PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לרצניים ולמבנים בלבד

פאוור
28-09-06, 16:00
אני מתאמן בערך שנה וקצת קראתי הרבה מאמרים פה ובאתר וגם התיעצתי עם אנשים שמבינם
והבנתי שידיים עובדות חזק בתרגילים חזקים כמו גב חזה כתפיים ואין צורך לעבוד עליהם נקודתית
כדי שהם יתפתחו להפף זה רק מחליש
ומצד שני אני לא יודע אם זה נכון
תענו תודה

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:09
שמע לפי דעתי תעבוד על כל שריר ישירות לא בעקיפין..
זה יעשה רק טוב...יד אחורית ויד קידמית תעבוד גם(זה נכון שהן עובדות גם בחזה כתפיים וגב.... אבל עדיין)
מה שכן... אם אתה עובד Abc ולדוגמא בb יש יד אחורית ובc חזה אני לא חושב שזה טוב כי במובן כלשהו אתה עושה יד אחורית בb וגם בc(בעקיפין) אז לפני שאתה מתחיל עם התוכנית תפרסם אותה באתר וקבל תגובות(פרסם גם איך אתה מסדר את האימונים כדי שלא יקרה מצב כמו שתיארתי)

פאוור
28-09-06, 16:12
למה אתה חושב שעדיף ישירות ולא בעקיפין

פאוור
28-09-06, 16:16
ודרך אגב כמה תרגילים צריך לאימון ידיים שהמטרה העיקרית נפח וכמה חזרות
אני עושה2 תרגילים 1 של4x6 והשני3x8

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:16
:):):):) זה דיי ברור לא?
שאתה עובד בחזה היד האחורית רק תומכת בפעולה(מגייסת סיבי שריר מעטים על מנת לבצע פעולה זו)
אבל כאשר אתה עושה יד אחורית באימון שהוא מוקדש רק ליד אחורית השרר מגייס כמות גדולה הרבה יותר של סיבי שריר וכתוצאה מכך השריר מתפתח הרבה יותר מאשר בלחיצת חזה...
ועוד משהו.... אני חושב שאם תפתח יד אחורית בפרט... אז היא תתחזק הרבה יותר... כתוצאה מכך אתה גם תעלה במשקלים בלחיצת חזה לדוגמא ובלחיצת כתפיים(תרגילים אשר היד האחורית תומכת בהם)-זאת תאוריה שאני חשבתי עליה עכשיו אז אל תסמוך על זה.... חכה לעוד תגובות בהקשר

פאוור
28-09-06, 16:17
תודה אחי

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:17
ודרך אגב כמה תרגילים צריך לאימון ידיים שהמטרה העיקרית נפח וכמה חזרות
אני עושה2 תרגילים 1 של4x6 והשני3x8
אממממ אני לא בטוח לגבי זה.... בדברים כאלה אני לא מבין גדול.... מה שאני כן יודע זה שעל מנת לפתח כוח בשריר אתה אמור לעשות פחות חזרות אם יותר משקל אבל אני לא יודע כמה זה טוב... אולי מישהו אחר יודע?

- Idan -
28-09-06, 16:19
זה מאוד תלוי באופן העבודה שלך, כמה סטים אתה עושה וכו'. אבל באופן כללי - הרעיון הכללי הוא נכון. תוכנית טובה מתבססת על התרגילים "הגדולים" ולא על מליון תנועות מבודדות. אם אתה מרגיש שחסר לך עבודה על הידיים - תוסיף. הדרך הכי טובה היא לנסות לעבוד ללא תנועות מבודדות במשך זמן מסוים. אם הידיים גודלות - מצוין, אם לא - פשוט תוסיף סטים ממוקדים.

פאוור
28-09-06, 16:19
לא דיברתי על כח אחי אני מדבר על נפח והרבה

פאוור
28-09-06, 16:20
אז למה המון מפתחי גוף משקעים המון על תרגילים מבודדים

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:24
פרפורמר יש תשובה?:}

פאוור
28-09-06, 16:25
מהה??

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:26
מהה??
חחח אין לי תשובה וגם אותי זה מעניין אז שאלתי אתperformer אם יש לו תשובה בשבילך...(בשבילינו)

פאוור
28-09-06, 16:27
אני לא מבין בעיקרון למה עבודה על שרירים עיקריים טובה פה אנחנו מדברים על פיתוח גוף לא?

