PDA

צפה בגרסא המלאה : צריך עזרה, בתזונה בעיקר

yarino88
01-06-11, 09:39
היי אני ירין, חדש פה בן 23 גובה 1.88 משקל 82-83.
התחלתי להתאמן לפני כחודשיים בערך, 3-4 פעמים בשבוע בעיקר במטרה לנפח ולפתח גוף.
מההתחלה התחלתי בתוכנית 2 חלקים חזה, רגליים, יד אחורית/ גב, כתפיים, יד קדמית.
רואה התקדמות במשקלים וביכולות שלי בתוכנית בצורה לא רעה, אך עדיין לא שינוי מהותי וזואלי.
קניתי אבקת צ'מפיון מסה והתחלתי לקחת במטרה לזרז, אך יש משהו שמאוד מפריע לי עוד לפני שהתחלתי שהוא הבטן, אך אני לא יודע כל כך איך למצוא את האיזון בשביל להוריד מהבטן ולהעלות בשרירים אחרים אני חושש שגם לקחת את האבקה גורם לי להשמין עוד יותר באיזור.
הייתי רוצה ייעוץ לדרך עבודה נכונה ומה ואיך צריך לאכול מידי יום?
אני מניח שצריך לציין שעד עכשיו לא הכנסתי הרבה אירובי מכיוון שאמרו לי שזה נוגד את העלייה בשריר
תודה,
ירין

whice4188
01-06-11, 10:38
תשמע...כל תגובה שיתנו לך פה פשוט תבלבל אותך..חסר לך הרבה ידע,ואם התחום באמת מעניין אותך אז תתחיל לקרוא ואל תחפש שאנשים יגידו לך מה לעשות..

ובכל זאת כמה קווים שינחו אותך..
או שאתה רוצה לגדול במסת הגוף שלך,או שאתה רוצה לרדת באחוזי שומן,מלבד מקרים בודדים של גנטיקה אלוהית(להוציא מהמשוואה את המתודלקים) לא ניתן לעלות במאסה ולהוריד שומן בו זמנית.
אחרי שהחלטת מה אתה רוצה לעשות(ההחלטה הנכונה תיהיה כמובן לעלות במסה)

קח תוכנית שעובדת בעיקר(אם לא רק) בעזרת תרגילים מורכבים(מישהו אמר ss?)

אבקות חלבון לא תזרז כלום,היא בסך הכל עוד דרך להכניס קלוריות לגוף שלך(חלבון),ולא,היא לא תגרום לך להשמין יותר.
במצבך ההתחלתי כמעט כל דבר שתעשה בחדר כושר יביא לתוצאות יחסית מהירות..אבל ככל שתפנים יותר מהר
שמה שרוב האנשים עושים בחדר כושר לא תואם את המטרות שלהם,ותבין שכדי להגיע לתוצאות שאתה רוצה אתה צריך:לאכול המון(אני בטוח שאתה חושב שאתה אוכל המון,אתה לא),לבוא לחדר כושר במטרה להשתפר מאימון לאימון(ולא לאונן על הבייספס הלא מפותח שלך),ולנוח מספיק(לא 6 שעות מטכליות לא תופס פה)
אז הכל יראה לך אחרת...

עד אז,שיהיה בהצלחה!

yarino88
01-06-11, 13:38
תשמע...כל תגובה שיתנו לך פה פשוט תבלבל אותך..חסר לך הרבה ידע,ואם התחום באמת מעניין אותך אז תתחיל לקרוא ואל תחפש שאנשים יגידו לך מה לעשות..

ובכל זאת כמה קווים שינחו אותך..
או שאתה רוצה לגדול במסת הגוף שלך,או שאתה רוצה לרדת באחוזי שומן,מלבד מקרים בודדים של גנטיקה אלוהית(להוציא מהמשוואה את המתודלקים) לא ניתן לעלות במאסה ולהוריד שומן בו זמנית.
אחרי שהחלטת מה אתה רוצה לעשות(ההחלטה הנכונה תיהיה כמובן לעלות במסה)

קח תוכנית שעובדת בעיקר(אם לא רק) בעזרת תרגילים מורכבים(מישהו אמר ss?)

