PDA

צפה בגרסא המלאה : בנץ' חלש

arad1021
22-10-11, 14:18
הבנץ' שליי חלש ולא מתקדם כמו שאר התרגילים(סקוואט 90, דדליפט 110 בנץ' 57.5)
איזה סיבה יכולה להיות שיש כזה חוסר פרופורציה?
הנה סרט שתראו שהטכניקה זה לא הבעיה:
3NeBsI8zIuA

IGOR
22-10-11, 14:19
אתה מתקדם בפרס? אוכל מספיק אחי? חוץ מזה,נראה כאילו אתה לא מוריד תמוט עד הסוף אולי בגלל הזווית נראה ככה.

arad1021
22-10-11, 14:41
הפרס גם בעייתי, נתקעתי עליו אבל עכשיו אני בריסט
אוכל אני לא אוכל יותר מדי, אבל בכל שאר התרגילים עד עכשיו התקדמתי, ככה שהאוכל לא הבעיה אני חושב
ואני מוריד עד החזה פשוט לא רואים את זה מהזווית

buf123
22-10-11, 14:42
בנץ זה התרגיל הראשון שנתקעים בו לא כך?

arad1021
22-10-11, 14:48
בדרך כלל פרס הראשון, אבל כשנתקעים ריפטו התכוון על משקלים גבוהים, לא 57 קילו

אני מכיר אנשים שבלי להקפיד על טכניקה בכלל בכיף מעיפים 80 קילו בלי לכווץ רגליים בלי כלום

IGOR
22-10-11, 14:49
לא יודע אני לא נתקעתי בבאנץ. למרות שבפרס כן סיימתי על 80 קילו וישר עשיתי ריסט. קיצור לדעתי הבעיה זה בפרס. בכל מקרה אתה יכול לעשות ריסט בבאנץ אבל לפני זה תנסה לאכול יותר אם זה לא יעזור אז תעשה ריסט.

arad1021
22-10-11, 15:21
מחר יש לי בנץ', אני ישים 60 נראה איך הולך
2 ליטר חלב הנה אני בא:boxing::boxing:

SmokingSnake
22-10-11, 15:39
הבנץ' שלך יחסית בפרופורציה, אולי עוד 5 קילו על המוט יעזרו
ברגע שיהיה לך סקוואט 130 הבנץ' יהיה באזור ה80 גם כן

אל תשכח שאתה מתאמן מתחיל... ולחיצות זה משהו שמתפתח עם הזמן אצל רוב האנשים(ככל שהיד האחורית גדלה גם)

ד"א יש מה לשפר בטכניקה, אתה לא מוריד את המוט טוב(מרפקים חייבים להיות מתחת למוט) ולא משתמש ברגליים

arad1021
22-10-11, 16:27
בתקופה שהיה לי סקוואט 120 הבנץ' היה 65 לא 80 חחחחח
אתה בטוח שזה בפרופורציה? בתור מאמן אתה לא רואה את כל הליצנים שלוחצים לפחות פלטה וחצי בלי להשתמש ברגליים ובלי כלום בטכניקה גרועה ועושים את זה בקלות?

את הקטע של המרפקים אני יתקן מחר
מה זאת אומרת לא משתמש ברגליים? הכול מכווץ ואני לוחץ אותם ברצפה
או שהתכוונת למשהו אחר שלא עשיתי?

IGOR
22-10-11, 16:30
אביב תראה את כל הלייצנים שיש במכון שלוחצים לך 140 בבאנץ אבל הסקוואט שלהם חלש. לא מאמין שזה קשור כל כך..

נדב33
22-10-11, 17:24
איגור צודק- לא חסר מקרים שאין קשר בין המשקלים בתרגילים השונים.
הבחור כנראה חלש בקטע הזה- טכניקה, לא מספיק מתאמן, לא מספיק אוכל, שרירי חזה
ויד אחורית לא מספיק חזקים.
צריך פשוט להתאמן יותר על התרגיל הזה- לפחות 2 אימונים בשבוע ולאכול יותר..
לפי מה שאני ראיתי, המוט כלל לא נוגע בחזה..

AkaBulBul
22-10-11, 17:59
תמיד יש משהו שמפותח יותר ומשהו שמפותח פחות,לא מבין מה הבעיה.
עם הזמן גם הבנץ יגדל,תמשיך להתאמן והכל יסתדר

arad1021
22-10-11, 18:04
אני כבר עושה בנץ' שנה ובחיים לא עברתי את ה60, ככ שאני לא חושב שזה קשור לזמן של האימונים

SmokingSnake
22-10-11, 18:08
בוא נעשה קצת סדר:

1. הליצנים שלוחצים משקלים גבוהים מתאמנים(לרוב) 3 ויותר שנים, ועושים 4 תרגילים לחזה ו3 תרגילים ליד אחורית, תרצה או לא תרצה, שים מישהו עם כזה עומס על הידיים והחזה והוא יגיע לבנץ' 120 אחרי 4 שנים לא משנה כמה הוא ליצן, יש הרבה מתאמנים שיודעים להתאמן למרות שהם לא בתכנית כוח, במיוחד לפלג גוף עליון.
2. חצי מהמפצלים שלוחצים לוחצים בטווח תנועה חלקי, או שבחצי מהחזרות הספוטר עוזר להם, בודדים המפצלים שעובדים בטווח תנועה מלא ועובדים בלי עזרה.
3. יש הרבה מפצלים שעובדים חזק מאוד על הבנץ' ומגיעים למשקלים יפים, מה גם שיש חלק גדול שמשתמש בהזרקות/דיבול/סטרואידים אלה ואחרים

