PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר לאימוני ידיים שבאתר (שיטת ה "קיק")

gps
13-04-07, 02:04
אם אפשר לקבל הסבר או תמונה לתרגילים כי אני לא ממש מבין אותם.. להלן התרגילים למי שלא ראה גם:

כפיפות באחיזה הפוכה- זה עם מוט W? פשוט אוחזים אחיזה הפוכה כמו שעושים מתח עם אחיזה שונה?
מקבילים בתוספת משקל - איך מוסיפים משקל למקבילים?? זה עמדה נייחת..
מנוחה של דקה וחצי - למה הכוונה? (חח סתם)
לחיצה חזה באחיזה קרובה - הכוונה לחיצה צמודה במוט אולימפי? יענו יד אחורית?
כפיפות באחיזת פטיש - מה זההה??

תודה:)
והאם אפשר להחליף את התרגילים במשהו אחר? למשל את מקבילים? כי לא נראה לי שיש לי במכון כושר מקבילים עם משקלים מתחלפים

boris19
13-04-07, 10:59
לא הבנתי את העקרון של השיטה
4 סטים * 4 חזרות בrm4 מקסימלי ?ועבודה איטית כאשר מורידים את המשקולות ?

Johnny
13-04-07, 11:06
כפיפות באחיזה הפוכה בדיוק כמו שאמרת. מקבילים בתוספת משקל זה מקבילים פשוטים ומוסיפים משקל על ידי קשירה או משהו לחגורה. לחיצה באחיזה צמודה בדיוק כמו שאמרת. כפיפות באחיזת פטיש הן באחיזה מקבילה ! ! ולא - -.

pimp
13-04-07, 11:53
גם אני לא הבנתי זה יהיה טוב אם מישהו בבקשה יביא תמונה :d

birzia
13-04-07, 12:10
לא הבנתי כלום מהתוכנית הזאת........
קודם כל..
רוב המתאמנים לא מאמנים את היד הקדמית והיד האחורית באותו אימון..
איך אפשר לשנות את זה??????????

ו2.... רוב התרגילים לא הבנתי מה צריך לעשות בכלל....
אם יש למישהו תמונות של התרגילים אני אשמח..
תודה רבה לעוזרים

dx69
13-04-07, 12:28
אם אפשר לקבל הסבר או תמונה לתרגילים כי אני לא ממש מבין אותם.. להלן התרגילים למי שלא ראה גם:

כפיפות באחיזה הפוכה- זה עם מוט W? פשוט אוחזים אחיזה הפוכה כמו שעושים מתח עם אחיזה שונה?

תודה:)
והאם אפשר להחליף את התרגילים במשהו אחר? למשל את מקבילים? כי לא נראה לי שיש לי במכון כושר מקבילים עם משקלים מתחלפים

1. נכון..
2. אתה תופס דאמבל עם הרגליים לדוגמא
3. נכון
4. אחיזת פטיש זה הרמת דאמבלים בקו ישר.. לא מסובב.. אני אנסה למצוא תמונה קצת קשה להסביר

יונתן מהמעלית
13-04-07, 13:35
פטישים זה כמו פה
http://www.exrx.net/AnimatedEx/Biceps/DBCurl.gif
אתה רואה יך הוא מרים את היד?
אותו דבר רק על תסובב אותה.......

אבל התרגילים הלא מובנים זה
פשיטות מרפק עם W בשיפוע תחתון
איך לעזאזל עושים שיפוע בW?
הכוונה אולי לזה?
http://www.exrx.net/AnimatedEx/Brachialis/BBProneInclineCurl.gif

כפיפות מרפק עם דאמבלים בשיפוע עליון
זה זה?
http://www.exrx.net/AnimatedEx/Biceps/DBInclineCurl.gif
(רק בלי הסיבוב של הפרק יד)

ופשיטות מרפק בשיפוע עליון (W )
הכוונה לתרגיל הזה?
http://www.exrx.net/AnimatedEx/Brachialis/BBPreacherCurl.gif

gps
13-04-07, 14:36
תודה לתגובות
עוד כמה שאלות קטנות:

מה הכוונה Rm4?

אם מקבילים גם ככה קשה לי.. איך אני אדע כמה משקל להוסיף? המקסימום שאני מצליח לגמור איתו ת'תרגיל? אותו כנל לגבי לחיצת חזה ומוט W והשאר?

אפשר בכל זאת תמונות של התרגילים? כי יש דברים שקשה לדעת כמו טווח תנועה בכפיפות מרפקים באחיזה הפוכה עם מוט W.. נניח אני עושה את זה עם הספה המשופעת שלילי.. עד איפה אני מרים את הידיים?? זה תרגיל קשה מאוד לדעתי אני לא אצליח לשים יותר מ 3 קילו בכל צד של המוט ששוקל 7 קילו..

Efi eLi
13-04-07, 14:56
אני גם צריך דגש קצת לידיים אז אני אמנם לא יעבוד בתכנית הזאת כי אני בדיוק התחלתי hst אבל אני אשתמש בעקרונות מהתכנית הזאת אהבתי את ה301 ונראה לי שאני יוסיף את ההחזקה האיזומטרית...בקיצר תמליצו לי על תרגיל טוב לבייספס...

Karthur
13-04-07, 20:46
"אופן הפעולה של בלוק אימונים של השבועות 1-4 הוא שכל שבוע תוסיפו עוד סט אחד של 2 חזרות, כלומר בשבוע הראשון התרגיל הראשון שלכם יכול להראות ככה : מקבילים - 5 סטים: 4 חזרות,
4 חזרות, 4 חזרות, 3 חזרות, 2 חזרות .

