PDA

צפה בגרסא המלאה : ההבדל בין אימון כוח לאימון לעיצוב הגוף

hag
11-11-11, 06:14
אוקיי, אני לא בודי בילדר, לא מעניין אותי לנפח את השרירים ולעצב אותם.

מה שמעניין אותי זה כוח פיזי.

עכשיו ידוע שיש שתי דרכים להתאמן עם משקולות:
1. מעט חזרות, משקלים מאוד כבדים. ממה שאני יודע זאת שיטה של בודי בילדרים שמחפשים לנפח ולעצב את הגוף.

2. הרבה חזרות, משקלים קצת פחות כבדים. ממה שאני יודע זאת שיטה שמתאימה יותר לאנשים שמתאמנים באומנויות לחימה ופשוט צריכים כמה שיותר כוח(לדוגמא שהם נותנים אגרוף למשהו או מתאבקים איתו). השרירים נהיים צפופים וחזקים יותר שמתאמנים בשיטה הזאת, אבל הנפח שלהם גדל באופן מאוד מאוד איטי(שנים על שנים, במיוחד אם אתה כמוני לא לוקח חומרים...).

כמובן שאני לא באמת מבין בזה יותר מדי, ויכול להיות שאני טועה.

שמעתי גם משהו על סיבי שרירי אדומים וסיבי שריר לבנים, זה גם קשור לעניין הזה.

אם אפשר קצת סדר בבלגן הזה, הסברים מהיסוד.
אם אתם יכולים לתת לי לינק למאמר מקצועי בנושא זה יהיה אפילו יותר טוב...

תודה מראש

GMT+
11-11-11, 07:53
זה בדיוק מה שאמרתי לעצמי אחרי הדיאטה הראשונה "אוקיי אז אני לא בודיבילדר, ולא באמת מעניין אותי לנפח שרירים ולעצב אותם, רק כוח פיזי", באותו רגע הבנתי שנדבקתי גם ב - iron bug.

תריץ חיפוש קטן ברשת על התוכנית Starting strength למתחילים של mark ripptoe תלמד ואתה ותתחיל ליישם, התוכנית הזאת תעלה אותך בכוח בזמן קצר מאוד ותקנה לך בסיס חזק לאימוני מוט בעתיד.
בהצלחה

!Demon!
11-11-11, 10:05
בהמשך לספר ss ,תקרא ppsp מסביר על שיטות אימון בין היתר ויסדר לך הכל..
בגדול מה שרשמת הפוך...וזה לא עיצוב אלה היפרטרופיה..."עיצוב" בה ממסה +חיטוב
כוח מירבי(strenght) וכוח מתפרץ (power)-ספורטאים ,זה דברים "קצת" שונים

hag
11-11-11, 13:53
מה זה ppsp? לא מכיר את הראשי תיבות...אם אפשר תכתוב את השם המלא בבקשה.
תודה!

SmokingSnake
11-11-11, 16:47
practical programming for strength training
PPST

אימוני כוח של 5 חזרות עם סקוואט ודדליפט גבוה יהפכו אותך לקרנף, אבל ה"תופעת לוואי" היא שאתה תעלה במשקל וגם במאסת שריר, מה גם שתשקול הרבה יותר מרוב האנשים שלידך ואולי לא תראה גדול יותר, כי המשקל מהתרגילים האלה הולך ישירות לגידים, מפרקים עצמות ובצורה ישירה וחזקה.

אני שוקל 97, מי שמסתכל עליי לא נותן לי מעל 90 בחיים

IGOR
11-11-11, 16:49
practical programming for strength training
ppst

אימוני כוח של 5 חזרות עם סקוואט ודדליפט גבוה יהפכו אותך לקרנף, אבל ה"תופעת לוואי" היא שאתה תעלה במשקל וגם במאסת שריר, מה גם שתשקול הרבה יותר מרוב האנשים שלידך ואולי לא תראה גדול יותר, כי המשקל מהתרגילים האלה הולך ישירות לגידים, מפרקים עצמות ובצורה ישירה וחזקה.

אני שוקל 97, מי שמסתכל עליי לא נותן לי מעל 90 בחיים

זה בגלל שיש לך מאסת שריר הרבה יותר ברגליים מאשר בחזה או גב. אני מאמין שכשתגיע ל80 פרס ו120 באנץ אתה תראה שונה לגמריי..

!Demon!
11-11-11, 16:55
נחש תפסיק לבלבל תמוח ותענה בפייסבוק <_<

SmokingSnake
11-11-11, 16:58
אני לא נכנס הרבה בגלל עומס מטורף בלימודים ובעבודה
אני אכנס היום/מחר... יש מצב שאתה שולח לי את הקבצים שצריך כבר של הקו"ח ואני אדפיס ואעביר לבוס שלי וזהו?
תשאיר גם מס' טלפון כמובן, שיהיה אפשר להתקשר אליך

!Demon!
11-11-11, 18:05
כה אחי ,ברור...רק תביא לי מייל שלך

hag
16-11-11, 19:20
יש ל-ppst גירסה עיברית?

SmokingSnake
17-11-11, 00:39
לא, וכנראה לא תהיה