PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה קטנה לכולם בנוגע לחיטוב

damn
14-04-07, 03:06
בחיטוב..
איזה פעילות אירובית אתם עושים? הכוונה לריצה בהליכון, הליכה בהליכון, אירובי וכו'.
מה הקצב שלכם באותה הפעילות האירובית (בקמ"ש) ?
כמה פעמים בשבוע מומלץ לעשות את הפעילות האירובית?
כמה זמן מומלץ לעשות את הפעילות האירובית?

תודה רבה לכל אלה שעונים..

עוד שאלה קטנה........ מה עדיף לעשות קודם? את האימון האנאירובית או את האירובית?

iNFace
14-04-07, 12:00
אני עושה 35 דקות הליכה בהליכון,
על 7.5 קמ''ש.
תמיד אבל תמיד תעשה את הארובי **אחרי** אימון המשקולות.

pimp
14-04-07, 12:06
אני עושה סקי 20 דקות בסוף האנארובי ברמה 12 או שאני עושה אופניים 20 דקות ובתחיל כול אימון אני מחמם את הגוף עם רוצה מהירה של 5 דקות זה טוב ?

Moshe
14-04-07, 12:07
אני עשיתי בהתחלה הליכות בהליכון עד שהורדתי את הדופק ואז התחלתי לרוץ ואז עברתי לאופניים ועכשיו אני עושה סקי
תגוון אל תתקע על אותו דבר , מה גם הגוף מתרגל מהר מאוד לפעילות אירובית מסויימת לדוגמה באופניים אתה משתמש בשרירים אחרים מאשר בריצה לדוגמה נכון אולם הרגליים פועלות בשני הדברים אבל זה עדיין שונה ועדיין מביא איזה שהוא זעזוע לגוף גם אם הטווח תנועה רק שונה זה כבר משהו.
מה גם העצימות צריכה להשתנות עם הזמן ואם אין כוח לשנות את העצימות אז להגביר את הזמן...
העיקר תעשה לא משנה מה , תעשה מה שאתה אוהב אין פה חוקים X יותר טוב מ Y ..

damn
14-04-07, 12:08
תודה על התשובות... עוד אנשים?

דין.
14-04-07, 12:11
בימים שאני לא מאמן רגליים אני עושה שיעור ספינינג של כ-45 דקות (זהו ספינינג אינטרוולים, כלומר העומס משתנה מספרינטים מטורפים ועד לעבודה איטית עם עומסים כבדים).
בימים שאני מאמן רגליים אני רץ על ההליכון בין 20-30 דקות במהירות של 10-12 קמ"ש (לאחר חימום כמובן).
אם אתה בחיטוב תעשה אירובי כמה שיותר, אבל רק אם הגוף שלך יכול לעמוד בזה (חשוב לתת לגוף להסתגל ולהתרגל). אל תסתכל מה אנשים ירשמו לך פה ותעתיק - כל אחד עם הקצב שלו.
אתה צריך להבין שאירובי הוא בסה"כ עוד כלי להגדיל את הגרעון הקלורי שלך (עם כמה בונוסים נחמדים על הדרך כמו שיפור סבולת לב-ריאה וניוד שומן עקשן מהגוף).

ארובי עדיף תמיד לעשות אחרי אימון המשקולות ולא ההפך מהסיבות הבאות:
1. אם תעשה אימון אירובי קודם אתה תגיע לאימון המשקולות עם מאגרי גליקוגן מרוקנים ולא יהיה לך מספיק כח בשביל להרים את המשקלים הרגילים שלך.
2. אחרי אימון משקולות מאגרי הגליקוגן שלך חסרים\מרוקנים ואימון אירובי טוב יגרום לגוף שלך להשתמש בשומן בתור ה"דלק" הראשי שלו (אבל לא להגזים באורך האימון האירובי כדי לא לגרום לפירוק שריר רציני).