PDA

צפה בגרסא המלאה : תוכנית ab מסה

mitamenXx
16-04-13, 02:48
לפני התוכנית יש לי שאלה קטנה..
אני לא מתאמן כ''כ מתחיל אני מתאמן 6-8 חודשים בריצינות אמנם לא הלכתי כל הזמן אבל כל אימון שלי היה מאוד חזק!
עכשיו קראתי קצת וראיתי שבתוכנית ab (נותנים 8-9 שריר גדול, 3-6 שריר קטן).זה רק למתחילים?
אם מישהו שמתאמן כבר כמה זמן הוא יכול לעשות ab עם 12 סטים לשריר גדול ?(סתם דוגמא)..

עכשיו התוכנית:
חזה:
בנץ פרס 6-8x4
לחיצת חזה כנגד מוט בשיפוע חיובי 6-8x4
פרפר 8-12x3

כתפיים:
לחיצת כזה כנגד מוט 6-8x4
הנפות ידיים לצדדים 8-12x3

יד אחורית:
פשיטת מרפקים כנגד פולי עליון(חבל)(אני עושה את התרגילים הזה כנגד מוט(הרבה זמן) והייתי מרים הרבה משקל עם חבל אני בקושי מרים משקל כדאי להמשיך עם מוט או לשנות לחבל?)

8-12x3

פשיטת מרפקים בהטית גו כנגד משקולות 8-12x3

b:
רגליים:
לג פרס 6-8x4
תאומים- הרמת עקבים 15-12x3
פשיטת ברך כנגד מכונה 15-12x3

גב:
מתח 6-8x4
חתירה עם מוט בהטייה לפנים 6-8x4
פשיטת כתף בשכיבה כנגד משקולת 8-12x3

יד קדמית:
כפיפת מרפקים בישיבה בכיסא רומי כנגד מוט8-12x3 w
פטישים 8-12x3

איך התוכנית??(:
או שאני יתאמן ככה או שאני יורד תרגיל אחרון מהשרירים הגדולים. =]

Yoshi-Moto
16-04-13, 10:21
קודם כל לשאלתך- בגוף האדם יש מאגרי אנרגיה פנימיים(קריאטין מעט, גליקוגן וכו') בין אם אתה מתחיל ובין אם אתה מתקדם מתחיל, המאגרים הם קבועים. ככה שגם מספר הסטים.
כל אימון יחיד בין 24-28 סטים, ולא יחרוג מ45 דקות. זה כיוון גס, הגוף לא באמת סופר סטים...
אפשר לחרוג קצת מהקיבעון של הab, אם אתה צריך לתת דגש מסויים לשריר כלשהו ואתה חושב שלהוסיף לו סטים יהיה יעיל(לפעמים זה רק יזיק כי הוא לא מתאושש עד האימון הבא) אז לך על זה..
*)יד קדמית: בתוכנית קצרה כמו ab, השרירים הקטנים לא מקבלים מספיק סטים, אז הייתי בוחר את התרגילים הקלאסיים- במקום מוט w הייתי שם מוט ישר בעמידה, ובמקום פטישים הייתי עושה במשקולות חופשיים.

ולגבי התוכנית:
*)חזה סבבה, למרות שהייתי משלב גם משקולות חופשיים במקום השיפוע העליון, לגוון קצת. לא חיים ומוות נטו בחירה שלך.
*) יד אחורית: אם כבר חרשת על התרגיל עם המוט אפשר לתת לו הפסקה לחודש חודשיים הקרובים עד שתחליף תוכנית. תעשה עם חבל.
*)ברגליים: למה לא סקוואט?
ואת הפשיטת ברכיים הייתי שם לפני התאומים, סופר סט עם כפיפת ברכיים. ותאומים תרגיל שלישי.
*) אני באופן כללי שם רגליים בסוף האימון, למרות שהם שריר גדול, כי אחרי זה כל תרגיל שאני עושה, כל משקולת שאני צריך להביא אני צולע כמו ילדה... אבל מה שנוח לך, גם לא כזה קריטי.
*)ביד קדמית הייתי שם מוט ישר בעמידה בסט הראשון ומשקולות חופשיים בסט השני, זאת תוכנית קצרה והשריר גם ככה לא מקבל מספיק סטים, עדיף תרגילים ממוקדים על היד קדמית ולא על האמות. אם מאוד חשוב לך אמות תשאיר את הפטישים.

