PDA

צפה בגרסא המלאה : שנה וחצי בחדר כושר, בקושי עולה.

Silva
18-04-13, 02:44
שלום,
אני מתאמן שנה וחצי בחדר כושר, כרגע אני שוקל 75 קילו, גובה 175, אחוז שומן 19%, גיל 19.
כשהתחלתי להתאמן בחדר כושר הייתי שוקל 58 קילו, גובה 175, אחוז שומן 15%, גיל 18.
עליתי 17 קילו שמתוכם 4% שומן, מה שאומר ש- 0.68 מתוך ה- 17 קילו שעליתי הם נטו שומן, שאר ה- 16.32 קילו לשריר .

הבעיה היא שנתקעתי על 75 קילו.
אני אמור להכניס +500 קלוריות מהצריכה הקלורית היומית שלי ולהמשיך להתאמן טוב.
- אני מחליף תוכנית אימונים כל שלושה חודשים.
- לא אוכל ג'אנק פוד.
- אירובי שעה וחצי בשבוע (בגלל שאני בעליית מסה ולא רוצה לפגוע בכושר הגופני).
- לוקח מולטי ויטמין כל בוקר + omega 3.
- צמחוני מלידה, לא אוכל בשר, לא דגים, לא ירקות ולא ביצים, כל שאר המזונות אני כן אוכל.
- לא משתמש בגיינרים \ אבקות חלבון.

מקור החלבון שלי הוא בעיקר ממוצרי חלב ומעוד כמה מקורות :
שותה ליטר חלב ביום, אוכל גבינות לבנות \ יוגורטים 1% שומן, אגוזי מלך, שקדים וכו'...

מקור הפחמימות שלי הוא בעיקר מלחמים ומעוד כמה מקורות :
לחם קל, לחם מחיטה מלאה, פסטה, בגט, אורז, בורקסים 0% שומן וכו'...

מקורות אחרים לתזונה :
פירות.

מישהו יכול לבנות לי תפריט למסת שריר? או להציע לי מה להוסיף \ לשנות בתזונה או באימונים שלי.

תודה מראש.

gorneo1
18-04-13, 09:31
אני לא רוצה לבאס אותך, ואני לא אומר שזה לא אפשרי, אבל אתה צמחוני/ חצי טבעוני, אם לא תאכל את כל הדברים הללו לא תקבל חלבון מלא ולא נראה לי שתוכל באמת לגדול.

כהצעה: קנה אבקת חלבון עם חלבון מלא, או גיינר, יש פה מלא באתר שיעשו לך נפלאות, אתה לא תוכל לקבל 150 200 גרם חלבון ממה שאתה אוכל גם אם תשתה 3 ליטר חלב ותאכל כל היום אגוזים........

ולמה אתה לא אוכל ביצים? האלבומין ששם חשוב הרבה יותר לגוף שלך מכל חלבון אחר שקיים, עזוב את זה שהוא נקרא גם "חלבון תוצאות" כי הוא מביא תוצאות, הוא לא מצריך הרג של חיות וביצי חופש זה אשכרה חיות שגדלות בסבבה ולוקחים להם את הביצים.

נקודה למחשבה.
בהצלחה.

nadavmoore
18-04-13, 12:59
אין בן אדם בעולם שיכול להעלות 16 קילו שריר וגם לא חצי מזה , בשנה.

בכל מקרה , אתה לא יכול לגדול יותר מידי כי אתה צמחוני (מצטער לבאס גם). כל אחד צריך להחליט איזה חיה הוא אתה החלטת להיות צמחוני, אל תצפה להיות שוורצנגר. אין מה לעשות...

MrT
18-04-13, 13:11
אין בן אדם בעולם שיכול להעלות 16 קילו שריר וגם לא חצי מזה , בשנה.

בכל מקרה , אתה לא יכול לגדול יותר מידי כי אתה צמחוני (מצטער לבאס גם). כל אחד צריך להחליט איזה חיה הוא אתה החלטת להיות צמחוני, אל תצפה להיות שוורצנגר. אין מה לעשות...

לפי מה שאתה אומר אף בנאדם לא יכול לעלות 8 קילו שריר בשנה ? הגוף מסוגל "לפתח" בין 1-2 קילו שריר בחודש (ששתי קילו זה כבר הטופ שבטופ ואולי בחלק מהמקרים מוגזם), אבל קילו שריר בחודש, 12 קילו בשנה זה ריאלי מאוד ובר הישג. לגבי פותח הפוסט, אני מסכים עם שתי החברים שמלמעלה אלא אם כן קיים איזה תחליף שצמחונים יכולים לאכול (אני בספק...)