קח ילד ממוצע בן 15 בחדר כושר, או שאני אתן לך דוגמה מאלה שאני רואה(ואני רואה המון בתור מדריך) הם לוחצים לרוב 35-40 קילו... 60 קילו למתאמן חדש דנדש שמתאמן שנה בלחץ זה לא רע, במיוחד כשאתה עצמך שוקל פחות מ70

בקשר לרגליים, אתה צריך בהרמה לדחוף אותן לרצפה חזק
אם אתה רוצה לבדוק אם אתה מכווץ מספיק תגיד לחבר שייתן לך מכה קלה עם הברך באזור הירך/ישבן, אם אתה זז לצד אתה לא מכווץ, אם נשארת על הספסל בלי לזוז אתה מכווץ מספיק

להמשיך לאכול

arad1021
22-10-11, 18:43
:):):):) סבבה עשיתה אותי מבסוט
מחר אני יסדר את הקטע עם הרגליים והמרפקים ויעלה לפה סרט

תודה

GMT+
22-10-11, 19:25
שכחנו כמה דברים -

רחב גבי חלש מאוד
טרייספס חלשים עוד יותר

אתה צריך לעבוד חזק על מתח בשביל הרחב גבי, תוריד עבודת עזר ליד קידמית ותעשה במקום עבודת עזר ליד אחורית. את המתח תעשה הפוך בשביל לתת גירוי ליד הקידמית.

תעיף את הזקן המטומטם שבא לעזור לך.

תתחיל לאכול כמו שצריך, אין שום סיבה שלא תתקדם.

YakirBoxing
17-12-11, 12:31
לדעתי תזונה , או ביצוע לא נכון של התרגיל .

denous
17-12-11, 17:45
אביב תראה את כל הלייצנים שיש במכון שלוחצים לך 140 בבאנץ אבל הסקוואט שלהם חלש. לא מאמין שזה קשור כל כך..

ליצן או לא, ללחוץ 140 קילו בבנץ הרבה יותר קשה מלמשוך 150 קילו בדדליפט או לרדת עם 140 קילו סקוואט... לדעתי...

lifton
17-12-11, 18:16
לגמריי ,אני גם בבעיה בבנץ' עכשיו 85 קילו שבסקווט אני 140 קילו ודדליפט כמעט 170..

Cuba
17-12-11, 21:19
לגמריי ,אני גם בבעיה בבנץ' עכשיו 85 קילו שבסקווט אני 140 קילו ודדליפט כמעט 170..

עברת תקורס בשיאים בסוף?

Homie
21-12-11, 08:33
הדבר היחיד בעייתי פה זה הסבא

SmokingSnake
22-12-11, 21:37
ליצן או לא, ללחוץ 140 קילו בבנץ הרבה יותר קשה מלמשוך 150 קילו בדדליפט או לרדת עם 140 קילו סקוואט... לדעתי...

נכון, רק כי אלה לא משקלים להשוואה:rolleyes:

לעשות 240 דדליפט לחזרה אחת ו220 סקוואט לחזרה אחת(מלאה) הרבה יותר קשה מ140 בנץ' לחזרה, תכניס פה גם פאוורקלין עם 110 לסינגל

denous
22-12-11, 22:19
נכון, רק כי אלה לא משקלים להשוואה:rolleyes:

לעשות 240 דדליפט לחזרה אחת ו220 סקוואט לחזרה אחת(מלאה) הרבה יותר קשה מ140 בנץ' לחזרה, תכניס פה גם פאוורקלין עם 110 לסינגל

אצלי לפחות אם הסקוואט 130 אז הדדליפט 145 והבנץ' 105..
כלומר עם הדדליפט 240 כמוש אתה אאומר והסקוואט 225 אז הבנץ' 200... זאת ההשוואה שצריך לעשות..
ושוב לפי דעתי אני אחזיק הרבה יותר מאחד שיעשה 200 קילו בנץ' מאשר 240 קילו דדליפט.. תפיסה שלי..

SmokingSnake
22-12-11, 23:37
אצלי הדדליפט לחזרה 190 והסקוואט 170, הבנץ'(פעם אחרונה שניסיתי) היה ב110, לא מאמין שיש לי יותר מ115

יש פה גם הרבה אחרים שעובדים בתכנית כוח שהדדליפט שלהם 100 קילו יותר מהבנץ' והסקוואט 80 קילו יותר, אלה מספרים טבעיים למתאמן כוח

Homie
23-12-11, 11:05
אצלי לפחות אם הסקוואט 130 אז הדדליפט 145 והבנץ' 105..
כלומר עם הדדליפט 240 כמוש אתה אאומר והסקוואט 225 אז הבנץ' 200... זאת ההשוואה שצריך לעשות..
ושוב לפי דעתי אני אחזיק הרבה יותר מאחד שיעשה 200 קילו בנץ' מאשר 240 קילו דדליפט.. תפיסה שלי..

