PDA

צפה בגרסא המלאה : לחיצת חזה עם דאמבלים?

returnix
16-12-12, 03:03
שלום לכולם.
אני מתאמן כבר חודשיים וחצי בערך, עליתי בערך 5 קילו [57 ל 62 על 1.78] ועכשיו אני עומד לקנות גיינר. יש לי שאלה בקשר ללחיצת חזה עם דאמבלים נגד bench press,
כעיקרון הם עושים את אותה פעולה נכון? [אני עושה אחד בשיפוע חיובי ואחד בשכיבה]
מה עדיף מביניהם? תודה.

arbel2
16-12-12, 03:40
אחד לא עדיף על השני..לכל אחד מהם יש תפקיד בתוכנית האימונים שלך...תלוי במטרות.

returnix
16-12-12, 09:02
אחד לא עדיף על השני..לכל אחד מהם יש תפקיד בתוכנית האימונים שלך...תלוי במטרות.
המטרה היא נפח בחזה. אז אתה אומר להכליל את שתיהם? התרגילים לחזה שלי: [אני עובד מפוצל a/b]
לחיצת חזה בשיפוע שלילי
לחיצת חזה בשכיבה עם דאמבלים
לחיצת חזה בשיפוע חיובי עם דאמבלים
פרפר במכונה [עכשיו אני יעשה את זה חופשי]

gorneo1
16-12-12, 09:27
למה לא להתחיל בחזה עליון?[עדיף לך לנצל את הכוח של ההתחלה ולתת פוש בעליון, זה ייתן לך ניצול טוב יותר של החלק הזה ספציפית בשריר, במבחן התוצאה זה נראה יותר טוב בסוף]
ואתה תרים יותר מבחינת משקל בלחיצה עם מוט [בנץ רגיל בלי שיפועים] - מה שכן בלחיצה עם דאמבלים יש יותר עבודה של מייצבים של הכתף וכל שריר באמת עובד 100 אחוז כדי להרים תמשקל כי השריר השני לא יכול להיכנס לו לעזר, במוט יכול להיות שצד ימין/שמאל יותר חזק ומרים יותר ו"מושך" את התנועה.

זה במישור הידע, ומה עדיף?
עדיף לשלב, מידי פעם ככה מידי פעם ככה.
:)
בהצלחה.

Cuba
16-12-12, 09:31
לחיצה במוט=גודל החזה
לחיצה בדאמבלים=עובי החזה

CM punk
16-12-12, 09:43
בגדול בכדי לעבוד על נפח עדיף להרים כמה שיותר משקל, במוט מרימים יותר מאשר דאמבלים, לכן עדיף מוט.

אבל כמו שרשמו - יש לגוון מידי פעם בדאמבלים בכדי לעבוד על מייצבים וכו'

וגם בסדר התרגילים

Cuba
16-12-12, 09:50
גיוון זה שם המשחק ידידי

gorneo1
16-12-12, 09:51
לחיצה במוט=גודל החזה
לחיצה בדאמבלים=עובי החזה

:):):):), קובה?
מה זה אומר כי אני לא הבנתי.
:):):):), אם החזה יותר עבה? הוא לא יותר גדול?

ותחזור לבילדינג, לקחת כבר גביעים בליפטינג.
אני צריך שותף לאימונים!!!!

returnix
16-12-12, 11:15
אני נודע שאתם דוגלים בלא להקשיב למאמנים אבל המאמן שלי אמר לי דבר די נכוו לפי מה שראיתי,
הוא אמר שבבנץ פרס היד מתעקמת וזה הורס את המפרק(משהו כזה אל תתפסו אותי במילה )
זה נכון?

CM punk
16-12-12, 11:19
יש אלפי עורכי דין/ משפטנים ללא עבודה

ויש אלפי אנשים בעלי תעודת מאמן חדר כושר שלא יודעים דבר מהחיים שלהם, וממציאים הרבה שטויות כדי להפטר מאותו מתאמן מתחיל, בכל מקרה כל עוד תעשה בנץ' בטכניקה הנכונה אתה ממש לא תזיק לעצמך.

gorneo1
16-12-12, 11:26

ויש אלפי אנשים בעלי תעודת מאמן חדר כושר שלא יודעים דבר מהחיים שלהם, וממציאים הרבה שטויות כדי להפטר מאותו מתאמן מתחיל, בכל מקרה כל עוד תעשה בנץ' בטכניקה הנכונה אתה ממש לא תזיק לעצמך.

