PDA

צפה בגרסא המלאה : בחיטוב הורדת פחמימות או להוסיף אירובי

vamosh
08-04-07, 16:57
באופן כללי בחיטוב
מה עדיף לעשות כדי לשמור על מסת השריר כמה שיותר (מצידי לרדת בקצב יותר איטי בשומן-אבל לשמור על כל מסת השריר)

**עדיף להוריד את הפחמימות לרמה נמוכה נגיד בסביבות ה-70 + אירובי 25 דקות בסוף אימון בדופק מטרה 4-5 פעמים בשבוע
***או להעלות קצת את הפחמימות נגיד ל 100-120 ג' פחמימה ולעלות את משך האירובי בכל אימון נגיד 25-35 דקות לאחר
סיום האימון בדופק מטרה 4-5 פעמים בשבוע

נצא מנקודת הנחה שהגרעון הקלורי בשני המקרים שווה
אז ברגע שאוכלים קצת יותר ומוסיפים יותר אירובי כמו במקרה השני אז הגוף שורף יותר שומן משריר ?
ההגיון שלי אומר כה בגלל האירובי הארוך יותר
ולמרות שבמקרה הראשון גם נרזה/נשרוף שומן אבל גם נאבד יותר שריר מהמקרה השני
בגלל שיש פחות אירובי ופחות פחמימות לתחזק את השריר הקיים

תגידו לי אם אני טועה
תודה מראש על התשובות

אני כיום באחוז שומן 13-14 וכידוע ככול שמגיעים לאחוזי שומן נמוכים יותר
הסכנה לשרוף שריר גדולה יותר
המטרה להגיע ל 8-10 אחוז שומן
ודרך אגב עכשיו אני בחיטוב אצל גיל,זאת סתם שאלה ליידע כללית

Dino Psaras
08-04-07, 17:40
גם וגם..

כשאתה מוריד בפחמימות תעלה את החלבון ויהיה טוב.

sason
08-04-07, 17:46
אחי שומע אני צריך תעזרה שלך אז אם אתה יכול דבר איתי
344175903

vamosh
09-04-07, 20:00
בהנחה שהורדתי את הפחמימות והעלתי את החלבונים
מה ישמור יותר על השריר מבין שני האופציות ?
אני מדבר על סוף החיטוב, באחוזים הנמוכים
7-8 % שומן

sason אחי אין לי איי סי קיו

Bullet
09-04-07, 20:11
אני חושב שחלבון יותר מגן על השריר מפחממה.

vamosh
09-04-07, 22:30
האם אתה עברת תהליך חיטוב כזה
עד לאחוז שומן נמוך 7-8-9 ותוך שמירה כמעט מלאה על מסת שריר ?
או שאתה סתם מדבר באוויר ועונה על פי הנחות ?
אם זיכרוני אינו מטעה עשית פעם חיטוב ואיבדת הרבה מסה בהגעה לאחוז שומן בסביבות ה10
ואמרת שאתה לא רוצה להמשיך לרדת עוד בשומן כי אין לך מספיק מסת שריר ואז תיראה כמו סומאלי
אבל יכול להיות שאני מתבלבל אז אל תיקח ללב

למרות שגם אני חשבתי/חושב שחלבון שומר יותר על שריר מאשר פחמימה
אבל נוכחתי לדעת שאצלי זה לא כך. לאחר שאיבדתי כמעט קילו-קילו וחצי שריר במהלך הud2

בגלל זה אני שואל את השאלות הללו

Leo
10-04-07, 00:51
מישהו מוכן להסביר לי מה זה הud2? ומה היתרון שלה לעומת דיאטות אחרות להורדת שומן , כי בשביל הabcde שאני יתחיל עם הלימודים
אני צריך משהו קיצוני וקצר וזה המוניטין של Ud2 מהפורום פה...
)מי שיגיד לי לקנות ספר , אז אני רץ ישר לביטורנט)

Bullet
10-04-07, 01:37
האם אתה עברת תהליך חיטוב כזה
עד לאחוז שומן נמוך 7-8-9 ותוך שמירה כמעט מלאה על מסת שריר ?
או שאתה סתם מדבר באוויר ועונה על פי הנחות ?
אם זיכרוני אינו מטעה עשית פעם חיטוב ואיבדת הרבה מסה בהגעה לאחוז שומן בסביבות ה10
ואמרת שאתה לא רוצה להמשיך לרדת עוד בשומן כי אין לך מספיק מסת שריר ואז תיראה כמו סומאלי
אבל יכול להיות שאני מתבלבל אז אל תיקח ללב

למרות שגם אני חשבתי/חושב שחלבון שומר יותר על שריר מאשר פחמימה
אבל נוכחתי לדעת שאצלי זה לא כך. לאחר שאיבדתי כמעט קילו-קילו וחצי שריר במהלך הud2

בגלל זה אני שואל את השאלות הללו
:laugh: :laugh: זה לא אני נדמה לי שזה Idan :1eye:
הכי רחוק שהגעתי היה סביבות ה12, עם PSMF. לא המשכתי כי פשוט צץ עומס בלימודים ובחיים אז לא היה זמן להתאמן.

