PDA

צפה בגרסא המלאה : קרוב לשנה לא גודל

juhyuh
21-10-11, 21:26
שלום לכולם
אני בן 17 מתאמן כבר שנתיים. שנה ראשונה עליתי מ-60 ל-70 קילו (נישארתי על אותו אחוז שומן בערך - 10%), ושנה אחרונה אני תקוע על המשקל שמידי פעם אני קופץ ל-71 ואז יורד שוב ל-70
(רק שנה אחורנה התחלתי לעשות דדליפטים וסקווטים)
שיא בנצ' 70 לעשיריה,
שיא סקוואט 85 לשמיניה,
שיא דדליפט 85 לשמיניה (הפסקתי לעשות).

אני מתאמן AB ככה:
ABxABxx (אין אפשרות להתאמן בשיש ושבת)
A
חזה: בנצ' פרס 3x10, לחיצת חזה בשיפוע דאמבלים 3x10, קרוס 3x10, לחיצת חזה דאמבלים 3x10
רגליים: סקוואט 3x8, כפיפת ברך 3x10, לג פרס 3x8
כתפיים: הנפה לצדדים 3x8, הנפה לפנים 3x10

B
גב: פולי עליון או מתח 3x8, פול אובר 3x10, בנט אובר 3x10.
יד קידמית: כפיפת מרפקים מוט 3x8, כפיפת מרפקים דאמבלים 3x10
יד אחורית: לחיצה צמודה 3x8, כפיפת מרפקים מאחורי הראש 3x10

קיצור שנה אחרונה אני בקושי רואה תוצאות וקשה לי לעלות במשקלי העבודה וגם במשקל גוף (אל תדאגו אוכל מספיק, התפריט זה לא בעיה אני אוכל בערך 500~700 קלוריות מעל)
אני חושב שהבעיה בתכנית.. מישהו רואה כאן בעיה? תמיד פסלתי ABC/D אבל אולי אני צריך לעבור לתכנית אחרת?
דרך אגב ראיתי את התכנית "לגדול ללא עצירות" - היא ממולצת?
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1053&CategoryID=82&Page=3
שבת שלום

jonathan
21-10-11, 22:17
בעיה בעליה במשקל נעוצה בעיקר בתפריט ולא בתוכנית אימונים,כי אם התוכנית לא משהו,אז אתה פשוט תעלה יותר שומן.
בכל אופן,תעבור לתוכנית כוח..זה נראה שאתה תקוע על המשקלים כבר הרבה זמן.
וכמובן שתאכל יותר..כנראה שאתה שורף יותר ממה שאתה חושב,אני לא אתחקר אותך אבל כנראה שמשהו בעייתי.
תעלה עוד 700-100 קלוריות.

juhyuh
21-10-11, 22:28
מה זאת אומרת תכנית כוח? האמת שפעם שמתי דגש על הכוח והדבר היחיד שהיה אכפת לי ממנו היה המשקלי עבודה אבל עכשיו המשקל גוף יותר חשוב לי
תוכנית כוח תפתח מסה כמו תכנית פיתוח גוף? או שפשוט הדגש עובר למשקלי עבודה שאחר כך יעזרו בתכנית לפיתוח גוף?
ומה דעתך על התכנית לגדול ללא עצירות שיש באתר? (לינק למעלה)

jonathan
21-10-11, 22:50
בהחלט יכולה להתאים לך,תנסה אותה לא יקרה כלום.

juhyuh
22-10-11, 01:01
תודה.
עוד דעות יתקבלו בברכה

IGOR
22-10-11, 10:33
"לגדול ללא עצירות". אתה מודע לזה שרוב המאמרים האלה פג תוקפם כבר?! רוב הסיכויים שאתה מתאמן מתחיל וזה לא משנה שאתה מתאמן שנה. תפרט את משקלי העבודה שלך בתרגילים המורכבים ואז תבין למה אתה לא גדל.

juhyuh
22-10-11, 11:35
פירטתי למעלה
שיא 85 קילו סקוואט לשמיניה (כרגע עומד על 70+-)
שיא בנצ' 70 קילו לעשיריה (כרגע עומד על 60+-)
שיא דדליפט 85 לשמיניה (הפסקתי לעשות לפני חודשיים)
שיא בנט 50 קילו לשמיניה (כרגע 40)

המשקלים ירדו בגלל שלא התאמנתי חודש בערך מסיבות אישיות
ושאתה אומר פג תוקפם אתה אומר שכל מה שרשום שם בולשיט?
ודווקא בסקוואט אני עוד מצליח לראות התקדמות מידי פעם רק בבנצ' ממש קשה לי
הפסקתי דדליפט בגלל שזה דפק לי את כל האימון ואני מרגיש עייף יומיים אחרי זה ושנאתי ללכת לאימונים שהיה לי דדליפט אז החלטתי שזה לא בשבילי

