PDA

צפה בגרסא המלאה : פענוח מיפויי עצמות - אשמח לפירוש ועזרה

Yoav-7
24-09-11, 18:21
ובכן אני עושה כך החיים שלי ספורט וכדורגל, מה שאני בעצמי לא יודע איך אני שורד זה שיש לי גם פלטפוס לא נעים בכלל.
לאחרונה התחלתי להרגיש כאבים לאורך עצם השוק ומאחור - שזה שריר השוק, בעיקר למטה מעל הקרסול.

עשיתי מיפויי עצמות וזהו הפענוח:

"המיפוי לא מראה קליטה פתולוגית בשוקיים. מודגמת קליטת יתר קלה באספקט אחורי של חיבור טיביוטלרי משמאל, כנראה קליטה באזור os trignum.
בשאר הסריקה ללא ממצא חריג.

לסיכום:
ללא עדות לשברי מאמץ בשוקיים. הממצא שתואר בכף רגל שמאל יכול להתאים לתהליך לשבר מאמץ".

אז מה זה אומר? ומה אני עושה בנידון ?

shay_323
24-09-11, 18:57
הולך לרופא. אם אתה משחק כדורגל מקצועי יש לך רופא צמוד.

jonathan
25-09-11, 02:45
המקום שנמצאה בו קרינה,זה בעצם התחתית של עצם השוקה(הסיומת) או התחלתה של הטאלוס.
מה זה אומר?שיכול להיות לך שבר מאמץ "בשוקה" או שבר מאמץ "בקרסול",בגדול,קרינה אומר שיש שבר,שחיקה
המזל שלך שאם כן יש,הוא ממש קטן והתאוששות תהיה יותר מהירה.
אל תעשה כלום 3 שבועות.כלום זה אומר שאפילו על הצעדים שלך אתה מתקמצן,אתה פשוט לא דורך על הרגל.
בנוסף תאכל כמו שצריך שלא יחסר כלום.
רק ואך ורק ככה אתה תחלים.
כשתחלים,תחזור לאט לאט לאימונים,תתחיל מריצה של קילומטר,אחרי יומיים-שלושה,קילומטר וחצי..ממש כמו ילד.
למה מתנהגים ככה לשברי מאמץ?כי זה שבר,ואם הוא לא מטופל הוא פשוט מחמיר..ואז המנוחה ארוכה יותר..ואז אם לא החלמנו גם אז..אז כוסעמק.
לכן פשוט מחמירים,לא עושים כלום,כדי להיפתר מזה.
לי במשך שנה היו שברי מאמץ ב2 הרגלים,לאורך כל השוקה הקדמית מלמטה עד הברך.

רפואה שלמה

talp
27-09-11, 17:33
מדרסים!!

Yoav-7
28-09-11, 11:39
ג'וני, דבר ראשון תודה על כל ההסבר המפורט :)
ובדיוק הרגע חזרתי מהאורטופד, ובעיקרון הוא אומר שלא קיים דבר כזה os trignum ברגל אלא רק בכף היד... ובפענוח של המיפוי עצמות באיכילוב הרופא רשם שכן יש - מי צודק לעזאזל ? :\
והוא אמר לי שבעיקרון השרירים אצלי זה הבעיה כי או שהם חלשים מדי בשביל מה שאני עושה - ואני עושה הרבה מאוד ספורט, או שפשוט הם במצב לא נכון ותקין ולכן הוא שלח אותי ל-8 טיפולי פיזוטרפיה בתקווה שהם ישחררו את השרירים וזרימת הדם.

וחבר מלמעלה, הזמנתי גם מדרסים חדשים :)

jonathan
28-09-11, 15:52
הרופא באיכילוב צודק..כנראה שהאורטופד שלך אידיוט.
יש אפילו תיסמונת מוכרת באוס טריגנום ברגל(פציעת ספורט)
לא משנה,הרופא באיכילוב אמר שיש לך שברי מאמץ?