PDA

צפה בגרסא המלאה : רגישות לאנסולין

TheYawa
11-02-12, 23:17
היי לכולם.
האם יש דרכים שאתם יכולים להמליץ איך אני יכול לבדוק את הרגישות שלי לאינולין ואת כמות האינסולין שהגוף שלי מייצר? בדיקות רפואיות כלשהן או ששיטות מסויימות...

בשביל לדעת איזה דיאטה יותר מתאימה לי יותר low crab - high fat או ההפך...

ariel!!
12-02-12, 11:15
אתה יכול לבדוק על ידי כך שמתי שיצא לך לאכול ארוחה גדולה עם הרבה פחמימות יקרה לך 2 מהאפשריות הבאות:
1!אתה תרגיש עייף ותרצה רק לישון ואחרי כמה שעות אתה תהיה עדיין די מלא ונפוח בבטן=יש לך רגישות לאינסולין.
2!אתה תהיה אולי קצת עייף אבל אם אחרי כמה שעות אתה מרגיש שוב רעב = אין לך ממש רגישות לאינסולין.
[לא יקרה לך בדיוק אותו דבר אבל למה שנירא לך הכי דומה למה שתיארתי וככה תדע]
לפי הנתונים שלך ארוחה גדולה זה משו בסביבות מינימום 1000 וקצת קלוריות ושרוב הקלוריות מגיעות מפחמימות לא פחות מ60-65%
ותשתדל לא לאכול הרבה שומן בארוחה כי זה יאט לך את הספיגה ובטוח יגרום לשיבוש בבדיקה.

TheYawa
12-02-12, 17:27
איזה בדיקות?

Lеon
12-02-12, 17:36
מה שאריאל אומר זה אינדיקטור מטעה כי לא כל אדם מרגיש את הגוף שלו טוב, לוקח שנים להבין איך הגוף שלך מגיב לדברים שאתה עושה.

יש בדיקות אצל הרופא, ממונן ע"י כללית לפי מה שאני יודע.
ויש בדיקה של טעות ולמידה:
מתחילים מ40 30 30 כלומר 30 חלבון 30 שומן 40 פחמימה: אם אתה משמין,אתה מוריד את היחס,אם אתה סבבה את מעלה (שומן מינימום 15%), אם אין לך רגישות יכול להיות שתגיע ל-60% גם, למרות ש55% מספיק ברוב בדייטות גם לאנשים שהמטבוליזם שלהם מפציץ עם פחמימה.
שיטת טעיה ולמידה היא הכי טובה כי ככה אתה לומד לחיים אם לגוף שלך יש עמידות לאינסולין.
עמידות לאינסולין זה לווא דווקא דבר טוב אביא לך דוגמא שקראתי באיזה אתר על זה:
באפריקה התושבים חיים על אוכל עשיר בפחמימה ודל בשומן ולכן הגוף שלהם מתרגל לעיכול פחמימה(עמידות לאינסולין), וכאשר הם עוברים לדייטה עשירה בשומן רווי או לא רווי הם משמינים כי האנזימים שבגוף רגילים לסוכרים, וצריכה יתר על המידה של שומן תגרום להשמנה.
לעומת זאת יש לך את האנשים שגרים בארצות הקרות:קנדה ואלסקה.
אסקימוסים לדוגמא: הדייטות שלהם עשירות בשומנים(מוצרי ים,חיות), והגוף שלהם רגיל לעיכול של שומן והפיכתו למקור אנרגיה זמין וטוב ולכן כאשר הם עוברים לtypical american diet שברובה מלאה פחמימות, הם משמינים בגלל רגישות לאינסולין.
אותי זה דווקא עניין כשקראתי את זה ומאז הפסקתי להסתכל על עמידות לאינסולין כדבר טוב-אלא כאמצעי אחר להשרדות.

ThaiB0X
12-02-12, 18:04
לא חושב שקיים אדם אחד בעולם הזה שדיאטה דלה בדגנים ועשירה בשומן לא תעשה לו טוב.

Lеon
12-02-12, 18:14
לא חושב שקיים אדם אחד בעולם הזה שדיאטה דלה בדגנים ועשירה בשומן לא תעשה לו טוב.

אם אדם נמנע מפחמימות הוא גם לרוב נמנע מסוכרים פשוטים: פרות ולפעמים גם מירקות.
אם לגוף שלך אין הספקה קבועה של סוכרים לגוף:הגוף שלך משתמש בחומצות האמינו שאתה אוכל או שיש לך בגוף כדי להפוך אותם לפחמימות.
דגנים מקור טוב מאוד לסיבים,קבוצת ויטמין b ובכלל לשמירה על מאזן סוכר בדם.

!Demon!
12-02-12, 18:54
תעשה גם בדיקה איזה קבוצת דם יש לך על הדרך,כדי לקבל את ההחלטה הקשה של סוג הדיאטה המתאימה לך...שמעתי למי שמקבוצה a חייב להימנע משומן כדי להרזות...

אה ואריאל כמובן צודק ,בכל מילה אבל............................................... .........................

itay301
12-02-12, 20:37
מסכים עם thibox כדי לשרוף שומן חייבים להוריד פחמימה כדי שהגוף יישתמש בשומן כמקור אנרגיה
פשוט תוריד פחמימה בהדרגה -תעשה קודם חודש נטרלי ואז תתחיל לקצץ

ThaiB0X
12-02-12, 20:51
אני מדבר מנקודת מבט של הביוכימיה של גוף האדם. חקלאות ודגנים הם עניין חדש מאוד יחסית. (10,000 שנה?). התפריט הקלאסי לאדם מורכב מהרבה חיות מתות, ירקות, אגוזים, ירקות שורש ומעט פירות. הרגלנו את הגוף שלנו להשתמש בפחמימה כמקור אנרגיה עיקרי - אך קל מאוד להרגיל אותו מחדש להשתמש בשומן לאותה המטרה.

רגב אליה,
RegevElya.Net (http://regevelya.net).

!Demon!
12-02-12, 21:48
אני מדבר מנקודת מבט של הביוכימיה של גוף האדם. חקלאות ודגנים הם עניין חדש מאוד יחסית. (10,000 שנה?). התפריט הקלאסי לאדם מורכב מהרבה חיות מתות, ירקות, אגוזים, ירקות שורש ומעט פירות. הרגלנו את הגוף שלנו להשתמש בפחמימה כמקור אנרגיה עיקרי - אך קל מאוד להרגיל אותו מחדש להשתמש בשומן לאותה המטרה.

רגב אליה,
regevelya.net (http://regevelya.net).

זה לא בדיוק נכון לכולם,ולא בכל מצב...