PDA

צפה בגרסא המלאה : עזרה|תפריט חדש מהיום של התזונאית

XoopaPa
03-12-11, 03:37
שלום,הלכתי לתזונאית,שאמרתי לה שאני עושה עכשיו עלייה במסת שריר,ישר היא אמרה,כמה שיותר חלבונים,ופחממות,אז בנינו את התפריט לפי זה,וזה מה שיצא!תראו ותגידו מה דעתכם..
אז ככה:
אני בן 15.5
גובה 178
משקל 60

בוקר:
כוס חלב/חלב+קורנפלקס

9:כריך גבינה צהובה/טוסט גבינה צהובה,
10:עוד כריך אפשר מתוק עדיף חלבונים,טונה,גבינה ,פסטרמה..

צהריים:מנה בשרית 150 גרם+ פחמימות+ ירק

אחר הצהריים(לפני אימון):
כוס חלב/שוקו + בננה

ערב(חזרה מהאימון):ביצה+קופסת טונה+גבינה אם רוצים+לחמניה

לילה:נשנושים+כוס חלב/שוקו(אפשר פיצה עדיף שלא...

זהו:
תגידו לי איך זה מבחינת הערכים ואם זה מגיע לכמות הנדרשת..הbmr שלי זה 1900..
ה"כ קלוריות: 2856 קלוריות
סה"כ חלבון: 129.3 גרם
סה"כ שומן: 98.8 גרם
סה"כ פחמימות: 359.9 גרם
סה"כ כולסטרול: 378 מ"ג
סה"כ סיבים תזונתיים: 4.6 גרם

תודה!!!

עריכה:חישבתי במקום אחר ויצא ככה:
פריט מזון מידה כמות קלוריות פחמימות חלבונים הסר
חלב על הבוקר 3% כוס 1 152 16 9 הסר
קורנפלקס כוס 1 109 24 2 הסר
לחם אחיד, כהה, קל פרוסה בינונית 4 226 40 14 הסר
גבינה צהובה גולן 26% פרוסה 2 190 0 13 הסר
ממרח שוקולד כפית 2 86 9 1 הסר
שניצל מאמא עוף גרמים 150 330 26 21 הסר
אורז לבן, מבושל גרמים 70 91 19 2 הסר
אורז לבן, מבושל מנה בינונית 1 230 49 5 הסר
סלט ירקות ישראלי כף 3 28 2 0 הסר
חלב 3% כוס 1 114 9 6 הסר
בננה, חיה יחידה בינונית 1 64 15 1 הסר
חביתה מטוגנת בשמן קנולה מביצה אחת 1 148 0 8 הסר
טונה, משומר בשמן אריזה אישית 1 158 0 23 הסר
גבינה צהובה אדם, גוש חלב 28% פרוסה 1 101 0 7 הסר
לחמניה לבנה יחידה 1 182 37 7 הסר
חטיף בוטנים, במבה, פרפר נחמד, שוש כף 5 109 8 3 הסר
חלב 3% גרמים 1 1 0 0 הסר

סיכום
אנרגייה-2319
פחמימות-250 גרם
חלבונים-120 גרם
שומן-88
סיבים-20...
איך?

פה יצא הרבה פחות קלוריות,אבל יותר סיבים תזונתיים,פה הפרטים יותר מדוייקים כי בקודם לא ידעתי בדיוק לחשב בגרמים,ופה זה יותר מפורט,נראה לי שעם הדברים שאני מנשנש+שותה בזמן הארוחות אז זה יגיע לערכים שאני צריך...
לא?

IGOR
03-12-11, 12:09
בוא תן לי שנייה להבין משהו. תזונאית הכינה לך תפריט ואם יגידו לך פה בפורום שהתפריט לא משהו אז אתה אשכרה תאמין לאנשים פשוטים שנמצאים פה?

kushnirt
03-12-11, 14:10
אחי הגזמת פה עם הכמות של הירקות...

נדב33
03-12-11, 19:37
ירקות אין דבר כזה הגזמה אף פעם- מי שמסוגל לאכול הרבה שיעשה כך

kushnirt
03-12-11, 19:53
הייתי ציני. כמעט ואין ירקות בתפריט שלו, ו"סלט ישראל" זה לא מספיק. סה"כ מלפפון מסכן וחצי עגבניה.
מומלץ לפחות שבע מנות פרי שונות ביום + עשבי תיבול ועלים למיניהם (תשלב באוכל פטרוזיליה, כוסברה, בצל ירוק, שמיר וכו'...).