WTF?! no thats in shitty trainers...
ur problem is that you care to much about your chest them your legs a lower back
there is no fucking possible way that you legs should be only 12.5% stronger
then your chest, and your deadlift should never ever ever be only 20% more then your bench
thats just wrongggggggg

Homie
23-12-11, 11:07
אצלי הדדליפט לחזרה 190 והסקוואט 170, הבנץ'(פעם אחרונה שניסיתי) היה ב110, לא מאמין שיש לי יותר מ115

יש פה גם הרבה אחרים שעובדים בתכנית כוח שהדדליפט שלהם 100 קילו יותר מהבנץ' והסקוואט 80 קילו יותר, אלה מספרים טבעיים למתאמן כוח

thats the all point bro
deadlift should get 200-300 % from bw
squat 150-250% from bw
bench 100-150% from bw

denous
23-12-11, 18:10
thats the all point bro
deadlift should get 200-300 % from bw
squat 150-250% from bw
bench 100-150% from bw

וואלה אחי אין לי מה לשקר וממש לא אכפת לי מהחזה יותר מהרגליים.. עובדה שאני עושה ss..
ואני לא מדבר לחזרה אחת אני מדבר ל-3x5
בחזה הגעתי ל-107.5 בסקוואט ל-130 ושם כבר דרוש ריסט לדעתי ודדליפט 145 הגעתי אבל אימון הבא הייתי עולה..
אז שוב כשאני לוקח את הנתונים שלי אני חושב וגם מרגיש שלבצע בנץ' 3x5x107.5 יותר קשה לי מלמשוך 1x5 דדליפט..
כמובן שאם הייתי ממשיך קדימה אז המשקל של הסקוואט היה עולה וגם של הדדליפט והבנץ' היה עובר עוד כמה ריסטים אז אני מאמין שזה היה מתאזן לפי הנתונים שנתת פחות או יותר.. אבל בסופו של דבר אני חושב שבנץ' יותר מאתגר אותי.. הרבה יותר קשה לי פיזית ופסיכולוגית להרים את המשקל שלי הרגיל בבנץ' + 2.5 קילו מאשר המשקל הרגיל שלי בדדליפט + 2.5 קילו...

איש הלילה
23-12-11, 18:33
וואלה אחי אין לי מה לשקר וממש לא אכפת לי מהחזה יותר מהרגליים.. עובדה שאני עושה ss..
ואני לא מדבר לחזרה אחת אני מדבר ל-3x5
בחזה הגעתי ל-107.5 בסקוואט ל-130 ושם כבר דרוש ריסט לדעתי ודדליפט 145 הגעתי אבל אימון הבא הייתי עולה..
אז שוב כשאני לוקח את הנתונים שלי אני חושב וגם מרגיש שלבצע בנץ' 3x5x107.5 יותר קשה לי מלמשוך 1x5 דדליפט..
כמובן שאם הייתי ממשיך קדימה אז המשקל של הסקוואט היה עולה וגם של הדדליפט והבנץ' היה עובר עוד כמה ריסטים אז אני מאמין שזה היה מתאזן לפי הנתונים שנתת פחות או יותר.. אבל בסופו של דבר אני חושב שבנץ' יותר מאתגר אותי.. הרבה יותר קשה לי פיזית ופסיכולוגית להרים את המשקל שלי הרגיל בבנץ' + 2.5 קילו מאשר המשקל הרגיל שלי בדדליפט + 2.5 קילו...

כן, אבל עובדה שאתה רשום פה מ2007, כלומר מתאמן מעל 4 שנים עם הזנחה של הפלג גוף תחתון (אם אתה עדיין ברמה של ss), אז אתה לא יכול לצפות שהיחס משקלים שלך יהיה היחסי האופטימלי או הנכון..

denous
23-12-11, 19:08
כן, אבל עובדה שאתה רשום פה מ2007, כלומר מתאמן מעל 4 שנים עם הזנחה של הפלג גוף תחתון (אם אתה עדיין ברמה של ss), אז אתה לא יכול לצפות שהיחס משקלים שלך יהיה היחסי האופטימלי או הנכון..

הזנחה ? למה ?
נרשמתי עם 105 קילו של שומן וירדתי 33 קילו עוד לפני שידעתי מזה סקוואט... אחרי התהליך הזה תכנית כמו ss והמילה 6 חזרות לא היו נשמעות טוב בפורום או למאמנים בחדרי כושר אז מן הסתם אחדים האנשים שביצעו את התכנית...
לפני כמה חודשים טובים חזרתי מהפסקה גדולה שלא התאמנתי ישר לחיטוב של שלושה חודשים ומיד התחלתי ss רק כדי להקפיץ את המשקלים שלי ולמצות את הכוח ולאחר מכן לעבוד בתכנית שאני יודע שעובדת עליי מניסוי וטעייה שלי.. או בקיצור ולעניין לפני שנה וחצי שנתיים הייתי עושה כמעט אותם משקלים כמו היום ועשיתי ss על מנת לחזור לאותם משקלים...
ד"א אני מוזר או משהו ? כאילו מה ההפרש אצלכם בין הדדליפט לסקוואט לבנץ' ושוב אני מדבר על 3x5...

