שאמרת תוך יומיים רוקנת גליקוגן, ו3 יום אתה על 0 פחמימה לא יהיה ניצול חומצות אמינו לגלוקוז?ברור שיהיה...כמו שאמרתי הגוף חייב את הכמות גלוקוז הזאת
וכניראה לא סתם ככה מבצעים את הדיאטה ולא איך שאתה אומר להיות על 0...

Nitric Oxide Troll
22-05-11, 21:40
זה לא נכון וזה תהליך שלא קורא בדיאטה דלת פחמימות כי לרוקן אגרי גליקוגן לוקח בין יום ליומיים עם אימונים עצימים מה שאומר שאחרי 3-4 ימים הגוף יתחיל לפרק חומצות אמינו לגלוקוז... בגלל שהוא מפרק רקמות שומן זה יעכב אותו עוד יותר לתהליך... זה יוצא הרבה קלוריות השומן שאתה מאבד.

בגלל בדיאטה כזאת ישך 5 ימים דלים 2 ימי העמסה אתה לא מגיע למצב הזה וגם אם כן (למרות שקשה לי להאמין אם אכלת מספיק בהעמסה) זה קורה מאוד קרוב להעמסה ככה שבמקרה הרע הפסדת חצי יום של "העמסה בכיאילו" ושוב - זה לא קורה הרבה.

קורא
קורא
קורא
קורא
קורא
קורא

YYY
22-05-11, 21:48
החלק הראשון לא כלכך ברור לי...מה אמרת על שומן לא הבנתי
דבר ראשון דל זה לא רק 5 יום דל 2 העמסה...יש גם 10 יום דל ו2 העמסה , ושם כביכול שורפים טוב יותר שומן..פשוט זה פחות מומלץ למתאמני משקולות,וגם לא לכולם זה נוח וקל...
דבר שני,כל הקטע של דל פחמימה זה להיכנס למצב קטוזיס, שזה אומר שימוש בגופי קטון.זה קורא כשאין לך גלוקוז כמעט בדם, כלומר מאגרי גליקוגן מרוקנים ואתה מכניס בין 50-100 גרם.
ככה שאם נגיד כמו שאמרת תוך יומיים רוקנת גליקוגן, ו3 יום אתה על 0 פחמימה לא יהיה ניצול חומצות אמינו לגלוקוז?ברור שיהיה...כמו שאמרתי הגוף חייב את הכמות גלוקוז הזאת
וכניראה לא סתם ככה מבצעים את הדיאטה ולא איך שאתה אומר להיות על 0...

לא הוא לא.
מה שונה בין 50 ל10 גרם פחמימה? מה יהיה ההבדל לעזאזל?

!Demon!
22-05-11, 22:02
לא הוא לא.
מה שונה בין 50 ל10 גרם פחמימה? מה יהיה ההבדל לעזאזל?

חחח אין לך מה להתעצבן...
בגוף יש איברים כמו המוח שחייבים גלוקוז...בשיא קטוזיס, המוח יכול להשתמש בגופי קטון לכ75 % מהצריכה האנרגתית שלו, השאר מחייב גלוקוז...לכן, אם אין לך גלוקוז מבחוץ, הגוף בנוי ככה שהוא יכול להפוך חומצות אמינו לגלוקוז...א
כעיקרון חלבון גבוהה יותר מהכמות הגבוהה שאתה גם ככה אמור לצרוך אולי תפטור את הבעיה , פשוט להגיד שלהיות על 0 הכי טוב זה לא נכון, זה הכל...ואם החלבון שלך גם ככה לא כזה גבוהה תבין לבד מה ההשלכות

BPM
23-05-11, 00:46
חחח אין לך מה להתעצבן...
בגוף יש איברים כמו המוח שחייבים גלוקוז...בשיא קטוזיס, המוח יכול להשתמש בגופי קטון לכ75 % מהצריכה האנרגתית שלו, השאר מחייב גלוקוז...לכן, אם אין לך גלוקוז מבחוץ, הגוף בנוי ככה שהוא יכול להפוך חומצות אמינו לגלוקוז...א
כעיקרון חלבון גבוהה יותר מהכמות הגבוהה שאתה גם ככה אמור לצרוך אולי תפטור את הבעיה , פשוט להגיד שלהיות על 0 הכי טוב זה לא נכון, זה הכל...ואם החלבון שלך גם ככה לא כזה גבוהה תבין לבד מה ההשלכות

זה לא מדוייק. בתהליך כמו Gluconeogenesis, אתה יכול להפוך גליצרול לגלוקוז, וככה הגוף מספק גלוקוז לרוב התהליכים שהוא צריך. שימוש בחומצות אמינו הוא מאוד קטן.

