PDA

צפה בגרסא המלאה : כתבה חדשה עלתה לאתר!

zivgin
08-07-11, 13:14
סקוואט VS לחיצת רגליים

אתם מוזמנים קרוא ולהגיב!
לכתבה - לחצו כאן (http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=399&ArticleID=1965)
תהנו!

נדב33
08-07-11, 13:27
כתבה מעולה- גם חשבתי כך-עכשיו אני בטוח
הכי חשוב זה התקדמות במשקלים ולא משנה התרגיל שאתה עובד

IGOR
08-07-11, 13:54
אף אחד לא אמר שלג פרס לא עוזר בגדילת מאסה ברגליים. אבל איך אפשר בכלל להשוות?

אנשים ששמים לך 8 פלטות בלג פרס יתבררו שהם חלשים ברגליים כי בסקוואט הם בקושי ירימו 80 קילו ויצא לי לראות כאלה. חוץ מזה,זה כמו להשוות בין לחיצת חזה במכונה לבין באנץ.

moo
08-07-11, 14:51
הכתבה הכי מטומטמם וחסרת בסיס שקראתי באתר

אני מתבייש שמאמר שכתבתי על ss עומד לצד מאמר אומלל שכזה

macho man
08-07-11, 15:09
סקוואט vs לחיצת רגליים

אתם מוזמנים קרוא ולהגיב!

תהנו!

חחחחחחחחחחחחחחח אתם פשוט עלובים

1. גל ציון פור מקסימום יודע כמה גרם חלבון יש בביצה ופה זה נגמר, באימונים אין לו הכשרה, ידע או מושג.
2. לייל מקדונלד הוא אוטוריטה בכל מה שקשור לתזונה, באימונים הוא גם חסר מושג

אתם עושים לעצמכם בושות ומורידים את עצמכם לרמה של "כושר מתחיל כאן".
אני לא חושב שזה כל כך מטריד אותכם, העיקר לעלות עוד מאמר כדי שיהיה קצת רייטינג באתר.

No_Troll
08-07-11, 15:09
ל1ל מה קרה בזמן האחרון (גם באתר השני) עם הלג פרס vs סקוואט
הידד ללייל מקדולנדס

גשש בלש
08-07-11, 15:13
תודה על המאמר
אני אקח זאת לתשומת ליבי

Cuba
08-07-11, 16:33
טוב שאתם לא עושים סדרת מאמרים כמו בפורום השני
צריך להעיף מפה את כל המאמרים ולהשאיר אולי 5

גשש בלש
08-07-11, 16:40
טוב שאתם לא עושים סדרת מאמרים כמו בפורום השני
צריך להעיף מפה את כל המאמרים ולהשאיר אולי 5

מסכים
כמו המאמר בנה ידיים גדולות יותר ו"מדוע למרימי משקולות אין היפרטרופיה משמעותית?"

Bodybuilder
08-07-11, 17:01
פשוט תת-רמה, הכי עיצבן אותי המסקנות המפגרות של הפרופסור, הוא טוען שיש בגופנו גורמים שמגבילים אותנו בסקוואט ולא מאפשרים לנו להתקדם (ברכיים - גב) כאשר שרירי הרגליים דורשים עוד משקל כדי לגדול, ולפי הטענה שלו בלג פרס האנשים תמיד מתקדמים, סימן שהתרגיל יותר טוב ..

פשוט אין מילים !
איך הוא הגיע לזה ?! התשובה האמיתית: אנשים עולים במשקלי העבודה בלג פרס - כי לג פרס הוא מכשיר לליצנים, אפשר להעמיס על המכשיר גם 600 קילו - המספר לא משקף את העומס, גם אדם לא מאומן מסוגל להרים את המשקל, סביר להניח שאפשר להתקדם במשקלי עבודה בתרגיל הזה מאימון לאימון לנצח, והכי מצחיק שכול מתאמן מתחיל שהתחיל ממשקל עבודה מצחיק של 20-30 קילוגרם בלג פרס, אחרי חודש יזיין את המח שהוא התחזק ב 700 - 800 %, כי היום הוא מצליח להרים 250 קילו בלג פרס wow, ממש מדהים ....

Bodybuilder
08-07-11, 17:10
לעומת זאת, עליה של 5 קילו במשקל העבודה בסקואט, לדוגמה מ 120 ל 5 חזרות ל - 125 לאותו מספר חזרות (עבודה בעצימות מרבית, החזרה החמישית מקסימלית), עליה כזאת מעידה על שיפור משמעותי ביכולת המתאמן, בלחיצת רגליית זה פשוט בלתי אפשרי.

macho man
08-07-11, 17:17
למה אתה מתווכח? גל ציון פור יודע בדיוק כמה כולסטרול יש בגרגר אורז!!

Cuba
08-07-11, 17:23
למה אתה מתווכח? גל ציון פור יודע בדיוק כמה כולסטרול יש בגרגר אורז!!

:nono::nono::nono::nono:
אין כולסטרול באורז מה לא עשית חיטוב בחיים?
אתה לא מקריב מספיק

No_Troll
08-07-11, 18:51
יואש מבין בתזונה כמו שלייל מבין באימונים.

zivgin
08-07-11, 18:54
לכל החבר'ה שכנראה לא יודעים לשלוט בעצמם, להבא יחולקו באנים ליותר אנשים.
אין בעיה להגיב ואין בעיה להסביר את עצמכם.
גם אין בעיה להעביר ביקורת, אבל ברגע שיתחילו פה מסכת ירידות, יחולקו באנים.