פאוור
28-09-06, 16:27
אה אחי סבבה אז תחכה כמוני

- Idan -
28-09-06, 16:40
לא יודע, תשאל אותם. :ph34r:

סביר להניח שהם יענו לך את האחת התשובות הבאות:
- כי זה נותן יותר פאמפ.
- כי עבודה ישירה על הידיים היא בגדר חובה (שזה לא בהכרח נכון ולא תקף לגבי כל אחד).

ואם אתה מדבר על באדיבילדרים "עולמיים", אז הם כולם על חומרים והם סיפור אחר לגמרי.

NIRAN
28-09-06, 16:42
כי הם לרוב עובדים abcdef או משהו בסגנון הזה וזה יוצא שכל שריר מקבל מלא סטים ומלא תרגילים שבניהם הרבה לא מורכבים...

פאוור
28-09-06, 16:43
למה מה התשובה שלך

פאוור
28-09-06, 16:44
למה אתה חושב שעבודה מורכבת יותר טובה

פאוור
28-09-06, 16:47
???????????

פאוור
28-09-06, 16:50
פרפורמר אני זוכר שדיברת פה בפורם על אימוני כח מזמן ושם אמרת שאימונים מבודדים לא יגרמו לך להיות חזק יותר או גדול יותר אלא אימונים שמפעלים קבוצות גגולות למה אתה חושב ככה

פאוור
28-09-06, 16:51
איך אני יכול לקבל גודל בצורה הזאת?????

פאוור
28-09-06, 16:54
????????????

Takima
28-09-06, 17:28
תרגילים מורכבים מחזקים ומגדילים אותך הרבה יותר מתרגילים מבודדים שנועדו לשמש כתוספת לתרגילי מורכבים כדי להעמיס יותר על שרירים כלשהם.
במילים אחרות, מתרגילים מורכבים הידיים שלך יגדלו יותר מאשר מתרגילים מבודדים רק לא כמו שהן יגדלו אם תעשה גם את המבודדים.

פאוור
28-09-06, 17:49
מה אתה מתכוון בתרגילים מורכבים השרירים יתפתחו יותר ואיזה תרגילים אתה מתכוון
ומה לגבי כח תרגילים מורכבים מבאים יותר כח

Leo
28-09-06, 21:24
דווקא מקבילים מטח ולחיצות חזה באחיזה צרה עובדים חזק על שרירי היד העליונה... וגם דדליפט אפילו על כל שרירי היד והכתף בצורה לא ישירה

מה שכן הדבר הכי לא פרודוקטיבי שאתה יכול לעשות זה כפיפות מרפקים מרוכזות(מהברך) ביד אחת

זה עוזר רק אם אתה רוצה ככה לשים דגש או משהו אבל לאובראול מאסה אתה חייב לעבוד בתרגילים מורכבים

פאוור
28-09-06, 21:37
ולא לעשות שום תרגיל לידיים זה הכוונה............??????????\
ואיך אתה מסביר את זה שהמון מפתחי גוף ואפילו פאוורליפטרים עושים תרגיים מבודדים לידיים
גם חברה מהורדת ידיים והם סוסים אחי

Gamerrrrr
28-09-06, 21:38
דווקא מקבילים מטח ולחיצות חזה באחיזה צרה עובדים חזק על שרירי היד העליונה... וגם דדליפט אפילו על כל שרירי היד והכתף בצורה לא ישירה

מה שכן הדבר הכי לא פרודוקטיבי שאתה יכול לעשות זה כפיפות מרפקים מרוכזות(מהברך) ביד אחת

זה עוזר רק אם אתה רוצה ככה לשים דגש או משהו אבל לאובראול מאסה אתה חייב לעבוד בתרגילים מורכבים
אין תרגיל מורכב לבייספס

כדי להשיג מסה בידיים חשוב לעבוד בלי זיופים, או עם מעט בסוף אבל אני רואה כאלה שעושים פשיטות כבל לטרייספס נגיד בכל הסטים שלהם כמו זונות, עושים לחיצות חזה.

