PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי חיטוב

Syzygy
14-09-11, 13:36
אני כרגע בתקופת מסה, אבל זאת שאלה שחשבתי עליה...
לאחר שמישהו מעלה במאסה לכמות המקסימלית שהוא רוצה, ואז מחטב את הגוף ואוהב את איך שהוא נראה, ורוצה להשאר כך לכמה שיותר זמן(שנים) - מה הוא צריך לעשות במובנים של תזונה ואימונים?

ועוד משהו אם ידוע לכם - הרי רוב האנשים שמתאמנים רוצים להעלות במסה והמטרה הסופית שלהם היא לחטב. האם רוב האנשים שמחטבים מצליחים לשמור על החיטוב שלהם לאורך זמן או שתוך כמה חודשים זה נעלם וצריך להתחיל הכל מהתחלה? כי זה פשוט נראה לי קצת מיותר לקרוע את התחת בערך שנה על מסה+חיטוב, כשזה נעלם אחרי כמה חודשים...לא כך?

shay_323
14-09-11, 13:44
הכוונה היא לעלות משהו כמו 15-20 שריר קילו נקי בכמה שנים טובות של אימונים נכונים.
למשל תקופת מסה בה תעלה 10 קילו שריר, חיטוב שבו תרד אולי קילו, ועוד מסה תעלה 7 קילו, חיטוב שוב תרד טיפה ועוד תקופת מסה תעלה עוד 4 קילו שריר.
המספרים לא מדויקם הכל תלוי בך כמובן.
אם נראה לך מיותר כל ההתעסקות הזאת אתה לא חייב לנסות לעלות במסת שריר.
אם אתה אוהב סתם ללכת למכון את יכול לבוא, להרים קצת משקולות לא משהו קשה שיכביד עלייך ועל גופך ואז ללכת הביתה.

Syzygy
14-09-11, 13:49
ואם אני מעוניין לעלות בסה"כ 5 קילו של שריר ואז לחטב, ולשמור על החיטוב - איך אני עושה את זה?
בעיקרון הכוונה שלי היא - לעשות את העליה במסה פעם אחת למטרה שאתה מעוניין להגיע, ולעשות את החיטוב פעם אחת למטרה שאתה מעוניין להגיע - ולהשאר ככה. פעם אחת. משהו לא בסדר פה?

dontmatterasshole
14-09-11, 14:09
אני אתפוס טרמפ על האשכול..
למה כשרוצים לעלות במסת שריר טוחנים הרבה יותר אוכל?
הרי ממה שידוע לי, בשביל לעלות במסת שריר צריך להתאמן עם משקלים יותר גדולים
זה שאני יאכל הרבה יעלה אותי במסת שומן לא במסת שריר.
אז מה בעצם הקאצ' פה?

shay_323
14-09-11, 14:34
אני אתפוס טרמפ על האשכול..
למה כשרוצים לעלות במסת שריר טוחנים הרבה יותר אוכל?
הרי ממה שידוע לי, בשביל לעלות במסת שריר צריך להתאמן עם משקלים יותר גדולים
זה שאני יאכל הרבה יעלה אותי במסת שומן לא במסת שריר.
אז מה בעצם הקאצ' פה?

במאזן קלורי נייטרלי אתה רק מכניס את הקלוריות שאתה מוציא ביום ושומר על אותו משקל, אותם אחוזים של שומן, שריר וכו' בגוף. אתה פחות או יותר נשאר אותו דבר מה שאולי יעזור לבחור שמעליך אם כי זה קשה להיות על נייטרלי כי קשה לדעת בדיוק על דיוק של 100 קלוריות או פחות מהו הנייטרלי שלך. ג בנייטרלי חייבים להמשיך להתאמן כי אם לא הגוף יבין שהוא לא צריך יותר את השריר ויפרק את מה שהוא לא צריך לאט לאט.
בשביל לעלות במסה צריך להיות על מאזן קלורי חיובי. כי הגוף צריך לשפר את עצמו מהאימון שעשית כי באימון הבא ברצונך לעבוד עם יותר משקל ולכן אתה צריך לאכול יותר, ככה יהיה לגוף עם מה לבנות את עצמו.
"זה שאני יאכל הרבה יעלה אותי במסת שומן לא במסת שריר." תלוי כמה... יש שיגידו לך תתחיל מ+500 קלוריות מהנייטרלי שלך וככה לא תעלה בהרבה שומן. אם תאכל כל יום +1000 מהנייטרלי שלך ברור שתעלה הרבה שומן. אתה צריך ללמוד להכיר את הגוף שלך.זה גם תלוי בנטייה שלך להשמנה. אם אתה אקטומורף יש הרבה פחות סיכויי שתעלה בשומן, מצד שני יהיה לך יותר קשה לעלות בשריר ואולי תצטרך גיינר.

dontmatterasshole
14-09-11, 14:39
אז מה שאתה אומר זה שאם המאזן הקלורי שלי הוא 1900
אז רצוי לאכול 2400?
שאיך אני בדיוק מחלק את האחוזי חלבון פחמימה ושומן?

whocares2
14-09-11, 15:10
זה צריך להיות
שומן - 0.8 ~ 1 לכל קילו במשקל גוף.
חלבון - 1.5 ~ 2 לכל קילו במשקל גוף.
השאר פחמימות.

**אבל אח שלי, אני לא מומחה אז אולי אני טועה.