אבקות חלבון לא תזרז כלום,היא בסך הכל עוד דרך להכניס קלוריות לגוף שלך(חלבון),ולא,היא לא תגרום לך להשמין יותר.
במצבך ההתחלתי כמעט כל דבר שתעשה בחדר כושר יביא לתוצאות יחסית מהירות..אבל ככל שתפנים יותר מהר
שמה שרוב האנשים עושים בחדר כושר לא תואם את המטרות שלהם,ותבין שכדי להגיע לתוצאות שאתה רוצה אתה צריך:לאכול המון(אני בטוח שאתה חושב שאתה אוכל המון,אתה לא),לבוא לחדר כושר במטרה להשתפר מאימון לאימון(ולא לאונן על הבייספס הלא מפותח שלך),ולנוח מספיק(לא 6 שעות מטכליות לא תופס פה)
אז הכל יראה לך אחרת...

עד אז,שיהיה בהצלחה!

באמת חסר לי הרבה ידע ואולי פה זה מקום טוב להתחיל למצוא אותו...
אז קודם כל תודה על התגובה, וכן די צדקת אני חושב שאני אוכל הרבה (די בטוח שבאמת לא לפי מה שהבנתי מאחרים) אני פשוט לא רוצה שמה שאני כן אוכל בסוף יגיע למקומות שאני מנסה להפטר מהם...
שאלה שהיא אולי מאוד בורה מצידי, האם יש הבדל בין אבקות חלבון לגיינר( מה שאני לוקח בעצם) ?
כן שמעתי חוות דעת ממאמנים שאמרו שכדאי לי לחכות עם זה לאחר 5 חודש של אימון בערך...
ומה בהגדרה שלך נחשב כמנוחה מספיקה? עכשיו אני עושה את התוכנית שלי יומיים רצוף (כל יום חלק אחר) וביום אחרי מנוחה, וחוזר חלילה...

SIMAO
01-06-11, 16:20
תנסה לעלות בצורה מתונה.
לא כל אחד בנוי בצורה האופטימלית ביותר לעלייה במינימום שומן ומקסימום שריר ובעל גנטיקה מושלמת.
תעבוד בצורה יעילה בחד"כ.
עם האבקה לעלייה במסה של צ'מפיון אתה יכול לראות התקדמות בעלייה במשקל בצורה יפה אבל תצטרך להקפיד על ארוחות נוספות שיעזרו לך.
במסה אי אפשר כימעט למנוע עלייה של שומן,כאשר תגיע לחיטוב תוכל להוריד את השומן העודף שהצתבר אצלך.

Black Code
01-06-11, 19:51
הנוסחה מאוד פשוטה קודם תמצא מה ה BMR שלך. זה יתן לך את כמות הקלוריות שאתה צריך לצרוך כל יום רק בשביל להישאר איך שאתה היום. אם אתה רוצה לעלות 2.2 קילו של שריר בשבוע אתה צריך לצרוך 3500 קלוריות יותר ממה שהBMR שלך כרגע. זאת אומרת אם אתה מחלק את זה בשבוע אתה צריך 500 קלוריות יותר כל יום. אם אתה רוצה להוריד 2.2 קילו בשבוע אתה צריך לאכול 3500 קלוריות פחות מהBMR שלך כרגע. זאת אומרת או שתאכל 500 קלוריות פחות ביום או שתשרוף בקרדיו מה שאתה מעדיף.

אחרי שאתה יודע כמה אתה צריך לאכול כל יום אתה יכול לבנות לך תפריט שיתאים לך, לדעת את הBMR שלך:

http://health.discovery.com/centers/heart/basal/basal.html

IGOR
01-06-11, 19:54
הנוסחה מאוד פשוטה קודם תמצא מה ה bmr שלך. זה יתן לך את כמות הקלוריות שאתה צריך לצרוך כל יום רק בשביל להישאר איך שאתה היום. אם אתה רוצה לעלות 2.2 קילו של שריר בשבוע אתה צריך לצרוך 3500 קלוריות יותר ממה שהbmr שלך כרגע. זאת אומרת אם אתה מחלק את זה בשבוע אתה צריך 500 קלוריות יותר כל יום. אם אתה רוצה להוריד 2.2 קילו בשבוע אתה צריך לאכול 3500 קלוריות פחות מהbmr שלך כרגע. זאת אומרת או שתאכל 500 קלוריות פחות ביום או שתשרוף בקרדיו מה שאתה מעדיף.

אחרי שאתה יודע כמה אתה צריך לאכול כל יום אתה יכול לבנות לך תפריט שיתאים לך, לדעת את הbmr שלך:

http://health.discovery.com/centers/heart/basal/basal.html

מה לכל הרוחות? על מה אתה מבסס את כל זה?

Black Code
01-06-11, 20:25
מה לכל הרוחות? על מה אתה מבסס את כל זה?