SmokingSnake
24-12-11, 14:05
סקוואט 155 ל3x5
דדליפט 170 ל1x5(חלש יחסית)
בנץ' 100 ל3x5

denous
24-12-11, 16:27
סקוואט 155 ל3x5
דדליפט 170 ל1x5(חלש יחסית)
בנץ' 100 ל3x5

אני חושב שהחזה שלך חלש כנראה..
וזה לא פעם ראשונה שאני רואה אנשים פה בפורום עם סקוואט 150 דדליפט 170 ופתאום הבנץ' 80..
אני עד היום מנסה להבין איך זה אפשרי שבן אדם יעשה 150 קילו סקוואט אבל בבנץ' 80 לדוגמא ? זה נראה לי דפוק... לא הגיוני.. ואני מוצא שתי תשובות.. או שהוא עושה ss לתקופה ארוכה ומן הסתם הרגליים מקבלות את היחס העיקרי והחזה לא מספיק... (מה שגם שאני רואה בדר"כ ואני לא מכליל בגלל זה אני אומר בדר"כ בחורים שמעלים תמונות מ-ss הרגליים נראות סבבה והחזה לא רואים חזה..) או שפשוט הוא מעמיס על המוט בלי הכרה והטכניקה לא משהו והרגליים יכולות לסבול את המשקל למרות הטכניקה הלא טובה, לעומת זאת בבנץ' אתה לא יכול לעבוד על הגוף.. המשקל שאתה שם על המוט הוא כבד עליך לא משנה כמה תשחק עם התחת או עם הגב או עם הזין לבסוף לא תצליח להרים אותו בלי ספוטר... מה שאתה יכול להרים זה מה שאתה שווה בבנץ'. שוב דעתי האישית.

SmokingSnake
24-12-11, 21:34
שיאים של אד קוהן:
445 סקוואט
400 דדליפט
251 בנץ'
זה אומר שהבנץ' שלו חלש?

הסקוואט והדדליפט בדרך כלל יהיו פי 1.5 מהבנץ' ויותר(בלי ציוד כמובן)
אין סיבה שתרגיל שמערב מאסה יותר קטנה(בנץ') יהיה קרוב כ"כ לתרגיל שמערב מאסה הרבה יותר גדולה(דדליפט, סקוואט)
זה שבחדרי כושר מי שעושה 180 קילו סקוואט(ובמקרה הטוב סקוואט מקביל, במקרה הגרוע רבע סקוואט) נחשב סוס לא אומר כלום.
180 קילו לחזרה זה לא באמת משקל גבוה, זה רק אומר שרוב האנשים עובדים יותר מדי על פלג גוף עליון ומעט מדי על הרגליים

למי שיש 80 קילו בנץ' ו160 קילו סקוואט יש בעיה אבל כמה כאלה יש פה?

denous
24-12-11, 22:52
שיאים של אד קוהן:
445 סקוואט
400 דדליפט
251 בנץ'
זה אומר שהבנץ' שלו חלש?

הסקוואט והדדליפט בדרך כלל יהיו פי 1.5 מהבנץ' ויותר(בלי ציוד כמובן)
אין סיבה שתרגיל שמערב מאסה יותר קטנה(בנץ') יהיה קרוב כ"כ לתרגיל שמערב מאסה הרבה יותר גדולה(דדליפט, סקוואט)
זה שבחדרי כושר מי שעושה 180 קילו סקוואט(ובמקרה הטוב סקוואט מקביל, במקרה הגרוע רבע סקוואט) נחשב סוס לא אומר כלום.
180 קילו לחזרה זה לא באמת משקל גבוה, זה רק אומר שרוב האנשים עובדים יותר מדי על פלג גוף עליון ומעט מדי על הרגליים

למי שיש 80 קילו בנץ' ו160 קילו סקוואט יש בעיה אבל כמה כאלה יש פה?

עם כל הכבוד אני באמת לא יודע מיזה אד קוהן אבל אני מניח שהוא pl וההתעסקות העיקרית שלו היא בסקוואט ואני חושב שאפשר לראות את זה גם כי הסקוואט יותר חזק מהדדליפט...
אז זה קצת לא חכם שתתן לי נתונים כאלו...
ושוב אני מנסה להגיד לך שבנץ' הרבה יותר מרשים מסקוואט ואני חושב שהדוגמא הטובה ביותר היא התחרות שהייתה לא מזמן מחו"ל שנציגים שלנו לקחו מהארץ..
ילד בן 16 או 18 אם אני לא טועה נכון ? אותו ילד עשה 220-230 סקוואט אני באמת לא זוכר בדיוק אבל הבנץ' שלו היה 130 לחזרה... חלש בהרבה לפי דעתי ממה שהוא צריך להיות והסיבה שזו דוגמא טובה היא כי הילד אכן חזק בצורה מטורפת ברגליים ואני מכבד מאוד באמת כבוד לישראל וזה יפה מאוד.. אבל אם תקח אותו ותתן לו להרים בנץ' אתה תשים לב שמשהו כאן לא בסדר... (שוב כבוד ענק לילד בנץ' 130 לילד בן 16 זה גם הישג אדיר בפני עצמו..)
מרוב שניהיה דבר כזה של אנטי פלג גוף עליון והתעסקות ברגליים אז אתה רואה שחיפים מרימים 120 קילו סקוואט אבל בנץ' 70-80... קצת בדיחה לדעתי...
אבל אחרי הכל אני בפורום כוח ולכן אפשר להבין את העניין.. אני לא חושב שיש בודיבילדר שיש לו הפרשים כאילו במשקלים...

