PDA

צפה בגרסא המלאה : בלט דיסק?

the raccoon
21-02-13, 08:04
יש לי כאב בתחילת החצי העליון של הגב
כשאני מכווץ את השרירים שם , יש חוליה שמתפוקקת . ( זה התחיל כשהיה לי קנאק כזה בחוליה באמצע חזרה בדדליפט -לא היו כאבים מיד אבל)
יכול להיות שזה בלט דיסק או משו כזה?

אלברט ברכה
22-02-13, 00:18
אף אחד לא יכול לתת לך תשובה.

בלטים הם דברים שיכולים גם לא להיות מורגשים

אם זה כואב, לך תבדק בלי קשר.

מקווה שזה כלום.

the raccoon
22-02-13, 00:53
הבנתי שצילום רגיל לא נותן אינפורמציה במקרה של בלט
אני אמור לבקש mri?

עמרי מרג
22-02-13, 11:35
Ct יראה בלט בקלות.

yanix0
22-02-13, 14:52
בתור אחד שיש לו בלט דיסק , כדאי לבדוק בלט דיסק אתה צריך לעשות mri או ct

SmokingSnake
25-02-13, 00:38
אם יש לך חשד למשהו בעמוד שדרה תוריד עומס ומשקלים, אין טעם להסתכן עד שתדע שזה לא משהו רציני
אתה לא תאבד הרבה כוח אם תוריד עומס שבועיים- שלוש

the raccoon
25-02-13, 07:37
התחלתי פרוטוקול פציעות . אני עושה סקוואט ופרס , הם מקיפים את כל המפרקים המפורקים שלי
מקווה שלהיכנס לct לא לוקח יותר מידי זמן , כי התור לאורטופד רק בעוד שבועיים , ואז אני אמור לחזור להתאמן..

Cuba
25-02-13, 22:00
מהנסיון שלי בפציעה בגב תחתון זה לעבוד על הזוקפים.. כסא רומי לדוגמה .. השאלה מה יש לך שם .. עד שלא תאבחן לא תדע איך לטפל

MrT
26-02-13, 19:10
יש לי אותה בעיה אחי רק בגב התחתון, גם אצלי נשמע קנאק רק שאני הלכתי במשך שבוע כמו סימן שאלה וגם אני כמוך קבעתי תור לאורטופד, רק הבעיה במדינה המחורבנת הזאת שצריך לחכות ים זמן בשביל אורטופד מומחה. בכל אופן מקווה בשבילך (וגם בשבילי) שזה כלום. מישהו יודע אולי מה המשמעות של פריצת דיסק ? (לא מבחינה פיזיולוגית מה קורה) אלא מה זה אומר מבחינת אימונים? האם בסופו של דבר אפשר לחזור לאימונים בעצימות גבוהה ? או שזאת דפקה לכל החיים ?

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)

the raccoon
27-02-13, 01:39
הבנתי שלמאמן של קבוצת חיפה (יוסי קלמנוביצ') , היו פעמיים פריצות
והוא מתאמן עם משקלים כבדים למדי

SmokingSnake
27-02-13, 17:22
לא בטוח שיש לך פריצה בכלל
בכל מקרה ללואי סימונס התרסקה חוליה בתאונה(הוא עם גוש ברזל בגב) והוא עובד עם משקלים גבוהים גם

גם אנשים עם פריצות דיסק מתאמנים רגיל, להפך מי שעם מפרק בעייתי צריך שרירים יותר חזקים אפילו ממי שלא כדי להרגיש טוב

the raccoon
27-02-13, 21:00
הבנתי שהפרוטוקול לא ממש קשור לבעיות אורטופדיות
לכן נראה לי שאני אחזור לסקוואט בינתיים ,ששם אין ממש סיכון לקריסה של הגב , ואשתמש בחגורה .
לגבי שימוש בחגורה, יש טעם להשתמש בחגורה פשוטה? זה מה שיש לי בהישג יד כרגע..

אלברט ברכה
01-03-13, 12:31
אם אתה מקשר בין חגורה לsafety, אז אין קשר.

תעשה כל מה שבא לך כל עוד אתה לא גורם להופעה מחודשת של הכאב.