בנוסף, כל האנשים שהעבירו כאן ביקורת, לא טרחו לצרף סימוכין אחד אפילו!
אבל אותם אנשים טובים בלדבר(לא אנקוב בשמות).
שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

nadavmoore
08-07-11, 20:29
אמנם לא מאמר ולא בדיוק על הנושא אבל פה ריפ מסביר שלג-פרס אמו לעזור למתאמן להצליח להגיע לטווח המלא של הסקוואט אם הוא לא מספיק חזק לעשות את זה שהוא רק נכנס למכון.
http://vimeo.com/22735485

moo
08-07-11, 22:57

שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

סימוכין
תעיין בחומר של ריפ, בספר ss ומאמרים שלו באתר שלו
כמו כן מאמרים של ביל סטאר ובספר שלו
לא חסר סימוכין והסברים למה סקוואט>לג פרס, ולמה אי אפשר לשים אותם בכלל באותו משפט ביחד.

כל מתאמן כוח, ספורטאי
ואפילו בודיבילדרים שמתאמנים למטרת היפרטרופיה נטו סקוואט הוא הבסיס של הבסיס של התוכנית שלהם.

Cuba
08-07-11, 23:22

שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

תשמע 80% מהמאמרים באתר הזה צריך להעיף אותם הם לא רלוונטים כבר וידועים כמיתוסים
צריך להביא לפה יותר מאמרים רצינים מהגדולים בתחום ( ריפ , גלן פנדלי , ביל סטאר )
ובתחום התזונה ( ליל מקדונלד)
אלה מאמרים שישפרו את הידע באתר הזה יותר

באמת מאמר שמביא לך תוכנית אימון לידים זה לא נשמע לך קצת ליצני? במקום להביא מאמר שמסביר את החשיבות של הסקואט , בנץ' ,דדליפט , פרס לספורטאים , מפתחי גוף , פאוורליפטרים , סתם אנשים שרוצים לגדול ולהתחזק?

Scylla
09-07-11, 06:09
קובה, האתר פונה לאוכלוסיית מתאמנים כללית. למתאמן הממוצע לא חשוב כמה הוא מסקביט, אלא איך לחטב ואיך לגדול טיפטיפה בפלג גוף עליון. זהו.

גל ציון-פור
09-07-11, 08:44
לכל ידידי מפורום אימונים, שלום!
אתם מביישים את עצמכם ולא אותי עם התגובות האלה.
מעניין אותי כמה מכם מצאו מחקר קליני אחד ברמה טובה שמראה בוודאות שסקוואט גורם להיפרטרופיה
משמעותית הרבה יותר מלחיצת רגליים.
ואל תביאו לי את השטות של הפרשת הורמונים אנאבוליים מוגברת, כי זה לא תופס לטווח הרחוק!
עד שלא יהיה אחד כזה, תוכלו להסתמך על מי שתרצו, על כל המפורסמים שאתם הולכים אחריהם בעיניים עצומות.
אולי כדאי שתפתחו עינים.
אגב, המאמר היה מבוסס על לייל מקדונלד לא בגלל ידיעותיו הרבות בתחום האימון, אלא כי הבן אדם לא הולך בעיניים עצומות אחרי דברים שאינם נתמכים במחקרים קליניים איכותיים. את זה רובכם יודעים ודאי...

נ.ב.
על מרבית השטויות שאתם כותבים בפורום תזונה, אתם לא מקבלים תגובות מזלזלות מצידי, נכון?
צריך לשמור על רמה בסיסית של כבוד...
שבת שלום
גל

Cuba
09-07-11, 10:05
קובה, האתר פונה לאוכלוסיית מתאמנים כללית. למתאמן הממוצע לא חשוב כמה הוא מסקביט, אלא איך לחטב ואיך לגדול טיפטיפה בפלג גוף עליון. זהו.

מתאמן ממוצע צריך לדעת חשיבות של תרגילים מסויימים אם הוא רוצה באמת להתקדם

Cuba
09-07-11, 10:10
מעניין אותי כמה מכם מצאו מחקר קליני אחד ברמה טובה שמראה בוודאות שסקוואט גורם להיפרטרופיה
ואל תביאו לי את השטות של הפרשת הורמונים אנאבוליים מוגברת, כי זה לא תופס לטווח הרחוק!
עד שלא יהיה אחד כזה, תוכלו להסתמך על מי שתרצו, על כל המפורסמים שאתם הולכים אחריהם בעיניים עצומות.
אולי כדאי שתפתחו עינים.
אגב, המאמר היה מבוסס על לייל מקדונלד לא בגלל ידיעותיו הרבות בתחום האימון, אלא כי הבן אדם לא הולך בעיניים עצומות אחרי דברים שאינם נתמכים במחקרים קליניים איכותיים. את זה רובכם יודעים ודאי...

נ.ב.
על מרבית השטויות שאתם כותבים בפורום תזונה, אתם לא מקבלים תגובות מזלזלות מצידי, נכון?
שבת שלום
גל

גל סקואט יותר טוב לרגלים בגלל הזווית בברך , סקואט מתחת למקביל מביא לך איזור כוחות בין האמס לבין הקואד

לג פרס במקרה הטוב אתה מגיע למקביל במקרה הפחות טוב זה כמו רבע סקואט

ושלא נדבר שלג פרס זה נטו רגלים סקואט עובד על עוד שרירים

IGOR
09-07-11, 17:22
אולי כדאי שתפתחו עינים.