Homie
25-12-11, 09:07
120 squat
and 80 bench
is like it supposed to be

איש הלילה
25-12-11, 13:35
עם כל הכבוד אני באמת לא יודע מיזה אד קוהן אבל אני מניח שהוא pl וההתעסקות העיקרית שלו היא בסקוואט ואני חושב שאפשר לראות את זה גם כי הסקוואט יותר חזק מהדדליפט...
ושוב אני מנסה להגיד לך שבנץ' הרבה יותר מרשים מסקוואט ואני חושב שהדוגמא הטובה ביותר היא התחרות שהייתה לא מזמן מחו"ל שנציגים שלנו לקחו מהארץ..
ילד בן 16 או 18 אם אני לא טועה נכון ? אותו ילד עשה 220-230 סקוואט אני באמת לא זוכר בדיוק אבל הבנץ' שלו היה 130 לחזרה... חלש בהרבה לפי דעתי ממה שהוא צריך להיות והסיבה שזו דוגמא טובה היא כי הילד אכן חזק בצורה מטורפת ברגליים ואני מכבד מאוד באמת כבוד לישראל וזה יפה מאוד.. אבל אם תקח אותו ותתן לו להרים בנץ' אתה תשים לב שמשהו כאן לא בסדר... (שוב כבוד ענק לילד בנץ' 130 לילד בן 16 זה גם הישג אדיר בפני עצמו..)
מרוב שניהיה דבר כזה של אנטי פלג גוף עליון והתעסקות ברגליים אז אתה רואה שחיפים מרימים 120 קילו סקוואט אבל בנץ' 70-80... קצת בדיחה לדעתי...
אבל אחרי הכל אני בפורום כוח ולכן אפשר להבין את העניין.. אני לא חושב שיש בודיבילדר שיש לו הפרשים כאילו במשקלים...

תקשיב חבר, אולי הכוונות שלך טובות אבל אתה מדבר שטויות.

קודם כל, בנצ' הוא תרגיל שההתקדמות בו היא איטית ולוקחת זמן, לעומת הסקוואט והדדליפט שבאימונים נכונים מתקדמים בקצב מסחרר עד שיש האטה.
אין פה שום אנטי פלג גוף עליון, יש פה עבודה שווה על כל החלקים בתור התחלה. Ss היא בסה"כ תוכנית התחלתית ובסיסית, לא אמורים להישאר בה הרבה זמן. ככל שרמת המתאמן גבוהה יותר הוא יצטרך יותר נפח לפלג גוף עליון דבר שיתבטא גם בתרגילי עזר שאין בתוכניות הבסיסיות.

ודבר אחרון, 120 סקוואט זה לא הרבה. תוציא את זה מהראש. כמו שהומי רשם זה שווה ערך ל80 קילו בנצ'.

Cuba
25-12-11, 13:45
קח את הבילדרים בארץ שאתה מדבר שהיחס משקלים שלהם כמו שצריך ותסתכל את כמות הזמן שהם מתאמנים

קח את ה"ריפטואיסטים" "חברות הזבל" "ssניקים" ותסתכל על כמות הזמן שהם מתאמנים

כמו שאיש התחת אמר לחיצות זה דבר שקשה לפתח ולוקח יותר זמן .. הרבה יותר זמן מפלג גוף תחתון תסתכל כמה שרירים מערבת לחיצה וכמה שרירים מערבת משיכה\סקואט

denous
26-12-11, 01:45
אנשים.. גלשתם לפסים אחרים ולא מעניינים...
כל הויכוח התחיל מתגובה של איגור שאמר תראה את הליצנים שלוחצים 140 קילו בנץ' והסקוואט שלהם חלש...
סה"כ הגבתי שאני לא מכיר בחור שלוחץ 140 קילו ואני אישית יכול לקרוא לו ליצן...
מכאן ולהפרשי משקל בין סקוואט, דדליפט ובנץ' ה' יודע איך הגענו לזה...
בכל מקרה, איש הלילה אני לא מבין למה אתה חושב שאני חושב ש120 סקוואט זה המון ? איפה אמרתי את זה אחי ? אני שוב יסביר את הנקודה שלי... אני פשוט חושב שבנץ' הוא תרגיל הרבה יותר קשה... ואני אתפוס מבן 16 שיתן 120 קילו בנץ' מאשר 180 קילו סקוואט מהסיבה היחידה והיא ניסיון אישי שלי...
ההתקדמות בבנץ' היא הרבה יותר קשה... התרגיל עצמו הרבה יותר קשה למרות שהוא מערב פחות שרירים מסקוואט (תקנו אותי אם אני טועה) ושוב אני חושב שבנץ' באמת מראה מה אתה שווה.. זה הכל..
קובה, הבנתי את הנקודה שלך אבל זה עניין של נקודת מבט אחי..
יש מתאמני כוח שמתאמנים עשרות שנים אבל לא יראה כמו באדיבילדר שמתאמן 5 שנים...
הכל עניין של מטרה... כוח או פיתוח גוף...
ואני בתור מפתח גוף חושב שבנץ' פרס הוא תרגיל קשה... הכי קשה! ומישהו שהגיע לבנץ' של 140 גם אחרי המון שנים של אימון הוא לא פראייר זה הכל...

