PDA

צפה בגרסא המלאה : סוכר ענבים-במשך אימון

HotSauce
28-09-06, 21:34
שלום לכולם,
מה אתם אומרים על צריכת סוכר ענבים (עם מים) במשך כל האימון...
עוד לא ניסיתי אבל זה נשמע ממש טוב..
מה דעתכם?

m0she
28-09-06, 21:45
אפשרי

NIRAN
28-09-06, 21:46
משה מה היתרונות בכך?
לסתור קורטיזול ומילוי גליקוגן?

shahaflol
28-09-06, 21:57
תלוי באימון שלך... אם אתה רץ לדוגמא אז המטרה העיקרית תהיה לאנרגיה ולמילוי מאגרי גליקוגן

Ori-Silver
28-09-06, 22:03
זה די מיותר

HotSauce
28-09-06, 22:09
חברים בבקשה תנסו לפרט יותר בתשובות ולא לתת תשובות של "אפשרי" או "מיותר"
בססו את תשובתכם על מחקר או מאמר ממקור מהימן

body55
28-09-06, 22:48
משתמשים בזה אימון משקולות? והאם הוא יעיל בצורה משמעותית?

אליאב
28-09-06, 22:57
חברים בבקשה תנסו לפרט יותר בתשובות ולא לתת תשובות של "אפשרי" או "מיותר"
בססו את תשובתכם על מחקר או מאמר ממקור מהימן

אוקיי אז ככה, אתה רוצה תשובה קצת יותר מפורטת?
זה מהאתר -
"בשילוב הפחמימה בעלת המדד הגליקימי הגבוה ביותר, דקסטרוז-סוכר הענבים, ניתן להגיע לרמה גבוהה מאוד של אינסולין. רמת אינסולין גבוהה לאחר אימון, ספיגתו המהירה אינה מכבידה על מערכת העיכול ומעלה את ספיגת הקריאטין והחלבון בשרירים,
מצב זה מאפשר להאריך את משך האימונים, לקצר את תהליך התאוששות ולעזור בבניית מסת שריר.
הכמות המדוייקת הנחוצה כדי למנוע ירידה בתובלת וספיגת הקריאטין היא כפי 0.8 גרם דקסטרוז לכל ק"ג ממשקל גופנו.
תובלה וספיגה נמוכות יותר נגרמות על ידי שימוש במנות קטנות יותר . כתוצאה מכך, כמות גדולה יותר של קריאטין נספגת אל תוך השרירים, וחל שיפור משמעותי בגודלם ובחוזקם!
על כן ניתן לשלב את סוכר הענבים בשייק החלבונים, עלייה במסה ובמנת הקיראטין לקליטה מקסימלית ותוצאות מובטחות מאבקת החלבון שלך."

עכשיו.. ברור לך שזה פחמימה שמתפרקת מאוד מהר בגוף...
לקחת את זה במהלך האימון זה מיותר אם האימון הוא עד שעה - שעה ורבע,
אחרי זמן כזה - קורה מצב כזה:
"כידוע פעילות גופנית מגבירה באופן ניכר את איבוד הנוזלים והמלחים באמצעות הזיעה. מידת הזיעה תלויה בטמפרטורת הסביבה , בלחות היחסית , באופי הפעילות , בבגדיו של הספורטאי ובמידת האיקלום שלו.
איבוד של נוזלים ברמה של 2% ומעלה ממשקל הגוף יפחית מן הכושר לבצע פעילויות גופניות [ עצימות וקצרות , ארוכות טווח המבוצעות בעצימות נמוכה - בינונית ] . הזיעה המופרשת דרך העור מכילה מגוון מומסים .
הרכב הזיעה שונה בין ספורטאים שונים ואפילו אצל אותו ספורטאי בתקופת אימון שונות, תלוי בכושרו הגופני ובהסתגלותו לתנאים הסביבתיים. פעילות גופנית מעל 60 דקות גורמת לירידה בריכוז הסוכר בדם , ירידה בכמות המלחים והמינרלים בגוף. בזמן זה חשוב להתחיל לצרוך משקה איזוטוני המורכב מפמימות פשוטות, פחמימות מורכבות , אלקטרוליטים , מלחים , מינרלים , וויטמינים."

אם האימון שלך שעה - שעה ורבע - זה מיותר לחלוטין לגוף שלך יש אנרגיה והוא לא זקוק לפחמימה (סוכר ענבים) וזה סתם ממש סתם !
אם האימון שלך (בעיקר אירובי ארוך אבל לא רק) הוא אימון מעל שעה ורבע (יש כאילה מתאמנים גם שעתיים ויותר.. אני לא בעד) אז אני ממליץ... הסוכר ענבים יספק פחמימה לגוף ובכך ימנע פירוק חלבון שריר ואף ידחה תהליכי עייפות.

נ.ב.
אתה לא חייב סוכר ענבים במים...
יש משקאות איזוטוניים רבים (גם כאן באתר) ולא יקרים שיעבירו לך הרבה יותר מסוכר ענבים (במידה והאימון ארוך...).
שוב הכל תלוי כמה זמן אתה מתאמן (כמה דקות..)

קאפיש?

HotSauce
28-09-06, 23:24
תודה רבה על ההתייחסות העניינית.
והשאלה האם צריכת הדקסטרוז תעזור מבחינת "הבזקי" אנרגיה, כלומר שכל שלוק הגוף יקבל פחמימה זמינה וככה למשך כל האימון..

האימון שלי זה אימון אנאירובי (משקולות) בלבד ונמשך כ-שעה..
שאלתי את השאלה כי אני רוצה לנסות דברים חדשים ושמעתי מחבר שלי שמתאמן שעושה את זה..אז שאלתי מה דעתכם בנושא לפני שאני מנסה על עצמי

שוב, תודה רבה על התשובה :)

OMRI-TURBO
28-09-06, 23:32
שטות גמורה, זה לא יתן לך כלום. זה יתן לך טירחה+עוד קלוריות, בשביל מה אתה צריך את זה? באימון משקולות אתה לא מדלל גליקוגן גם ככה, ואתה אוכל ארוחת לפני אימון. אני מנחש שאם אתה רוצה לקחת את זה באמצע אימון סימן שאתה גם שותה שייק עם סוכר ענבים אחרי, אז ממש מיותר באמצע.

גולן
28-09-06, 23:41
שלום לכולם,
מה אתם אומרים על צריכת סוכר ענבים (עם מים) במשך כל האימון...
עוד לא ניסיתי אבל זה נשמע ממש טוב..
מה דעתכם?

מעולה, במיוחד אם אתה במסה ולא בא לך לאכול עוד אוכל מוצק, זה אחלה חלון לדחוף שם פחמימות, אני עושה את זה תמיד.

HotSauce
29-09-06, 09:42
אוקי...תודה רבה על התגובות.. אני אנסה את זה ... נראה איך זה ישפיע