בטח לא עשית UD2 כמו שצריך.

LEO ידידי, הUD2 תפור עליך!!!!!!!! יש שם הרבהההה GH והרבההה חומצת חלב :wiggle:

m0she
10-04-07, 02:35
אני חושב שחלבון יותר מגן על השריר מפחממה.

ככל שצורכים יותר פחמימות צריך פחות חלבון , לפחמימות יש אפקט של protein sparing [פחמימות עדיפות על שומן בתחום הזה].

Bullet
10-04-07, 08:43
ככל שצורכים יותר פחמימות צריך פחות חלבון , לפחמימות יש אפקט של protein sparing [פחמימות עדיפות על שומן בתחום הזה].
לדעתי כדי לדעת מה יותר PS במקרה הזה, צריך להשוות קבוצה של אנשים שעשו PSMF עם קבוצה של אנשים שעשו דיאטה של חלבון+פחממה עם אותו גרעון קלורי, אינך חושב?

m0she
10-04-07, 12:58
דיאטות של 500 קלוריות ביום כמו בדיאטות של Psmf הן לא רלוונטיות. בדיאטה רגילה אין סיבה לקצץ בפחמימות בצורה קצונית רוב הזמן.

Bullet
10-04-07, 13:01
דיאטות של 500 קלוריות ביום כמו בדיאטות של Psmf הן לא רלוונטיות.
למה לא רלוונטי? הדיון הוא מה יותר אנטי-קטבולי, פחממה או חלבון. לפי דעתי דיאטה של 500 קל' ביום (או יותר, תלוי בבן אדם) זה מבחן טוב

m0she
10-04-07, 13:06
זה חרא של מבחן כי אתה בקושי יכול לספק לגוף את המינימום של החלבון שהוא צריך במסגרת הקלורית הזאת. זה גרעון קלורי עצום שאצל רוב מוחלט מהאנשים הוא הרבה מעבר לגרעון המקסימלי. אי אפשר לעשות דיאטה רק של פחמימה ולצפות שהיא תהיה Ps מפני שיש תחלופה של חלבוני הגוף כל הזמן. אתה גם לא קורא את מה שאני אומר , מסתבר. אמרתי שפחמימה היא יותר Ps משומן ושככל שצורכים יותר פחמימות אפשר לצרוך פחות חלבון [עד גבול מסויים , הרי חייבים לצרוך כמות מסויימת של חלבון].

Bullet
10-04-07, 13:10
אבל גם חלבון הוא Ps, כי הוא חלבון :1eye: תיסוף בחלבון מחליף את החלבון שמפורק

m0she
10-04-07, 13:23
זה לא קשור למה שאמרתי , מה אתה רוצה?

vamosh
10-04-07, 18:08
כן בולט טעיתי, גם אני חושב שזה Idan

m0she, מי מבין השניים ישמור יותר על מסת שריר בחיטוב מ-12-10 % ל7-8 אחוז שומן

מקרה-1
אדם שמתאמן משקולות שעה ועשרים לוקח את החלבון +הסוכר ענבים ואז עוד 25 דקות אירובי בדופק מטרה
שתזונתו 2.2 חלבון כפול משקל גוף רזה , קצת שומן ממקורות כמו טחינה שמן זית אגוזי מלך אומגה 3. והשאר הקלוריות יבואו מפחמימה

מקרה-2
או אדם שמתאמן משקולות שעה ועשרים לוקח את החלבון +הסוכר ענבים ואז עוד 25 דקות אירובי בדופק מטרה
שתזונתו 1.5-1.8 ג' חלבון כפול משקל גוף רזה,אוכל אותו כמות של שומן כמו האדם הקודם,ושאר הקלוריות יבואו מפחמימה
(כמובן שאדם השני יאכל יותר פחמימה מהאדם הראשון)

מה תשובתך הפעם משה ?
כך בחשבון שאני שואל את השאלה הזאת ומתבסס כהנחה עבודה ששני האנשים אם אותו אדם רק מקרים שונים,
אותו גרעון קלורי בשניהם רק ההרכב בין אבות המזון שונה בשני המקרים
פחמימה וחלבון

DropDead
10-04-07, 19:04
כן בולט טעיתי, גם אני חושב שזה Idan

m0she, מי מבין השניים ישמור יותר על מסת שריר בחיטוב מ-12-10 % ל7-8 אחוז שומן

מקרה-1
אדם שמתאמן משקולות שעה ועשרים לוקח את החלבון +הסוכר ענבים ואז עוד 25 דקות אירובי בדופק מטרה
שתזונתו 2.2 חלבון כפול משקל גוף רזה , קצת שומן ממקורות כמו טחינה שמן זית אגוזי מלך אומגה 3. והשאר הקלוריות יבואו מפחמימה

מקרה-2
או אדם שמתאמן משקולות שעה ועשרים לוקח את החלבון +הסוכר ענבים ואז עוד 25 דקות אירובי בדופק מטרה
שתזונתו 1.5-1.8 ג' חלבון כפול משקל גוף רזה,אוכל אותו כמות של שומן כמו האדם הקודם,ושאר הקלוריות יבואו מפחמימה
(כמובן שאדם השני יאכל יותר פחמימה מהאדם הראשון)

מה תשובתך הפעם משה ?
כך בחשבון שאני שואל את השאלה הזאת ומתבסס כהנחה עבודה ששני האנשים אם אותו אדם רק מקרים שונים,
אותו גרעון קלורי בשניהם רק ההרכב בין אבות המזון שונה בשני המקרים
פחמימה וחלבון

חח היה לי דז'ה וו של שאלה מפיסיקה\ מטמתיקה :X

Bullet
10-04-07, 20:39
זאת בהחלט שאלה מעניינת.

Moshe
10-04-07, 21:05
לדעתי זה אינדיבידואלי
גנטית וסינטוז חלבון
זו רק דעתי כמובן

vamosh
10-04-07, 21:10
ואין על השאלה הזאת תשובה ??

m0she
10-04-07, 21:39
1.5 זה מעט מדי , זה בטוח. 1.8-2.2 זה ממש לא משמעותי במונחים של כמות הפחמימות שאתה מוסיף. הדיון שלנו היה על דיאטות מאוד דלות בפחמימות.
השאלה שצריכה להשאל היא כזו: מה עשית עד עכשיו? האם אתה מרגיש שאתה מאבד שריר/כח? אם כן , אולי הגיע הזמן לשנות גישה וללכת לדיאטה דלת פחמימות סייקליסטית. אם לא , תמשיך במה שאתה עושה.

gal.T
11-04-07, 11:16
בתאוריה,
לדיאטות דלות בפחמימות אכן יש ערך מוסף של Ps, בגלל כל האווירה שהן יוצרות בגוף (שדיברנו עליה רבות בעבר - נוכחות מוגברת שלFFa's בדם, הגברת ניוד השומן והליפוליזה...). כשהן מבוצעות כהלכה כמובן (בצורה של סייקלים). אך לא ניתן לשלול את עקרון האינדוידואליות כאן, שכן בסופו של יום כל גוף מגיב אחרת. יש אנשים שלא מגיבים טוב מנטלית בLC, שלא מצליחים לשמור על עצימות האימונים והמשקלים (מתכון לאיבוד שריר), אנשים עם סדר יום מאוד "בזבזני" מבחינה אנרגתית, ולא ניתן לשלול אפשרות של משתנים שלא מוכרים לנו.

if it ain't broke, don't fix it.
אם הינך סמוך ובטוח שHC עובד לך הכי טוב, וממשיך לעבוד טוב, אז אל תשנה כלום. התאוריה נכון לעכשיו נוטה יותר לכיוון הLC, אך זו אף פעם לא סיבה להתכחש למציאות ולנסיון.

Bullet
11-04-07, 12:15
Gal, you're back!

סיקס פאק, יש משהו שרצית לשאול...?

אופיר111
11-04-07, 12:25
תגידו את השייק חלבון צריך לקחת לפני האימון האירובי או אפשר גם אחרי וכמובן שאני עושה אימון כוח לפני הארובי??

barak
11-04-07, 12:49
תלוי. אם האנאירובי שעה וחצי ואז אירובי- שייק לפני האירובי.
אם אנאירובי ואירובי שעה וחצי+- אז אחרי האירובי

vamosh
11-04-07, 18:11
דווקא עשית פעם חיטוב סטנדרתי
לא איבדתי כמעט שריר אולי חצי קילו אולי זה מים,אבל נתקעתי

ואחרי זה הפסקה שבועיים נייטרלי
ואז Ud2 איבדתי איזה קילו-קילו וחצי שריר