מדריך חדר כושר (בית ספר למאמנים-וינגיט)

nadavmoore
18-04-13, 13:49
לפי מה שאתה אומר אף בנאדם לא יכול לעלות 8 קילו שריר בשנה ? הגוף מסוגל "לפתח" בין 1-2 קילו שריר בחודש (ששתי קילו זה כבר הטופ שבטופ ואולי בחלק מהמקרים מוגזם), אבל קילו שריר בחודש, 12 קילו בשנה זה ריאלי מאוד ובר הישג. לגבי פותח הפוסט, אני מסכים עם שתי החברים שמלמעלה אלא אם כן קיים איזה תחליף שצמחונים יכולים לאכול (אני בספק...)

אולי ברמה הכי נמוכה של מתאמן מתחיל. לאחר חצי שנה של אימונים אין סיכוי שהגוף יכול להעלות קילו שריר בחודש. אתה מוזמן להביא לי מחקר שמגבה את מה שאמרת עכשיו.

להלן דוגמא: תחשוב שבאדיבילדר מתאמן שנתיים(לפי מה שאמרת) כמו שצריך הוא עולה מ80 קילו ל104 קילו שריר נקי, עוד שנתיים אימון הוא כבר יכול להתחרות במר אולימפיה וזה שהוא נקי לגמריי לפי דבריך.

Silva
18-04-13, 16:14
תרשמו בגוגל Vegetarian bodybuilders, מאות אלפי באדי בילדרים הגיעו להישגים יפים.

כל אלו הם צמחוניים והם הגיעו להישגים מדהימים.
אין קשר בין פיתוח גוף לצמחוני, כל אחד יכול להגיע להישגים יפים עם שינה טובה ואכילה של +500 קלוריות מהצירכה היומית.
עובדה שהגעתי להישגים יפים בשנה בשביל צמחוני, הבעיה היא שאני לא מצליח להגיע ל +500 קלוריות.
בנוסף לכך, למה אתם אומרים שאין סיכוי שאני אכניס 200G חלבון ביום?
נתחיל מזה שמישהו ששוקל 75 קילו לא צריך להכניס 200G חלבון ביום, יש כמות מסויימת שנספגת בגוף.
אני מכניס 170G חלבון ביום סה"כ ממוצרי חלב, אגוזי מלח, חמאת בוטנים וכו'...
הבעיה היא שאני שורף 3,000 קלוריות ביום שאני מתאמן, מה שאומר שאני צריך להכניס 3500 קלוריות ביום כדי לגדול.
אני מצליח להגיע לכמות החלבון המספקת שהיא 170G, רק לא מצליח להגיע ל- 3,500 וזאת הסיבה שאני לא גודל.
בגלל זה שאלתי אתכם אם יש לכם הצעות בקשר לקלוריות ואתם מדברים איתי על בשרים ושאני לא אצליח להגיע להישגים.

nadavmoore
18-04-13, 19:03
מפתח גוף צמחוני לוקח המון חומרים חיצוניים (כמו מפתח גוף רגיל) ובנוסף משלים עוד מלא ויטמינים וחלבון דבר שעולה לו המון כסף. אל תשלה את עצמך עם מה שאתה רואה על גביי האינטרנט

בכל מקרה אתה יכול לדחוף עוד מלא פחמימה ולהשלים איתה לחלבון מלא, אתה יכול לשתות עוד חלב ותתחיל לאכול שומן - אגוזים שקדים אבוקדו שמן זית אומגה 3 וכו' וכו'...

Silva
18-04-13, 19:21
מפתח גוף צמחוני לוקח המון חומרים חיצוניים (כמו מפתח גוף רגיל) ובנוסף משלים עוד מלא ויטמינים וחלבון דבר שעולה לו המון כסף. אל תשלה את עצמך עם מה שאתה רואה על גביי האינטרנט

בכל מקרה אתה יכול לדחוף עוד מלא פחמימה ולהשלים איתה לחלבון מלא, אתה יכול לשתות עוד חלב ותתחיל לאכול שומן - אגוזים שקדים אבוקדו שמן זית אומגה 3 וכו' וכו'...