ובשבוע האחרון אותו תרגיל יכול להראות ככה:
מקבילים- 5 סטים: 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות."

איפה יש פה הוספה של סטים?
הכוונה היא שבשבוע הרביעי לעשות 10 סטים? או עדיין חמישה סטים רק עם משקל יותר גבוה ולכן רק שתי חזרות?

gps
13-04-07, 21:10
"אופן הפעולה של בלוק אימונים של השבועות 1-4 הוא שכל שבוע תוסיפו עוד סט אחד של 2 חזרות, כלומר בשבוע הראשון התרגיל הראשון שלכם יכול להראות ככה : מקבילים - 5 סטים: 4 חזרות,
4 חזרות, 4 חזרות, 3 חזרות, 2 חזרות .

ובשבוע האחרון אותו תרגיל יכול להראות ככה:
מקבילים- 5 סטים: 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות, 2 חזרות."

איפה יש פה הוספה של סטים?
הכוונה היא שבשבוע הרביעי לעשות 10 סטים? או עדיין חמישה סטים רק עם משקל יותר גבוה ולכן רק שתי חזרות?

לא 10 סטים.. עדיין 5 סטים פשוט הסט יהפוך להיות של 2 חזרות.. בדיוק כמו שכתוב.. תשנה את המשפט בהוראות מ "תוסיפו עוד סט של 2 חזרות" ל "תשנו עוד סט לסט של 2 חזרות"
לא יודע אם משקל גבוה יותר.. אולי תהיה עייף מאוד... אם אפשר משקל יותר אז יותר טוב לדעתי אבל אל תסמוך עלי..

מה זה RM4? אני צריך לדעת מה זה בכלל?

Karthur
13-04-07, 21:25
Rm1 הוא ההתנגדות המרבית (משקל) שעליה ניתן להתגבר (להרים, לדחוק וכדומה) בחזרה אחת.
Rm4 הוא המשקל המרבי שניתן להרים בארבע חזרות רצופות.

arbel2
13-04-07, 21:29
התוכנית היא למתאמנים מתקדמים ,ורוב הגולשים בפורום עדיין לא יכולים להישתמש בה
עצם העובדה שאתם לא מבינים את ההבדל בין כפיפה (תרגיל לבייספס ) ופשיטה (תרגיל לטרייספס ) ומה זה Rm , מדגים בצורה מובהקת שאין לכם מה לחפש בתוכנית הזאת.

toxicity
13-04-07, 21:32
התוכנית היא למתאמנים מתקדמים ,ורוב הגולשים בפורום עדיין לא יכולים להישתמש בה
עצם העובדה שאתם לא מבינים את ההבדל בין כפיפה (תרגיל לבייספס ) ופשיטה (תרגיל לטרייספס ) ומה זה Rm , מדגים בצורה מובהקת שאין לכם מה לחפש בתוכנית הזאת.
אז אולי תראה למתאמנים קצת יותר ותיקים כמוני ? :jockey:

arbel2
13-04-07, 22:06
אז אולי תראה למתאמנים קצת יותר ותיקים כמוני ? :jockey:

התוכנית עצמה מאוד ברורה ,יש לך משהו ספיציפי בה שאתה לא מבין ?

toxicity
13-04-07, 22:13
אני מאוד גרוע בשמות של תרגילים חוץ מהמורכבים והמוכרים כמובן
כפיפות באחיזה הפוכה - הכוונה לאחיזה הזאת מאוחרי הראש לטריספס שעושים?
פשיטות מרפק עם מוט W בשיפוט תחתון - לא הבנתי מה הכוונה אני יודע שזה לביספס אבל מה הכוונה בשיפוע תחתון

כנ"ל שיפוע עליון
כנל פשיטה בשיפוע עליון
וכפיפות מרפק באחיזה קרובה

אני יודע לך מאוד אם תביא לי תמונות לכל התרגילים הללו :wiggle:

arbel2
13-04-07, 22:26
אני מאוד גרוע בשמות של תרגילים חוץ מהמורכבים והמוכרים כמובן
כפיפות באחיזה הפוכה - הכוונה לאחיזה הזאת מאוחרי הראש לטריספס שעושים?
פשיטות מרפק עם מוט W בשיפוט תחתון - לא הבנתי מה הכוונה אני יודע שזה לביספס אבל מה הכוונה בשיפוע תחתון

כנ"ל שיפוע עליון
כנל פשיטה בשיפוע עליון

אני יודע לך מאוד אם תביא לי תמונות לכל התרגילים הללו :wiggle:

פשיטה בשיפוע עליון ותחתון הן למעשה לחיצות צרפתיות בשיפוע,לא יותר מזה ,ופשיטה זה לטרייספס ...איפה העיברית שלכם אנשים ? :whistle:

toxicity
13-04-07, 22:33
וכפיפות באחיזה הפוכה? :huh:

נדב
13-04-07, 23:16
כתבה ממש טיפשית זאת ממש ירידה ברמה של האתר

gps
14-04-07, 00:46
כתבה ממש טיפשית זאת ממש ירידה ברמה של האתר

למהה??

sojgoon
14-04-07, 05:58
וכפיפות באחיזה הפוכה? :huh:

נו זה כפיפות מרפקים כמו שאתה מאמן בייספס אבל באחיזה הפוכה...באחיזה כמו שאתה כותב עכשיו במקלדת :1eye:

PowerfulBody
14-04-07, 10:45
מצאתי את האתר אבל מה התרגילים שמה שכתוב באתר בישראלבודי
כתוב שמה תרגילים בכחול נראה לי זה זה

http://www.muscleandstrength.com/exercises/biceps.html

אליאב קרייסלר
14-04-07, 18:05

לי יש , אני רוצה לנסות אותה מהסיבה הפשוטה שהידיים שלי בפיגור עצום מאחורי הגוף..
בשבועות 1-4 כתוב , לבצע תרגיל ראשון ליד קדמית , אחר כך תרגיל ליד אחורית , שוב תרגיל ליד אחורית ורק בסוף חוזרים שוב ליד קדמית? זה באמת אמור להיות ככה?
זה לא אמור להיות -כפיפה-פשיטה-כפיפה-פשיטה ?