בהצלחה.

mitamenXx
16-04-13, 13:27
קודם כל לשאלתך- בגוף האדם יש מאגרי אנרגיה פנימיים(קריאטין מעט, גליקוגן וכו') בין אם אתה מתחיל ובין אם אתה מתקדם מתחיל, המאגרים הם קבועים. ככה שגם מספר הסטים.
כל אימון יחיד בין 24-28 סטים, ולא יחרוג מ45 דקות. זה כיוון גס, הגוף לא באמת סופר סטים...
אפשר לחרוג קצת מהקיבעון של הab, אם אתה צריך לתת דגש מסויים לשריר כלשהו ואתה חושב שלהוסיף לו סטים יהיה יעיל(לפעמים זה רק יזיק כי הוא לא מתאושש עד האימון הבא) אז לך על זה..
*)יד קדמית: בתוכנית קצרה כמו ab, השרירים הקטנים לא מקבלים מספיק סטים, אז הייתי בוחר את התרגילים הקלאסיים- במקום מוט w הייתי שם מוט ישר בעמידה, ובמקום פטישים הייתי עושה במשקולות חופשיים.

ולגבי התוכנית:
*)חזה סבבה, למרות שהייתי משלב גם משקולות חופשיים במקום השיפוע העליון, לגוון קצת. לא חיים ומוות נטו בחירה שלך.
*) יד אחורית: אם כבר חרשת על התרגיל עם המוט אפשר לתת לו הפסקה לחודש חודשיים הקרובים עד שתחליף תוכנית. תעשה עם חבל.
*)ברגליים: למה לא סקוואט?
ואת הפשיטת ברכיים הייתי שם לפני התאומים, סופר סט עם כפיפת ברכיים. ותאומים תרגיל שלישי.
*) אני באופן כללי שם רגליים בסוף האימון, למרות שהם שריר גדול, כי אחרי זה כל תרגיל שאני עושה, כל משקולת שאני צריך להביא אני צולע כמו ילדה... אבל מה שנוח לך, גם לא כזה קריטי.
*)ביד קדמית הייתי שם מוט ישר בעמידה בסט הראשון ומשקולות חופשיים בסט השני, זאת תוכנית קצרה והשריר גם ככה לא מקבל מספיק סטים, עדיף תרגילים ממוקדים על היד קדמית ולא על האמות. אם מאוד חשוב לך אמות תשאיר את הפטישים.

בהצלחה.

תודה רבה לך, עכשיו אני מאמין שיש לי רק שאלה אחרונה=]

כדאי להוריד כל תרגיל שלישי מהתוכנית?

לדוגמא חזה:
בנץ פרס 6-8x4
לחיצת חזה כנגד מוט בשיפוע חיובי 6-8x4
פרפר 8-12x3

אז את הפרפר למחוק.

עוד דוגמא:
מתח 6-8x4
חתירה עם מוט בהטייה לפנים 6-8x4
פשיטת כתף בשכיבה כנגד משקולת 8-12x3

פשיטת כתף ... למחוק.

mitamenXx
16-04-13, 15:14
ד"א ללוקחי קריאטין (רק קריאטין) כדאי לבצע חזרות בטווח גבוה יותר? או שזה בכלל לא קשור..

Yoshi-Moto
16-04-13, 17:55
לא לא צריך להוריד תרגיל, ab זה 9 סטים לשריר גדול, זה סבבה.

ולא קשור לקריאטין, בחיטוב בדרך כלל מגדילים טווחי חזרות

mitamenXx
16-04-13, 17:58
לא לא צריך להוריד תרגיל, ab זה 9 סטים לשריר גדול, זה סבבה.

ולא קשור לקריאטין, בחיטוב בדרך כלל מגדילים טווחי חזרות

אבל עכשיו אצלי זה 11 סטים שריר גדול..

אבל בוא נגיד שורה תחתונה, תוכנית אימונים טובה? אם אני יאכל כמו שצריך ישן כמו שצריך אני יגדל טוב מהתוכנית הזאת?=]

תודה רבה לך על העזרה.

Yoshi-Moto
16-04-13, 18:01
לא קריטי שזה 11..אני עושה 12. בAb שלי כרגע..

היא סבבה. אם תאכל נכון ולא תחמיץ אימונים אתה תגדל. התזונה זה החלק הכי חשוב

mitamenXx
16-04-13, 18:03
תודה רבה לך! :)

Yoshi-Moto
16-04-13, 18:25
בכיף.

ta31
19-04-13, 14:43
בכיף.

תגיד רגע..

אני מתאמן ככה abxabxx

אז כדאי a1: חזה עליון תרגיל ראשון a2: בנץ פרס ראשון?

כנ"ל לגבי גב.. כדאי לשנות?

יענו כל פעם להחליף אותם..

Yoshi-Moto
20-04-13, 10:30
אני לא מאמין בזה, מאמין שצריך לדרוג לשגרה מסויימת, ואחרי חודשיים ככה לגוון.

ta31
20-04-13, 20:05
אני לא מאמין בזה, מאמין שצריך לדרוג לשגרה מסויימת, ואחרי חודשיים ככה לגוון.