הבעיה שלי היא לא להגיע לכמות החלבון שאני צריך אלא לקלוריות.
יש לי גבול עד כמה אוכל אני יכול לאכול ביום.
הקיבולת שלי לא כזאת עצומה.
שהייתי שורף 1500 קלוריות ביום לא הייתה לי בעיה לצרוך 2,000.
שהייתי שורף 2,000 קלוריות ביום לא הייתה לי בעיה להכניס 2,500.
אבל כשאני שורף 3,000 קלוריות ביום יש לי בעיה להכניס 3,500.
אני מרגיש שברגע שאני מהסה לאכול יותר אני פשוט מקיא.
יש גבול עד כמה אני יכול לאכול.
הדרך היחידה היא אינפוזיה?

gorneo1
18-04-13, 19:55
חחחחחחחחחח, מי אמר לך שאתה שורף 3000 קלוריות ביום???!!!חחחחחחחחחח
http://www.goleango.com/show_calculator_heb.php?cat_id=3&art_id=23
כנס ותעשה חישוב.
[רמז- אני 1.85 + 102 קילו על 15 אחוז שומן אחרי חזרה מפציעה, אני מתאמן הרבה יותר קשה מרוב האוכלוסיה הממוצעת 5 אנאירובי 4 אירובי 2 אגרוף תאילנדי ו1 שחיה בשבוע. בנוסף לאימונים שלי מהעבודה שמצריכה הרבה מאוד קרב מגע וכושר כללי, אישית השריפה שאתה מתאר זה בערך השריפה שלי, אין מצב שזה מה שאתה שורף ביום] אני מוכן להתערב על לא יודע מה שאתה לא אוכל מספיק, בקשר ל"בודי בילדרים צמחוניים" יש לי חבר מאוד טוב צמחוני שנראה כמו מקרר ממוצא, העניין הוא שהוא התחיל להיות צמחוני אחרי שהוא הגיע למקרר הממוצע, כנ"ל 99 אחוז מהבילדרים שציינת, [ותאמין לי הנושא נבדק לעומק] רוצה לגדול תאכל, חוץ מזה המשקל שהעלית זה לא רק שריר, אל תשכח שאתה עוד ילד בגיל, הגוף עצמו גדל גם מבפנים עד גיל 22 23 לב ריאות מוח וכו' זה גם בחתיכת משקל, בגלל זה עולים במשקל עם הגיל. [וזה כבר בירחונים רפואיים ולא באתרי בילדינג] ...
מעבר לזה ממליץ לך לחפש גיינר ולהתחיל לשקול לאכול ביצי חופש...
בהצלחה.

Silva
18-04-13, 20:23
חחחחחחחחחח, מי אמר לך שאתה שורף 3000 קלוריות ביום???!!!חחחחחחחחחח
כנס ותעשה חישוב.
[רמז- אני 1.85 + 102 קילו על 15 אחוז שומן אחרי חזרה מפציעה, אני מתאמן הרבה יותר קשה מרוב האוכלוסיה הממוצעת 5 אנאירובי 4 אירובי 2 אגרוף תאילנדי ו1 שחיה בשבוע. בנוסף לאימונים שלי מהעבודה שמצריכה הרבה מאוד קרב מגע וכושר כללי, אישית השריפה שאתה מתאר זה בערך השריפה שלי, אין מצב שזה מה שאתה שורף ביום] אני מוכן להתערב על לא יודע מה שאתה לא אוכל מספיק, בקשר ל"בודי בילדרים צמחוניים" יש לי חבר מאוד טוב צמחוני שנראה כמו מקרר ממוצא, העניין הוא שהוא התחיל להיות צמחוני אחרי שהוא הגיע למקרר הממוצע, כנ"ל 99 אחוז מהבילדרים שציינת, [ותאמין לי הנושא נבדק לעומק] רוצה לגדול תאכל, חוץ מזה המשקל שהעלית זה לא רק שריר, אל תשכח שאתה עוד ילד בגיל, הגוף עצמו גדל גם מבפנים עד גיל 22 23 לב ריאות מוח וכו' זה גם בחתיכת משקל, בגלל זה עולים במשקל עם הגיל. [וזה כבר בירחונים רפואיים ולא באתרי בילדינג] ...
מעבר לזה ממליץ לך לחפש גיינר ולהתחיל לשקול לאכול ביצי חופש...
בהצלחה.

האתר שהבאת לי מציג את שריפת הקלוריות בפעילות מסויימת שאתה עושה, לא שריפת הקלוריות היומית (24 שעות).
באתרים אחרים שמחשבים את כמות הקלוריות שאני שורף, יצא לי 3028 בממוצע.
גם בחדר כושר עשיתי את הבדיקה הזאת על משקל מיוחד, יצא לי כמעט אותו דבר (2984).
אני אוכל מלא, זה לא מספיק, אני לא יכול לדחוף אוכל לפה, אחר כך יש לי בחילות ואני לא יכול לזוז.
אני אוכל מנה אחת של פסטה ואני מרגיש 100% מלא, אפילו אצבע במבה אחת אני לא יכול לאכול אחרי צלחת פסטה.
בד"כ אחרי אימון אני משלב פסטה עם גבינה לבנה (10 גרם חלבון) + 2 כוסות חלב (14 גרם חלבון) + אגוזי מלך (6 גרם חלבון) בארוחה.