!Demon!
23-05-11, 01:14
זה לא מדוייק. בתהליך כמו gluconeogenesis, אתה יכול להפוך גליצרול לגלוקוז, וככה הגוף מספק גלוקוז לרוב התהליכים שהוא צריך. שימוש בחומצות אמינו הוא מאוד קטן.
זה נכון חלקית מה שאתה אומר, הגוף יהפוך גם שומן לגלוקוז, אבל בהתחלה זה יהיה יחס של 1:3 בערך, לטובת החלבון(חלבון יותר)
אחרי זה 1:1 בערך...
אם להיות יותר מדוייקים ,בהתחלה סביב ה75 גרם חלבון ביום(!), לאחר מכן סביב ה20...זה ממש קצת?

BPM
23-05-11, 01:15
זה נכון חלקית מה שאתה אומר, הגוף יהפוך גם שומן לגלוקוז, אבל בהתחלה זה יהיה יחס של 1:3 בערך, לטובת החלבון(חלבון יותר)
אחרי זה 1:1 בערך...
אם להיות יותר מדוייקים ,בהתחלה סביב ה75 גרם חלבון ביום(!), לאחר מכן סביב ה20...זה ממש קצת?

מאיפה המספרים הללו?

!Demon!
23-05-11, 01:17
זה זכור לי מהספר של לייל מקדונלד,על הדיאטה הקטוגנית...זה ממחקרים שבוצעו.

BPM
23-05-11, 01:23
נשמע לא הגיוני, אשמח לקבל את המחקר.

!Demon!
23-05-11, 09:18
תקרא את הספר..אם ליי אומר ומגבה עם חמקרים, לי זה נשמע מאוד הגיוני

BPM
23-05-11, 10:45
תקרא את הספר..אם ליי אומר ומגבה עם חמקרים, לי זה נשמע מאוד הגיוני

זה שהוא אומר דבר כזה או אחר זה לא אומר שזה נכון.... ללייל היו כבר הרבה ניתוחים כושלים של מחקרים וצריך לדעת מה לקחת ממנו ומה לא! (ראה באתר שלו, ארוחה לאחר האימון והתגובות מתחת).
אני לא מכיר תהליך כזה ואני לא חושב שמחקר כזה קיים.
מהסתכלות בספר שלו כרגע, הוא רושם שהגוף משתמש ב 75 גרם חלבון ליצירה של 75 גרם פחמימה ליום, רק במצב של הרעבה מוחלטת ללא הכנסה של מזון כלל. במצב של אכילה, הגוף ינווט כ-90% מהאנרגיה שלו מחומצות שומן ויהפוך לגלוקוז ולשאר הדברים שהוא צריך.

!Demon!
23-05-11, 11:02
חחח איזה מצחיק אתה...הוא כתב ספר שנחשב לאחד הטובים, והוא בכללי אחד המומחים הגדולים בתזונה, אבל" אתה לא חושב"...המחקר מוצג בספר שלו, אז זה אומר שהוא לא קיים?אם היית קורא תספר, או קורא טוב ,היית יודע את זה...בנוסף מה שאתה אומר נכון בכללי,כלומר זה נכון שהגוף בכללי יקח את רוב האנרגליה משומן ,כרגע מדברים על הפקה של גלוקוז בלבד,ומה נדרש לכך.

מצב הרעבה מוחלט או לא, לא משנה בקטע של גלוקוז בלבד!
בשניהם הגוף ייצר גלוקוז בכמה דרכים, הרוב אבל יבוא מחלבון ואחרי זה משומן ,איך שרשמתי, איך שרשום שם.
אם יש לך מקור אמין יותר מזה, אתה מוזמן הביא...
אי אפשר להסתמך על מה שאתה או אני חושבים...

BPM
23-05-11, 11:49
חחח איזה מצחיק אתה...הוא כתב ספר שנחשב לאחד הטובים, והוא בכללי אחד המומחים הגדולים בתזונה, אבל" אתה לא חושב"...המחקר מוצג בספר שלו, אז זה אומר שהוא לא קיים?אם היית קורא תספר, או קורא טוב ,היית יודע את זה...בנוסף מה שאתה אומר נכון בכללי,כלומר זה נכון שהגוף בכללי יקח את רוב האנרגליה משומן ,כרגע מדברים על הפקה של גלוקוז בלבד,ומה נדרש לכך.

מצב הרעבה מוחלט או לא, לא משנה בקטע של גלוקוז בלבד!
בשניהם הגוף ייצר גלוקוז בכמה דרכים, הרוב אבל יבוא מחלבון ואחרי זה משומן ,איך שרשמתי, איך שרשום שם.
אם יש לך מקור אמין יותר מזה, אתה מוזמן הביא...
אי אפשר להסתמך על מה שאתה או אני חושבים...

