PDA

צפה בגרסא המלאה : ריצות

hod135
06-04-13, 21:00
זאת תוכנית הריצות שהמאמן שלי בנה לי.

יום שני:
ריצת ג'ונינג בקצב בינוני

יום רביעי:
אינטרוולים
10 דקות ריצה קלה
5 דקות ריצה מהירה
5 דקות ריצה במהירות נמוכה/הליכה

יום שישי:
ריצת נפח
עצימות קל עד בינוני

אני רוצה קצת הסברים על כל אחד מהסעיפים.
אני ראיתי שאין שום דבר באינטרנט לגבי ג'וגינג, תוכלו להסביר לי קצת על זה?

לגבי אינטרוולים, אני טיפה מסתבך בנושא.
אמרו לי שבאינטרוולים צריך לתת 100% בריצה המהירה, אבל זה לא אפשרי לשמור על 100% לחמש דקות, והבנתי שזה עניין די מסובך, אשמח אם תעזרו לי בו.

לגבי ריצת נפח, אני די הבנתי אבל אני רוצה לקבל עוד תשובות על ריצת נפח, מה זה, לפי מה רצים?
זמן? או פשוט רצים במסלול?

תודה לעוזרים!

אורי
06-04-13, 21:10
עוד לא הבנתי למה לא שאלת את המאמן?

hod135
06-04-13, 21:17
קודם כל אתה לא מתכוון לעזור לי אז אל תשאל שאלות מיותרות.
ושנית, כי חשבתי שאני אבין לבד בהמשך, מסתבר שלא.

hod135
08-04-13, 21:15
הקפצה

hod135
09-04-13, 21:13
הקפצה

hod135
12-04-13, 09:17
הקפצה, בבקשה מישהו???

nadavmoore
12-04-13, 13:13
לא יודע מה הוא התכוון בג'וגינג אבל אני מאמין שריצה בקצב ממש איטי, נגיד 6-7 קמ"ש כזה.

לגבי אינטרוולים, עדיף לעבוד עם שעון דופק - שאת הריצה המהירה פשוט נגיד תתן על דופק 180 ומעלה (זה לא ה100 אחוז שלך) ככה אתה מקבל אינדיקציה למתי אתה בריצה מהירה ומתי יותר איטית (שיורד הדופק).
אתה גם יכול לא להתייחס לדופק ופשוט לרוץ נגיד היית ב9 קמ"ש בריצה הבינונית אז לתת 13-14 מריצה המהירה.

לגבי נפח, נפח זה פשוט ריצה למרחק ארוך- תרוץ הכי הרבה רחוק שאתה יכול בהתחלה נגיד 5 ק"מ לאט לאט תעלה ל6-7-8-9-10 . ריצת נפח זאת ריצה ארוכה.

ועצה שלי פעם הבאה שמאמן בונה לך תוכנית תנסה לשאול אותו על כל דבר ולא להתביייש, כי אם אתה לא מבין את התוכנית ואיך לעשות אותה מה זה משנה שהוא בנה לך?!

בהצלחה

hod135
13-04-13, 20:05
לא יודע מה הוא התכוון בג'וגינג אבל אני מאמין שריצה בקצב ממש איטי, נגיד 6-7 קמ"ש כזה.

לגבי אינטרוולים, עדיף לעבוד עם שעון דופק - שאת הריצה המהירה פשוט נגיד תתן על דופק 180 ומעלה (זה לא ה100 אחוז שלך) ככה אתה מקבל אינדיקציה למתי אתה בריצה מהירה ומתי יותר איטית (שיורד הדופק).
אתה גם יכול לא להתייחס לדופק ופשוט לרוץ נגיד היית ב9 קמ"ש בריצה הבינונית אז לתת 13-14 מריצה המהירה.

לגבי נפח, נפח זה פשוט ריצה למרחק ארוך- תרוץ הכי הרבה רחוק שאתה יכול בהתחלה נגיד 5 ק"מ לאט לאט תעלה ל6-7-8-9-10 . ריצת נפח זאת ריצה ארוכה.

ועצה שלי פעם הבאה שמאמן בונה לך תוכנית תנסה לשאול אותו על כל דבר ולא להתביייש, כי אם אתה לא מבין את התוכנית ואיך לעשות אותה מה זה משנה שהוא בנה לך?!

בהצלחה

שוב, אני חשבתי שאני אבין לבד בהמשך, כמו שכתבתי בתגובה הקודמת, זה לא קשור למתבייש או לא.
ואיפה אני קונה שעון דופק?
וכמה הוא עולה?

nadavmoore
14-04-13, 04:56
בחנויות ספורט או במכון, שעון דופק יכול לעלות בין 200 ל1500 ש"ח

Olonstake32
15-04-13, 13:01
בחנויות ספורט או במכון, שעון דופק יכול לעלות בין 200 ל1500 ש"ח

המחיר הכי נמוך שראיתי זה 400.. וזה להכי פשוט
איפה ראית 200?

isralien23
24-04-13, 20:35
הליכה ב-incline או בstair master שורפת יותר קלוריות מריצה ומהר יותר.

אלי כהן
26-04-13, 17:12
ג'וגינג - זה ריצה בכייף שלך שאתה מרגיש שאתה לא נחנק נקרא לזה קצב קל

אינטרוולים - ה - 10 ד' ריצה קלה זה בערך כמו הריצת ג'וגינג.
עוד דבר לגבי אינטרוולים זה ריצה טובה לשריפת שומנים מאשר ריצות קלות וארוכות שמיועדות לשירפת קלוריות

ה- 5 ד' קצב מהיר זה נכון שאתה לא נותן את ה 100% כי אתה תגיע לסף חומצת חלב שלך מהר מה שיגרום להפסקת הריצה, מה שכן אתה רץ בקצב שאתה לא יכול לנהל שיחה רציפה שאתה ממוקד רק בריצה אתה תכיר תתחושה הזואת עם הזמן בריצות.
ע

ה - 5 ד' ריצה/הילכה זה ריצה קלה שזה גורם לנער תחומצת חלב ולשחרר תגוף מהריצה שרצתה 5 ד' מהר.

ריצת נפח - זה ריצה קלה/בינונית לכמה שיותר ק''מ/זמן תלוי מה הוא נתן לך.

כלל חשוב בריצות כדי לא להיפצע וגם בספורט כללי תתחיל הכל בהדרגה אין לך לאן למהר
לגבי שעון דופק זה מיותר לי יש שעון דופק פולאר ואני לא משתשמש איתו כי זה מיועד לאנשים שמתאמנים לשיפור הדופק מטרה והרבה לא לא עושים אימונים כאלו

שיהיה בהצלחה!!!