PDA

צפה בגרסא המלאה : דדליפט

Powerlifter
06-04-07, 10:53
כשאני עושה תרגיל דדליפט הוא נחשב לרגליים או לגב תחתון? כי אני לא יודע איפה לשייך את זה בתוכנית אימונים...:disgust:

דין.
06-04-07, 11:06
כשאני עושה תרגיל דדליפט הוא נחשב לרגליים או לגב תחתון? כי אני לא יודע איפה לשייך את זה בתוכנית אימונים...:disgust:

בוקר טוב,
לרגליים כמובן (ל-Hamstrings אם להיות יותר מדוייקים). הסיבה שאתה "מרגיש" את הגב זה כי רוב שרירי הגב משתתפים בתרגיל כמייצבים, כלומר הם לא זזים יותר מדי אבל הם שומרים עלייך יציב.

אז קדימה, לך תרים מתים! :jockey:

Bullet
06-04-07, 11:09
דדליפט קלאסי זה יותר לגב התחתון, ולבטן מאשר לרגליים. אבל ההאמס גם משתתפים. וגם הקוואדס קצת. דדליפט רומני זה יותר האמס+תחת וגם גב תחתון

Troya
06-04-07, 11:11
איזה דדליפט אתה עושה?
בעיקרון הוא נחשב כשניהם ביחד

Powerlifter
06-04-07, 11:12
חחחחחחח תרים מתים חח..., ומה זה דד ליפט רומני? איך מבצעים אותו?
ואני עושה דד ליפט קלאסי זה שמקפלים גם את הרגלים

Leo
06-04-07, 11:49
דדליפט זה לגב תחתון טרפזים אמות האמסטרינג ותחת.

אבל גם דברים אחרים עובדים חזק

kaga
06-04-07, 11:53
כודם כל בכולם צריך גב ישר.
רומני אני חושב שזה על רגליים ישרות וכל מה שאתה לרדת עם המוט.
קלאסי זה שאתה מתחיל את התנועה שלך מפוזה כמו הרמת משקולת רק שאתה מרים את המוט עד הברכיים. רגע אולי אני אמצע ציורים (תרשימים).
יש עוד דד ליפט סומו הכי קשה אבל יש איתו בעיה- התחת גודלת וגודלת וגודלת...

עריכה: בקלאסי וברומני אתה פשוט מתרומם ולא מרים.

Leo
06-04-07, 13:08
סומו עם רגליים *יחסית* ישרות זה הווריאציה הכי טובה.

ואם יש לך בעייה שההאמסטרינג לא גודלים והתחת כן דדליפט זה הדבר האחרון שכדאי לעשות. כי במקרה הזה התחת תמיד תעבוד יותר מההאמסטרינג.

Powerlifter
06-04-07, 15:02
אז אם אני רוצה לשים דד ליפטים אז אני שם דד ליפט רומני לגב תחתון וקלאסי לרגליים?

Troya
06-04-07, 15:24
אז אם אני רוצה לשים דד ליפטים אז אני שם דד ליפט רומני לגב תחתון וקלאסי לרגליים? לא, אתה שם סקוואט לרגליים.

arbel2
06-04-07, 15:36
דד ליפט הוא תרגיל מורכב , כמו שסקוואט עובד על כמה קבוצות שרירים ,ככה גם הדד ליפט
כן הדד ליפט מפעיל גם את הרגליים, אבל הוא מפעיל עומס משמעותי על הגב ותרגיל יעיל מאוד לתת "עובי" ,לא תמצא משהו אפקטיבי כמו דד ליפט (לא מכליל הרמות אולימיפיות ) בשביל העובי הזה בגב

*הערה*
כותב הודעה זאת הוא חסיד דד ליפט מושבע בכל רמ"ח איבריו

Leo
06-04-07, 16:41
סתם בגלל שזה בנושא , היום עשיתי באמצע אימון דדליפט 150 קילו ( שזה 2x משקל הגוף שלי ואני לא ממש חטוב או נמוך)
ל3 חזרות... בלי חגורה... יאללה יום שבת אני נח מזה ומקווה שבקרוב אני ימשוך יותר :)

נ.ב
הלטס כן עבדו בזה.........

- Idan -
06-04-07, 19:26
לדעתי הכי טוב לעבוד על רגליים ועל גב תחתון באותו אימון. זה לא אומר שאתה חייב לעשות במיוחד פשיטות גב (למרות שאפשר ולפעמים אף רצוי), זוקפי הגב עובדים איזומטרית בדד ליפט ובסקוואט.

לגבי הדילמה של "על איזה שריר דד ליפט עובד הכי חזק", ראיתי שנתנו לך כאן תשובות מגוונות, אבל הן לא מדויקות.
התנועה העיקרית בדד ליפט היא פשיטת אגן כאשר השריר האגוניסט בתנועה זו הוא גלוטס מקסימוס (תחת), שריר הירך האחורי (Hamstrings) עובד כמייצב דינאמי (בגלל שילוב של פשיטת הברכיים בתרגיל, השריר מתארך) וזוקפי הגב עובדים איזומטרית (במידה ולא מבצעים פשיטת גב תוך כדי התנועה, אחרת זוקפי הגב יעבדו דינאמית). תנועה נוספת שמתבצעת בדד ליפט, בעיקר בדד ליפט קלאסי היא פשיטת ברכיים, כאשר כאן האגוניסט הוא שריר הירך הקדמי (ארבע ראשי, Quadriceps) ושוב פעם, בגלל שילוב של תנועת האגן, שריר הירך האחורי עובד כמייצב דינאמי.

בדד ליפט רומני פשיטת האגן מתבצעת כמעט באותו טווח תנועה כמו בדד ליפט הקלאסי, לכן עבודת הגלוטס מקסימוס וזוקפי הגב לא משתנים באופן משמעותי. מה שכן משתנה זאת עבודת ההאסמטרינגס, שכן הזווית המקובעת בברכיים ופשיטת האגן תוך כדי קיבוע הברכיים יוצרים מתיחה איזומטרית חזקה בהאמסטינג מה שמייעל את העבודה על ההאסטרינג. לכן ממליצים לעשות דד ליפט רומני ו- Stiff leg Deadlift כדי לשפר את הכח ואת הגמישות בהאמסטרינג.
בנוסף, פשיטת הברכיים מתבצעת בטווח תנועה קטן באופן משמעותי מאשר דד ליפט קלאסי ולכן שריר הירך הקדמי עושה מעט עבודה.

קיימת גם תנועה כלשהיא בקרסול שאני לא יודע לנתח (אני מניח ששריר התאומים עובד, או שריר Soleus).

היתרון בתרגיל פשיטת גב, הוא עבודה דינאמית של זוקפי הגב בניגוד לדד ליפט. לדעתי, אם יש מספיק עבודה סטטית על השריר (נפח עבודה עבודה גבוה ועצימות גבוהה), אין צורך להעמיס תרגיל נוסף, אבל אפשר מידי פעם להכניס מס' קטן של סטים (למשל פעם בשבוע, 3 סטים של 8-12 חזרות).

Leo
06-04-07, 19:46
השריר שעובד בלייצר חזק יחסית זה הtibilis anterior או משהו כזה.
והתאומים נותנים פוש (יש תנועה במפרק הזה , לכן הם יכולים לעזור)

(נ.ב מי שיש לו בעייה בהיקף של הקרסול תתחילו להפציץ את השריר הזה)