נ.ב.
שבת שלום
גל

אני לא מזלזל או משהו אבל איך אתה משווה בכלל? כמו שאמרו פה. אנשים שישימו 50 פלטות בלג פרס לא יצליחו להרים אפילו 80 קילו סקוואט.. הטימטום של האנשים זה שהם עצלנים וכמו שקובה אמר,סקוואט מפעיל תרגילים אחרים ולא רק רגליים. אחרי זה אנשים מתפלאים למה הם לא מתקדמים בשום דבר.

hypertrophy
09-07-11, 18:04
יואש
אתה הבדיחה פה
שלום

zivgin
09-07-11, 20:52
גל סקואט יותר טוב לרגלים בגלל הזווית בברך , סקואט מתחת למקביל מביא לך איזור כוחות בין האמס לבין הקואד

לג פרס במקרה הטוב אתה מגיע למקביל במקרה הפחות טוב זה כמו רבע סקואט

ושלא נדבר שלג פרס זה נטו רגלים סקואט עובד על עוד שרירים

אז בעצם כל תוכן הדברים שלך נשען על המחקר המדעי שעשית בחדר כושר במכון שלך שבלג פרס מגיעים ל"מקביל" או ל"רבע סקוואט", כשבתכלס למעשה למעלה משלושתרבע מהמתאמנים שאני מכיר שעושים "סקוואט" עושים רבע "סקוואט" ובמקרה הטוב מגיעים למקביל.?

באמת קשה להתווכח עם הטענה המדעית שלך

במקום ללכת אחרי חבריך בעיניים עצומות, הייתי הולך לקרוא קצת בעצמי
:book:
ומנסה לקבל דעה מסויימת משלי ולא מקשיב למה שאנשים אחרים אומרים כי הם ראו כמה סרטוני מארק ריפטו ביו טיוב...

Cuba
09-07-11, 21:00
אז בעצם כל תוכן הדברים שלך נשען על המחקר המדעי שעשית בחדר כושר במכון שלך שבלג פרס מגיעים ל"מקביל" או ל"רבע סקוואט", כשבתכלס למעשה למעלה משלושתרבע מהמתאמנים שאני מכיר שעושים "סקוואט" עושים רבע "סקוואט" ובמקרה הטוב מגיעים למקביל.?

באמת קשה להתווכח עם הטענה המדעית שלך

במקום ללכת אחרי חבריך בעיניים עצומות, הייתי הולך לקרוא קצת בעצמי
:book:
ומנסה לקבל דעה מסויימת משלי ולא מקשיב למה שאנשים אחרים אומרים כי הם ראו כמה סרטוני מארק ריפטו ביו טיוב...

אני עושה את התוכנית ומבסוט ממנה בגלל התוצאות
אני רואה סרטונים וקורא מאמרים של ריפטו ושל ביל סטאר וואלה מה שהם אומרים זה פועל בשטח

זה שאתה מכיר מתאמנים שעושים סקואט מקביל\רבע זה לא אומר שזה נכון לעשות ככה
זה סתם טענה מפגרת

מה לעשות רוב המאמרים באתר הזה לא עדכניים ולא שווים כלום הם חסרי ביסוס ולא מתאימים למתאמן הממוצע

כמו התוכנית של ארנולד "בנה ידים גדולות יותר" מביאים לך תוכנית אימון שאתה עושה מעל 20 סטים ליד קדמית מעל 20 ליד אחורית דרופ סט בכל תרגיל
תעשה לי טובה כל עוד אתה לא על סייקלים כבדים אין לך טעם בכלל לעשות דבר מפגר כזה

ומה הקשר לג פרס חלקי פוגע בברכים בדיוק כמו סקואט חלקי
אין לך איזון כוחות שווה בין האמס לבין הקואד

SmokingSnake
09-07-11, 23:53
הסקוואט המלא המבוצע כהלכה הוא התרגיל הכי אפקטיבי שקיים.
-הוא מפיק פעילות של מערכת העצבים המרכזית כמו שאף תרגיל אחר לא יכול(cns)
-משפר יכולות קואורדינטיביות ושיווי משקל
-פיתוח של שרירי הליבה עפ"י חשיבותם האנטומית וכן מאזן את הכוחות סביב מפרק הברך ומוריד עומס מהמפרק עצמו והרצועות שבו
-בתרגיל ישנה העמסה שלדית אנטומית שמעודדת צפיפות עצמות, ומעודדת חוזק של רקמות חיבור(לרבות גידים)- ביום יום יושבים ועומדים עשרות פעמים, הגוף בנוי לזה
-גירוי שרירי המופיע בטווח תנועה הגדול ביותר על מספר השרירים ומאסה הגדולה ביותר בגוף(חוץ מהנפות ספציפיות שלרוב לא מבוצעות בחדרי כושר או מתקרבות למשקלי העמסה שמבוצעים בסקוואט ולכן לרוב המוחלט של בני האדם גם לא יהיו אפקטיביים יותר מסקוואט מלא)
-הפרשת הורמוני הגדילה ותנועת ירכיים הידועה כהיפ דרייב מפתחת את כל השרירים הקטנים באזור המפשעה כשהמתאמן בעצם מתיישב אחורה ועולה(לא כמו לג פרס) כדי לאפשר למוט טווח תנועה בקו ישר באמצעות כיוונון של שרירי הפלג גוף התחתון ולא באמצעות מכונה שמגבילה או מכתיבה דפוס תנועה
-התרגיל במשקל מועמס נכון הוא הדורש ביותר מבחינה פסיכולוגית למתאמן(לא להימעך בבור), וטווח התנועה שלו מותח את שרירי הפלג גוף התחתון ובכך גם שומר על המפרקים המעורבים.

