PDA

צפה בגרסא המלאה : ייבוא תוספי מזון.

Vee
11-04-07, 19:49
בקרוב אני טס לארה"ב, וכבר שמתי את העין על כמה מוצרים נדירים שלא נמצאים בארץ. מדובר על 6 ק"ג לכל היותר, 2-3 קופסאות של BSN ו Optimum Nutrition. ככל הנראה אשא אותם במזוודה, אם זה משנה משהו.
מן הסתם בארץ שלנו, עם כל הבירוקרטיה המסועפת, יעשו המון בעיות למי שרוצה להכניס את זה.
יש את המכס, שאין לי מושג כמה לוקחים על הדבר הזה אם בכלל. למישהו יש נסיון עם זה ?
ויש גם את משרד הבריאות, שלפי מיטב הבנתי לא ששים להכניס תוספי מזון לארץ. מישהו יודע מה התהליך שאני צריך לעשות על מנת לקבל אישור לייבא את זה ?
תודה מראש :jockey:

gog
11-04-07, 19:58
אתה נוסע לבד או עם משפחה\חברים\וכו'?
אם אתה נוסע עם עוד אנשים תחלקו ביניכם את המוצרים, על 6 ק"ג של מוצרים לא נראה לי שיעשו בעיות.
תלך במסלול הירוק פשוט וזהו.

Kachok
11-04-07, 19:59
חחחח אבא שלי נסע ליוון אז עשיתי לו רשימה של תוספים שאני רוצה שהוא יבדוק אם יש שם בזול קיצר כתבתי גם ecdysten ואמרו לו שזה סטרואידים .....חזר כולו בלחץ ועצבים עלי :D

Vee
11-04-07, 20:10
אממ אוקיי... אני נוסע עם משפחה, אז כנראה שבמכס אני אצליח להחליק את זה. בינתיים ביררתי והתעריף על "תרכיזי פרוטאינים וחומרי פרוטאין מרקמיים" עומד על 12%, לא נורא כ"כ.
הבעיה הרצינית היא משרד הבריאות. צריך להשיג מהם איזה אישור מיוחד, לא ?

gog
11-04-07, 20:44
לא מבין מה הבעיה להביא לפה תוספי מזון.
הנה עכשיו הביאו לי מארה"ב ליפו6 שהוא דיי מפוקפק בארץ (מבחינת משרד הבריאות וכו').
שמים בתיק והולכים כאילו לא קרה כלום.

Johnny
11-04-07, 21:43
אויש ככה זה אנשים שלא יודעים להבריח.
בכניסה לארץ יש שני מסלולים, אדום וירוק. כאשר אתה עובר באדום אתה מכריז על טובין, משמע הדבר אתה צ'ונג שרוצה לשלם למדינה כשיש לו צ'אנס לא לשלם. המסלול הירוק הוא מסלול שעוברים בו חופשי ללא הצהרה על כלום, ובו מדי פעם עוצרים אנשים לבדיקה.
בזמנו כשהיה לי עסק של ייבוא סלולרים אקזוטיים לארץ הייתי מביא מחול מכשירים חדשים. אם אתה מתנהג כשורה ולא נראה חשוד אין סיבה שיעצרו אותך לביקורת.
לכן, זרוק את תוספי המזון במזוודה, סע לשלום במסלול הירוק וזהו.
אם עוצרים אותך ורק אם עוצרים אותך, אז תשלם (כמובן שתנסה לצאת מזה).

Vee
11-04-07, 22:06
סבבה, המכס זה כבר לא בעיה. השאלה היא אם תופסים את זה אצלי בתיק, מלבד המס שאני צריך לשלם, בכלל יתנו לי להכניס את זה ?

Johnny
11-04-07, 23:24
תשמע אין סיבה שלו, תגיד לו שזה תוסף מזון. אם תיפול על טמבל או סתם דבע שיחליט לעכב אותך כי הוא חושד שזה משהו אחר, זה כבר משהו שונה למרות שתראה לו שהשק חתום או הקופסה סגורה.

Vee
12-04-07, 16:47
מה ז"א שק חתום ? :huh:

Johnny
12-04-07, 17:08
חתום, סגור הרמטית.

Vee
12-04-07, 17:24
הבנתי, תודה :)