PDA

צפה בגרסא המלאה : איזה ירקות הכי עשירים בקלוריות (לחיטוב) ?

djbolbol
07-06-13, 12:05
אהלן

אני בחיטוב כרגע כמו רוב אזרחי ישראל, ורציתי לדעת על מנת באמת להצליח בחיטוב עד הסוף, מאיזה ירקות קצת להימנע.
אומנם ירקות זה מאכל נפלא ואני משנולדתי אוכל הרבה מאוד ירקות לאורך היום, ועם כל הויטמינים שהם מספקים לנו, אבל הבנתי שיש כמה ירקות שהם עשירים בקלוריות ובפחמימה יותר משאר החברים שלהם לקטגוריה.

אז אשמח אם תגידו לי איזה ירקות אלה, כי אני בארוחת צהריים למשל אוכל 4 ירקות, ובערב 3 ירקות

שבת שלום ! :flowers:

djbolbol
09-06-13, 08:11
מישהו ?

nadavmoore
09-06-13, 12:16
אל תתעסק בשטויות אין לך מה לחשב ירקות בתפריט חיטוב (אתה יכול להשתמש במחשבוני קלוריות אם ממש מציק לך , פשוט תרשום בגוגל מחשבון קלורי)

elnorv
09-06-13, 13:03
תוכל בכיף נשמה.. אל תחשב ערך תזנותי שלך בירקות שלך..

djbolbol
09-06-13, 22:04
גם לי זה היה נשמע מגוחך, אבל אחד שמתאמן איתי בחדר כושר, מתחרה בתחרויות פיתוח גוף והמליץ על אכילת ירקות ירוקים בלבד ולוותר בשבלב החיטוב על ירקות אדומים, גזר ובצל בגלל שהם סוכרתיים ויש בהם יותר פחמימה או קלוריות ממה שהוא אמר..
יש משהו בדבריו?

nadavmoore
09-06-13, 22:19
גם לי זה היה נשמע מגוחך, אבל אחד שמתאמן איתי בחדר כושר, מתחרה בתחרויות פיתוח גוף והמליץ על אכילת ירקות ירוקים בלבד ולוותר בשבלב החיטוב על ירקות אדומים, גזר ובצל בגלל שהם סוכרתיים ויש בהם יותר פחמימה או קלוריות ממה שהוא אמר..
יש משהו בדבריו?

אתה מתחרה בפיתוח גוף? מתכנן לעשות חיטוב ולתחרות?
עזוב שטויות , הגוף צריך אנרגיה ירקות זה מקור טוב לאנרגיה במידה ולא אוכלים שום סוג אחר של פחמימה אז אין כל כך מה לחשב אותה בתפריט כמובן אלא אם כן אתה מגזים ואוכל הרים של סלטים כל היום

BlueNinja
09-06-13, 22:35
יש משהו בדבריו?

בירוקים אין כמעט פחמימה והם משביעים, כך לדוגמא ברוקולי\אפונה\שעועית ירוקה.

ל 100 גרם יש 4-5 גר' פחמימה, 0 שומן והם נורא משביעים! 100גרם אפונה למשל זה מללא וזה נותן לך קצת תחושת שובע, זה קריטי לכאלו שעושים דל פחמימה למשל(אני).

djbolbol
09-06-13, 23:08
אני דל פחמימה שכחתי לציין, ואני לא בדיוק מתחרה אני מדגמן בגלל זה אני אומנם לא מגיע לליטושים האחרונים של תחרויות וכאלה (סטרואידים, ייבושים וכו') אבל אני צריך להגיע לרמה מאוד גבוהה של חיטוב כמה שיותר מהר.

אז אני דל פחמימה ורץ כל יום שעה על ההליכון (בנוסף לאימוני abc שאני עושה) במהירות מאוד גבוהה יחסית, 12-13 בהליכון.

SiX PACK
10-06-13, 05:03
בחיטוב אתה לא צריך להמנע מירקות או מסוג מסויים של אוכל, אלא מעודף קלורי שמבוסס על חלוקת הקלוריות לחלבונים פחמימות ושומן. דווקא ירקות זה לא מה שיגרום לך לגלוש מעל לכמות היומית (קשה מאוד עם ירקות לעבור את הגבול מכיון שיש להם נפח גבוה ביחס לכמות הקלוריות).

אבל אם אתה רוצה לדעת, גזר, עגבנייות, ושאר הירקות האדומים מכילים יותר פחמימות בדרך כלל מה שמעיד על ערך קלורי יותר גבוהה משאר ירקות ירוקים למשל. אבל שוב זה לא בהכרח מה שאתה צריך להמנע ממנו אלא אם כן אתה על דייאטה קטוג'נית מה שאומר לחסוח כמה שאפר בכמות הפחמימות ואז יש להמנע מירקות אדומים כמו עגבניות, גזר, פפריקה אדומה/צהובה/כתומה.