עוד שאלה : איך אתה ממליץ שתוכנית האימונים הכללית תיראה בתקופה שאני מנסה עובד עם התוכנית של הידיים?

IRON-MASS
15-04-07, 17:03
לעבוד דרופ סטים וסופר סטים ביחד?

פשוט, היו דברים שלא היו ברורים לחלוטין בתוכנית. משהו במבנה הכתבה.

אשמח אם תעזור לי כי אני ניסיתי כבר הרבה לידיים והם לא גודלות ממש.

אליאב קרייסלר
15-04-07, 20:11
לעבוד דרופ סטים וסופר סטים ביחד?

פשוט, היו דברים שלא היו ברורים לחלוטין בתוכנית. משהו במבנה הכתבה.

אשמח אם תעזור לי כי אני ניסיתי כבר הרבה לידיים והם לא גודלות ממש.

כמה זמן אתה כבר מתאמן?

SiX PACK
15-04-07, 20:16
נו זה כפיפות מרפקים כמו שאתה מאמן בייספס אבל באחיזה הפוכה...באחיזה כמו שאתה כותב עכשיו במקלדת :1eye:

בתכלס למה זה טוב מישהו יודע..?

אליאב קרייסלר
15-04-07, 23:50
בתכלס למה זה טוב מישהו יודע..?

כשאתה הופך את האחיזה אתה מכניס את הראש הארוך של הבייספס שהוא בעצם פחות נראה לעין אצל רובנו , אם תוציאו תמונה מהאינטרנט של סייד צ'סט של באדיבילדר מקצועי אתם תראו שיש עוד שריר כזה ילד היד קדמית (על הצד של הזרוע) זה מכניס אותו לעבודה חזקה יותר...
(ככל שאתה מסובב את הכף יד כלפי חוץ עם האגודלים למעלה אז הראש הקצר של הבייספס נכנס לעבודה)

toxicity
15-04-07, 23:52
תוכנית מעורפלת מאוד, לא רק שהתרגילים לא הכי מובנים, אלא גם השילוב שלהם בתוכנית, אם עושים איתם סופרסטים, ואיך אפשר לשלב אותם בתוכנית האישית.

אליאב קרייסלר
15-04-07, 23:55
תוכנית מעורפלת מאוד, לא רק שהתרגילים לא הכי מובנים, אלא גם השילוב שלהם בתוכנית, אם עושים איתם סופרסטים, ואיך אפשר לשלב אותם בתוכנית האישית.

אם אתה באמת רוצה לעשות דגש ידיים אז תעשה 2 אימוני A & B (אימון ידיים יהיה C)
אימון A - חזה רגליים ,
אימון B - גב כתפיים

ואז תעשה ככה :
ראשון : A
שני : C
שלישי - מנוחה
רביעי : B
חמישי C
שישי מנוחה
שבת מנוחה

(יש לי באחד המגזינים תוכנית דומה לזאת וככה הציעו לעשות שם)

shikoLM
16-04-07, 00:02
כשאתה הופך את האחיזה אתה מכניס את הראש הארוך של הבייספס שהוא בעצם פחות נראה לעין אצל רובנו , אם תוציאו תמונה מהאינטרנט של סייד צ'סט של באדיבילדר מקצועי אתם תראו שיש עוד שריר כזה ילד היד קדמית (על הצד של הזרוע) זה מכניס אותו לעבודה חזקה יותר...
(ככל שאתה מסובב את הכף יד כלפי חוץ עם האגודלים למעלה אז הראש הקצר של הבייספס נכנס לעבודה)

נראה לי התבלבת קצת, באחיזה הפוכה (פרונציה) הברכיאליס נוטל את מרב העומס.
אין שום קשר לראשים בבייספס, אולי התבלבת עם תרגילים בסגנון פריצ'ר בהם מנח המרפק שונה.

toxicity
16-04-07, 00:04
אם אתה באמת רוצה לעשות דגש ידיים אז תעשה 2 אימוני A & B (אימון ידיים יהיה C)
אימון A - חזה רגליים ,
אימון B - גב כתפיים

ואז תעשה ככה :
ראשון : A
שני : C
שלישי - מנוחה
רביעי : B
חמישי C
שישי מנוחה
שבת מנוחה

(יש לי באחד המגזינים תוכנית דומה לזאת וככה הציעו לעשות שם)
לא קצת מקפח את שאר שאר הגוף? אימון אחד של חזה גב כתפיים ורגליים זה דיי קצת.. צריך לעייף אותם בצורה רצינית בשביל שזה יעבוד..

אליאב קרייסלר
16-04-07, 00:07
נראה לי התבלבת קצת, באחיזה הפוכה (פרונציה) הברכיאליס נוטל את מרב העומס.
אין שום קשר לראשים בבייספס, אולי התבלבת עם תרגילים בסגנון פריצ'ר בהם מנח המרפק שונה.