IGOR
22-10-11, 12:13
אתה מבין מה הבעיה שלך? הפסקתה לעשות דדליפט? אתה מבין כמה התרגל הזה חשוב להתקדמות שלך? זה שהוא מעייף אין מה לעשות. אל תיהיה כוסית. תוכל יותר! ובנוסף אתה לא אמור לעשות את התרגיל הזה כל אימון.
לגבי המאמרים. הם ישנים והוכחו כבר דברים אחרים לגבי אימונים ותזונה. חפש ברשת מחקרים עדכניים ותבין למה הכוונה. זה שתעשה ABCD או ABC לא יביא אותך למטרה. חוץ מזה,המשקלים שלך מאוד נמוכים יחסית לבן אדם שמתאמן שנה. ובחודש אתה לא אמור לרדת בהרבה משקל אלא אם כן לא אכלתה כמו בן אדם. אם אתה רוצה התקדמות אמיתית,תפסיק לחשוב שאתה סופר מן ותוריד חזרות ותרגילים מיותרים.

לחיצת חזה בשיפוע דאמבלים 3x10, קרוס 3x10, לחיצת חזה דאמבלים 3x10=מיותר.

אתה עושה סקוואט ואתה עוד מוסיף תחרא הזה=> כפיפת ברך 3x10, לג פרס 3x8=מיותר.

הנפה לצדדים 3x8, הנפה לפנים 3x10???? אתה רציני אחי? תוסיף תרגיל שאתה באמת תתקדם איתו {מילטרי פרס}.

פולי עליון או מתח 3x8, פול אובר 3x10, בנט אובר 3x10=> ממליץ לך להעיף את הפולי הזה ולהשאיר או מתח או בנט עובר. אם קל לך לעשות מתח עד 15 חזרות,אתה יכול להוסיף משקל עלייך.

יד אחורית וקידמית תעשה 2-3 סטים מספיק.

juhyuh
22-10-11, 12:59
הבנתי.
אז רגליים לעשות רק סקוואט, וחזה לעשות רק בנצ'. אתה חושב שזה מספיק לעשות 3 סטים לקבוצות שריר הגדולות האלה? ובאיזה טווח חזרות לעבוד?
דרך אגב מילטרי פרס אני לא עושה בגלל שאני לא מצליח להרגיש פרופורציות בין הידיים.. אני מרגיש הרבה יותר את ימין וימין שלי בכל זאת יותר גדולה משמאל ככה שאם אני עובד בדאמבלים אני בטוח ששני הידיים עובדים בצורה שווה
ואם אני מוסיף לגב דדליפט, זה אומר שאני יעשה לגב דדליפט ומתח/בנט אובר בלבד?

IGOR
22-10-11, 13:01
מכיר את התוכנית הזא?

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1679&CategoryID=82&Page=1

מבטיח לך אם תעשה אותה,אתה לא רק תתחזק,אתה תיהיה בשוק כמה תגדל ממנה..

juhyuh
22-10-11, 13:48
אתה חושב שאפשר להפיק תועלת מ-ss במשקלים שלי? כאילו אני מתחיל את ה-ss עם 85 קילו סקואט, אני לא חושב שאני יצליח להתקדם כמו שצריך מאימון לאימון

IGOR
22-10-11, 14:16
אתה חושב שאפשר להפיק תועלת מ-ss במשקלים שלי? כאילו אני מתחיל את ה-ss עם 85 קילו סקואט, אני לא חושב שאני יצליח להתקדם כמו שצריך מאימון לאימון

אתה לא אמור להתחיל מ85. כל הקטע בלהתחיל ss זה קודם כל להשאיר תפוזה בבית ולהתחיל עם משקלים קלים יחסית. זאת אומרת שאם אתה עושה 85 סקוואט אז תוריד ל70 ואם צריך גם ל 60 במקרה שלך תתחיל עם 70-65 ותעלה כל אימון ב 5 קילו. אותו דבר לגבי באנץ. אם אתה עושה 70 תתחיל ב 60 ותוסיף כל אימון 2.5. אל תוותר על הפרס למרות מה שאמרתה. אתה תיהיה מופתע כמה תתחזק בכתפיים ובידיים בלי כל התרגילים המיותרים שהייתה עושה אני מבטיח לך מניסיון. וכמובן שתלמד טכניקה נכונה כמו שצריך.

juhyuh
22-10-11, 14:37
תודה רבה איגור.
אני חושב שאני יתחיל להוריד מהנפח של האימונים ויגביר את העצימות.. אני ישלב יותר תרגילים מורכבים ופחות תרגילים מבודדים כמו ידיים כמו שאמרת בהתחלה
אם כל זה לא ממש יעשה הבדל אני יעבור לתכנית כוח
שוב תודה ושבת שלום