Cuba
26-12-11, 12:04
אני מכיר אנשים שלוחצים 140 קילו בנץ' והם ליצנים ברגע שיש לך פלג גוף עליון גדול ופלג גוף תחתון כמו של ילדה אז כן אתה ליצן

denous
26-12-11, 13:43
אני מכיר אנשים שלוחצים 140 קילו בנץ' והם ליצנים ברגע שיש לך פלג גוף עליון גדול ופלג גוף תחתון כמו של ילדה אז כן אתה ליצן

לא בהכרח אחי.. תלוי במטרה גם...
וד"א לא חסר כאן גולשים שפלג גוף עליון קטן והבנץ', פרס, גב על הפנים מבחינת מראה ומשקלים ופלג גוף תחתון שלהם של ציפור אבל המשקלים גבוהים...
ליצנים?

arad1021
26-12-11, 15:07
וד"א לא חסר כאן גולשים שפלג גוף עליון קטן והבנץ', פרס, גב על הפנים מבחינת מראה ומשקלים ופלג גוף תחתון שלהם של ציפור אבל המשקלים גבוהים...
ליצנים?
לאיזה בנאדם נורמלי המטרה תהיה פלג גוף עליון ענק ורגליים קטנות חחח?
ואין פה אף אחד כזה, כשהמשקלים גבוהים גם אתה תהיה גדול

Homie
26-12-11, 15:25
ליצנים?

you can't deadlift heavy, if your all back isn't beast enough..
and, you can't bench so high, if your all uper back
( Trapezius, Lower Fibers,
Trapezius, Upper Fibers & Levator Scapulae.Infraspinatus & Teres Minor,
Subscapularis, )
are not used to high weight that you can get only on deadlift...

איש הלילה
26-12-11, 15:36
בכל מקרה, איש הלילה אני לא מבין למה אתה חושב שאני חושב ש120 סקוואט זה המון ? איפה אמרתי את זה אחי ? אני שוב יסביר את הנקודה שלי... אני פשוט חושב שבנץ' הוא תרגיל הרבה יותר קשה... ואני אתפוס מבן 16 שיתן 120 קילו בנץ' מאשר 180 קילו סקוואט מהסיבה היחידה והיא ניסיון אישי שלי...
ההתקדמות בבנץ' היא הרבה יותר קשה... התרגיל עצמו הרבה יותר קשה למרות שהוא מערב פחות שרירים מסקוואט (תקנו אותי אם אני טועה) ושוב אני חושב שבנץ' באמת מראה מה אתה שווה.. זה הכל..

תראה, זכותך לחשוב מה שאתה רוצה.
אני מתגובה כזאת מבין שאף פעם לא עשית 5x5 כבד בסקוואט, שזה by far הדבר הכי קשה שאני עשיתי בחיים שלי מבחינה ספורטיבית. כשהמשקל נהיה באמת כבד, זה פשוט גהנום עלי אדמות. לעומת אימון פלג גוף עליון של 30 סטים שזה מבחינתי כמו טיול בפארק.

ההתקדמות בבנצ' היא יותר איטית, ממש ממש לא יותר קשה.
יש סיבה למה יש כ"כ הרבה אנשים שלוחצים 140 לעומת כאלה שעושים 200 סקוואט...

denous
26-12-11, 16:17
לאיזה בנאדם נורמלי המטרה תהיה פלג גוף עליון ענק ורגליים קטנות חחח?
ואין פה אף אחד כזה, כשהמשקלים גבוהים גם אתה תהיה גדול

בחור, כנראה שאתה רק בעניין הכוח אם אתה לא מודע לזה שיש אנשים שהמטרה שלהם היא שהפלג גוף עליון יהיה גדול ושהתחתון לא יהיה יותר מדי גדול... מישהו אמר דוגמנות ? והאמת שיש אחד כזה בפורום בעצם שניים.. אם אני לא טועה אלון גבאי ואורי שלי.. שאני מקווה שתראה כמו אחד מהם ביום מן הימים..
כשהמשקלים גבוהים גם אתה תיהיה גדול זו סיסמא מאוד יפה וחזקה כשמדרבנים מישהו שמתחיל להתאמן אבל עובדה שלא תמיד זה קורה, למרות ההגיון הבריא (זה הגיוני אין מה להגיד)... והאמת אני רואה בחורים אצלי במכון שנראים כמו ציפור ועושים משקלים יחסית גבוהים.. כמובן שהכל יחסי.. מזה גבוהים ? בחור בן 17 שלפי הערכתי לא שוקל יותר מ-65-70 קילו עושה 120 קילו סקוואט.. יגידו החבררה פה מה יש לך זה לא כבד.. ושוב הכל יחסי... לבחור בן 17 ששוקל 65 קילו 120 סקוואט זה לא משקל כל כך קל בשביל נתונים כמו שלו.. לעומת זאת, למרבה הפלא, הבנץ' שלו הוא 70-75 משהו כזה ושוב אנחנו מגיעים לאותו וויכוח חסר תוכן שאין פה מה להוכיח או בעצם להתווכח עליו כי זה עובדות.
בקיצור אם אתה חכם ולא קראת את כל מה שכתבתי והתחלת רק מהשורה הזאת, אז תבין שאני, לדעתי האישית, חושב שבנץ' הוא התרגיל הכי קשה מניסיון אישי ומראה מה אתה באמת שווה נקודה.

