PDA

צפה בגרסא המלאה : אבקות חלבון ותפריט תזונה שלי

aviv1235
22-12-11, 16:07
אני בן 15 וחצי גובה 1.70 ושוקל 62,אני מתאמן כבר שנה במכון וחשבתי על לקחת אבקת חלבון,חלק מהמאמנים שבמכון שלי אומרים לקחת וחלק אומרים שעדיף לקבל את כל מה שהגוף שלי דורש רק מהאוכל.לכן ניסיתי ללא אבקת חלבון בעזרת המאמן שלי שנתן לי תפריט תזונה שאני לא מצליח לאכול את כולו,ולא חסר לי תיאבון בכלל אז זה לא בעיה של אוכל פשוט ניראלי מוגזם ולא נוח.עכשיו לגבי אבקות חלבון לפי מה שראיתי אתם אומרים שזה לא מסוכן אבל למשל בכתבה שהייתה בערוץ 2 הרבה מאמנים אמרו שלא צריך ורק מי שמתעסק בספורט תחרותי צריך את זה.אני לא יודע אם אני צריך ואם כן כמה זה עולה ולכמה זמן זה מספיק לי.
התפריט שלי :
ארוחת בוקר: 3 ביצים (2 רק עם הלבן ואחד עם הצהוב),8 כפות שיבולת שועל עם יוגורט אחד –ביו לבן מהקטנים.אפשר עם פטרוזיליה.

ארוחת 10: 2כריכים מחיטה מלאה אחד עם פסטרמה דלת שומן ואחד עם חצי קופסת טונה .

ארוחת צהריים:אורז מלא עם עדשים ו2 כפות טחינה מלאה,סלט ירקות.חזה עוף או הודו/דג /פעם בשבוע בשר אדום

3 פירות ביום-תפוח,אגס,בננה (בין הארוחות)
שעה וחצי לפני אימון חטיף בריאות ובננה.

אחרי אימון- טונה

ארוחת ערב-פסטה מחיטה מלאה,סלט ירקות עם כף שמן זית,קוטג' אחד או חצי קוטג' ולצי גבינה לבנה

לפני השינה-יוגורט גדול עם ברנקפלקס בלי סוכר

תודה לעוזרים !

ariel!!
22-12-11, 17:43
מה הערכים הסופיים ?
ושמע אם אתה לא מגיע לצריכת החלבון שאתה צריך [124גרם חלבון] אז אתה צריך
או
אם אתה פשוט מעדיף להשתמש באבקת חלבון במקום להיסחב עם טונה כול אימון .
מזיק ? אין לי מוסג מה להגיד לך....

אופטימוס_פריים
22-12-11, 22:16
ממש לא נראה לי מוגזם
לא רק שאתה מתאמן אתה גם לומד וגם בגיל ההתבגרות
בתיאבון חביבי.

גל ציון-פור
24-12-11, 09:09
היי,
אני מניח שהלכת לפי תוכנית האימון שהמדריך חדר כושר שלך נתן לך, בגלל היותו מדריך חדר כושר מוסמך.
אך האם אותו מדריך חדר כושר הוא גם דיאטן/תזונאי?
אם כן - מצויין.
אם לא - מדוע אתה מקבל תפריט תזונה מאדם שאינו מוסמך לכך?
בלי לזלזל, יכול להיות שהמדריך הוא אדם מקצועי מאוד בתחום חדר הכושר, אך ייתכן והתפריט אינו מתאים לך ספציפית. האם אתה יודע מהו אחוז השומן שלך, מהי מסת השריר וכמה עליך לצבור בכל חודש?
האם יש לך חסרים תזונתיים ספציפיים שצריכים התייחסות? האם היחס בין הפחמימה/השומן/החלבון מתאים לך ולמבנה הגוף שלך?

יש עוד הרבה שאלות שצריכות לעלות כאשר אנחנו נותנים תפריט לאדם - בין אם למתאמן ובין אם לא.
לכן, המלצה קטנה אליך, כמו שלא תלך לאינסטלטור להתייעץ איתו לגבי תיקון הרכב שלך, כך אל תערבב בין אימונים ותזונה.

בברכה
גל