אחרי ארוחה כזאת אני לא יכול לזוז בכלל.
אני לא יודע אם העובדה שאני אקטומורף משפיעה על הגדילה על השרירים שלי והארוחות שאני אוכל.
אני משתדל לא להכניס יותר מ- 30 גרם חלבון בארוחה אחת אלא לפזר את זה במהלך היום.

התקופה היחידה שאני אוכל בה ביצים היא בתקופת פסח.
ביצים אני אוכל רק שעושים לביבות עם מצה, זה המאכל היחידי עם ביצים שאני לא מקיא ממנו.

אני יודע שבמצות יש המון קלוריות, בפסח אני בקלות מגיע ל- 3,500 קלוריות, שנגמר פסח אני שוב יורד למשקל שהייתי בו לפני פסח ונתקע.
אם הייתי יודע מאיפה לקנות מצות לא בפסח, הייתי קונה חבילות שלמות ומורח חמאת בוטנים ואוכל כמה שיותר...

אם אני מחליט לקחת גיינרים, איזה גיינר הכי מתאים לי ומה ההבדלים בינייהם?

==

עוד שאלה של חיטוב:
איך אני מוריד באחוז שומן מבלי להוריד את מסת השריר?
המאמנים אמרו לי שאפילו אם אני מכניס 200G חלבון ביום, המסת שריר עדיין תרד בגלל האירובי.
יש פה משתמש בפורום שקוראים לו haas, הוא פירסם תמונות שלו לפני כמה ימים, הוא נראה ממש חטוב על מסת שריר יפה.
לפעמים אני רואה אנשים שמתחילים חיטוב והם חוזרים לאותה נקודה לפני שהם התחילו להתאמן.
איך אני לומד מהטעויות שלהם?

nadavmoore
18-04-13, 20:58
אתה לא יכול לאכול הרבה כי הקיבה שלך לא רגילה להכיל הרבה אוכל ולעכל אותו כנראה בגלל התפריט הדל שלך, אם תכניס בשר עכשיו למשל אתה בטוח תרגיש מפוצץ ועייף כי הקיבה שלך תצטרך הרבה אנרגיה כדי לפרק אותו.
בכל מקרה , אין לי כוח לענות על שאלות של תזונה.

אם אתה רוצה לעשות חיטוב כמו שצריך אתה צריך גם בתקופת החיטוב להמשיך להרים כבד כמו בתקופת המאסה ולהשתדל לשמור על אותם משקלי עבודה ועל הדרך לאכול המון חלבון ושומן.

בהצלחה

Silva
18-04-13, 21:19
אתה לא יכול לאכול הרבה כי הקיבה שלך לא רגילה להכיל הרבה אוכל ולעכל אותו כנראה בגלל התפריט הדל שלך, אם תכניס בשר עכשיו למשל אתה בטוח תרגיש מפוצץ ועייף כי הקיבה שלך תצטרך הרבה אנרגיה כדי לפרק אותו.
בכל מקרה , אין לי כוח לענות על שאלות של תזונה.

אם אתה רוצה לעשות חיטוב כמו שצריך אתה צריך גם בתקופת החיטוב להמשיך להרים כבד כמו בתקופת המאסה ולהשתדל לשמור על אותם משקלי עבודה ועל הדרך לאכול המון חלבון ושומן.

בהצלחה

אבל אם אני בתקופת חיטוב התפריט שלי אמור להיות דל שומן, לא?

אלברט ברכה
18-04-13, 22:17

אני כבר לא מגיב בחירפות שהייתי מגיב פעם, אבל קשה לי להתעלם מזיין שכל כמוך שמפיץ פה שטויות וחרטות בלי הכרה.
אתה לא עולה קילו שריר גם בחודש הראשון לאימונים.

עם קילו שריר אתה צריך לעלות כמה מאות גרמים (מכל אחד) של עצם, סחוסים, גידים, רצועות וכמובן הדבר שעולה הכי הרבה כשעולים במשקל - מים.

יש הבדל בין "16 קילו שריר" ל"16 קילו מאסה רזה" שבמאסה רזה נכלל כל מה שהוא לא שומן, גם מים לצורך העניין.
בעליה של 15-16 קילו יש לפחות 4-5 קילו מים.