זאת נוסחה די ידועה אבל אם אתה מבין אנגלית יש וידאו שמסביר את זה די טוב:

http://www.youtube.com/watch?v=56q1F5FqeZU&feature=feedu_more

IGOR
01-06-11, 20:32
הוא מדבר שם על דיאטה נו ו? איך אתה מצפה לצבור 2.2 קילו שריר בשבוע? בדיאטה אתה מאבד שריר ולא מעלה.

Black Code
01-06-11, 22:32
הוא מדבר על דיאטה במובן של תזונה ולא דיאטה במובן של הורדה במשקל המשמעות שונה באנגלית. תשמע זה לא מדע חלל ולא צריך להיות פרופסור בשביל להבין את זה.זה הופף את כל הקטע של התזונה לפשוט יותר וקל יותר, ברגע שאתה יודע למשל שהbmr שלך הוא 1800 קלוריות ביום ואתה רוצה לעלות עוד 10 קילו של מסה אתה פשוט אוכל 3500 קלוריות נוספות בשבוע או 2300 קלוריות כל יום במקום 1800(3500/7=500) ותוך חודש פחות או יותר אתה מוסיף עוד 10 קילו. כמובן שאם אתה אוכל במקדונלדס אתה תעלה במסה אבל בשומן לא בשריר, אבל אם אתה אוכל נקי ומעצב תפריט כמו שצריך ויש פה מיליון נושאים וכתבות שמסבירים את זה, ומשלב גם אימונים כמו שצריך אתה תעלה כמו שצריך ונקי.

זה גם תופס אם אתה רוצה לחטב ולרדת 10 קילו במקום לעלות אז אתה פשוט אוכל 1300 קלוריות במקום 1800 ותוך חודש אתה תאבד בערך 10 קילו. מה שיפה בזה שברגע שאתה מרוצה עם המצב שלך אתה מחשב את bmr שלך מחדש ונדבק אליו ונשאר כמו שאתה רוצה. אבל זה שוב תלוי במה שאתה אוכל, איך אתה רוצה לעלות במשקל ואיך אתה מתאמן. תשתמש בנוסחה הזאת תראה שזה עובד כמו שעון.

IGOR
01-06-11, 22:38
אתה לא יכול להעלות רק שריר. אתה תעלה גם בשומן בכל מקרה.
ומה זה המשפט הזה שדפקתה? "כמובן שאם אתה אוכל במקדונלדס אתה תעלה במסה אבל בשומן לא בשריר" מאיפה זה?
כל סוג של אוכל שאתה אוכל,יעזור לך בעליה במאסה. אני לא מאמין במושג "מאסה נקייה" משום שהכל תלוי בגנטיקה. חוץ מזה אני 1.96 כמה קלוריות אתה מצפה שאוכל? 5000? זה תקציב לא קטן. כמות הקלוריות צריכה לעלות לאט לאט. אם אתה רואה שאתה נתקע במשקלים,זה הזמן שצריך להעלות את כמות האוכל.

whice4188
03-06-11, 09:33
ברגע שאתה יודע למשל שהbmr שלך הוא 1800 קלוריות ביום ואתה רוצה לעלות עוד 10 קילו של מסה אתה פשוט אוכל 3500 קלוריות נוספות בשבוע או 2300 קלוריות כל יום במקום 1800(3500/7=500) ותוך חודש פחות או יותר אתה מוסיף עוד 10 קילו.

זה גם תופס אם אתה רוצה לחטב ולרדת 10 קילו במקום לעלות אז אתה פשוט אוכל 1300 קלוריות במקום 1800 ותוך חודש אתה תאבד בערך 10 קילו. מה שיפה בזה שברגע שאתה מרוצה עם המצב שלך אתה מחשב את bmr שלך מחדש ונדבק אליו ונשאר כמו שאתה רוצה. אבל זה שוב תלוי במה שאתה אוכל, איך אתה רוצה לעלות במשקל ואיך אתה מתאמן. תשתמש בנוסחה הזאת תראה שזה עובד כמו שעון.

אני לא מכיר הרבה אנשים בעולם הזה שעלו 10 קילו בחודש...