לא התבלבלתי אולי אתה לא הבנת או שאני לא ניסחתי את עצמי היטב ,
כפיפות מרפקים במוט ישר למשל זה עומס על הראש הקצר של הבייספס
כפיפות מרפקים במוט W באחיזה הפוכה זה עומס על הראש הארוך
אני לא אומר שזה מבודד את הראשים אני רק מסביר על מה מיוצר יותר עומס ,
באמת באחיזה הפוכה יש גם עומס על הברכיאליס אבל גם על הראש הארוך בבייספס ,
יש על זה פרק שלם על אימון עם milos sarcev הזה מthe fit show בDVD שלו.
נדמה לי שהפרק הזה משוחרר באינטרנט גם.

אליאב קרייסלר
16-04-07, 00:08
לא קצת מקפח את שאר שאר הגוף? אימון אחד של חזה גב כתפיים ורגליים זה דיי קצת.. צריך לעייף אותם בצורה רצינית בשביל שזה יעבוד..

כל הקטע בדגש זה שצריך להוריד משאר השרירים ולהדגיש את החלק הרצוי...

toxicity
16-04-07, 00:15
חברה מישו יכול להביא לי תמונות לתרגילים האלה כי אני משתגע
כפיפות באחיזה הפוכה - ישיבה או עמידה? לאן אמורים להגיע? פעם ראשונה שמעתי על עבודה הפוכה בזה
לחיצת חזה באחיזה קרובה - זה זה אם אני לא טועה? http://www.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fun/videos/2005/closegripbenchpress.wvx
פשיטה עם מוט W שיפוע תחתון? לחיצה צרפתית בשיפוע תחתון פשוט כן?
כפיפות מט W שיפוע עליון? על כסא עם שיפוע למעלה נכון?
אני יודה למי שיעזור לי בגלל שאני ושמות של תרגילים לא הולכים ביחד :)

shikoLM
16-04-07, 00:19
לא התבלבלתי אולי אתה לא הבנת או שאני לא ניסחתי את עצמי היטב ,
כפיפות מרפקים במוט ישר למשל זה עומס על הראש הקצר של הבייספס
כפיפות מרפקים במוט W באחיזה הפוכה זה עומס על הראש הארוך
אני לא אומר שזה מבודד את הראשים אני רק מסביר על מה מיוצר יותר עומס ,
באמת באחיזה הפוכה יש גם עומס על הברכיאליס אבל גם על הראש הארוך בבייספס ,
יש על זה פרק שלם על אימון עם milos sarcev הזה מthe fit show בDVD שלו.
נדמה לי שהפרק הזה משוחרר באינטרנט גם.

כנראה שמילו צריך שיעור בקינזיולוגיה וגם לך לא יזיק.
השינוי נובע מרמת מרמת העומס שקיים בכל אחיזה על שרירי כופפי המרפק.
ובשבילך:
סופינציה - בייספס.
פרונציה - ברכיאליס.
מיד פוזישן - ברכיוראדיאליס.
כפיפה בסופינציה כאשר מנח המרפק שונה (פריצ'ר) - ברכיאליס (פה הראש הקצר של הבייספס נמצא במצב מקוצר מה שמעביר את העומס לברכיאליס).

ran_z
16-04-07, 00:40

באתי לרשום לך שתערוך את ההודעה הזאת, כי זה אחד הקישקושים הכי גדולים שראיתי, ולא נעים לקרוא קשקוש כזה דווקא ממך.
הגעתי מאוחר ושיקו הקדים אותי.

אליאב קרייסלר
16-04-07, 15:40
לא נראהלי שאתם מבינים יותר ממנו אבל בסדר,
יכול להיות שלא הסברתי טוב... אני עדיין יודע שאני צודק כנראה אני לא מובן

עריכה :
http://webcast.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fitshow/fitshow/fitshow.php?episode=32

Bullet
16-04-07, 16:32
הוא לא מקור מידע רציני

shikoLM
16-04-07, 16:46
לא נראהלי שאתם מבינים יותר ממנו אבל בסדר,
יכול להיות שלא הסברתי טוב... אני עדיין יודע שאני צודק כנראה אני לא מובן

עריכה :
http://webcast.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fitshow/fitshow/fitshow.php?episode=32

עוד הוכחה שלגודל אין שום קשר לידע.
אתה הובנת לחלוטין ואין פה שום התנגשות של דעות, קינזיולוגיה זה מדע מאוד ברור.
לשים סרטון של מישהו שמתיימר לחשוף את "סודות האימון של המקצוענים" (:blink: ?) לא מהווה שום אסמכתא.
אתה יותר ממוזמן לפתוח ספר לימוד בעניין ולהיווכח "באמיתות" הקשקוש עליו הוא מדבר.