+1
לא כל מה שאתה שומע ממי שלמד ויש לו תעודת מדריך נכון.
ההשוואה הכי נכונה היא לימודי נהיגה, זה שלמדת והוצאת רישון אחרי שעברת טסט זה סבבה.
אבל לדעת באמת לנהוג ולדעת את הכביש זה כבר סיפור אחר לגמריי!!

אין שום פסול בלחיצה, בדיוק להפך, טכניקה נכונה, עבודה טובה ומבוקרת, ושום פציעה ושום עיקום לא יקרו.
תלמד תטכניקה בצורה הכי טובה שאתה יכול, אם עד עכשיו רק הקשבת למאמנים, אבל אתה באמת מתכנן להשקיע בזה, הגיע הזמן שתעבור ללמוד את זה מסרטונים ומאמרים רציניים לבד.
אתה תראה כמה זה ישפר אותך.
בהצלחה.

returnix
16-12-12, 11:28

:):):):) הוא בעצמו עושה עם דאמבלים אז הוא כנראה מאמין בזה, סבבה עכשיו יש לי אימון אני יתחיל עם חזה עליון, אגב בתרגילים שרשמתי כל תרגיל הוא 2 סטים ו10 חזרות, זה בסדר או להעלאות את הסטים?

arbel2
16-12-12, 13:07
למה כל כך הרבה לחיצות באימון ? כמה נמוכה העצימות שלך שאתה עובד בכזה נפח ?

returnix
16-12-12, 13:19
למה כל כך הרבה לחיצות באימון ? כמה נמוכה העצימות שלך שאתה עובד בכזה נפח ?
חח ואני חשבתי שזה מעט. שים לב אני גם מתאמן פעמיים בשבוע על החזה, את העצימות אני מעלה מאימון לאימון ,באימון הזה יצא לי 10 קילו לשכיבה, 9קילו בשיפוע חיובי ו35 בשיפוע שלילי (מוט )
זה נמוך אבל התחלתי מנקודה לא ממש טובה
בן 17 , 62 קילו על 1.78

arbel2
16-12-12, 13:33
כשאני שומע משקלי עבודה עכשיו הכל ברור לי.

returnix
16-12-12, 16:09
כשאני שומע משקלי עבודה עכשיו הכל ברור לי.

טיפים?

i.sh.
16-12-12, 22:35
סליחה על ההתפרצות, אבל אני חדש כאן בפורום, מתאמן כמה שנים, בצעירותי במכון והיום בבית, וחושב שאני עושה את הלחציה בצורה הנכונה, אבל אחרי שראיתי את הדיון כאן ו- gorneo1 המליץ ללמוד מסרטונים ומדריכים אשמח לקבל הפניה לכמה כאלו. תודה

gorneo1
16-12-12, 22:37
זה נקרא הקפצה לא התפרצות וזה לגיטימי.
פשוט תרשום בנץ' פרס ביו טיוב.
קח בחשבון שיש פה הרבה אנשים שבילדינג זה אומנם החיים שלהם אבל לא הקריירה אז לוקח קצת זמן לענות.
בהצלחה.

shay_323
16-12-12, 23:06
סליחה על ההתפרצות, אבל אני חדש כאן בפורום, מתאמן כמה שנים, בצעירותי במכון והיום בבית, וחושב שאני עושה את הלחציה בצורה הנכונה, אבל אחרי שראיתי את הדיון כאן ו- gorneo1 המליץ ללמוד מסרטונים ומדריכים אשמח לקבל הפניה לכמה כאלו. תודה

EHx1gYTA-Rw

shay_323
16-12-12, 23:10
טיפים?

בתור התחלה לכמה חודשים הקרובים תתחיל מרק תרגיל 1 לחזה:
בנץ' פרס עם מוט 3x5. ותעלה כל אימון 2.5 . אחרי שתגיע למספר מכובד תחזור לפה.