PDA

צפה בגרסא המלאה : גיל ההתבגרות

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:13
אני בן 15 ומתאמן כבר שנה וקצת....השנה (כיתה יוד) הרחבתי על ספורט כמגמה...
אתמול היה לי שיעור והמורה אמר שבגיל ההתבגרות זה לא טוב להגיע לטווח חזרות שהוא מ6 ומטה...
כי כשאנחנו עושים 6 חזרו ומטה שהו אימון כח והשריר מגייס יותר סיבים לפעולה-כתוצאה מכך השריר גודל ומקבל מסה.
הוא אמר שבגיל כזה זה לא טוב לפתח מסת שריר גדולה כי העצמות שלנו לא חזקות מספיק כדי להחזיק את השרירים והעצמות יכולות להפגע.
הוא גם המליץ לי לעשות במקום פירמידה וירידה עד 4-6 חזרות לעשות פשוט 3x10 או 3x8...
מה דעתכם? מסכימים איתו או לא? תביעו דעה...

Psychopath
28-09-06, 16:15
העצמות גודלות יחד עם השרירים... אתה יכול להפחית את הסיכון ע"י אכילת יותר סידן וכאלה.

Netnael
28-09-06, 16:18
אני מסכמים אם הזה למלעה ^
ן

Yoshi-Moto
28-09-06, 16:18
העצמות גודלות יחד עם השרירים... אתה יכול להפחית את הסיכון ע"י אכילת יותר סידן וכאלה.
אוקיי תודה... למרבה המזל אני אוכל הרבההההה סידן וגבינות אז אם אתה אומר שזה יעזור אז מצבי טוב^^

Ori-Silver
28-09-06, 17:07
אתמול היה לי שיעור והמורה אמר שבגיל ההתבגרות זה לא טוב להגיע לטווח חזרות שהוא מ6 ומטה...
כי כשאנחנו עושים 6 חזרו ומטה שהו אימון כח והשריר מגייס יותר סיבים לפעולה-כתוצאה מכך השריר גודל ומקבל מסה.
הוא אמר שבגיל כזה זה לא טוב לפתח מסת שריר גדולה כי העצמות שלנו לא חזקות מספיק כדי להחזיק את השרירים והעצמות יכולות להפגע.
הוא גם המליץ לי לעשות במקום פירמידה וירידה עד 4-6 חזרות לעשות פשוט 3x10 או 3x8...

בעיקרון בגיל שלך אל תעבוד מ6-7 חזרות ומטה

GaL-L
28-09-06, 17:08
זה סתם שטויות את חושב שאם מסת השריר תגדל אז זה יכביד על העצמות הגוף שלנו הוא מכונה מתוחכמת מאוד הוא מתאים את עצמו לפי איך שהשריר גודל כי שאתה מחזק את השריר אז גם העצמות מתחזקות

Bullet
28-09-06, 17:18

נתחיל מזה שהשריר גודל יותר מטווח של 6-15 מטווח של 6.
וזה לא בריא כי אפשר לשבור משהו...

Takima
28-09-06, 17:24
אני בן 16, עובד כבר די הרבה זמן עם טווח של 3-6 ומזה לא נגרם לי שום נזק שאני יודע ממנו.

Gamerrrrr
28-09-06, 17:26
זה תלוי, אם אתה בן 15 ביולוגית או לא, עזבו את הגיל הכרונולוגי לא ראיתם אף פעם ילד בן 16 שנראה בן 13 וילד בן 16 שנראה בן 20?

Psychopath
28-09-06, 19:57
יש לי בנדוד בן 24 שנראה כמו בן 15 עם שיעור ייתר אז מה ??
זה לא אומר כלום

Red_Hot
28-09-06, 20:20
בגיל צעיר עדיף לא לרדת מ6 כי העצמות לא מספיק חזקות (כמובן כמו שאיתי אמר זה משתנה בין אנשים).

shahaflol
28-09-06, 20:28
אוקיי זה שטות אחת גדולה כבר ידוע שירידה מ6 חזרות זה אימון כוח, שבאמת הסיכון לפציעה בו גדול יותר, אבל הטווח חזרות לעליה במסה הוא בין 6- 15 בערך יש כאלה שיגידו לך מ5 חזרות ועד 18. אם תרד מתחת ל6 חזרות זה כבר עבודה על כוח ופחות על עליה במסת שריר ובקיצור המאמן שלך מזיין את השכל כי זה לא יגרום לך לעליה גדולה יותר במסה ובטח שמסה לא תכביד עליך... מי המורה שלך בכלל??

MagneZium
28-09-06, 20:59
כמו שאתה לא שואל את המדריך במכון איך פותרים תרגילים בגאומטריה
אל תשאל בחייים שלך את המורה לספורט של הביצפר בקשר לחדר כושר!

Leo
28-09-06, 21:16
עזוב זה שאתה רק נמצא פה בפורום נראה לי שאתה כבר אוטומטית מבין שזה שטויות אז למה להתרגש ממה שאיזה מורה אמר? מתי הוא כבר קיבל את ההשכלה שלו בשנות ה60?

Frailty
28-09-06, 21:18
אנשים למה אתם מזלזלים כל-כך במורי ספורט?
יש דווקא מורים שמאוד בקיאים בעניין פיתוח הגוף, וניתן ללמוד מהם המון. למזלי, נפלתי על אחד כזה.

Leo
28-09-06, 21:21
אנשים למה אתם מזלזלים כל-כך במורי ספורט?
יש דווקא מורים שמאוד בקיאים בעניין פיתוח הגוף, וניתן ללמוד מהם המון. למזלי, נפלתי על אחד כזה.
דיי ברור למה אפשר לזלזל במורים שאומרים לך שמכפיפות בטן לכל אחד יהיה רובועים תוך 3 חודשים ומה שאמור לפותח של הנושא...

בטח שיש הרבה שמבינים אבל הרוב הם לא מורים בבתי ספר