PDA

צפה בגרסא המלאה : לקראת הכתבה המובטחת על מאור: טור אישי שפרסמתי השבוע

ניגרי ענק
09-06-12, 20:14
כידוע לכם בקרוב מאוד נפרסם פה כתבה מעמיקה וחושפנית במיוחד על מה שקרה מאחורי הקלעים ועל הבמה בתחרות מר אירופה שבה השיג מאור זרדז את המקום השלישי בקטגוריית מעל מאה קילו.
אני מקבל אימיילים ופניות טלפוניות מהרבה מאוד אנשים שמחכים לכתבה הזאת, ויכול להבטיח לכם שלא תתאכזבו.

במקביל אני מגלה לכם היום כי ניסיתי לסייע למאור להשיג חשיפה ארצית להישג שלו.
על המאמצים הללו וכישלוני החרוץ כתבתי טור, בעיתון שאני עורך, המופץ בטבריה וסביבתה ב 10 אלף עותקים.
להלן לינק למהדורה הדיגיטאלית שלנן, שורו לעמוד 10, 11, כדי לראות איך זה נראה.

http://www.korebakineret.co.il/pdfonline/index.html

לעצלנים שביניכם, הינה הטקסט הכתוב:

המאור הגדול: גאווה ישראלית?

ראשית גילוי נאות: מאור זרדז הוא חבר שלי. גילוי נוסף: הוא זכה לפני כמה שבועות במקום השלישי באירופה בקטגוריית משקל "סופר כבד" בענף פיתוח הגוף. ולמה אני צריך לספר לכם על חבר שלי שקטף מדליית ארד כנציג מדינת ישראל בתחרות רשמית? כי אף אחד אחר לא רוצה לעשות את זה.
בעולם סביר, מדורי הספורט היו מקדישים לבחור כותרת שמנה, או – יודעים מה – לפחות כיתוב תמונה דקיק, אך בארצנו הקטנה, דלת ההישגים, העיתונים הגדולים לא מצאו אינץ' אחד עבור מאור, למרות שבעונת המלפפונים שבה אנו מצויים כעת, זוכה שחמטאי מקשיש לתמונות שער, ואצן שלא מועמד אפילו ל 20 הראשונים בתחרות אמיתית, עומד במוקד הדיונים של תוכניות הספורט השונות.
ואלוהים יודע שניסיתי. היו לי סיבות טובות לאופטימיות: בעידן הפייסבוק אני חש עצמי מקושר כמו היחצנית האגדית של משפחת שליט: כולם הרי חברים שלי. אלא שניסיונותיי להשיג למאור קמצוץ חשיפה בעיתונות הארצית, העלו לי פלאשבקים מהימים בהם שימשתי בעוונותיי כתקציבאי במשרד יח"צ. למען הסר ספק, אלה היו ימים שאני, ובעיקר הממונים עלי באותה העת – היו מעדיפים להכחיש את קיומם. אבל חשבתי שיש לי סחורה חמה: בחור ישראלי שיצא בכוחות עצמו לייצג את המדינה בספרד, על חשבונו, ללא שמץ של תמיכה מגוף רשמי או טייקון צבעוני – והשיג תוצאה מצוינת.
ספורטאי גדול ש – איך לומר בעדינות – גם מצטלם לא רע.
כמה אני כבר יכול להיכשל כאן?
אז זהו שכן. בשיחותיי הוירטואליות עם עמיתי למקצוע, הרגשתי כיחצן המנסה למכור ביקור של שר החקלאות בבית בד גלילי (זה קרה לי פעם!): העיתונאים הנידו בראשם ברחמים, מה הבחור הזה רוצה מהחיים שלנו. בקיצור, לא הלך לי. בצר לי החלטתי למחול על כבודי, ולכתוב על חבר בטורי הפרטי, כאשר אני מסובך כאמור בניגוד עניינים עד צוואר. עם זאת, לאחר שהתבוננתם בתמונה, אני מעז לשער שרובכם לא תנטרו לי. היה עדיף טור על השחמטאי?

ותמונה עדכנית מהיום על 127 קילו:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/580122_251074371664446_2130607757_n.jpg

Chest
09-06-12, 20:47
ניגרי אתה מלך!
כל הכבוד לך על המאמצים לפרסם את מאור, מראה איזה אדם אתה ואיזה חבר טוב אתה, פשוט גדול מהחיים :)

עמרי מרג
09-06-12, 22:00
השחמטאי 'המקשיש' התחרה ראש בראש עם אלוף העולם המכהן והוציא ממנו תיקו, עד שהפסיד בסוף בשובר שוויון..
לא בוודאות, אבל אם נניח, בחלומות הלילה, מאור יגיע ל 3-4 אחרונים באולימפיה, יתכן שכן ימצאו עבורו אינצ'.

אבל תמשיך לכסות, אתה עושה עבודה טובה. ברצינות

ניגרי ענק
09-06-12, 23:39
השחמטאי 'המקשיש' התחרה ראש בראש עם אלוף העולם המכהן והוציא ממנו תיקו, עד שהפסיד בסוף בשובר שוויון..
לא בוודאות, אבל אם נניח, בחלומות הלילה, מאור יגיע ל 3-4 אחרונים באולימפיה, יתכן שכן ימצאו עבורו אינצ'.

אבל תמשיך לכסות, אתה עושה עבודה טובה. ברצינות

וואלה.
ומה לגבי האצן, מועמד למקום 9000000 בעולם, האם הוא לקח סמים או לא לקח סמים, ומה לגבי הבקבוקון השני, נמשיך בדיון אחרי הפרסומות ובתוכנית הבאה ובזו שאחריה.

ניגרי ענק
09-06-12, 23:41
ניגרי אתה מלך!
כל הכבוד לך על המאמצים לפרסם את מאור, מראה איזה אדם אתה ואיזה חבר טוב אתה, פשוט גדול מהחיים :)

תודה.
האמת שפעם הייתי בדעה שהספורט הזה צריך להיות במחתרת, היום אני יודע שכדי שאנשים ייראו ממנו כסף, אנחנו צריכים פרסום.
אז אני מנסה לעשות מה שאפשר.
ואגב, לא התייאשתי, יש לי עוד כמה שפנים לשלוף.

עמרי מרג
10-06-12, 02:16
וואלה.
ומה לגבי האצן, מועמד למקום 9000000 בעולם, האם הוא לקח סמים או לא לקח סמים, ומה לגבי הבקבוקון השני, נמשיך בדיון אחרי הפרסומות ובתוכנית הבאה ובזו שאחריה.

אז זהו, שהוא לא "אצן" אלא "רץ למרחקים ארוכים".
ות'אמת? כמו שההתנסחות שלך כלפיו מביעה זלזול במקצוע שלו, באופן די דומה חלק גדול מהאוכלוסיה מזלזל במקצוע שאתה מייחצן ולראייה בעיית האינצ'ים.

(ואגב, התקשורת המטומטמת דנה בו רק בגלל הבקבוקונים. אחרת היו ממשיכים לבלבל תמוח על כדורגלנים כושלים)

ניגרי ענק
10-06-12, 07:14
אז זהו, שהוא לא "אצן" אלא "רץ למרחקים ארוכים".
ות'אמת? כמו שההתנסחות שלך כלפיו מביעה זלזול במקצוע שלו, באופן די דומה חלק גדול מהאוכלוסיה מזלזל במקצוע שאתה מייחצן ולראייה בעיית האינצ'ים.

(ואגב, התקשורת המטומטמת דנה בו רק בגלל הבקבוקונים. אחרת היו ממשיכים לבלבל תמוח על כדורגלנים כושלים)

נו באמת.
אני לא מזלזל במקצוע שלו כמו שאני לא מזלזל בשום ספורט שקיים.
אלא שהוא נוסע לאולימפיאדה על תקן קונוס, במקרה הטוב.
ויש לך עוד נקודה שאתה מפספס: "חלק גדול מהאוכלוסייה" אכן מזלזל במקצוע שלי, אבל כל האוכלוסייה לא יכולה להתעלם באמת מהאנשים שמצליחים במקצוע הזה, ואני באמת מזמין אותך להסתובב איתי פעם אחת ברחוב אחרי אימון בימים חמים אלה, ולהסתכל מה קורה בכביש.
לכן כשאני מביט בעניין גם מהצד של העיתונאי והעורך, היה כאן פספוס שלהם, ופספוס גדול: הם לא היו אמורים לעשות לי טובות.
כי כל קורא סביר היה עוצר בעמוד מול תמונה גרנדיוזית כזאת.
מה הוא היה אומר?
זה פחות חשוב.
היה מקנא? היה משתלח? היה נגעל?
סביר להניח.
אבל הוא היה עוצר, וזה דבר שבעידן האינטרנטי הוא הישג לכשעצמו.
אז למה לא פרסמו?
אין לי תשובה טובה. לפעמים זה גם עניין של טיימינג, ואולי גם לא פניתי למספיק אנשים, אולי מקום שלישי זה לא מספיק טוב להם.
אולי ואולי.
לא יודע.

DaSpider
10-06-12, 16:57
רוצה לדעת למה אתה לא מגיע לחשיפה שאתה מחפש? יש דברים שמהצד פשוט לא נראים טוב.

שחמטאי מקשיש? מזמין אותך להסתובב איתי פעם אחת ברחוב אחרי אימון בימים חמים אלה, ולהסתכל מה קורה בכביש? האווירה הזאת שאתה יוצר עם התבטאויות כאלו פשוט "לא מריחה טוב".

ולדעתי להתבטא ככה, במיוחד על ה"שחמטאי המקשיש" בעיתון - זו פשוט חרפה.

עמרי מרג
10-06-12, 17:44
נו באמת.

[b]אז למה לא פרסמו? [/.

גם לי אין "תשובה". או שאתה לא יודע לייחצן טוב מספיק, או שזה פשוט לא מספיק מענין מספיק אנשים

ניגרי ענק
10-06-12, 17:56
עמרי, אני לא יחצ"ן טוב: אני גרוע בזה להחריד, כפי שכתבתי בפירוש בטור.
למזלי הטוב אינני עוסק בזה לפרנסתי: אני עושה בדיוק את ההיפך ביום יום שלי.
דספידר, תחסוך ממני את ההטפות שלך נשמה, בטור שלי אני אחליט מה בושה ומה לא בושה, כשתערוך עיתון פעם, אז תהייה מוזמן להחליט אחרת.
אגב, אמת דיברתי: הוא שחמטאי, והוא מקשיש.
לא יודע בן כמה הוא אבל הוא נראה בן 70, אולי זה חלק מחוקי משחק המלכים להיראות ככה.

KALINA
10-06-12, 20:10
ניגרי,אל תוותר,העידן הזהב הבאה כבר מגיע... ושוב ברכות למאור

אלירמבו
10-06-12, 21:21
כמה תמונות של מאור על הבמה:angry::ok: אם זה לא מקום ראשון? אז מה כן??? http://worldwidebodybuilders.blogspot.co.il/2012/05/ifbb-european-championships-2012-zaor.html

DaSpider
10-06-12, 23:04
אני לא מטיף לאף אחד, יש לך זכות לעשות מה בא לך, פשוט לדעתי עיתון או מקור מידע ציבורי כזה או אחר זה לא המקום לתקיפות האלו ולדעות אישיות, אמרת "שחמטאי מקשיש" בכזה קונטקסט כאילו שחמט זו זנות או משהו. אני בעד יח"צ והצלחה למאור, למה לא, אבל אין סיבה לנסות להשיג את זה ע"י דריכה על אחרים.

ניגרי ענק
10-06-12, 23:29
אני לא מטיף לאף אחד, יש לך זכות לעשות מה בא לך, פשוט לדעתי עיתון או מקור מידע ציבורי כזה או אחר זה לא המקום לתקיפות האלו ולדעות אישיות, אמרת "שחמטאי מקשיש" בכזה קונטקסט כאילו שחמט זו זנות או משהו. אני בעד יח"צ והצלחה למאור, למה לא, אבל אין סיבה לנסות להשיג את זה ע"י דריכה על אחרים.