הרבה מהדברים שרשמתי על הסקוואט לא מבוצעים בלג פרס, מה שנכתב בכתבה מעיד על חוסר הידע שקיים בחדרי כושר על סקוואט מלא המבוצע בצורה נכונה(שונה לחלוטין מלג פרס) הן מבחינת הפעילות של הירכיים, של השרירים המעורבים בפלג גוף העליון(מהאגן ומעלה) והן מבחינה קואורדינטיבית ופסיכולוגית(לשמור על מוט בקו ישר, לא להימעך)

בסופו של יום, שכל אחד יחליט מה טוב לו
כסימוכין יש בערך 200 ספרים מבריה"מ, ועוד כמה ספרים כמו BOM,SS, TSSS וכו' שמבוססים בחלקם גם על ספרים סובייטים.

IGOR
09-07-11, 23:56
נחש מעריץ1 :bow::bow::bow::bow::bow::bow:

SmokingSnake
10-07-11, 00:05
תכלס הרמה בפורום ירדה, פעם היו דיונים טובים, עכשיו עושים השוואות בין סקוואט ללג פרס.
עוד כמה שבועות השוואה בין לחיצת כתף במכונה ומיליטרי פרס?

זאת דעתי בכל מקרה, אחרי כל מה שטחנו באימוני כוח על מס' קטן של תרגילים(סקוואט, דדליפט, בנץ', מיליטרי, פאוורקלין) אנשים עדיין לא יודעים אפילו את היתרונות של סקוואט שהוא התרגיל הבסיסי ביותר בכל תכנית אימונים

IGOR
10-07-11, 00:20
מה לעשות. זה מה שמלמדים את המדריכים. הלימוד מבוסס על מיתוסים ועל שטויות שעברו כבר מזמן. דדליפט פוגע בגב,סקוואט דופק תרגליים וכו וכו'.. לאנשים אין מושג כמה התרגילים האלה חשובים.

Scylla
10-07-11, 02:02
נחש, עיגור, רן, קובה וכו'
אתם נותנים המון המון יתרונות שאני מסכים ותומך בהם לחשיבות הסקוואט. אין ספק. אבל הדיון כאן הוא על היפרטרופיה בעיקר. מצד אחד אתה אומר שbb משתמשים בסקוואט בתור תרגיל להיפרטרופיה מצד שני אתם יוצאים על הדרך הלקויה והטווח הקטן בו הם משתמשים. הויכוח כאן הוא לא על היתרון הפונקציונלי של הסקוואט, אלא על היתרון למתאמן הממוצע, שרוצה רגליים סבירות. בטח שאין לו זמן וכוח "לבזבז" 30+ דקות על תרגיל + ללמוד טכניקה ולהשתפשף חודשים עד תרגול נכון.
לגבי הדיון על gh הורמונים וכאלה... לגל יש נקודה חשובה כאן.

IGOR
10-07-11, 02:23
בדיוק בזה הבעיה. שאין כוח. וזה גם יגרר להמשך וכך נוצרים מדריכים שטוענים לבסוף שאין הבדל בין סקוואט לבין לג פרס ושהוא פוגע בברכיים או בגב. לג פרס זה לא הבסיס. סקוואט זה הבסיס. פשוט מעניין איך לא משווים באנץ פרס עם לחיצת חזה במכונה? למה דווקא ההשוואה הזאת בין הסקוואט ללג פרס? כי זה תרגיל עצים וקשה לביצוע ולאנשים אין זין ללמוד אותו,כי המכון מלא בכוסיות שמתבייכנות על זה שכואב להם הגב אחרי זה.

Scylla
10-07-11, 02:30
אתה צודק בכל מילה. אבל שוב, למתאמן ממוצע שרוצה טיפה לגדול ולרוב לא הרבה ברגליים - סקוואט זה לא הפתרון.

SmokingSnake
10-07-11, 03:38
מתאמן רגיל יכול תוך 15 דקות לסיים את העבודה בסקוואט, לא באמת ייקח חצי שעה לבנאדם עם סקוואט 100 קילו לעשות 3 סטים כולל חימום, במיוחד אם המטרה שלו היא לא התקדמות ליניארית למשקלים גבוהים.

הcarryover לתרגילים אחרים מה15 דקות האלה הוא משמעותי יותר מכל תרגיל אחר.
לא נשכח שמתאמן מתחיל בדרך כלל לא צריך יותר מתרגיל רב מפרקי אחד לקבוצת שרירים גדולה עם התקדמות ליניארית במשקלים ומקסימום תרגיל אחד לשריר קטן, זה אומר 4 תרגילים מרכזיים עם מנוחות יחסית ארוכות ותרגילי זרועות/בטן/זוקפים שאפשר לנוח בין הסטים שלהם גם דקה.

עבודה על הרגליים(יותר מחצי מאסת גוף) ברבע שעה נשמע בסדר, זה שהרבה אנשים עושים 5 דקות עבודה על רגליים ו50 דקות על פלג גוף עליון זה מחדל מבחינתי.
בדרך כלל יש ילדים חלשים בצורה קיצונית שעד שלא יעלו 6-7 קילו לא יוכלו לעשות סקוואט, מצד שני יש אנשים מבוגרים או אנשים עם בעיות פתולוגיות שלא יכולים לעשות סקוואט והתחליף ההולם ביותר יהיה לג פרס כמובן

הלג פרס הוא תרגיל לגיטימי ויש לו מקום בחדר כושר(בניגוד למכונות מסויימות שלא), אבל צריך לדעת מתי, על מי ואיך להשתמש בו.

moo
10-07-11, 04:08
דרך אגב זה לייל הליצן שלכם, כותב בפורום של ריפ
http://startingstrength.com/resources/forum/showthread.php?t=15550&pagenumber=

IGOR
10-07-11, 04:57
אחלה של מאמר לדעתי היו צריכים להוסיף עוד 50 חזרות לשריר קטן והכל היה נסגר.