תחליף את הפיתה ב'לחם חי' - זה לחם בריא והוא טעים. פיתה זה זבל.
כל סנדוויץ' שאתה אוכל, תדחוף בפנים איזו חצי גמבה.
בארוחת צהריים שלך כתוב:
צהריים:מנה בשרית 150 גרם+ פחמימות+ ירק

תחליף את המילה ירק ב"מינימום שלושה ירקות שונים ובצבעים שונים", ותעדיף להיצמד לפסטה, אורז מלא ואפונה כמקור הפחמימה שלך לארוחת הצהריים. תפו"א מהווה חרא של מקור לפחמימה - הערך הגליקמי שלו גבוה מאוד.
את הפסטה אגב, מומלץ לבשל עד לדרגת אל-דנטה. זה גם יותר טעים.

לגבי ארוחת הבוקר: תעיף את הקורנפלקס ותחליף אותו בסנדוויץ' או שניים עם מרכיב חלבונים וירקות בפנים. למשל גבינה עם ירקות. זה גם טעים וגם בריא. את הסנדוויץ' גם תועל לאכול בדרך לעבודה/לימודים ולחסוך לעצמך זמן יקר בבוקר.

kushnirt
03-12-11, 20:52
* לא שבע מנות פרי היום, אלא שבע מנות ירק ביום. טעות שלי.
מומלץ לצרוך בין 2 ל3 מנות פרי ביום.

XoopaPa
03-12-11, 22:47
תודה רבה אחשלי,
^הבעיה שאני בעייתי באוכל ויש הרבה ירקות שאני לא אוכל,אני אדחוף קצת יותר ירקות ארוחה פה וארוחה שם,
ובבוקר בעייתי לאכול כריך או שתיים כי אני ב8 הולך לבית ספר וגם ככה אני אוכל שם ארוחת 10 2 כריכים,יהיה לי קשה לאכול 4 כריכים ב 3 שעות...אבל תודה בכל זאת,
עוד בבקשה

kushnirt
03-12-11, 22:56
תודה רבה אחשלי,
^הבעיה שאני בעייתי באוכל ויש הרבה ירקות שאני לא אוכל,אני אדחוף קצת יותר ירקות ארוחה פה וארוחה שם,
ובבוקר בעייתי לאכול כריך או שתיים כי אני ב8 הולך לבית ספר וגם ככה אני אוכל שם ארוחת 10 2 כריכים,יהיה לי קשה לאכול 4 כריכים ב 3 שעות...אבל תודה בכל זאת,
עוד בבקשה

תעשה לעצמך כלל:
בצהריים קודם תאכל צלחת מלאה במגוון ירקות חיים וירקות מבושלים, ורק אחריה אתה תאכל את הפחמימה ואת החלבון. אם לא סיימת את הירקות את לא לוקח אוכל אחר, ואם זה לא טעים לך אתה לא תקח פחמימה וחלבון - גם במחיר של להישאר רעב. אחרי כמה פעמים שזה יקרה, אתה תתרגל ואפילו תאהב לאכול ירקות. תראה בזה סוג של "חינוך עצמי". כי בתכל'ס אין דבר כזה אדם שלא אוהב ירקות - יש הורים לא טובים. הורה טוב צריך להכריח להאכיל את הילד לאכול ירקות ולא לדחוף לו כל הזמן פתיתים ושניצל זול במקום ארוחה מלאה ומזינה.

התכוונתי שבמקום הקורנפלקס תאכל את הסנדוויצ'ים. אתה תאכל לקום כמה דקות מאוחר יותר בבוקר כי לא תצטרך לבזבז זמן על אכילת קורנפלקס-קקה, ובאוטובוס בדרך לבית ספר תאכל את הסנדוויצ'ים. כל הפסקה תאכל סנדוויץ' אחד.
בימי לימודים ארוכים אני מביא שבעה סנדוויצ'ים עם חביתה, גבינה, אבוקדו, ביצה קשה, גבנ"ץ, ממרח פלפלים +שניצל סויה (אני אישית בוחר שלא אוכל בשר). כמובן שכל סנדוויץ' כזה מפוצץ בירקות, ובצד יש לי עוד ירקות ושני פירות. בנוסף לזה אני יורד גם על ליטר וחצי מים בבית ספר.