תראה, זכותך לחשוב מה שאתה רוצה.
אני מתגובה כזאת מבין שאף פעם לא עשית 5x5 כבד בסקוואט, שזה by far הדבר הכי קשה שאני עשיתי בחיים שלי מבחינה ספורטיבית. כשהמשקל נהיה באמת כבד, זה פשוט גהנום עלי אדמות. לעומת אימון פלג גוף עליון של 30 סטים שזה מבחינתי כמו טיול בפארק.

ההתקדמות בבנצ' היא יותר איטית, ממש ממש לא יותר קשה.
יש סיבה למה יש כ"כ הרבה אנשים שלוחצים 140 לעומת כאלה שעושים 200 סקוואט...

אתה צודק מעולם לא ביצעתי 5x5 סקוואט כבד.. עשיתי 3x5 והיה לי קשה אבל לא כמו 3x5 בבנץ'.
אני בטוח שכשהמשקל ניהיה כבד לך אז זה גיהנום בשבילך.. פשוט לי זה לא ככה.. ועשיתי סקוואטים שנחשבים כבדים בשבילי.. כמובן שאחרי הסט אתה מותש אבל שוב לדעתי על פי הניסיון שלי האישי שצברתי במשך 4-5 שנים בנץ' תרגיל הרבה יותר קשה שהרבה יותר קשה להלביש עליו עוד משקל...
והדבר שאמרת "ההתקדמות בבנץ' היא יותר איטית אך לא קשה" זה קצת סוטר אחי...
אם ההתקדמות איטית משמע שאתה מתקשה להרים את המשקל.
והאמת לא יצא לי לראות כל כך הרבה אנשים שלוחצים 140 כמו שלא יצא לי לראות הרבה שעושים 200 סקוואט...
בקיצור ולעניין כל אחד ודעתו וכל אחד והגוף שלו ונסיונו האישי..
מבחינתי בנץ' מראה מה אתה שווה זה הכל, למרות זאת אני מסכים שסקוואט הוא תרגיל בלתי נפרד מכל תכנית אימון ותרגיל לא קל בכלל שגם עם תעשה 100 קילו כמה חזרות תתעייף ותיהיה מותש ממנו...
פשוט ההגיון שלי הולך לפי ההתקדמות במשקל...

denous
26-12-11, 16:21
you can't deadlift heavy, if your all back isn't beast enough..
And, you can't bench so high, if your all uper back
( trapezius, lower fibers,
trapezius, upper fibers & levator scapulae.infraspinatus & teres minor,
subscapularis, )
are not used to high weight that you can get only on deadlift...

אני מבין מה אתה אומר אחי, אבל זה לא שאני משקר או משהו.. תכנס לסרטונים של אנשים... שים לב איך בן אדם יכול לבצע דדליפט כבד אבל הגב שלו על הפנים.
אני מדבר על כך שהמשקל על המוט בדדליפט כבד אבל המראה של הגב שלו על הפנים, גב של ילדה...
אז או שהטכניקה גרועה או שהעניין הזה של "תרים כמה שיותר וככה תגדל" לא תקף על כולם כנראה...
למרות ששוב זה משפט מאוד הגיוני לפי דעתי וגם אני מאוד אוהב לעבוד בשיטה הזאת...

denous
26-12-11, 16:23
ויהיה נחמד אם במקום לשבור לי את האצבעות על המקלדת אחד מכם homie או איש הלילה יטייל לפורום אימונים ויעזור לי בנושא.