ובגלל שזו דעתך לעולם לא תערוך עיתון, וגם לא תהייה עיתונאי.
וזה בסדר גמור, למען האמת אפילו עדיף: תמצא לעצמך משהו מכניס יותר.

nimrod30
11-06-12, 00:21
אביב כל הכבוד תותח! רואים שהעניין של החשיפה נוגע בך ואתה עושה הכל כדי לקדם את הספורט..
תמשיך ככה אחי.

ירין מוסקוביץ
11-06-12, 01:07
אני יכול להזדהות אם הרבה דברים שאתה אומר כמו שהכדורגל בישראל הוא זוועה, ולא ראוי לפרסום.
או שאצן בינוני זוכה ויזכה לפרסום גדול הרבה יותר מבאדיבילד. אבל בוריס גלפנד "השחמטאי המקשיש"
הוא רק בן 44. זכה מקום שני באליפות העולם, הביא ויביא הרבה כבוד למדינת ישראל.
זכה בתחרות בפרס כספי בסך מיליון דולר.
(פי 5 מהפרס במר אולימפיה) ונדרש לשלם מעל 40 אחוז מזכייתו לקופת המדינה.
לא קיבל אפילו שקל אחד של תמיכה ואת כל ההכנות לתחרות שילם מכספו.
כל זאת בשביל לייצג את כולנו, אפילו שהציעו לו מדינות רבות באירופה לייצג אותם ולתמוך בו כלכלית וכמובן לא לקחת אחוזים מזכייתו.
(ולא הזכרתי בכלל את הכמות העצומה של הזוכים היהודים בשחמט לאורך ההיסטוריה ביחס לגודלנו בעולם)
אז לפני שאתה מזלזל קודם תעמיק ותחקור כמו שעיתונאי צריך לעשות ולא תלגלג על אדם שהביא המון כבוד למדינה בעיתון בטח שלא על מראו החיצוני ...

אגב לפני כמה חודשים אלי אילדיס וחבריו לפאנל בחדשות הספורט זילזלו וצחקו על המראה "המוגזם" "מגעיל" של מאור זרדז ואתה מאוד התעצבנת אז איך אומרים מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך ...

monster
11-06-12, 02:23
השחמטי מקום 2 בעולם.
מאור זרזד אפילו לא בן 200 הראשונים בעולם בדרוג ifbb

SaharKazes
11-06-12, 03:30
אביב אני ממש מסכים איתך לגבי מה שאמרת, אין ספק שעיתונות אתה עושה טוב וענייני.
לגבי התגובות על ה״זלזול״ כלפי השחמטאי, מובן שמגיע לו כל הכבוד הראוי לו, אבל אני חושב שהכוונה הייתה על הדרך שעושים כדי לזכות בתחרות פיתוח גוף לעומת הדרך שעושים כדי לזכות בשח-מט.
מובן שהכתיבה שלך מושפעת מכך שאתה מפתח גוף מתחרה שיש לו הרבה מושג מה זאת הכנה לתחרות, ומפה ה"כעס/זלזול״, ולדעתי, בצדק..
תמשיך לעשות עבודה נפלאה, תענוג לקרוא.

DaSpider
11-06-12, 07:14
אביב אני ממש מסכים איתך לגבי מה שאמרת, אין ספק שעיתונות אתה עושה טוב וענייני.
לגבי התגובות על ה״זלזול״ כלפי השחמטאי, מובן שמגיע לו כל הכבוד הראוי לו, אבל אני חושב שהכוונה הייתה על הדרך שעושים כדי לזכות בתחרות פיתוח גוף לעומת הדרך שעושים כדי לזכות בשח-מט.
מובן שהכתיבה שלך מושפעת מכך שאתה מפתח גוף מתחרה שיש לו הרבה מושג מה זאת הכנה לתחרות, ומפה ה"כעס/זלזול״, ולדעתי, בצדק..
תמשיך לעשות עבודה נפלאה, תענוג לקרוא.
אתה תתפלא כמה קשה "הדרך לזכות בשחמט"...

