PDA

צפה בגרסא המלאה : חילוף חומרים...

TheYawa
05-09-12, 16:46
איזה שיטות אתם מכירים להעיץ את חילוף החומרים שלכם ולהביא אותו למקסימום? עד כמה שאפשר?

מה לאכול? לשתות? להשתמש?

תשפכו ידע וניסיון כדי שכולם ילמדו, בבקשה.

אלירמבו
05-09-12, 17:00
כמה שיותר ירקות ירוקים ועליים, (פטרוזיליה,חסה,מלפפון,ברוקולי,תרד,פטריות טריות) וירקות בכלל, 2-3 פירות ביום, ושהפחמימות שלך יבואו מדגנים מלאים, (לחם מלא עדיף שיפון, אורז מלא, בטטה, תפו"א, פסטה מקמח מלא,שיבולת שועל) והכי חשוב, לשתות הרבה הרבה מים, ולעשות אירובי, בהצלחה....

TheYawa
06-09-12, 13:27
וחוץ מהדברים הסטנדרטים... אולי כל מיני דברים קטנים שאתם מכירים?
כמו זה שקפה ותה ירוק מאיצים את חילוף החומרים...
זה חריף מעיץ... וכו'...

Matrix
06-09-12, 14:30
כמה שיותר ירקות ירוקים ועליים, (פטרוזיליה,חסה,מלפפון,ברוקולי,תרד,פטריות טריות) וירקות בכלל, 2-3 פירות ביום, ושהפחמימות שלך יבואו מדגנים מלאים, (לחם מלא עדיף שיפון, אורז מלא, בטטה, תפו"א, פסטה מקמח מלא,שיבולת שועל) והכי חשוב, לשתות הרבה הרבה מים, ולעשות אירובי, בהצלחה....

'שתייה מרובה של מים. ארוחה המלווה בשתייה מרובה, יוצרת דילול האנזימים בקיבה ומורידה את יעילותו של עיכול המזון, דבר זה מאט את המטבוליזם ומקשה על ירידה במשקל. מעבר לכך, רצוי שלא לקשר בין תחושת מלאות ותחושת השובע אלא ללמוד לחוש את השובע גם ללא מלאות.'

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1108&CategoryID=81

במאמר נמצאות טעויות נפוצות המאטות את קצב המטבוליזם, תקרא אותו על מנת לא לעשות טעויות אלה.

אלירמבו
06-09-12, 14:32
'שתייה מרובה של מים. ארוחה המלווה בשתייה מרובה, יוצרת דילול האנזימים בקיבה ומורידה את יעילותו של עיכול המזון, דבר זה מאט את המטבוליזם ומקשה על ירידה במשקל. מעבר לכך, רצוי שלא לקשר בין תחושת מלאות ותחושת השובע אלא ללמוד לחוש את השובע גם ללא מלאות.'

http://www.israelbody.org/index.asp?articleid=1108&categoryid=81

במאמר נמצאות טעויות נפוצות המאטות את קצב המטבוליזם, תקרא אותו על מנת לא לעשות טעויות אלה.

גבר זה ידוע, והכוונה שלי הייתה, לשתות הרבה מים במהלך היום, רצוי לא לשתות 20 דקות לפני האוכל, ושעה אחרי...

Matrix
06-09-12, 14:45
גבר זה ידוע, והכוונה שלי הייתה, לשתות הרבה מים במהלך היום, רצוי לא לשתות 20 דקות לפני האוכל, ושעה אחרי...

בכל מקרה שאמרתי לקרוא את המאמר התכוונתי לפותח האשכול ולא אלייך, רק עכשיו ראיתי שזה יצר אי הבנה

SaharKazes
06-09-12, 15:21
תאכל הרבה סיבים תזונתיים שנמצאים בירקות ובדגנים ותבלה הרבה בשירותים תסמוך עלי.

TheYawa
08-09-12, 10:43
אז ממליצים לא לשתות לפני ואחריי ארוחה בכלל? כמה זמן לפני ואחריי??

וכמה גרם של סיבים תזונתיים ביום זה נחשב הרבה? כי בתפריט שלי יש איזה 7 גרם (שלא נראה לי שזה הרבה בכלל)??
:)

Zohar Lipkin
09-09-12, 07:13
קודם כל תשתה, אין שום בעיה בזה, המאמר בא להכניס אנשים לפרופורציה של העמסת נוזלים .
יש כאלה הנותים לחשוב שאם הם ישתו ליטר מים בארוחה וירגישו מלאים אז הם ירדו במשקל, בתכלס המאמר טוען אחרת .

ציינת מקודם את נושא הקפה והתה, אני הייתי ממליץ יותר על הקפה מאשר על התה נטו בגלל כמות הקפאין שבו .
דרך נהדרת למקסס את השפעת הקפאין היא לשתות אותו לא חם אלה פושר וללא חלב או סוכר כלל, זאת כדי לעלות את השפעתו.

TheYawa
09-09-12, 12:45
אוקיי תודה על התשובה...
ומה לגבי שיבים התזונתיים?

OoOOO
09-09-12, 18:39
כמה סיבים תזונתיים זה נחשב הרבה?

SaharKazes
10-09-12, 00:07
25 בערך..

shaych
11-09-12, 10:47
אני עושה חצי שעה ארובי בעצימות נמוכה עד בינונית ממש אחרי הציחצוח שיניים ולאחר האימון אני שותה מים חמים עם נענע,רוזמרין וג'ינג'ר/לואיזה בתוספת כפית דבש טהור.

OoOOO
11-09-12, 16:02
איפה יש הרבה סיבים בלי הרבה קלוריות?

nadavmoore
11-09-12, 16:50
לא ידעתי שאפשר להאיץ חילוף חומרים, טוב לדעת...

shay_323
11-09-12, 17:21
תוספת של שריר יכולה לעזור...

SaharKazes
12-09-12, 01:09
ירקות...
תוספי תזונה של סיבים תזונתיים...

Zohar Lipkin
13-09-12, 07:25
סיבים תזונתיים לא מעלים חילוף חומרים.
הם פשוט גורמים למערכת העיכול לעבודה קשה יותר - וכתוצאה מכך לשרוף יותר קלוריות בתהליך העיכול עצמו וזאת בנוסף להרגשת השובע .

חשוב לצרוך אותם בעקבות ההשפעות הבריאותיות שלהם של ניקיון מערכת העיכול והורדת כולסטרול .
בסופו של יום, אם אתה רוצה חילוף חומרים גבוהה הנוסחא מאוד פשוטה.

קפה שחור פעמיים / שלוש ביום + שילוב של אימוני כוח בהספק גבוהה (ליצירת אפטר ברנינג גבוהה)

הכוונה לאימון כזה הוא :
400 מ ספרינט
10 מתח
20 שכיבות סמיכה
30 סקוואט
כפול 5 מחזורים

וכמובן כל האימוני היפרטרופיה בחד"כ יעלו את המסת שריר יחד איתו את הbmr - body mass rate