קיצר תפסיק לזיין פה תשכל ולשלוף חרטות מהבית שחי

Silva
18-04-13, 22:46
אם אני צמחוני אני יכול להגיע לכזה גוף?
האמת שאני ממש קרוב לנפח שרירים שלו, רק שאני על אחוז שומן גבוה יותר ולפי מה שאמרו לי, בחיטוב המסה קצת יורדת...

http://popseoul.files.wordpress.com/2009/02/ajoo.jpg?w=590

דרך אגב, מישהו יכול להמליץ לי על מולטי ויטמין מצויין למתאמנים בחדר כושר?
אני כרגע לוקח ויטמין של אלטמן (1 ביום), סה"כ זה מולטי ויטמין רגיל לגברים עד גיל 50.
יש אולי מולטי ויטמין ספציפי למתאמנים עם כל מני תוספות חיוניות למתאמן ברמה בינונית ולא נמוכה?

returnix
19-04-13, 18:48
אם אני צמחוני אני יכול להגיע לכזה גוף?
האמת שאני ממש קרוב לנפח שרירים שלו, רק שאני על אחוז שומן גבוה יותר ולפי מה שאמרו לי, בחיטוב המסה קצת יורדת...

http://popseoul.files.wordpress.com/2009/02/ajoo.jpg?w=590

דרך אגב, מישהו יכול להמליץ לי על מולטי ויטמין מצויין למתאמנים בחדר כושר?
אני כרגע לוקח ויטמין של אלטמן (1 ביום), סה"כ זה מולטי ויטמין רגיל לגברים עד גיל 50.
יש אולי מולטי ויטמין ספציפי למתאמנים עם כל מני תוספות חיוניות למתאמן ברמה בינונית ולא נמוכה?

אין לו כלום אני לא מבין למה אתה רוצה להיות כמוהו.. 4 חודשים של אימונים והגעת..

MrT
19-04-13, 19:18
אולי ברמה הכי נמוכה של מתאמן מתחיל. לאחר חצי שנה של אימונים אין סיכוי שהגוף יכול להעלות קילו שריר בחודש. אתה מוזמן להביא לי מחקר שמגבה את מה שאמרת עכשיו.

להלן דוגמא: תחשוב שבאדיבילדר מתאמן שנתיים(לפי מה שאמרת) כמו שצריך הוא עולה מ80 קילו ל104 קילו שריר נקי, עוד שנתיים אימון הוא כבר יכול להתחרות במר אולימפיה וזה שהוא נקי לגמריי לפי דבריך.

קראתי כמה וכמה מאמרים שטוענים כי ניתן לעלות בין 1-2 קילו בחודש ושוב כמו שכבר ציינתי 2 קילו זה הגבול של הגבול וזה ללא קשר לסוג המתאמן. לגבי המחקרים, אני אריץ חיפוש אם יהיה לי זמן ואעלה אותם.

MrT
19-04-13, 19:27
אני כבר לא מגיב בחירפות שהייתי מגיב פעם, אבל קשה לי להתעלם מזיין שכל כמוך שמפיץ פה שטויות וחרטות בלי הכרה.
אתה לא עולה קילו שריר גם בחודש הראשון לאימונים.

עם קילו שריר אתה צריך לעלות כמה מאות גרמים (מכל אחד) של עצם, סחוסים, גידים, רצועות וכמובן הדבר שעולה הכי הרבה כשעולים במשקל - מים.

יש הבדל בין "16 קילו שריר" ל"16 קילו מאסה רזה" שבמאסה רזה נכלל כל מה שהוא לא שומן, גם מים לצורך העניין.
בעליה של 15-16 קילו יש לפחות 4-5 קילו מים.

קיצר תפסיק לזיין פה תשכל ולשלוף חרטות מהבית שחי

אתה לא מגיב בחריפות? זה לא חריפות? קשה לך להגיד שאתה לא מסכים איתו בלי כל הדיבור הנגוע שלך? אתה לא חייב להסכים איתי אחי, אני אומר לך דברים שקראתי במחקרים, אני בכל אופן אחפש ואעלה.

nadavmoore
19-04-13, 19:33
כנראה קראת מחקרים של שקל וחצי ואתה לא יודע להבדיל בין מחקר מבוסס לבין מחקר סתם.

קיצר זה לא הגיוני פיזיולוגית , נתתי לך דוגמא למה- תקרא שוב.

ואני יכול לתת לך עוד דוגמא שכל המרי אולימפיה הם בסביבות גיל ה35++ רובם התחילו בשנות העשרה המאוחרות (אם כי יש כאלו שהרבה לפני) הם מוזרקים בערך 10+ שנים ועדיין בכל קריירת האימון שלהם הם מצליחים להעלות נגיד 30 קילו שריר. תעשה את החשבון לבד (וזה לא כשאתה טבעי אלא שאתה על חומרים וכל החיים שלך סובבים סביב פיתוח גוף ושום דבר אחר חוץ מזה)

MrT
19-04-13, 19:57
כנראה קראת מחקרים של שקל וחצי ואתה לא יודע להבדיל בין מחקר מבוסס לבין מחקר סתם.