אליאב קרייסלר
16-04-07, 19:04
עוד הוכחה שלגודל אין שום קשר לידע.
אתה הובנת לחלוטין ואין פה שום התנגשות של דעות, קינזיולוגיה זה מדע מאוד ברור.
לשים סרטון של מישהו שמתיימר לחשוף את "סודות האימון של המקצוענים" (:blink: ?) לא מהווה שום אסמכתא.
אתה יותר ממוזמן לפתוח ספר לימוד בעניין ולהיווכח "באמיתות" הקשקוש עליו הוא מדבר.
אולי תכוון אותי ותתן כמה לינקים או אפילו שם של ספר שממנו אפשר ללמוד?לא יודע למה אבל לחבר'ה פה בפורום יש נטייה לחשוב שהם יודעים הכל...
תעשה מה שאתה רוצה ואיך שאתה יודע גבר אחרי הכל המטרה פה היא להיות גדול ואני משיג אותה עם הזמן עם או בלי ידע

Bullet
16-04-07, 19:27
אולי תכוון אותי ותתן כמה לינקים או אפילו שם של ספר שממנו אפשר ללמוד?לא יודע למה אבל לחבר'ה פה בפורום יש נטייה לחשוב שהם יודעים הכל...
תעשה מה שאתה רוצה ואיך שאתה יודע גבר אחרי הכל המטרה פה היא להיות גדול ואני משיג אותה עם הזמן עם או בלי ידע
פה טמונה הבעיה אליאב, אתה מסתכל על סוס וחושב שאם הוא סוס אז הוא יודע מה הוא אומר. אבל עובדה הרגע אתה אמרת שאתה משיג את המטרה עם או בלי ידע, אז כדי להיות גדול לא חייב לדעת הרבה. אז אולי גם המילוש הזה לא יודע, והוא הגיע למטרה בלי ידע?

IRON-MASS
17-04-07, 11:57
כמה זמן אתה כבר מתאמן?

אליאב, תודה על התגובה.

שנה בערך[היו הפסקות וכו'...אבל בערך שנה]

אליאב קרייסלר
17-04-07, 13:27
פה טמונה הבעיה אליאב, אתה מסתכל על סוס וחושב שאם הוא סוס אז הוא יודע מה הוא אומר. אבל עובדה הרגע אתה אמרת שאתה משיג את המטרה עם או בלי ידע, אז כדי להיות גדול לא חייב לדעת הרבה. אז אולי גם המילוש הזה לא יודע, והוא הגיע למטרה בלי ידע?

ברור שלי ולך או לי ול shikoLM יש דעות שונות על פיתוח גוף , בלי שום קשר לויכוח שהיה פה הרגע , אתם מסתבכים עם כל מיני תוכניות אימון חדשות ומשונות ,תרגילים משונים , עבודה שונה... בזמן שאני מסתפק באולד-סקול של הבאדיבילדינג , בשיטות שאפשר לראות שהן עובדות בפועל , מתאמן עם אנשים עם וותק ולומד את הדרכים ככה...
אני מאמין בשלי , ואתם בשלכם... לא יודע אבל לדעתי עדיף ניסיון על כל מה שקוראים באינטרנט:mellow:

Nadav19
17-04-07, 14:39
ברור שלי ולך או לי ול shikoLM יש דעות שונות על פיתוח גוף , בלי שום קשר לויכוח שהיה פה הרגע , אתם מסתבכים עם כל מיני תוכניות אימון חדשות ומשונות ,תרגילים משונים , עבודה שונה... בזמן שאני מסתפק באולד-סקול של הבאדיבילדינג , בשיטות שאפשר לראות שהן עובדות בפועל , מתאמן עם אנשים עם וותק ולומד את הדרכים ככה...
אני מאמין בשלי , ואתם בשלכם... לא יודע אבל לדעתי עדיף ניסיון על כל מה שקוראים באינטרנט:mellow:

אתה צודק.

יש כ"כ הרבה שטויות מסביב לענף הזה וכ"כ הרבה המלצות ...
בעוד שאם תסתפק בתכנית אימונים old school טובה, ותזונה טובה (לא חייבת להיות אפאטית ומתוכננת להפליא), תקבל אחלה תוצאות.

אליאב קרייסלר
17-04-07, 14:57
אתה צודק.

יש כ"כ הרבה שטויות מסביב לענף הזה וכ"כ הרבה המלצות ...
בעוד שאם תסתפק בתכנית אימונים old school טובה, ותזונה טובה (לא חייבת להיות אפאטית ומתוכננת להפליא), תקבל אחלה תוצאות.

בוא ניתן דוגמא חיה לעניין הזה , מישהו פה באמת חושב שיש באדיבילדרים בארץ ובעולם שלא מתאמנים בשיטות old school ?
ניקח את התותח הראשי בתחום - גיל גרנות... אני לא מאמין שהוא חורג מעבר לAB-ABC-ABCD וכו'... חח היום שבו גיל ישתמש בHST על הלקוחות שלו הוא רחוק מאוד:clap: :XDemoticon: :XDemoticon:

עריכה : bullet ושאר המשכילים למיניהם אין לי ספק שבידע תאורתי וכו' יש לי מה ללמוד ממכם ויש לכם הרבה ידע , אני רק חושב שבשביל לדעת איך לגדול , מה פועל , מה לא פועל ומה השיטות וכדומה - זה בעיקר וותק. וכמובן ידע מאנשים שכבר הרבה זמן עוסקים בענף

bode
17-04-07, 15:04
בוא ניתן דוגמא חיה לעניין הזה , מישהו פה באמת חושב שיש באדיבילדרים בארץ ובעולם שלא מתאמנים בשיטות old school ?
ניקח את התותח הראשי בתחום - גיל גרנות... אני לא מאמין שהוא חורג מעבר לAB-ABC-ABCD וכו'... חח היום שבו גיל ישתמש בHST על הלקוחות שלו הוא רחוק מאוד:clap: :XDemoticon: :XDemoticon:

עריכה : bullet ושאר המשכילים למיניהם אין לי ספק שבידע תאורתי וכו' יש לי מה ללמוד ממכם ויש לכם הרבה ידע , אני רק חושב שבשביל לדעת איך לגדול , מה פועל , מה לא פועל ומה השיטות וכדומה - זה בעיקר וותק. וכמובן ידע מאנשים שכבר הרבה זמן עוסקים בענף

בעקרון זה ספורט מאוד שטחי אין הרבה מה ללמוד עליו!

