PDA

צפה בגרסא המלאה : טונה - הרעלת כספית

avishai445
17-03-13, 16:53
צהריים טובים

אז השאלה היא כזו
אני הולך לחדר כושר כ4-5 פעמים בשבוע
אחרי כל אימון אני אוכל קופסא של טונה במים
(1. זה טעים :) 2. יש לי נסיעה של כחצי שעה הביתה וקראתי שמומלץ ישר אחרי אימון לספק חלבונים לגוף)
4-5 קופסאות של טונה בשבוע זה מסוכן?

תודה

נ.ב: אני בן 22 ושוקל 62 קילו גובה 1.70

Pamidor
17-03-13, 17:04
אתה באמת אוהב את הטעם של טונה במים?
ולא.

avishai445
17-03-13, 17:19
כן, אני אוהב את זה :p
אני אפילו שותה את המים שנשארים (אם נשארים) אחרי שאני מסיים את הטונה
וטוב לשמוע, כבר כל המאמרים באינטרנט התחילו להפחיד אותי עם הרעלות כספית מטונה ו brain damage

כ1שי גד1ל
17-03-13, 18:22
אתה לעולם לא תעבור את ה65 קילו

avishai445
17-03-13, 18:47
אתה לעולם לא תעבור את ה65 קילו

השאלה הייתה האם זה מסוכן לאכול 4-5 קופסאות טונה בשבוע בגלל הכספית, לא המשקל :p

dor1987
17-03-13, 19:38
על פי יעל דרור שהיא דיאטנית ספורט:

"אסור לאכול יותר מדי טונה בגלל רמה גבוהה של כספית

נימוק: מינרל הכספית נמצא בכמות יחסית גבוהה בדגי הטונה, ואכילה קבועה של כמות גדולה עלולה לגרום להצטברות הכספית בגוף עד למצב של הרעלה.

תשובה: נכון!

הסבר: טונה הוא דג ים וגופו יכול להכיל כמות יחסית של גבוהה של הכספית. למרות שהכספית הוא מינרל חיוני לגוף, צריכה גבוהה באופן קבוע עלולה לגרום להרעלה בגוף.

בחלק מהמדינות בעולם בהן צריכת הטונה נחשבת לגבוהה, יש הנחיות מדויקות על גבי מארזי הטונה להימנע מצריכה גדולה והגדרה כמה מומלץ לצרוך בשבוע. בישראל, אין עדיין נתונים מדויקים של צריכת הטונה עבור האוכלוסייה הבוגרת. הנתונים הקיימים מראים על צריכה יחסית נמוכה ולכן אין המלצות על גבי האריזות.

במידה ואתם רוצים להקפיד על צריכה בטוחה, מומלץ להקפיד על אכילה של מקסימום שלוש-ארבע קופסאות שימורים של טונה בשבוע.

אז לא מומלץ לאכול קופסת טונה שלמה כל יום, אלא לגוון ולשלב את הטונה לסירוגין לאורך השבוע במסגרת התפריט היומי. אפשר לאכול קופסת טונה יום כן יום לא, או חצי קופסה בלבד בכל יום. העיקר לא להגזים!
"

לקוח מפה
http://www.clalit20plus.co.il/Clalit/Young/Lifestyle/Articles/TzunatKosher/myths_on_tuna.htm

Pamidor
17-03-13, 22:36

נימוק: מינרל הכספית נמצא בכמות יחסית גבוהה בדגי הטונה, ואכילה קבועה של כמות גדולה עלולה לגרום להצטברות הכספית בגוף עד למצב של הרעלה.

הסבר: טונה הוא דג ים וגופו יכול להכיל כמות יחסית של גבוהה של הכספית. למרות שהכספית הוא מינרל חיוני לגוף, צריכה גבוהה באופן קבוע עלולה לגרום להרעלה בגוף.

בחלק מהמדינות בעולם בהן צריכת הטונה נחשבת לגבוהה, יש הנחיות מדויקות על גבי מארזי הטונה להימנע מצריכה גדולה והגדרה כמה מומלץ לצרוך בשבוע. בישראל, אין עדיין נתונים מדויקים של צריכת הטונה עבור האוכלוסייה הבוגרת. הנתונים הקיימים מראים על צריכה יחסית נמוכה ולכן אין המלצות על גבי האריזות.