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=93&CategoryID=82&Page=10

אני לא מבין למה אתם לא מעיפים חלק מהמאמרים? ולמה מומחה לתזונה עושה תוכנית אימונים?

Cuba
10-07-11, 16:59
אתה צודק בכל מילה. אבל שוב, למתאמן ממוצע שרוצה טיפה לגדול ולרוב לא הרבה ברגליים - סקוואט זה לא הפתרון.

זה שמתאמן לא רוצה רגלים זה רוב הפעמים מחוסר ידע על ההתרונות של הסקואט והדדליפט
רוב המתאמנים באים בשביל קצת לפמפם חזה וידים והביתה

אבל המתאמנים הרצינים שכן רוצים לגדול בכל הגוף חייבים סקואט

Scylla
10-07-11, 19:06
קובה. מדובר על מתאמן ממוצע שבא לחדר כושר. לא מעניין אותו לנתר יותר גבוה או לרוץ יותר מהר. מעניין אותו מראה. בשביל זה הוא לא צריך סקוואט וחפירות על טכניקה.

SmokingSnake
10-07-11, 19:18
אופיר אין מתאמן שלא צריך סקוואט, זה התרגיל הכי פונקציונלי עם הכי הרבה carryover מהתרגילים הקונבנציונליים שלא מעורבים בהנפות למיניהן
יש לי מתאמנת בת 56 שעושה סקוואט מלא עם דאמבלים, למה שבנאדם צעיר לא יעשה?

Cuba
10-07-11, 19:19
קובה. מדובר על מתאמן ממוצע שבא לחדר כושר. לא מעניין אותו לנתר יותר גבוה או לרוץ יותר מהר. מעניין אותו מראה. בשביל זה הוא לא צריך סקוואט וחפירות על טכניקה.

מה הקשר?
אתה יודע שאם תשתפר בסקואט תשתפר בתרגילים אחרים?
מתאמן ממוצע בחדר כושר ששומע פתאום על שרירי ליבה ועל החשיבות שלהם לא פתאום יתחיל לאמן אותם?

ברגע שאתה מסביר לבן אדם את החשיבות של הסקואט הוא יתחיל לעשות סקואט

MartialArtist
10-07-11, 20:29

אז אתה בא להגיד שמתאמן ממוצע שרק נכנס לחדר"כ יגדל יותר (ברגליים) אם יבצע לג פרס ולא סקוואט?

Gaga1234
10-07-11, 20:34
אז אתה בא להגיד שמתאמן ממוצע שרק נכנס לחדר"כ יגדל יותר (ברגליים) אם יבצע לג פרס ולא סקוואט?

הוא אומר שמתאמן ממוצע בחדר כושר לא מחפש להיות powerlifter ולא מחפש להרים משקלים מטורפים ולא מחפש רגלים ענקיות..
אז בישבילו יספיק leg press זה הכל..

כמובן שעדיף לעשות סקוואט זה לא שאלה בכלל אבל לא כולם מחפשים להיות חזקים
רוב המתאמנים הממוצעים שבאים לחדר כושר סתם מחפשים גוף חטוב קצת ידיים חזה אז בישביל מה הם צריכים לשבור תראש על סקוואט ?(תרגיל קשה פיזי מאוד וטכניקה מאוד מסובחת עד שלומדים)
אז הוא התכוון שבעצם למתאמן הממוצע עדיף לג פרס פחות כאב ראש
וגם במלא המתאמן הממוצע לא מחפש להיות חזק או ענק...

IGOR
10-07-11, 21:31
מה קשור? אני צריך ליהיות פאוורליפטר כדי לעשות סקוואט?

טייני
11-07-11, 01:05
בישראל לרוב כן כי אנשים כאן לא יודעים ולא רוצים לדעת להתאמן. כנ"ל המאמנים.

Scylla
11-07-11, 02:14
בישראל לרוב כן כי אנשים כאן לא יודעים ולא רוצים לדעת להתאמן. כנ"ל המאמנים.

לא רק בישראל. למתאמן הממוצע אין את הרעל של אימונים. באים בשביל להרגיש טוב עם עצמך ולהשיג קצת תוצאות. זהו. לא מעניין את רוב האנשים להרים יותר בגלל שרירי ליבה חזקים. זה לא המפתח לרוב המטרות של המתאמנים, זה רק אקסטרא.