הרבה זמן אבל אני עושה בנץ פרס תרגיל ראשון כדאי להשאיר אותו ככה

או לעשות תרגיל ראשון לחיצת חזה בשיפוע חיובי ואז בנץ פרס..?

ta31
21-04-13, 02:17
הרבה זמן אבל אני עושה בנץ פרס תרגיל ראשון כדאי להשאיר אותו ככה

או לעשות תרגיל ראשון לחיצת חזה בשיפוע חיובי ואז בנץ פרס..?

ותגיד מה ההבדל בין כפיפת מרפקים כנגד משקולות

לבין כפיפת מרפקים כנגד משקולות חצי סיבוב..

יש הבדל?

Yoshi-Moto
21-04-13, 17:58
בנץ׳ אני לרוב שם ראשון אבל אפשר לגוון, נסה ותחזור לשים אותו ראשון עוד חודשיים ככה

mitamenXx
24-04-13, 02:19
בנץ׳ אני לרוב שם ראשון אבל אפשר לגוון, נסה ותחזור לשים אותו ראשון עוד חודשיים ככה

אפשר לגדול בלי סקוואט ודדליפט? כי שמעתי כל מיני דברים מאנשים וכו'..

Yoshi-Moto
24-04-13, 05:22
אפשר כן, אבל סביר להניח שזה יקר. לאט יותר בלעדיהם

mitamenXx
24-04-13, 12:42
אפשר כן, אבל סביר להניח שזה יקר. לאט יותר בלעדיהם

אמרת שהכי טוב זה כל הזמן לגוון,
אז החלטתי בשמורכבים (בנץ,פרס,בנט אובר,מתח)
אני יעשה 5-8 עם גיוון לטווח רחוק

ובתרגילי עזר אני יגוון 6-12

עכשיו השאלה שלי היא ככה אני עובד ab

אז יש סיכוי שבa אני יעשה טווח חזרות x ובbאני יעשה טווח חזרות y

זה אומר שיצא לי גוף לא פופורציונלי?

Yoshi-Moto
24-04-13, 17:29
זה בסדר גמור. חוסר פרופורציה לא יקרה ביום וגם לא בחודש. וגם אם יקרה- תמיד אפשר לתקן.

mitamenXx
24-04-13, 18:20
זה בסדר גמור. חוסר פרופורציה לא יקרה ביום וגם לא בחודש. וגם אם יקרה- תמיד אפשר לתקן.

מצטער על הבלבול מוח שאלה אחרונה אחי=]

אני הולך לעשות רק 6x4 בתרגילים המורכבים בנץ סקוואט בנט אובר וכו'..

עכשיו בתוכנית אימונים יש לי ת'תרגילים הבאים:
פרס
בנץ פרס
מתח
חתירה עם מוט בהטייה לפנים
לחיצת חזה שיפוע חיובי
לג פרס

בכל אלה לעשות 6x4 ? או שבלחיצת חזה שיפוע חיובי ובמתח או בחתירה בהטייה גם צריך לגוון?
כי אז יצא שיש 2 תרגילים לקבוצת שרירים שאני עובד בהם 6x4
ורק עוד תרגיל אחד שאני מגוון.

כשאני מתכוון לגוון אני מתכוון שבוע אני יעשה 8x3 ואז 10x3 ואז 12x3 ואז שוב 8x3 וכו' וכו'..
ובתרגילים המורכבים אני תמיד הישאר על 6x4.

Yoshi-Moto
24-04-13, 18:42
זה ממש שולי... תעשה מה שאתה מוצא לנכון... זה ממש לא קריטי.

זה לא ששני חזרות לפה או לפה יורגשו... חשוב שתעבוד קשה, תאכל טוב ותישן טוב... כל השאר זה פחות יורגש.

mitamenXx
24-04-13, 18:46
זה ממש שולי... תעשה מה שאתה מוצא לנכון... זה ממש לא קריטי.

זה לא ששני חזרות לפה או לפה יורגשו... חשוב שתעבוד קשה, תאכל טוב ותישן טוב... כל השאר זה פחות יורגש.

השאלה העיקרית כאן זה אם אני יכול לעבוד רק בטווחים נמוכים או שחייב גם טווחים גבוהים?

בשביל גדילה אופטימלית.

Yoshi-Moto
24-04-13, 19:00
אנחנו טוחנים מים.
היפרטרופיה אידיאלית היא בין 8-15 בערך שכל מה שמתחת יהיה דגש על כוח וגיוס יחידות מוטוריות, וכל מה שמעל יהיה עם דגש על סבולת שריר.
היפרטרופיה תתבצע גם בטווחים של מתחת ל6 ומעל ל15, אבל פחות מבטווח האידיאלי.
לכל אחד היה איזה חבר שגדל יפה מלעשות 700 שכיבות שמיכה כל יום. הוא אימן חזה שבועות בלי לתת מנוחה של יום, הוא חרג מהטווחים הנורמטיבים של ההיפרטרופיה והוא עדיין גדל. פשוט פחות ממה שאימוני משקולות בטווח 8-15 היו נותנים לו