Bullet
17-04-07, 15:19
בחו"ל אף אחד לא עושה Abcd, כולם עושים 5x5 או Hst או Ab.

Amit
17-04-07, 15:22
חח אתה שומע מה אתה אומר?

bode
17-04-07, 16:47
חח אתה שומע מה אתה אומר?

יותר נכון להגיד אתה רואה מה שאתה כותב :sweatdrop:

אליאב קרייסלר
17-04-07, 20:33

טוב אחי :shok1: /:XDemoticon: /:cry_1:

חחח הוא צחק למי שלא הבין... נראהלי :ninja:

Bullet
17-04-07, 20:39
ממש לא צחקתי. בארץ כולם מיושנים, כולם עובדים בפיצול של Abcd.
בחו"ל בכל אופן תוכניות פול באדי הן עניין שבשגרה, וגם הab.

אליאב קרייסלר
17-04-07, 21:11
ממש לא צחקתי. בארץ כולם מיושנים, כולם עובדים בפיצול של Abcd.
בחו"ל בכל אופן תוכניות פול באדי הן עניין שבשגרה, וגם הab.

אני לא יודע את מי שאלת ואיפה ראית את השטויות האלה... פול באדי ו-AB אולי המתחילים עושים שם... נכון שABCD היא לא התוכנית הכי טובה לאנשים נורמליים שהם לא באדיבילדרים מקצועיים אבל בכל זאת...
תמשיכו עם התוכניות פול-בולשיט האלו נראה כמה רחוק זה יקח/לקח אתכם

Johnny
17-04-07, 23:18
Bullet, תצמד למה שעובד עלייך, עלי עובד Abcd, למה לעזוב את מה שעובד?

Amit
18-04-07, 00:17
יותר נכון להגיד אתה רואה מה שאתה כותב :sweatdrop:
חח צודק אחי אני רגיל לדבר יותר מלכתוב:mushy:

- Idan -
18-04-07, 01:38
יש רק משהו אחד שמאוד מפריע לי במה שאתם כותבים. אתם מתיחסים לשיטות אימון בנוסח ABCD כאל Old school, בזמן שלשיטות אימון שמתבססות על אימון גוף מלא, אתם מכנים כשיטות אימון חדשות.
HIT זאת תוכנית שמתבססת על אימון גוף מלא, והיא נוסדה בשנות ה-70 ע"י מייק מנצר.
5x5 זאת תוכנית שמתבססת על אימון גוף מלא, והיא שנוסדה בשנות ה-70 בספרו הראשון של Bill Starr.
HST זאת תוכנית ש... (נו אתם יודעים את ההמשך) והיא מתבססת על עקרונות שגם יושמו בשנות ה-70. אם אני לא טועה, Tudor Bompa אחראי לעקרונות הללו.

עד עכשיו אף אחת מהתוכניות הללו היא לא תוכנית חדשה.

אם אני לא טועה, ארנולד היה מהראשונים שהכניסו את שיטות הפיצול לעולם הבאדיבילדינג. אני מניח שכולם יסכימו שהאימונים שהוא הציע היו הגזמות פרועות. קראתי שהאינציקלופדיה המפורסמת שלו כ"כ גרועה מבחינת התוכן שלה, שאפילו התוכניות שהוא הציע שם למתאמנים מתחילים, לא יתאימו גם למתאמנים מתקדמים.
בעקבותיו נכנסו כל התוכניות הללו למגזינים השונים של פיתוח הגוף עם מגוון גימיקים שונים. כל מהדורה הציעה תוכנית אימון כאשר היא שונה ב-180 מעלות מהתוכנית שהציגו במהדורה של חודש לפני זה, אבל איך שהוא כל תוכנית שהתפרסמה התיימרה להיות "התוכנית הכי טובה". זה לא נראה קצת מוזר?

ההגיון הבריא שלי אומר, שתוכניות שמתבססות על כל הגוף, הרבה יותר עתיקות מתוכניות פיצול. עד כמה שאני יודע, ענף ה- Weightlifting קדם בהרבה לענף הבאדיבילדינג.
ככה שאם כבר, אז FBW זה Old School, ו-ABCD זאת שיטה מהשיטות אימון "החדשות והמוזרות האלה". http://www.atraf-f.net/or/images/icons/icon7.gif

עד כאן הגדרת מושגים.

Bullet, אני מסכים שהתוכניות שציינת יותר פופולאריות בארה"ב למשל, אבל אני בספק אם הן באמת "שולטות" על רוב אוכלוסית המתאמנים. אל תשכח שהפורומים זה רק אחוז קטן מהאוכלוסיה הזאת.
בקשר ל- 5x5, התוכנית בעקרון לא כוונה לבאדיבילדרים אלא לספורטאי כח (למרות שמפתחי גוף הם איזושהי נגזרת של ספורטאי כח). ובכל זאת, מספיק מבט בודד אחד על לוליק כדי להבין שתוכניות כח מביאות גודל.

תמשיכו עם התוכניות פול-בולשיט האלו נראה כמה רחוק זה יקח/לקח אתכםעושה רושם שאת מייק מנצר, זה לקח דיי רחוק. :ninja:

http://www.ilguerriero.it/codinopreatle/bodybuilding/immagini/heavyduty/clip_image014.jpg

גם דוריאן יטס עבד תקופה עם התוכנית של מייק מנצר, ואם אני לא טועה, רוב התקופה המקצועית שלו הוא עבד עם תוכנית פיצול AB עם נפח אימון צנוע יחסית למפתחי גוף מקצוענים אחרים.
שמעתי גם ביקורות טובות על הספר שלו.

