PDA

צפה בגרסא המלאה : פטישים נחשב תרגיל ליד קדמית ?

yotamg
25-04-13, 21:44
אני ב ab וב b בחלק של היד קדמית אני עושה :
כפיפות יד קדמית 10X3
פטישים 10X3

אני עושה 9 סטים לשריר גדול ו 6 לקטן , האם פטישים נחשב 3 סטים ליד קדמית ? או שאני צריך להוסיף עוד תרגיל כדי שיהיה לי 6 סטים בשבילה ?

Yoshi-Moto
25-04-13, 22:43
בגדול השריר האגוניסט הוא הברכורדיאליס
http://www.exrx.net/Muscles/Brachioradialis.html

שריר שגם אחראי על כפיפת המרפק, אבל הוא לא הבייספס.

להגיד שהבייספס לא עובד בתרגיל הזה יהיה טעות, הוא פשוט עובד פחות מבסופינציה( כפיפת מרפקים במוט ישר לדוגמא)
הבייספס והברכיאליס עובדים בתור שרירים מסייעים(סינרגיסטים)

אם אתה רוצה לשלב את זה אין בעיה, הייתי שם כפיפה במוט ישר תרגיל ראשון 4 סטים, ופטישים 2 סטים.

yotamg
25-04-13, 23:03
בגדול השריר האגוניסט הוא הברכורדיאליס
]

שריר שגם אחראי על כפיפת המרפק, אבל הוא לא הבייספס.

להגיד שהבייספס לא עובד בתרגיל הזה יהיה טעות, הוא פשוט עובד פחות מבסופינציה( כפיפת מרפקים במוט ישר לדוגמא)
הבייספס והברכיאליס עובדים בתור שרירים מסייעים(סינרגיסטים)

אם אתה רוצה לשלב את זה אין בעיה, הייתי שם כפיפה במוט ישר תרגיל ראשון 4 סטים, ופטישים 2 סטים.

תודה , ואם אני יעשה כפיפה במוט ישר 4 סטים ופטישים 3 זה בסדר ? פשוט האמה אצלי דקיקה כזאת והיד גדולה ... ומשהו שרציתי לשאול לגבי פטישים , מרימים בתרגיל הזה יותר מבכפיפה רגילה , יכול להיות שהיד קדמית מבצעת אותה עבודה פשוט האמה עוזרת יותר ?

Yoshi-Moto
26-04-13, 06:50
לרוב מרימים בפטישים בערך אותו דבר, ולפעמיםחות.

ולגבי אמות, אתה יכול לתת להם תרגיל בנפרד, אומנם זה בעייתי כי fbw זה תוכנית ארוכה, אבל אם ממש בא לך אתה יכול..

Yoshi-Moto
26-04-13, 06:50

ולגבי אמות, אתה יכול לתת להם תרגיל בנפרד, אומנם זה בעייתי כי fbw זה תוכנית ארוכה, אבל אם ממש בא לך אתה יכול..

yotamg
26-04-13, 11:14

זה ab....

Yoshi-Moto
26-04-13, 11:20
טעות שלי. תעשה 6 סטים ידיים ועוד 2 אמות.

מוט מאחורי הגב בעמידה, כופף את פרק כף היד, תחזיק שניה למעלה ותוריד בצורה מבוקרת.
בהצלחה

yotamg
26-04-13, 14:02
טעות שלי. תעשה 6 סטים ידיים ועוד 2 אמות.

מוט מאחורי הגב בעמידה, כופף את פרק כף היד, תחזיק שניה למעלה ותוריד בצורה מבוקרת.
בהצלחה

תודה על התגובה , אני דווקא מסתייג מלאמן אמות בגלל הסיכון הגדול לדלקת , בקשר ל 6 סטים יד קדמית , פטישים נכלל בהם ?

Yoshi-Moto
26-04-13, 14:22
לא, בנפרד.

ובגלל זה פירטתי את הטכניקה... איך שהסברתי מוריד המון עומס מהמפרק
לא ככה:
http://www.exrx.net/WeightExercises/WristFlexors/BBWristCurl.html

אלא כמו שהסברתי.

yotamg
26-04-13, 14:46
לא, בנפרד.

ובגלל זה פירטתי את הטכניקה... איך שהסברתי מוריד המון עומס מהמפרק
לא ככה:
http://www.exrx.net/weightexercises/wristflexors/bbwristcurl.html

אלא כמו שהסברתי.

רגע לא הבנתי אז מה אני מחשיב 3 סטים פטישים ? זה לא 3 סטים יד קדמית כאילו ? חח סליחה על החפירה

Yoshi-Moto
26-04-13, 15:22
פטישים נחשב לתרגיל אמות, אבל היד הקדמית עובדת פה. אני ספציפית סופר אותו בתור תרגיל יד קדמית.
אם אני רוצה לאמן אמות, אני מבודד אותן.

peta11
28-04-13, 16:28
לאמות אני ממליץ לעשות wrist curl, תסתכל ביוטיוב כדי ללמוד את התנועה.