במידה ואתם רוצים להקפיד על צריכה בטוחה, מומלץ להקפיד על אכילה של מקסימום שלוש-ארבע קופסאות שימורים של טונה בשבוע.

אז לא מומלץ לאכול קופסת טונה שלמה כל יום, אלא לגוון ולשלב את הטונה לסירוגין לאורך השבוע במסגרת התפריט היומי. אפשר לאכול קופסת טונה יום כן יום לא, או חצי קופסה בלבד בכל יום. העיקר לא להגזים!
"

לקוח מפה
http://www.clalit20plus.co.il/clalit/young/lifestyle/articles/tzunatkosher/myths_on_tuna.htm
כנראה שצריכה לי להיות לי כבר איזשהי הרעלה בגוף...
לגבי הטונה עצמה-לא אותה טונה כמו שבארה"ב, הרבה פחות כספית... תבין לבד.
לגבי ארה"ב זה נכון.

MrT
17-03-13, 22:52

"

לקוח מפה
http://www.clalit20plus.co.il/clalit/young/lifestyle/articles/tzunatkosher/myths_on_tuna.htm

אח שלי, אתה צודק אבל גם אתה טועה. טונה הוא אכן דג ים, אבל אחוז הכספית משתנה בהתאם למיקום שבו נלקח הטונה, יש אזורים בים שהטונות שם עשירים בכספית ויש אזורים שפחות. רצוי להימנע מטונה לבנה (שעשירה מאוד בכספית), וטונה מסוג אלבקור (אני לא סגור אם זה שם הטונה או החברה האמריקאית שמספקת אותה, אבל בכל אופן היא גם עשירה מאוד בכספית), ועד כמה שאני יודע ״אלבקור״ לא מיובאת לישראל. בסטאר סקי לדוגמה עומדת בתקנים של משרד הבריאות לגבי אחוז הכספית (לא רק שהיא עומדת בתקנים, אחוז הכספית קטן ממה שמשרד הבריאות מאשר). שורה תחתונה, פותח הפוסט - אתה יכול לאכול קופסא ביום לאורך כל השבוע ואתה תהיה בסדר גמור ככה שאין לך ממה לחשוש, אבל אם אתה יכול לגוון אז למה לא? אני מגוון עם סרדינים לדוגמה.

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)

dor1987
18-03-13, 12:04
אח שלי, אתה צודק אבל גם אתה טועה. טונה הוא אכן דג ים, אבל אחוז הכספית משתנה בהתאם למיקום שבו נלקח הטונה, יש אזורים בים שהטונות שם עשירים בכספית ויש אזורים שפחות. רצוי להימנע מטונה לבנה (שעשירה מאוד בכספית), וטונה מסוג אלבקור (אני לא סגור אם זה שם הטונה או החברה האמריקאית שמספקת אותה, אבל בכל אופן היא גם עשירה מאוד בכספית), ועד כמה שאני יודע ״אלבקור״ לא מיובאת לישראל. בסטאר סקי לדוגמה עומדת בתקנים של משרד הבריאות לגבי אחוז הכספית (לא רק שהיא עומדת בתקנים, אחוז הכספית קטן ממה שמשרד הבריאות מאשר). שורה תחתונה, פותח הפוסט - אתה יכול לאכול קופסא ביום לאורך כל השבוע ואתה תהיה בסדר גמור ככה שאין לך ממה לחשוש, אבל אם אתה יכול לגוון אז למה לא? אני מגוון עם סרדינים לדוגמה.

אני יותר לא מקשיב ליעל דרור חחחחחחח :)

CM punk
18-03-13, 12:25
שתה סקופ חלבון וזהו
למה להתחכם?

The phenomenon
18-03-13, 12:35
תאכל 10 קוספאות טונה בשבוע ולא יקרה לך כלום. אל תדאג.
מה שיותר מדאיג אותי זה שאתה אוהב טונה במים. חוץ מזה, הכול טוב אחשלי (:

JuJitsu
18-03-13, 13:13
סקופ חלבון מתחיל מ3 וחצ-4 שקל שקל בערך טונה עולה 6-6וחצ שקל תעשה חישוב לבד.
וזה בלי להכינס פילוספיה של חלון ההזדמנויות המאתגר.

MrT
18-03-13, 19:35
סקופ חלבון מתחיל מ3 וחצ-4 שקל שקל בערך טונה עולה 6-6וחצ שקל תעשה חישוב לבד.
וזה בלי להכינס פילוספיה של חלון ההזדמנויות המאתגר.