arad1021
26-12-11, 16:43
בחור, כנראה שאתה רק בעניין הכוח אם אתה לא מודע לזה שיש אנשים שהמטרה שלהם היא שהפלג גוף עליון יהיה גדול ושהתחתון לא יהיה יותר מדי גדול... מישהו אמר דוגמנות ? והאמת שיש אחד כזה בפורום בעצם שניים.. אם אני לא טועה אלון גבאי ואורי שלי.. שאני מקווה שתראה כמו אחד מהם ביום מן הימים..
כשהמשקלים גבוהים גם אתה תיהיה גדול זו סיסמא מאוד יפה וחזקה כשמדרבנים מישהו שמתחיל להתאמן אבל עובדה שלא תמיד זה קורה, למרות ההגיון הבריא (זה הגיוני אין מה להגיד)... והאמת אני רואה בחורים אצלי במכון שנראים כמו ציפור ועושים משקלים יחסית גבוהים.. כמובן שהכל יחסי.. מזה גבוהים ? בחור בן 17 שלפי הערכתי לא שוקל יותר מ-65-70 קילו עושה 120 קילו סקוואט.. יגידו החבררה פה מה יש לך זה לא כבד.. ושוב הכל יחסי... לבחור בן 17 ששוקל 65 קילו 120 סקוואט זה לא משקל כל כך קל בשביל נתונים כמו שלו.. לעומת זאת, למרבה הפלא, הבנץ' שלו הוא 70-75 משהו כזה ושוב אנחנו מגיעים לאותו וויכוח חסר תוכן שאין פה מה להוכיח או בעצם להתווכח עליו כי זה עובדות.
בקיצור אם אתה חכם ולא קראת את כל מה שכתבתי והתחלת רק מהשורה הזאת, אז תבין שאני, לדעתי האישית, חושב שבנץ' הוא התרגיל הכי קשה מניסיון אישי ומראה מה אתה באמת שווה נקודה.

בקר לדוגמנות אתה צודק, לא חשבתי על זה

הקטע של התרים כבד תהיה גדול הוא נכון
הילד שאתה מדבר עליו פשוט לא אוכל יותר ממה שהוא שורף ובגלל זה הוא לא גודל
יותר נכון יהיה להגיד תרים כבד תאכל נכון ותהיה גדול
ולבנאדם ששוקל 65 קילו בנץ' 70 זה נחמד, זה פשוט שהסקוואט חזק לא שהבנץ' חלש

וקראתי את כל הדיוןאל תדאג, אבל תאמין לי שכשתעשה סקוואט כבד כמו שאיש הלילה אומר תראה איזה תרגיל הכי קשה חחח

SmokingSnake
26-12-11, 23:07
עד שלא נמחצת לפחות פעמיים מתחת למוט לא הגעת למשקל שבאמת קשה לך.
99% מהאנשים חושבים שקשה, אבל לא עובדים קשה מספיק, אם בגלל שהטכניקה לקויה או בגלל שהם עושים 100 ריסטים,
לא ראיתי יותר ממתאמן אחד במכון שמתרסק עם מוט על הגב, והבחור הזה מתאמן יחד איתי...

אצלי זה היה בדרך ל155, ולפני כמה חודשים בתכנית קודמת 142, רק שם הרגשתי מה זה קשה באמת
מאמין שפעם הבאה תהיה באזור ה165-170, נראה איך טקסס תעזור לי

איש הלילה
26-12-11, 23:53
אתה צודק מעולם לא ביצעתי 5x5 סקוואט כבד.. עשיתי 3x5 והיה לי קשה אבל לא כמו 3x5 בבנץ'.
אני בטוח שכשהמשקל ניהיה כבד לך אז זה גיהנום בשבילך.. פשוט לי זה לא ככה.. ועשיתי סקוואטים שנחשבים כבדים בשבילי.. כמובן שאחרי הסט אתה מותש אבל שוב לדעתי על פי הניסיון שלי האישי שצברתי במשך 4-5 שנים בנץ' תרגיל הרבה יותר קשה שהרבה יותר קשה להלביש עליו עוד משקל...
והדבר שאמרת "ההתקדמות בבנץ' היא יותר איטית אך לא קשה" זה קצת סוטר אחי...
אם ההתקדמות איטית משמע שאתה מתקשה להרים את המשקל.
והאמת לא יצא לי לראות כל כך הרבה אנשים שלוחצים 140 כמו שלא יצא לי לראות הרבה שעושים 200 סקוואט...
בקיצור ולעניין כל אחד ודעתו וכל אחד והגוף שלו ונסיונו האישי..
מבחינתי בנץ' מראה מה אתה שווה זה הכל, למרות זאת אני מסכים שסקוואט הוא תרגיל בלתי נפרד מכל תכנית אימון ותרגיל לא קל בכלל שגם עם תעשה 100 קילו כמה חזרות תתעייף ותיהיה מותש ממנו...
פשוט ההגיון שלי הולך לפי ההתקדמות במשקל...

יש הבדל בהרגשה בין משקל כבד (יחסית ליכולות) למאומן ולא מאומן, אדם שפעם ראשונה הגיע לחדר כושר ויגיע לכשל לא יבין מה זה להגיע לכשל כשאתה חזק ומאומן, וככה ההבדל ביני לבינך, לצורך העניין.
כשהייתי עושה 100 קילו פחות, סבלתי הרבה פחות מאשר עכשיו. היה לי פחות "קשה", והרבה פחות תופעות לוואי (סחרחורות, בחילות, זיעה קרה וכו' וכו')

שום דבר שאמרתי לא סותר. בבנצ' ההתקדמות היא איטית, אך בגלל ההרגשה וכל המסביב הסקוואט הוא הרבה יותר קשה.

Homie
27-12-11, 12:56
ויהיה נחמד אם במקום לשבור לי את האצבעות על המקלדת אחד מכם homie או איש הלילה יטייל לפורום אימונים ויעזור לי בנושא.

you sure? we're crazy!!%% :rolleyes: