PDA

צפה בגרסא המלאה : איך זה שאף פעם לא הופנתי ע"י מדריכי חדר הכושר לתוכנית שכוללת עבודה נטו על בר

talkl
26-02-13, 17:09
שלום לכולם,

אני בן 26 1.85 שוקל 73. בקיצור רזה.
הייתה תקופה שהתאמנתי באומניות לחימה, והדבר שיפר לי משמעותית את הכושר הגופני ואת החיטוב הכללי.
עכשיו אני בתקופה לחוצה של לימודים ומאילוצים כספיים אני לא יכול להמשיך עם האומנות לחימה.
חדר כושר וריצה בחוץ זה הדבר היחיד שזמין לי בשלב הזה של החיים.

החדר כושר הוא חדר הכושר של האוניברסיטה והוא מסובסד. החסרון הוא שהיחס מהמאמנים הוא מזלזל, אם לא אפסי מכיוון שיש יותר מדי מתאמנים.
גם בעבר שהייתי בחדרי כושר יותר רציניים, אף פעם לא שמעתי על starting strength וכל הרעיון של עבודה נטו עם בר+משקולות.

האם סוג העבודה הזאת מתאימה לכל אחד?
האם באמת עבודה על מכונות היא בזבוז זמן יחסית לאפקטיביות של עבודה עם בר?

אשמח לשמוע רעיונות מכם להתחלת אימונים לאחר הפסקה של 3 חודשים.
כמובן שלא צריך לתת לי את כל התוכנית אלא רק לכוון אותי בכיוון הנכון.

SmokingSnake
26-02-13, 18:40
משקל חופשי ותנועות מורכבות עם מוט חופשי עם התקדמות במשקלים זה המפתח לעליה במאסת, כוח וכו'.

למה לא מפנים אותך? 40% מהמדריכים זה אנשים שסיימו קורס, עובדים בחדר כושר שנה-שנתיים ולא עושים כמעט אף תרגיל חוץ מבנץ' פרס בעצמם.
40% נוספים אלה אנשים שבטוחים שעבודה על טווח חזרות נמוך ו4-5 תרגילים באימון זו לא תכנית אימונים ואי אפשר לעלות במאסת שריר איתה.

20% אחרונים זה אנשים שהבינו שלעשות אימונים אישיים זה הכסף האמיתי או שהפסיקו לעבוד כי השיטות אימונים שלהם אנטיתזה למה שמלמדים בקורסי מדריכים ופשוט נשבר להם הזין.

אתה תמצא מדריך אחד מ9-10 שיידע ללמד אותך לעשות את התרגילים בצורה סבירה, יש כמה כאלה
עצה: לך למי שמרים כבד ותשאל אותו

אני בגובה שלך, שוקל בערך 30 קילו יותר, יש לך הרבה לאן להתקדם אם תשקיע בזה

אופטימוס_פריים
26-02-13, 18:51
באיזה אוניברסיטה אתה לומד?

talkl
26-02-13, 23:19
אוניברסיטת בן גוריון בנגב אם זה מעניין אותך.

תודה על העצה, יש אולי דעות נגד השיטה?

אלברט ברכה
26-02-13, 23:29
בהחלט כן.

אתה עלול בסוף להיות גדול וחזק, ואת זה המדריכים לא רוצים.

The phenomenon
27-02-13, 00:30
המדריכים לא ילמדו אותך, כי הם בטוחים שלעשות סקוואט זה דופק ת'ברכיים ולעשות דדליפט זה דופק ת'גב.

elnorv
27-02-13, 09:49
Smoking
כמה שאתה צודק נשמה גנבת לי את המילים מפה.. אני עושה קורס וינגאט עכשיו, קורס של חצי שנה.. האנשים שעושים איתי פשוט לא מבינים כלוםם.. הם מתפלעים שאני עושה סטים של 3-5 חזרות.. , ועוד מלא שטיות כאלה.. לא פלא שבחיין לא הקשבתי למאמני ווינגאט, אלא למדתי מזקני העם כמו שאומרים:).

MrT
27-02-13, 12:56
smoking
כמה שאתה צודק נשמה גנבת לי את המילים מפה.. אני עושה קורס וינגאט עכשיו, קורס של חצי שנה.. האנשים שעושים איתי פשוט לא מבינים כלוםם.. הם מתפלעים שאני עושה סטים של 3-5 חזרות.. , ועוד מלא שטיות כאלה.. לא פלא שבחיין לא הקשבתי למאמני ווינגאט, אלא למדתי מזקני העם כמו שאומרים:).

מה קשור אחי למאמני וינגיט? ואם הם מדברים שטויות למה אתה הולך ולומד שם? אני עשיתי את הקורס המורחב בבית ספר למאמנים (לא במכללה) ואני יכול לומר לך שהרמה שם מאוד גבוהה. למרות זאת, לא חסר אנשים שבאים לעשות את הקורס והם מעולם לא דרכו בחדר כושר לפני זה, אנשים כאלה מקבלים את התעודה מתחילים לעבוד בתור מדריכים ואתה רואה שחסר להם המון נסיון בין אם זה בטכניקה ובין אם זה בשטויות שהם מוציאים מהפה. אני חותם לך שה״מאמנים״ שפותח הפוסט דיבר עליהם זה אנשים מהסוג שדיברתי עליו.

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)

אופטימוס_פריים
27-02-13, 13:00
לדעתי הם לא מכונים מתאמנים ל ss כי לא כל מתאמן יבוא ויגיד למאמן "אני רוצה להיות מתאמן כוח ולפתח את הכוח שלי" הרוב ידבר על הרזיה, ניפוח ולהראות יפה יותר.
אבל מאמן ממוצע בחד"כ יוכל לעזור לך בלימוד טכניקה לתרגילים בss. אל תתבייש להעזר בהם.