קיצר זה לא הגיוני פיזיולוגית , נתתי לך דוגמא למה- תקרא שוב.

ואני יכול לתת לך עוד דוגמא שכל המרי אולימפיה הם בסביבות גיל ה35++ רובם התחילו בשנות העשרה המאוחרות (אם כי יש כאלו שהרבה לפני) הם מוזרקים בערך 10+ שנים ועדיין בכל קריירת האימון שלהם הם מצליחים להעלות נגיד 30 קילו שריר. תעשה את החשבון לבד (וזה לא כשאתה טבעי אלא שאתה על חומרים וכל החיים שלך סובבים סביב פיתוח גוף ושום דבר אחר חוץ מזה)

חחחחחח השורה הראשונה שלך קצת הצחיקה אותי...אני סטודנט לתואר שני, אני עושה תזה ועשיתי כמה סמינרים בחיים שלי, אז לזהות מאמרים/מחקרים אני יודע. אבל אני מקבל את מה שאתה אומר, אין לי בעיה להודות בטעויות שלי אם באמת טעיתי, אני סך הכל נמצא פה בין היתר בשביל ללמד מאחרים, בכל אופן אני אחפש שוב, אם אני אמצא את מה שקראתי אני אעלה לפה.

nadavmoore
19-04-13, 20:01
אני לא מכיר אותך, אז אין לי מושג מה הידע שלך. לא כתבתי בזלזול , ניסיתי להסביר לך ע"פ הדוגמא הכי פשוטה למה מה שכתבת הוא לא הגיוני, זה הכל...

אלברט ברכה
19-04-13, 20:17
אתה לא מגיב בחריפות? זה לא חריפות? קשה לך להגיד שאתה לא מסכים איתו בלי כל הדיבור הנגוע שלך? אתה לא חייב להסכים איתי אחי, אני אומר לך דברים שקראתי במחקרים, אני בכל אופן אחפש ואעלה.

אתה כנראה מבלבל בין מחקרים לכתבות.
כמו כן, אתה מבלבל בין "מאסה רזה" לשריר".
"מאסה רזה" הוא כל מה שאינו שומן, נכללים בו: שריר, גידים, עצמות, סחוסים, מים וקקי.

אל תטרח לחפש מחקרים כי אתה לא תמצא, בגלל שלא מתייחסים לשריר בלבד.

gorneo1
19-04-13, 21:31
עזבו שטויות וריבים, silva!!! מה נסגר??? לזה אתה שואף????
אחי, הוא דחליל, עזוב, ראיתי דחלילים יותר שריריים....

תתחיל לשאוף לדברים ראליים, תעבוד בשיטת המדרגה באוכל ובאימונים, ולאט לאט אתה תגיע...
בהצלחה.

MrT
19-04-13, 21:59
כתבתי לנדב ואני אכתוב גם לך, האגו שלי לא מנופח, אם טעיתי אין לי בעיה להודות בכך. אבל אל תבוא אלי בגישה מזלזלת, אני בפורם הזה בשביל לעזור ובעיקר בשביל להשכיל מאחרים, אם יש לך דברים לחדש לי אני יותר מאשמח, רק להבא תגיב כמו בנאדם ולא כמו איזה ילד ערס ממרכז הנוער.

gin
19-04-13, 22:15
חחחחחח השורה הראשונה שלך קצת הצחיקה אותי...אני סטודנט לתואר שני, אני עושה תזה ועשיתי כמה סמינרים בחיים שלי, אז לזהות מאמרים/מחקרים אני יודע. אבל אני מקבל את מה שאתה אומר, אין לי בעיה להודות בטעויות שלי אם באמת טעיתי, אני סך הכל נמצא פה בין היתר בשביל ללמד מאחרים, בכל אופן אני אחפש שוב, אם אני אמצא את מה שקראתי אני אעלה לפה.

סליחה שאני מתערב בויכוח שלכם, אבל אני סטודנט שנה שלישית למדעי התזונה, אני עוקב אחרי התגובות פה בפורום כבר שנתיים לפחות, בעיקר בפורום תזונה ותוספים. MrT- אני חלילה לא מזלזל בך ובאינטילגנציה שלך אבל יחסית לאחד שמתהדר ב"מדריך חדר כושר-מכללת וינגייט" אתה רושם הרבה דברים שהם פשוט לא נכונים (לא רק בנושא הספיציפי הזה) למשל מה שרשמת על עלייה של 12 קילו שריר בשנה. אם אכן קראת מחקר כזה ואתה יכול להשיג אותו- שמתייחס רק לשריר ולא למסה רזה- כמו שאמר אלברט, תעלה אותו בבקשה.