eatinpie
11-07-11, 03:08
הסקוואט המלא המבוצע כהלכה הוא התרגיל הכי אפקטיבי שקיים.
-הוא מפיק פעילות של מערכת העצבים המרכזית כמו שאף תרגיל אחר לא יכול(cns)
-משפר יכולות קואורדינטיביות ושיווי משקל
-פיתוח של שרירי הליבה עפ"י חשיבותם האנטומית וכן מאזן את הכוחות סביב מפרק הברך ומוריד עומס מהמפרק עצמו והרצועות שבו
-בתרגיל ישנה העמסה שלדית אנטומית שמעודדת צפיפות עצמות, ומעודדת חוזק של רקמות חיבור(לרבות גידים)- ביום יום יושבים ועומדים עשרות פעמים, הגוף בנוי לזה
-גירוי שרירי המופיע בטווח תנועה הגדול ביותר על מספר השרירים ומאסה הגדולה ביותר בגוף(חוץ מהנפות ספציפיות שלרוב לא מבוצעות בחדרי כושר או מתקרבות למשקלי העמסה שמבוצעים בסקוואט ולכן לרוב המוחלט של בני האדם גם לא יהיו אפקטיביים יותר מסקוואט מלא)
-הפרשת הורמוני הגדילה ותנועת ירכיים הידועה כהיפ דרייב מפתחת את כל השרירים הקטנים באזור המפשעה כשהמתאמן בעצם מתיישב אחורה ועולה(לא כמו לג פרס) כדי לאפשר למוט טווח תנועה בקו ישר באמצעות כיוונון של שרירי הפלג גוף התחתון ולא באמצעות מכונה שמגבילה או מכתיבה דפוס תנועה
-התרגיל במשקל מועמס נכון הוא הדורש ביותר מבחינה פסיכולוגית למתאמן(לא להימעך בבור), וטווח התנועה שלו מותח את שרירי הפלג גוף התחתון ובכך גם שומר על המפרקים המעורבים.

הרבה מהדברים שרשמתי על הסקוואט לא מבוצעים בלג פרס, מה שנכתב בכתבה מעיד על חוסר הידע שקיים בחדרי כושר על סקוואט מלא המבוצע בצורה נכונה(שונה לחלוטין מלג פרס) הן מבחינת הפעילות של הירכיים, של השרירים המעורבים בפלג גוף העליון(מהאגן ומעלה) והן מבחינה קואורדינטיבית ופסיכולוגית(לשמור על מוט בקו ישר, לא להימעך)

בסופו של יום, שכל אחד יחליט מה טוב לו
כסימוכין יש בערך 200 ספרים מבריה"מ, ועוד כמה ספרים כמו bom,ss, tsss וכו' שמבוססים בחלקם גם על ספרים סובייטים.

סחטיין על ההשקעה נחש! נתת תגובה כמו שצריך.

Cuba
11-07-11, 07:51
עיקר הבאנץץ

גל ציון-פור
14-07-11, 07:57
ולאחר 3 עמודים של דיון,
אף אחד לא נתן מחקר שמראה שסקוואט אכן יגרום להיפרטרופיה טובה יותר מלג-פרס.
תמשיכו להיות חכמים ובטוחים בעצמכם...

בברכה
גל

gyman27
14-07-11, 09:34
ולאחר 3 עמודים של דיון,

בברכה
גל

שלום גל
נראה שסקוואט אכן יכולה להיות בחירה טובה יותר מלג פרס גם מהסיבה שיותר שרירים מעורבים בו.

וישנם מאמרים שמסבירים שככל ששרירים מעורבים יותר בתרגיל זה מגדיל את הסיכוי לשיחרור מוגבר יותר של הורמון גדילה.

ונראה לי שסקאווט הוא התרגיל רגליים שמערב הכי הרבה שרירים ולכן כנראה שמהסיבה הזאת הוא עדיף יותר.
אם יש גם לג פרס במכון אני לא רואה בעיה לשלב מדיי פעם גם את הלג פרס.

nadavmoore
14-07-11, 09:54
כזה דיון מיותר, מי בכלל עושה סקוואט בשביל ההיפרטרופיה?
ואם כבר בהיפרטרופיה עסקינן, לא צריך מחקרים- קח כל באדי בילדר ישראלי שעושה לג-פרס\סקוואט בסמית ותרגילים מצחיקים כאלו ותשווה אותו לאנשים ששנה מתאמנים בתוכנית כוח בלי ממתקים ושלא נגע בלג פרס בחיים.

קח לדוגמא את איש הלילה , לא חושב שיש מישהו בארץ שעומד מול הרגליים שלו והוא טבעי עכשיו מישהו ייקפוץ ויגיד יש לו גנטיקה, אז מה גם לבודיבילדרים אמורה להיות גנטיקה

alonl6
14-07-11, 13:06
אני לא מבין מה הקטע להביא ספרים של של ביל סטאר או של ריפטו כרפרנס כלשהוא

איזה הוכחה יש שם בדיוק?

IGOR
14-07-11, 13:09
תפסיקו לבלבל תמוח. אלון לך תקרא קצת כמה תרגיל מורכב כמו סקוואט הוא חשוב. גל-ציון אתה הרי מבין בגוף האדם לא? אז איך אתה בכלל משווה בין שני התרגילים הללו? אתה אמור לדעת את משמעות התרגילים המורכבים. כמה הם חשובים במיוחד למתאמן המתחיל!

LiON
14-07-11, 14:28
כזה דיון מיותר, מי בכלל עושה סקוואט בשביל ההיפרטרופיה?
ואם כבר בהיפרטרופיה עסקינן, לא צריך מחקרים- קח כל באדי בילדר ישראלי שעושה לג-פרס\סקוואט בסמית ותרגילים מצחיקים כאלו ותשווה אותו לאנשים ששנה מתאמנים בתוכנית כוח בלי ממתקים ושלא נגע בלג פרס בחיים.