אני קונה מארז של ארבע ב 18.65 (ליחידה יוצא 4.6) זה לא יוצא הרבה מעבר למה שציינת. בקשר לפותח הפוסט, אני מהמר שהוא גר בבית והטונה על חשבון ההורים, ואם אני צודק אז זה יוצא לו יותר משתלם :-)

JuJitsu
18-03-13, 22:17
לאבא שלי יש סופר ועדיין משתלם לי יותר סקופ,ובכל זאת אי אפשר להשוות את הנוחות של אבקה לטונה.

MrT
18-03-13, 23:28
איך יותר משתלם לך (מבחינה כספית) אם ההורים ממנים לך את זה?! אבל עזוב גלשנו מהנושא. לגבי הטונה מסכים איתך, טונה זה דראק, למרות שהוא אמר שהוא אוהב טונה במים והוא אפילו שותה את זה, איך הוא אוהב את זה אני לא מבין..

titter
19-03-13, 01:13
טונה אחת ביום = בריאות

dor1987
19-03-13, 11:11
איך יותר משתלם לך (מבחינה כספית) אם ההורים ממנים לך את זה?! אבל עזוב גלשנו מהנושא. לגבי הטונה מסכים איתך, טונה זה דראק, למרות שהוא אמר שהוא אוהב טונה במים והוא אפילו שותה את זה, איך הוא אוהב את זה אני לא מבין..

תשמע גם אני אוהב את הטעם של טונה במים מאשר בשמן.. אבל ממש לא שותה את הנוזלים...ובתור מישהו שמכלכל את עצמו אבקת חלבון יותר משתלם.

TheUnreal
19-03-13, 13:48
כל מי שרשם כאן שאבקת חלבון עדיפה על טונה עדיין לא הבין את המשמעות של אבקת חלבון. אבקת חלבון היא תוסף תזונה והיא לא תחליף לאוכל ומומלץ לקחת אותה בנוסף לטונה בתפריט היומי.. פותח האשכול- אני אוכל גם טונה במים כל יום.. לא ידוע לי על הרעלה כלשהי אבל מומלץ לגוון עם הטונה ולנסות סרדינים, להכין לך איזה שניצל, או דבר אחר שעולה לך בראש.

CM punk
19-03-13, 14:28
זאת אומרת שצריך לקחת טונה וסקופ חלבון באותה ארוחה ?
ולצרוך 50-60 גרם חלבון בארוחה אחת

האם אתה בטוח ידידי המלומד ?

TheUnreal
19-03-13, 21:33
זאת אומרת שצריך לקחת טונה וסקופ חלבון באותה ארוחה ?
ולצרוך 50-60 גרם חלבון בארוחה אחת

האם אתה בטוח ידידי המלומד ?

ידעתי שמישהו יתחכם ויגיב ככה לכן הוספתי למשפט שאמרתי לגבי זה "בתפריט היומי" הכוונה במהלך היום ולא דווקא באותה ארוחה ספציפית. :winked:

avishai445
19-03-13, 23:13
אני קונה מארז של ארבע ב 18.65 (ליחידה יוצא 4.6) זה לא יוצא הרבה מעבר למה שציינת. בקשר לפותח הפוסט, אני מהמר שהוא גר בבית והטונה על חשבון ההורים, ואם אני צודק אז זה יוצא לו יותר משתלם :-)

נכון, הטונה לא על חשבוני, אבל ממש הייתי רוצה לדעת איפה אתה קונה רביעייה טונה במים סטארקיסט ב 18 וחצי שקל, המינימום שמצאתי זה 24

ולכל השאר, אני לא מבין מה ההתנגדות לטעם של טונה! זה אחד הדברים הכי טעימים שאפשר לאכול אחרי אימון שעושה לך תאבון (מילא הייתי מבין תלונות על ריח של טונה אבל טעם? :p )

MrT
19-03-13, 23:59
עזוב אותך שטויות אחי, זה טעים לך וזה העיקר, הלוואי ולי זה היה טעים, אני לא סובל אבל זה ממש לא טעים לי. לגבי הטונה אני קונה בסיטונאות, חנות קרובה לבית, לא מותג כלשהו, אבל אם אני לא טועה אחי, רמי לוי מוכר ב-20, תבדוק את זה.