Silva
19-04-13, 23:34
עזבו שטויות וריבים, silva!!! מה נסגר??? לזה אתה שואף????
אחי, הוא דחליל, עזוב, ראיתי דחלילים יותר שריריים....

תתחיל לשאוף לדברים ראליים, תעבוד בשיטת המדרגה באוכל ובאימונים, ולאט לאט אתה תגיע...
בהצלחה.
אבל הם אמרו לי שאני לא יכול להגיע לתוצאות טובות ומסה טובה אם אני לא אוכל בשר.

אז לשאוף להגיע לגוף כמו שלו?
http://cfile23.uf.tistory.com/image/132E72384E01928A2AFDA2

MrT
20-04-13, 03:25
סליחה שאני מתערב בויכוח שלכם, אבל אני סטודנט שנה שלישית למדעי התזונה, אני עוקב אחרי התגובות פה בפורום כבר שנתיים לפחות, בעיקר בפורום תזונה ותוספים. Mrt- אני חלילה לא מזלזל בך ובאינטילגנציה שלך אבל יחסית לאחד שמתהדר ב"מדריך חדר כושר-מכללת וינגייט" אתה רושם הרבה דברים שהם פשוט לא נכונים (לא רק בנושא הספיציפי הזה) למשל מה שרשמת על עלייה של 12 קילו שריר בשנה. אם אכן קראת מחקר כזה ואתה יכול להשיג אותו- שמתייחס רק לשריר ולא למסה רזה- כמו שאמר אלברט, תעלה אותו בבקשה.

אח שלי היקר, אני לא רב ולא מתווכח פה עם אף אחד, אין לי כוונה להתנגח פה עם אנשים, זאת לא המטרה שלי. אני בסך הכל אמרתי לאלברט שאם יש לו משהו להגיד שיגיב כמו בנאדם ושיחסוך ממני את הגישה המזלזלת זה הכל, לא נראה לי בקשה מוגזמת. דבר שני, מזה שאני כותב בחתימה מדריך חדר כושר זה נחשב בשבילך "להתהדר"? יש אנשים שכותבים בחתימה שטויות, יש כאלה שמוסיפים משפטים שהם מאמינים בהם, אני הוספתי את זה - היות והפורם הזה עוסק בתזונה ופיתוח גוף נראה לי לגיטימי לגמרי, לא הייתה לי ואין לי שום כוונה "להתהדר", אני בסך הכל בנאדם שעשה קורס בן חצי שנה, לא עשיתי דוקטורט ותאמין לי שאין לי שום כוונה להתנשא מעל אף אחד. דבר שלישי, לגבי כל הדברים הלא נכונים שאני כותב, אם אתה לא כותב לי מה הם בדיוק למעט נושא הקילוגרמים שדיברתי עליו בפוסט הזה אני לא בדיוק יכול להגיב לך, ואם אני כותב משהו שהוא לא נכון, זה חלק מהמחויבות שלך לתקן אותי, אתה אמרת שאתה לומד תזונה, אני בן היתר נמצא פה בגלל אנשים כמוך. אחי אני לא ילד, אני לא משחק בקקי, אני לא פה בשביל לריב עם אנשים או להטעות או לשגע אנשים כמו שחלק גדול מהפורם עושה, פעם שלישית שאני כותב את זה, אני פה בשביל לעזור ובעיקר ללמוד מאחרים, זה הכל. יאללה הפוסט הזה סגור מבחינתי, רק בריאות שיהיה לכם.

Silva
20-04-13, 04:11
MrT,
יש הבדל בין שינה של הלילה לשינה של היום מבחינת גדילת השרירים.
אני יודע שיש הבדל בין שינה של לילה לשינה של יום בדברים אחרים כגון התפתחות של העצמות (בגילאים יותר צעירים) והתפתחות מוחית וכו'...
אבל מבחינת השרירים בלבד, יש הבדל?
זה משנה אם אני ישן 8 שעות בבוקר או 8 שעות בלילה (מבחינת התפתחות השרירים בלבד)?

nadavmoore
20-04-13, 04:42
הגוף מתרגל להפריש הורמוני גדילה ב"שינה של הלילה" אבל אתה יכול לתת לו את אותו אפקט בשינה בחושך מוחלט. כל עוד הגוף שלך ישן את השינה הזאת ברצף ונכנס ל"שינה עמוקה" (אחרי 6 שעות או מחזור שינה של 3-4 אני לא זוכר) אתה במצב טוב, זה בדרך לא קורה בשינה שהיא בשעות היום.