למה לעזוב את מה שעובד?
כי אולי משהו אחר יעבוד יותר טוב. http://www.atraf-f.net/or/images/icons/icon7.gif

למרות שבאופן כללי, אני מאוד מסכים עם האמרה, "If it works - don't fix it"

shikoLM
18-04-07, 01:57
מה גם עידן שהתרגילים המשונים שהם מדברים עליהם זה הבסיס של הבסיס.
סקוואט, בנצ', דדליפט, בנט ראו, מילטרי וכו' זה הבסיס של כל התוכניות "המוזרות והחדשות" האלה.

אליאב קרייסלר
18-04-07, 14:31
אני עוד לא פגשתי באדיבילדר מקצועי בארץ שמאמין בזה ,
בכל מקרה יודעים מה? אם אתם מרוצים ואתם גדולים, על הכיפאק אני לא פוסל אף תוכנית ואני בעד לנסות דברים חדשים.
אני עדיין נשאר בשלי , בזה שוותק יכול לספר הרבה יותר מעובדות שאתם קוראים באינטרנט ואין לכם מושג אם זה אמת או שקר...הדרך הכי טובה לדעת מה פועל ומה לא זה ניסיון ככה שכל אחד נשאר עם הדעות שלי , עד היום אני עבדתי איך שאני יודע ואפשר לראות את התוצאות ,
ושאף אחד לא יצייץ בקשר לגנטיקה כי אני התחלתי ממש ממש מ0

אליאב קרייסלר
18-04-07, 14:33
מה גם עידן שהתרגילים המשונים שהם מדברים עליהם זה הבסיס של הבסיס.
סקוואט, בנצ', דדליפט, בנט ראו, מילטרי וכו' זה הבסיס של כל התוכניות "המוזרות והחדשות" האלה.

אולי תקפוץ פעם לחנות ונעשה קצת השוואות עושה רושם שאתה יודע הרבה , הייתי רוצה לראות אותך בלי חולצה לידי:jockey: אני יום שישי בחנות ככה שאם אתה רוצה תקפוץ בכיף אני רציני

אליאב קרייסלר
18-04-07, 14:34
Bullet, תצמד למה שעובד עלייך, עלי עובד Abcd, למה לעזוב את מה שעובד?

לא עוזבים את מה שעובד, מה שעובד ומראה עליה בנתונים ובהיקפים באמת לא עוזבים באמצע כי חבל , עד שהוא מפסיק לעבוד ואז חותכים למשהו אחר...

- Idan -
18-04-07, 16:04
אני עוד לא פגשתי באדיבילדר מקצועי בארץ שמאמין בזה
זה בסדר גבר, לכל דבר יש פעם ראשונה. בבקשה, הנה כמה ציטוטים של עמית ספיר כאשר הוא כתב בפורום לפני שנה:

שוב שלום לכולם.
אני אכן במצב של עליה במסה כרגע אבל בשום שלב
של העונה אני לא עובר 10% שומן{כרגע על 9% ב85קילו)
יש מצב שאני יתחרה במר צפון בטבריה אבל המטרה היא אליפות אירופה במאי
שתערך בסלובקיה.
לגבי תוכנית האימונים שלי:

כרגע אני מרים מישקולות 5 ימים בשבוע-פעמיים ביום -בבקר אני עובד על כח(כלומר טווחי חזרות של3-5 ולפעמים אני יורד עד 1-2 חזרות
מיספר הסטים מישתנה משבוע לשבוע וגם מיספר החזרות הספיציפי לאימון}
בערב אני עושה "אימוני פאמפ" כלומר טווחי חזרות של 8-15 (תלוי בתרגיל ,אם התרגיל רב-מיפרקי אז יותר לכיוון ה8 חזרות ואם התרגיל הוא תנועה מבודדת אז יותר לכיוון ה15)בשילוב עם סופר סטים,שינויי קצב בתוך הסט וביכלל שיטות אימון מיתקדמות יותר.בשני הימים הנותרים אני עושה אימוני ספרינטים(אטלטיקה קלה בשיטה שפיתחתי שעוזרת מאוד לשמור על אחוזי שומן נמוכים)ובטן חזק(לפחות 9 סטים בזוויות שונות).ככה מיתאמנים היום
מפתחי גוף מיקצועיים בחול,שיטות כמו ABC הם מה שניקרא "אולד סקול" ולא מישתמשים בהם הרבה היום.

הסבר של עמית על חלוקת האימונים לפי תנועות ולא לפי שרירים:
חברה זה מה שניסיתי להסביר.
אני לא מחלק את הגוף לפי שרירים אלא לפי מישורים ותנועות.
כלומר:
אימון 1 יהיה במישור הורטיקלי
דוגמא לתרגילים במישור זה(סקווט,מתח על הוריאציות השונות שלו,דד-ליפט אולימפי,הנפה,דחיקה אולימפית}

אימון 2 יהיה במישור ההוריזונטלי
(תרגילים לדוג:לחיצה בשכיבה על הוריאציות השונות שלה,חתירה בשכיבה,מכונת טי-בר,
)

אימון 3 יהיה אימון "תנועות מבודדות"או אימון במישור הסגיטלי(תרגילים לדוג:כפיפות מרפקים למיניהם בישיבה ,פשיטות מרפקים,הרחקת כתפיים או עוד "תנועות פימפום" למיניהם
שוב תלוי במטרת האימון.