תקרא שוב את הספר, אתה צריך ריענון....עמוד 44 בשבילך. ובמקום להסתמך על אנשים אחרים תתחיל להסתמך על עצמך, ללייל מקדונלד יש עוד דרך ארוכה כדי להיחשב "מומחה גדול בתזונה"...
שים לב שהספרים שלו מודפסים בהפצה מקומית ואף חברת הפצה גדולה לא רוצה לקחת עליו חסות, תבין את הסיבות לבד!!!
ואם אתה חושב שאין הבדל בין תהליכי שימוש והסבת האנרגיה משומן במצב של הרעבה טוטאלית לבין תזונה רגילה, אין לי מה להתווכח איתך יותר, יש לך ש.ב לעשות.

!Demon!
23-05-11, 12:00
חחחחחח טוב,אתה בטח מומחה גדול יותר...
בכל מקרה עמוד 44 בשבילך:
Excluding the glucose made by recycling lactate and pyruvate, the body will produce the 100 grams of glucose which it needs from the breakdown of approximately 180 grams of TG and 75 grams of muscle protein (see Table 1) (6).
Table 1: Sources of glucose during the initial stages of starvation Source Glucose produced (grams) Amount of carbohydrate required by brain ~100 Breakdown of 180 grams of TG 18 Breakdown of 75 grams of protein 75 Total carbohydrate produced per day 93 in the liver
As long term adaptation to ketosis continues, there are a number of adaptations which occur to further spare glucose. From the third day of ketosis to three weeks of fasting, the brain gradually increases its use of ketones for fuel, ultimately deriving up to 75% of its total energy from ketones (6,26). This shift to using ketones by the brain means that only 40 grams of glucose per day is required, the remaining 60-75 grams of energy being provided by ketones (26). This means that less protein must be broken down to produce glucose. Since TG breakdown will still provide 18 grams of glucose per day, protein breakdown will only be 20 grams per day

להסתמך על עצמך זה טוב, אבל לא אני ולא אתה לא חוקרים ולא מומחים והידע של שנינו הוא ממחקרים ומומחים, שלי לפחות...ככה שאיןפה להסתמך על עצמך,תזונה זה מדע,יש מחקרים שמסיכים ומוכיחים דברים...אם אתה הולך פה עם התחושה שלך ,אז אתה פשוט לא מבין כלום ואין לי מה להתווכח איתך בכלל
ושוב, אין הבדל לא בדרך הפקת אנרגיה,שגם הוא לא גדול,אלה בדרך הפקת פחמימות, שבשני המצבים יש 0 הכנסה.אם אתה לא יודע את זה ,אתה זה שצריך לעשות שיעורים
אני ישמח אם תראה לי איפה רשום שיש הבדל....

nadavmoore
23-05-11, 13:02
בואנה אם היה לי מושג על מה אתם מדברים היה לי מה זה מעניין כל הדיון הזה

!Demon!
23-05-11, 13:08
מדובר על מצב שהגוף מקבל 0 גרם פחמימה...
הגוף חייב כמות מינימלית של פחמימה, אבל זה לא מחייב שהיא תבוא ממקור חיצוני כמו לחם למשל,אלה לגוף יש דרכים להסתדר ולהפיק גלוקוז מכמה מקורות כמו:שומן וחומצות אמינו.
הויכוח בגדול הוא על זה שהוא אומר שכמות החלבון המנוצלת לתהליך זה קטנה ביותר, ואני אומר וגם מוכיח לו שבהתחלה הכמות היא 75 חלבון לצורך הפקה של 75 גרם גלוקוז(מתוך 100,תחשב לבד עם זה קצת) ולאחר כמה זמן 20 גרם לעומת 18-20 משומן.
אבל מסתבר שגם מחקרים וגם לייל מקדונלד לא יודעים כלום מהחיים שלהם, ויש לנו פה חוקר מוביל בתחום ,שלא הראה לי הוכחה אחת עד עכשיו והולך עם האינטואיציה שלו פה..."וכמובן צודק"

nadavmoore
23-05-11, 13:17
רגע ומה זה מעגל קרבס? זה לא קשור?

!Demon!
23-05-11, 13:22
זה atp, מעגל אנרגיה
זה פחות קשור כרגע

YYY
23-05-11, 13:36
תקרא שוב את הספר, אתה צריך ריענון....עמוד 44 בשבילך. ובמקום להסתמך על אנשים אחרים תתחיל להסתמך על עצמך, ללייל מקדונלד יש עוד דרך ארוכה כדי להיחשב "מומחה גדול בתזונה"...
שים לב שהספרים שלו מודפסים בהפצה מקומית ואף חברת הפצה גדולה לא רוצה לקחת עליו חסות, תבין את הסיבות לבד!!!
ואם אתה חושב שאין הבדל בין תהליכי שימוש והסבת האנרגיה משומן במצב של הרעבה טוטאלית לבין תזונה רגילה, אין לי מה להתווכח איתך יותר, יש לך ש.ב לעשות.

אז מי המומחה הכי גדול בתזונה בעולם לפי דעתך?

nadavmoore
23-05-11, 13:41
איתי זיו כמובן