קח לדוגמא את איש הלילה , לא חושב שיש מישהו בארץ שעומד מול הרגליים שלו והוא טבעי עכשיו מישהו ייקפוץ ויגיד יש לו גנטיקה, אז מה גם לבודיבילדרים אמורה להיות גנטיקה

ת'כלס צודק...יש לו רגליים ענקיות---בדרך לא מלג פרס או מכרעים ;)

גם עליי הסקוואט עובד יותר טוב מכל תרגיל אחר...לכן אני גם לא מחפש מחקרים על זה.:)

Cuba
14-07-11, 14:32
ולאחר 3 עמודים של דיון,

בברכה
גל

שלום גל ,
אף אחד בדיון הזה לא אמר שסקואט טוב יותר להיפרטרופיה
למרות שאם אתה מסתכל על הניתוח תנועה בסקואט מלא (מתחת למקביל) האמסטרינג מקבלים עבודה מלאה מה שבלג פרס הם לא (בלג פרס אי אפשר להגיע מתחת למקביל , לפחות ברוב המכשירים)
סקואט מבוצע לא רק להיפרטרופיה בשרירי הרגלים אלה גם לשרירים מעבר ולפעולות פונקציונליות

moo
14-07-11, 15:49
ולאחר 3 עמודים של דיון,

בברכה
גל

A study by the University of North Dakota compared muscle recruitment during a leg press and a free weight barbell squat lift (5). The study used two groups of subjects. Group 1 was made up of ten untrained, healthy men, and Group 2 was made up of sixteen trained, healthy male athletes (5). The analysis method used was electromyographic (EMG) activity (5). EMG activity was recorded from the erector spinae (ES), gluteus maximus (GM), vastus lateralis (VL), and biceps femoris (BF) muscles (5). The exercises performed were the leg press and the barbell squat lift (5).

Every subject in Group 1 lifted three repetitions of both exercises using a weight equivalent to their own body weight, which ranged from 155 to 165 lbs. In Group 2, each subject performed three repetitions of both exercises using a weight equivalent to 80% of their 1 RM in both lifts, which ranged from 225 to 600lbs. (5). The results indicated that in Group 2, the trained group, the squat exercise elicited significantly more EMG activity than did the leg press in the ES, GM and BF (5). A significant difference in the VL activity was not observed between the two exercises, but the activity in the VL was still slightly greater (5). In the untrained group, Group 1, the results were almost a reflection of the trained group (5). The leg press utterly failed to recruit the ES, GM or BF to the degree the barbell squat did (5). The quadriceps were slightly more stimulated in the squat than in the leg press.

http://articles.elitefts.com/articles/training-articles/squats-superior-to-leg-presses-for-muscle-hypertrophy-and-athletic-prowess/

חבל על הזמן לבזבז על הבלבולי ביצים שלך
יש עוד הרבה חומר, ואם אתה לא רוצה לחפש אותו אז אל תחפש
כל מה שריפ אומר ומה שביל סטאר אומר מגובה מדעית
אני מציע לך לקנות את הספר של סטאר והרבה מהחומר שהוא רושם שם הוא מביא דוגמאות למחקרים

אתה יכול לעיין גם בספרים הבאים
"Journal of Strength and Conditioning Research"; An Electromyographical Comparison of the Squat and Knee Extension Exercises; J.F. Signorile, et al; August 1994
"Journal of Strength and Conditioning Research"; A Biomechanical Comparison of Back and Front Squats in Healthy Trained Individuals; J.C. Gullett, et al; January 2009
"Journal of Strength and Conditioning Research"; Electromyographic Activity of the Hamstrings During Performance of the Leg Curl, Stiff-Leg Deadlift, and Back Squat Movements; G.A. Wright, et al; May 1999
"Strength Training Anatomy (Third Edition)"; Frederic Delavier; 2010
"Starting Strength"; Mark Rippetoe and Lon Kilgore; 2007

Scylla
14-07-11, 15:53
חחח מה אתם מבלבלים בשכל אף אחד כאן לא ראה את איש הלילה, ידוע שיש לו רגליים גדולות אבל אף אחד מהטרולים (חוץ מקקי) לא ראה אותו נראהלי

Cuba
14-07-11, 17:00
חחח מה אתם מבלבלים בשכל אף אחד כאן לא ראה את איש הלילה, ידוע שיש לו רגליים גדולות אבל אף אחד מהטרולים (חוץ מקקי) לא ראה אותו נראהלי

גולני ראה
יש סרטונים

גשש בלש
14-07-11, 17:04
תפסיקו לבלבל תמוח. אלון לך תקרא קצת כמה תרגיל מורכב כמו סקוואט הוא חשוב. גל-ציון אתה הרי מבין בגוף האדם לא? אז איך אתה בכלל משווה בין שני התרגילים הללו? אתה אמור לדעת את משמעות התרגילים המורכבים. כמה הם חשובים במיוחד למתאמן המתחיל!

עיגור לג פרס הוא גם תרגיל מורכב

GMT+
14-07-11, 17:38
מה שיותר מדהים בכתבה הזאת ובדיון העשיר הזה הוא דבר אחר -
העצלנות האנושית.

כאשר קובץ מדענים/תזונאים/מאמנים וכו' מחליטים כי תרגיל מסויים לא יעיל רק בגלל שהם בעצמם מתעצלים לעשות אותו הם ימצאו 1001 סימוכין ומחקרים "מדעיים" למה לא, בזמן שיש סיבה אחת ויחידה למה כן - התוצאות בשטח.

אני חושב שכל משתתפי הוויכוח מי מהבעד ומי מהנגד לא בטוחים כלל בשורות שהם כותבים, וזאת מאחר ואינם צברו את הנסיון האמיתי על בשרם בנוגע לכל אחד מהתרגילים המדוברים לעיל ולכן הם מביעים את דעתם בצורה כה קיצונית, מי שבטוח בדרכו לא נצרך לנופף בה בריש גלי, הוא פשוט צועד בה ומתקדם בזמן ששאר המדענים/חוקרים/אלופי העולם ב"למה לא" נשארים הרחק הרחק מאחור - חלשים המשערים כי מסת השריר המכובדת שהם מחזיקים שווה לכוח אמיתי.