Mrt- אני גם עשיתי את הקורס בווינגייט אבל אתה צריך להבין שיש כאן אנשים שכדאי ללמוד מהם בתזונה ואימונים אלברט אחד מהם, אולי הוא לא התבטא בצורה נורמלית זה קורה לו לפעמים אבל הוא עדיין מבין. גם הידע שלי לא מתחיל ונגמר בקורס של ווינגייט רובנו פה בפורום (הותיקים של פורום אימוני כוח) החכימו והמשיכו לקרוא מאמרים בנושא תזונה ואימונים הרבה מעבר לקורס של וינגייט וידעו לנפץ פה מיתוסים שחוזרים עד היום (שקצת נמאס מהם). בכל מקרה מקווה שהחכמת בנושר הזה ספציפית, בלי עצבים.

MrT
20-04-13, 10:17
אח שלי, אני מסכים עם כל מה שאתה אומר, אני כתבתי את זה כבר פעמים בפוסט הזה, אני מודע לזה שהידע שנותנים בקורס הוא מינימאלי ויש הרבה מעבר לכך, אני עשיתי את הקורס לפני שנתיים ומאז אין שבוע שאני לא קורא מחקרים/מאמרים. ואני לשניה לא זלזלתי בידע של אלברט, תקרא שוב את כל מה שכתבתי, סך הכל כתבתי לו להגיב כמו בנאדם זה הכל, אני לא מחפש להיות צודק ואין לי בעיה ללמוד מאחרים, תמיד אפשר להעשיר את הידע וזה בדיוק הסיבה שאני כאן אבל שבנאדם כמו אלברט בא אליך בגישה מסריחה זה מדליק לך איזה פיוז, אני פשוט משתדל לשמור על הפה שלי, בכל אופן אני לא עצבני ולא קרה כלום, מבחינתי הנושא סגור ממזמן.

gin
20-04-13, 13:55
אח שלי היקר, אני לא רב ולא מתווכח פה עם אף אחד, אין לי כוונה להתנגח פה עם אנשים, זאת לא המטרה שלי. אני בסך הכל אמרתי לאלברט שאם יש לו משהו להגיד שיגיב כמו בנאדם ושיחסוך ממני את הגישה המזלזלת זה הכל, לא נראה לי בקשה מוגזמת. דבר שני, מזה שאני כותב בחתימה מדריך חדר כושר זה נחשב בשבילך "להתהדר"? יש אנשים שכותבים בחתימה שטויות, יש כאלה שמוסיפים משפטים שהם מאמינים בהם, אני הוספתי את זה - היות והפורם הזה עוסק בתזונה ופיתוח גוף נראה לי לגיטימי לגמרי, לא הייתה לי ואין לי שום כוונה "להתהדר", אני בסך הכל בנאדם שעשה קורס בן חצי שנה, לא עשיתי דוקטורט ותאמין לי שאין לי שום כוונה להתנשא מעל אף אחד. דבר שלישי, לגבי כל הדברים הלא נכונים שאני כותב, אם אתה לא כותב לי מה הם בדיוק למעט נושא הקילוגרמים שדיברתי עליו בפוסט הזה אני לא בדיוק יכול להגיב לך, ואם אני כותב משהו שהוא לא נכון, זה חלק מהמחויבות שלך לתקן אותי, אתה אמרת שאתה לומד תזונה, אני בן היתר נמצא פה בגלל אנשים כמוך. אחי אני לא ילד, אני לא משחק בקקי, אני לא פה בשביל לריב עם אנשים או להטעות או לשגע אנשים כמו שחלק גדול מהפורם עושה, פעם שלישית שאני כותב את זה, אני פה בשביל לעזור ובעיקר ללמוד מאחרים, זה הכל. יאללה הפוסט הזה סגור מבחינתי, רק בריאות שיהיה לכם.

ברשותך, לא נתחיל לעבור תגובה תגובה ונמצא מה לא נכון, זה מסוג הדברים שיוצרים ויכוחים וכמו שאנחנו מבינים אחד את השני אנחנו מנסים להימנע מדברים כאלה. קיבלתי את מה שאתה אומר. לא התכוונתי להעליב והדעה שלי היא כמו שלך- לעזור, ללמוד ולתקן בפורום.

לפותח הפוסט, אין לך מה להעלות תמונות של אנשים כשלכל אחד גוף אחר, אתה יכול להציב מטרה, לגנטיקה ולתזונה שלך, השפעה מכריעה בצורת הגוף שתיהיה לך. לגבי השינה, הורמוני גדילה מופרשים תמיד לאחר שעתיים לערך של שינה ומשפיעים לאחר 4 שעות לערך של שינה עמוקה- בין אם תישן בבוקר, בצהריים או בלילה. השפעת הורמוני הגדילה תלויה בין היתר בכמות הפרשת הקורטיזול אצלך בגוף ובגורמים אחרים. לא אכנס לזה, יש המון מאמרים שעוסקים בתחום הגדילה ואתה יכול לקרוא.