תנסו לחשוב תנועות במקום שרירים-הגוף זה לא חדר כושר,בכל התרגילים גם במבודדים עובדים תמיד כמה שרירים ביחד,לכן רוב העבודה צריכה להיות תנועות מורכבות וגדולות ופחות מבודדות שוב תלוי במטרת המיתאמן.

בכל מקרה יודעים מה? אם אתם מרוצים ואתם גדולים, על הכיפאק אני לא פוסל אף תוכנית ואני בעד לנסות דברים חדשים.
אני עדיין נשאר בשלי , בזה שוותק יכול לספר הרבה יותר מעובדות שאתם קוראים באינטרנט ואין לכם מושג אם זה אמת או שקר...הדרך הכי טובה לדעת מה פועל ומה לא זה ניסיון ככה שכל אחד נשאר עם הדעות שלי , עד היום אני עבדתי איך שאני יודע ואפשר לראות את התוצאות ,
ושאף אחד לא יצייץ בקשר לגנטיקה כי אני התחלתי ממש ממש מ0
שיהיה לך בכיף בן אדם, אף אחד לא רצה שתשנה את הגישה שלך לאימונים. אני תמיד אומר שתוכנית אימונים בראש ובראשונה צריכה להיות אחת כזאת שאתה תהנה ממנה, אחרת לא תהיה לך מוטיבציה להמשיך, אתה לא תהיה עקבי אחר התוכנית ואז התוכנית הזאת לא תהיה שווה כלום. אז קודם כל שהתוכנית תהיה מהנה למתאמן (וכמובן בגבול הטעם הטוב).

בקשר לגנטיקה, כל אחד מתחיל מאפס. גם רוני קולמן התחיל מאפס. אבל יש כאלה שיש להם את הפוטנציאל גדילה ויש כאלה שלא.

אליאב קרייסלר
19-04-07, 00:41
דבר ראשון אני לא יודע אם ראית את התמונות ההתחלתיות שלי , לא כל אחד מתחיל מנקודה כמו שאני התחלתי , ולא כל אחד מתחיל מאפס (גיימר אהמ אהממ)

דבר שני בקשר לעמית ספיר חח כנס אליי לאיסיקיו אני אסביר לך משהו... 236157139

jonathan
19-04-07, 00:45
אליאב,איזה שעה אתה בחנות ביום שישי?
ואיזה סניף?

אליאב קרייסלר
19-04-07, 00:55
אליאב,איזה שעה אתה בחנות ביום שישי?
ואיזה סניף?

אני מניח ב2-4 משהו כזה אולי אפילו 5 , גם ידידנו night wolf יהיה שם וגם di-bol יצטרף אולי. בואו בהמוניכם ותביאו מצלמות נעשה שם בחוץ ''פריקס שואו''

Amit
19-04-07, 02:53
עידן עד כמה שאני מבין Hit יכולה לבוא גם בתור Fbw אבל מייק מנצר לא היה מתאמן ככה הוא היה מתאמן בhit מפוצלת

OHRespect
31-01-09, 16:23
מצטער על ההקפצה, אני רוצה לשלב את האימון הנ"ל באימון החדש שלי.
אני מכיר את כל התרגילים, והבנתי את הספירות ואת הכל. הדבר היחיד שלא מובן פה, הוא זמן מנוחה בין סט לסט.
הבנתי שלמשל בשבוע הראשון זה כפיפה -פשיטה - פשיטה - כפיפה , ואחרי 2 תרגילים מנוחה של 1:30
אבל כמה זמן בין סט לסט ?

תודה רבה לעוזרים.

trx--->sus
31-01-09, 16:49

כפיפות באחיזה הפוכה- זה עם מוט w? פשוט אוחזים אחיזה הפוכה כמו שעושים מתח עם אחיזה שונה?

זה פשוט אחיזה הפוכה כמו שזה נשמע יכול להיות גם שזה עם מוט רגיל תלוי מה יותר נוח לך

דאמבל בין הרגליים או קושר איכשהוא לעצמך

הבדיחה הכי גרועה בכל תולדות הפורום

שהאחיזה לא תיהיה צמודה פשוט שתהיה צרה

זה שהמשקולת מאונכת לרצפה לא יודע איך להסבירתודה:)

הנה עזרתי לך

לדעתי התכנית דיי מיותרת כל עוד אתה יכול להתקדם עם תוכניות "רגילות"

BlackJack`
31-01-09, 18:18
הנה עזרתי לך

לדעתי התכנית דיי מיותרת כל עוד אתה יכול להתקדם עם תוכניות "רגילות"

זה אשכול מלפני שנתיים חח :XDemoticon:

OHRespect הקפיץ אותו

OHRespect
31-01-09, 19:26
אז לנוח דקה וחצי בין סט לסט ?

bodybuilding4everr
01-02-09, 13:43
תנוח עד שתהיה מוכן נפשית ופיזית (לא 20 דק' כןן... משהו כמו 2-4 דק' תלוי בסט בתוכנית ובתקפה שאתה נמצא/משתמש בה)

Fatboy
01-02-09, 16:13
למה יש דיון כל כך ארוך על תכנית שמתאימה ל2 אנשים בפורום

trx--->sus
01-02-09, 16:34
כוסאמק המדינה הזאת

The Sun
01-02-09, 16:37
כוסאמק המדינה הזאת

בא בנאדם רוצה לעבוד יד קדמית 200 סטים אומרים לו לעשות סקוואט

מה סקוואט מה כולה רצה לפמפם בייספס :fellow:

reshos123