השורה התחתונה צריכה להיות כזאת: מי שמחפש להתחזק חייב לעשות סקוואט, מי שמחפש אסתטיקה, יופי, חיטוב, מראה, הרגשה טובה, למלא את שעות הפנאי וכן על זה הדרך, יכול לעשות ככל העולה על רוחו - לג פרס, מכרעיים, לג קורל וכו' אמצעים אלו יובילו אותו למטרה בביטחה.

יום טוב.

Mammoth
14-07-11, 18:05
אני עד עכשיו הייתי מבצע לג פרס ועברתי בשבוע הזה לסקוואט חופשי ואני מרגיש את ההבדל המטורף!
אני מרגיש שכל הגוף מותש מסט קליל של סקוואט (בלג פרס הייתי עושה 150 ק"ג, סקוואט התחלתי מ 35 ק"ג)

SmokingSnake
14-07-11, 18:07
http://articles.elitefts.com/articles/training-articles/squats-superior-to-leg-presses-for-muscle-hypertrophy-and-athletic-prowess/

חבל על הזמן לבזבז על הבלבולי ביצים שלך
יש עוד הרבה חומר, ואם אתה לא רוצה לחפש אותו אז אל תחפש
כל מה שריפ אומר ומה שביל סטאר אומר מגובה מדעית
אני מציע לך לקנות את הספר של סטאר והרבה מהחומר שהוא רושם שם הוא מביא דוגמאות למחקרים

אתה יכול לעיין גם בספרים הבאים
"Journal of Strength and Conditioning Research"; An Electromyographical Comparison of the Squat and Knee Extension Exercises; J.F. Signorile, et al; August 1994
"Journal of Strength and Conditioning Research"; A Biomechanical Comparison of Back and Front Squats in Healthy Trained Individuals; J.C. Gullett, et al; January 2009
"Journal of Strength and Conditioning Research"; Electromyographic Activity of the Hamstrings During Performance of the Leg Curl, Stiff-Leg Deadlift, and Back Squat Movements; G.A. Wright, et al; May 1999
"Strength Training Anatomy (Third Edition)"; Frederic Delavier; 2010
"Starting Strength"; Mark Rippetoe and Lon Kilgore; 2007

+11
חשבתי שאני הבהרתי את זה בתגובה שלי.
עוד כמה ספרים לעניין שמפורטים בהם גם מחקרים על תרגילים מורכבים+ליפטינג וסקוואט בפרט:

* 1. "Super Training" by Siff and Verkhoshansky (:):):):):) Fitness Systems 1-614-309-6176)
* 2. "Science and Practice of Strength Training" by Zatsiorsky (Human Kinetics 1-800-747-4457)
* 3. "Science of Sports Training" by Kurz
* 4. "Secrets of Soviet Sports and Fitness Training" by Yessis
* 5. "Theory and Methodology of Training" by Bompa (Human Kinetics 1-800-747-4457)
* 6. "Weightlifting Training & Technique" by Zhekov (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 7. " A System of Multi-Year Training in Weightlifting" by Medvedyev (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 8. " The Training of the Weightlifter " by Roman (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 9. " The Management of the Weightlifter" (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 10. " Fundaments of Special Strength-Training in Sport" (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 11. "Weightlifting Year books" (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 12. "Programming and Organization of Training" by Verkhoshansky (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 13 " The Program of Multi - Year Training in Weightlifting" by Medvedyev (Dynamic Fitness Equipment 1-734-425-2862)
* 14. " Power" by Hatfield (Amazon.com)
* 15. "Periodization of Strength" by Bompa (Human Kinetics 1-800-747-4457)
* 16. All the back articles written by Louie Simmons (:):):):):) Fitness Systems 1-614-309-6176)
* 17. " Soviet Sports Review" check your library

לתת עוד רפרנטים?:sleep:

בנוסף יש עשרות מחקרים הרבה יותר קצרים של פעילות EMG באתר של NSCA בתשלום חברות חודשי

Scylla
15-07-11, 05:13
אז זה אומר שגם את הרגליים של ק1למן אף אחד לא ראה, אז יש לו שני מקלות סנוקר במקום רגליים?
א. אתה רואה שיש לו רגליים גדולוץ
ב. בן אדם טבעי שמסקבט 250 לא יכול להיות עם רגלים לא גדולות

סרטוני סקבט לא נותנים לך פרופורציה... הוא לא העלה סרטוני פ1זינג והשוואות מול אחרים
ברור שיש לו רגליים גדולות, אבל אתה לא יכול לצאת בהצהרות מסרטון שמצולם מהצד ואין שום פרופורציה לגבי גודל מול שומדבר אחר

Cuba
16-07-11, 02:04
סרטוני סקבט לא נותנים לך פרופורציה... הוא לא העלה סרטוני פ1זינג והשוואות מול אחרים
ברור שיש לו רגליים גדולות, אבל אתה לא יכול לצאת בהצהרות מסרטון שמצולם מהצד ואין שום פרופורציה לגבי גודל מול שומדבר אחר

רואים בסרטון שיש לו רגלים גדולות וגוף גדול בכללי ואם אתה אומר שלא אתה שקרן

אתה מוזמן להסתכל סרטון של הנחש עושה סקואט וסרטון של איש הקקה עושה סקואט מאותה זווית
ואתה רואה הבדלים