ונוסחאת הפלאים שלך בעלת משמעות שונה..זה לא כזה פשוט כמו שאתה עושה את זה(אולי פשוט ליישם,אבל התהליכים שעומדים מאחורי זה הם טיפה,ממש טיפה יותר מורכבים)

whice4188
03-06-11, 09:51
באמת חסר לי הרבה ידע ואולי פה זה מקום טוב להתחיל למצוא אותו...
אז קודם כל תודה על התגובה, וכן די צדקת אני חושב שאני אוכל הרבה (די בטוח שבאמת לא לפי מה שהבנתי מאחרים) אני פשוט לא רוצה שמה שאני כן אוכל בסוף יגיע למקומות שאני מנסה להפטר מהם...
שאלה שהיא אולי מאוד בורה מצידי, האם יש הבדל בין אבקות חלבון לגיינר( מה שאני לוקח בעצם) ?
כן שמעתי חוות דעת ממאמנים שאמרו שכדאי לי לחכות עם זה לאחר 5 חודש של אימון בערך...
ומה בהגדרה שלך נחשב כמנוחה מספיקה? עכשיו אני עושה את התוכנית שלי יומיים רצוף (כל יום חלק אחר) וביום אחרי מנוחה, וחוזר חלילה...

זוכר שדיברנו על שינוי זה הדרך המהירה ביותר להתקדם?..יופי..אז לגבי האוכל,זה השלב הראשון,תתחיל לאכול,לא צריך להתלכלך בקטע רע..אפשר להתלכלך בקטע מתון וזה גם בסדר,מה שכן חשוב פשוט להיות במאזן קלורי חיובי,כדי לדעת מזה אתה צריך לברר מהו הbmr שזה נוסחא די פשוטה וכללית.

ההתעסקות בין אבקת חלבון לגיינר היא מעניינת ואפשר לפתוח עלייה מיליון דיונים,אבל לפני שאתה בכלל חושב על תוספים אתה צריך להבין,סביר להניח שאין לך גנטיקה אלוהית(אני מדבר נטו על סמך סטטיסטיקה..) ולכן תקרא טוב טוב ותפנים..
אתה הולך לגדול,ואתה הולך לעלות באחוזי שומן,אין כזה דבר עלייה נקייה,זה השקר השיווקי הכי גדול של שנות ה2000...תתרגל לעובדה שהולכים לנזול לך פה ושם שומנים ממקומות שיגרמו לך ללכת עם חזה טיפה פחות נפוח,ככל שתפנים את זה מהר יותר,ככה תתקדם מהר יותר.
(אירובי מומלץ פעם פעמיים בשבוע,מיליון סיבות,מבחינתך,כנראה ימתן את העלייה באחוזי השומן)

בסוף תקופת מאסה מורידים אחוזי שומן,זה הרבה יותר פשוט מלעלות את המאסת שריר שאתה רוצה.
אל תפחד מהשומן,תלמד לקבל ולאהוב אותו,הוא אחד החברים הכי טובים שלך!!

בנוגע לתוספים,הם לא ינפחו אותך,ולא יעשו אותך יותר חזק..(אימונים חזקים ומבוקרים,שינה מספקת ותזונה באופן כללי יעשו את זה)
תוספים הם דרך להשלים את הצריכה הקלורית היומית שלך.זה קל,זה טעים וזה נח,מעבר לזה,אין לך מה להשקיע כלכך הרבה מחשבה,גיינר מכיל קלוריות מפחמימה שלא נמצאות(כמעט)באבקת חלבון רגילה,אם קשה לך לאכול מספיק פחמימות ביום ו/או חלבונים,אתה מוזמן להוציא עליהם מכיסך,לא,אתה לא חייב!!(אני באופן אישי יכול לאכול פחמימות 24 שעות ביממה,זה פשוט לא משביע אותי,ככה שאני צורך רק אבקת חלבון)

בנוגע לתוכנית אימונים...עוד פעם אני אומר,תשכח וא/ו אל תתייחס למה שאתה רואה בחדר כושר שלך,90 אחוז(כולל המדריך) כנראה לא ידועים מה הם עושים ולמה..אתה לא צריך לעבוד על הבייספפס שך,ולא על האמה,ולא לבודד עבודה על הסולאוס...אתה צריך תרגילים מורכבים...מורכבים מורכבים מורכבים:
סקוואט,בנץ',מילטרי,דד ליפט.כולם נמצאים בss..אנא ממך..תקרא על התוכנית,ותתחיל לעבוד על טכניקה של התרגילים(יש עוד תוכניות,אבל זאת מאוד יעילה)

אני אוסר עלייך לשאול אם התרגילים האלה מזיקים לגב לברכיים או למותן קסל..כי הם לא!!
ולא,אין תרגיל שיכול להחליף אותם,מי שיגיד לך שכן הוא אידיוט או שקרן..

שיהיה בהצלחה(בחיים לא נראה לי שנתתי כזאת תגובה ארוכה..)