ניגרי ענק
11-06-12, 08:25
אני יכול להזדהות אם הרבה דברים שאתה אומר כמו שהכדורגל בישראל הוא זוועה, ולא ראוי לפרסום.
או שאצן בינוני זוכה ויזכה לפרסום גדול הרבה יותר מבאדיבילד. אבל בוריס גלפנד "השחמטאי המקשיש"
הוא רק בן 44. זכה מקום שני באליפות העולם, הביא ויביא הרבה כבוד למדינת ישראל.
זכה בתחרות בפרס כספי בסך מיליון דולר.
(פי 5 מהפרס במר אולימפיה) ונדרש לשלם מעל 40 אחוז מזכייתו לקופת המדינה.
לא קיבל אפילו שקל אחד של תמיכה ואת כל ההכנות לתחרות שילם מכספו.
כל זאת בשביל לייצג את כולנו, אפילו שהציעו לו מדינות רבות באירופה לייצג אותם ולתמוך בו כלכלית וכמובן לא לקחת אחוזים מזכייתו.
(ולא הזכרתי בכלל את הכמות העצומה של הזוכים היהודים בשחמט לאורך ההיסטוריה ביחס לגודלנו בעולם)
אז לפני שאתה מזלזל קודם תעמיק ותחקור כמו שעיתונאי צריך לעשות ולא תלגלג על אדם שהביא המון כבוד למדינה בעיתון בטח שלא על מראו החיצוני ...
אגב לפני כמה חודשים אלי אילדיס וחבריו לפאנל בחדשות הספורט זילזלו וצחקו על המראה "המוגזם" "מגעיל" של מאור זרדז ואתה מאוד התעצבנת אז איך אומרים מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך ...

חברים, מדובר בטור אישי: לא בתחקיר.
אם אתם קוראים עיתונים, תשימו לב שביחס לאלימות המילולית המטורפת שקיימת - גם אצל בעלי טורים בכירים - אלימות שהיא הרבה פעמים על סף הדיבה וגם מעבר לסף הזה - אני הייתי מאוד מתון.
לא לעגתי לגלפרד, אלא ניסיתי להעמיד דברים בפרופורציות, מנקודת המבט שלי.
לגבי הטענה ש"גם בשחמט עובדים קשה", אף אחד מכם לא היה מעלה אותה, לו היה חווה על בשרו יומיים הכנה לתחרות, אני לא מדבר על 4 חודשים, זה פשוט דפוק לגמרי להשוות.
אין בעולם ספורט קשה כמו באדיבילדינג תחרותי, מבחינת ההכנות שנדרשות, פשוט אין.
מתי פעם אחרונה האדון גנפרד היה רעב מוות במשך כמה חודשים?
למה הבאתי את השחמטאי כדוגמא ולא את הכדורגלנים? כיוון שגם הוא עוסק בענף איזוטרי.
אם אתם שואלים אותי, הוא נחשב פי מיליון מערימת הבטלנים חסרת הכישרון שמשוטטת פה במגרשים, אבל אי אפשר להתווכח עם זה שהציבור (גם אני) רוצה כדורגל.
זה לא יכול להיות כדורגל או פיתוח גוף, עם כל הרצון הטוב.
לכן זו הייתה ההשוואה.
לגבי "זה לא מעניין", הטענה הזאת פשוט לא מתיישבת עם המציאות, כי אנשים עוצרים אותנו ברחוב מאתיים פעם ביום כדי לשאול שאלות, לפעמים זה כבר מגיע לרמות של הטרדה.
אם זה לא מעניין, למה הם עושים את זה?

KALINA
11-06-12, 08:34
האלוף הזה קיבל את מלוא תשומת לב מאמצעי תקשורת בעולם,לרובכם יש סיכוי לו רע בקטגוריה שלו
http://www.youtube.com/watch?v=SNH5EUw7gxk&feature=channel&list=UL

לוזון
12-06-12, 00:46
כבוד גדול באמת אין מילים מאור אוהבים אותך:)