בכל אופן אני בחודשיים בערך עליתי 2 ס"מ בהיקף היד אני יעלה שבוע הבא אני מקווה מדריך מפורט עם השיטה שעשיתי כדי לשפר את היד

פאוור
28-09-06, 21:41
אתה אומר שכן צריך עבודה מבודדת???

פאוור
28-09-06, 21:42
אי אפשר לעלות היקפים בידיים ולחזק אותם עם תרגילים מורכבים

פאוור
28-09-06, 21:47
?????????????????

Takima
28-09-06, 21:47
בקיצור אם אתה עובד על פיתוח גוף וידיים גדולות תעשה מורכבים+מבודדים זהו לא צריך אוניברסיטה בשביל זה.

Leo
28-09-06, 21:54
אין תרגיל מורכב לבייספס

כדי להשיג מסה בידיים חשוב לעבוד בלי זיופים, או עם מעט בסוף אבל אני רואה כאלה שעושים פשיטות כבל לטרייספס נגיד בכל הסטים שלהם כמו זונות, עושים לחיצות חזה.

בכל אופן אני בחודשיים בערך עליתי 2 ס"מ בהיקף היד אני יעלה שבוע הבא אני מקווה מדריך מפורט עם השיטה שעשיתי כדי לשפר את היד
יפה אני מחכה למדריך הטריספס שלי חלש -.-
עלה קצת עם כל הלחיצות שאני עושה בבית אבל גם לא משהו

הביספס לעומת זאת מרוב מטח שפעם עשיתי קצת גדול מידי... אה כן ומטח באחיזה לפנים צרה עובד נחמד על הביספס יש עומס יותר גדול על השריר מאשר בעבודה מבודדת נראה לי אתה מבין (אפילו שהגב עוזר להזיז עדיין תלוי משקל הגוף שלך דרך הביספס... במיוחד עוזר לגידים)

פאוור
28-09-06, 22:25
הבעיה שלי שנהיה לי חולשה מעבודה על הידיים
אולי זה בגלל אימון יתר אני לא יודע
ודרך אגב מה ההיקיף שלכם בידיים

Gamerrrrr
28-09-06, 22:28
הבעיה שלי שנהיה לי חולשה מעבודה על הידיים
אולי זה בגלל אימון יתר אני לא יודע
ודרך אגב מה ההיקיף שלכם בידיים
40 על 167

מה הקטע עם החולשה??

פאוור
28-09-06, 22:43
עייפות אני חושב שאני מעמיס יותר מדי אני יודע

Gamerrrrr
28-09-06, 22:44
עייפות אני חושב שאני מעמיס יותר מדי אני יודע

תתאר את ההרגשה, באיזה זמן זה אחרי האימון לפני אתה מרגיש עייפות כללית?? עייפות בשריר?? כאבים?

פאוור
28-09-06, 22:46
אחי אחרי האימון רק בזמן האחרון לא כאבים חולשה עייפות

Gamerrrrr
29-09-06, 12:48
אחי אחרי האימון רק בזמן האחרון לא כאבים חולשה עייפות

נו כי היד שלך עייפה :):):):)

פאוור
29-09-06, 14:34
כמה זמןאתה מתאמן gammer ומה המטרה שלך אחי מסה גודל או כח
כי שמתי לב שאתה מתעניין בכח

Gamerrrrr
29-09-06, 14:37
כמה זמןאתה מתאמן gammer ומה המטרה שלך אחי מסה גודל או כח
כי שמתי לב שאתה מתעניין בכח
אני מתאמן שנה וחצי

כרגע אין לי מטרה ברורה, רוב תקופת האימונים שלי הייתה למטרת מסה, אבל היו חודש וחצי שעשיתי פווארליפטינג, מבחינת הפווארליפטינג אני דווקא די חזק, למרות שרוב הזמן הדבר היחיד שאני רוצה זה מסה :)

שוב פעם אני אומר המטרה שלי היא לא הכי ברורה

פאוור
29-09-06, 15:47
אני מתאמן שנה אבל עכשיו הרבה יותר רציני אני מאוד נימשך לקטע הכוחני של המשקולות אל זה
לא שווה ברגע שאתה שוקל 75 קילו המטרה שלי היא עליה במסה ובהקפים ואחרי זה נגיד שאני אשקול 90 קילו אני יעבוד חזק על כח