PDA

צפה בגרסא המלאה : התלבטות בין תרגילים

Jonitest
12-07-13, 13:05
בתור תרגיל לגב , מה עדיף משיכה כנגד פולי עליון רחב ? או פול אובר בעמידה ?
אני מתלבט איך לשלב אותם בתוכנית , כי מה שאני עושה לגב זה:
1x5 דדליפט
3x6 חתירה רחב
3x6 חתירה צר
2x6 שראגס
3x6 פול אובר/פולי עליון רחב - אני צריך להחליט .

ופאוור קלין - בתוך איזה קטגוריה הייתם מכניסים אותו - כתפיים , גב ? כי אני חייב לשלב אותו בתוכנית אימון שלי . וכמה סטים הייתם נותנים לו ?
תודה רבה :)

Shuhar
12-07-13, 15:36
למה לא מתח בתוספת משקל?

idanley
13-07-13, 12:39
א - יש לך טעות קלאסית שהרבה חברה עושים. דדליפט זה לא תרגיל לגב. דדליפט זה תרגיל לשריר הגלוטאוס מקסימוס והמסטרינג.. הגב עובד כמייצב בלבד!
פול אובר או פולי עליון רחב זה לא קריטי שתיהם מאד דומים תחליט על אחד ותעשה אותו תקופה אחרכך תחליף..
חתירה רחב- זה פחות לשרירי הגב זה יותר כתף אחורית.נסה לחשוב האם זה חתירה או שזה כבר הופך להרחקה אופקית בכתף..? אם אתה באמת רואה שזה יותר כתף אחורית מאשר גב אפשר לחשוב על תרגיל אחר ככה שתדע במאה אחוז שאתה עובד רק על הגב במהלך תרגיל (לדוגמה חתירה כנגד משקולת חופשית בהטיית גו אחיזה צרה-מומלץ בחום! )
שראגס..?

דוגמא לאימון גב שלדעתי מאד מומלץ ( בגלל עבודה בכל האורכים של השריר)
3 סטים 8 חזרות : פולי עליון רחב
3 ס 8 ח : פול אובר
3 ס 8 ח : חתירה במכונה ייעדוית
3ס 8 ח : חתירה כנגד משקולת חופשית בהטיית גו אחיזה צרה.
אני לא יודע כמה ואיך אתה מתאמן ככה שהכל בגדר המלצה
תמיד לגוון תמיד!
אפשר בכיף להוסיף דרופ לאחד התרגילים אפשר לעשות פרמידה שיהיה מעניין ! וממצא
לא לשכוח לעבוד גם גב תחתון !!
בהצלחה

hypertrophy
13-07-13, 19:15
א - יש לך טעות קלאסית שהרבה חברה עושים. דדליפט זה לא תרגיל לגב. דדליפט זה תרגיל לשריר הגלוטאוס מקסימוס והמסטרינג.. הגב עובד כמייצב בלבד!
פול אובר או פולי עליון רחב זה לא קריטי שתיהם מאד דומים תחליט על אחד ותעשה אותו תקופה אחרכך תחליף..
חתירה רחב- זה פחות לשרירי הגב זה יותר כתף אחורית.נסה לחשוב האם זה חתירה או שזה כבר הופך להרחקה אופקית בכתף..? אם אתה באמת רואה שזה יותר כתף אחורית מאשר גב אפשר לחשוב על תרגיל אחר ככה שתדע במאה אחוז שאתה עובד רק על הגב במהלך תרגיל (לדוגמה חתירה כנגד משקולת חופשית בהטיית גו אחיזה צרה-מומלץ בחום! )
שראגס..?

דוגמא לאימון גב שלדעתי מאד מומלץ ( בגלל עבודה בכל האורכים של השריר)
3 סטים 8 חזרות : פולי עליון רחב
3 ס 8 ח : פול אובר
3 ס 8 ח : חתירה במכונה ייעדוית
3ס 8 ח : חתירה כנגד משקולת חופשית בהטיית גו אחיזה צרה.
אני לא יודע כמה ואיך אתה מתאמן ככה שהכל בגדר המלצה
תמיד לגוון תמיד!
אפשר בכיף להוסיף דרופ לאחד התרגילים אפשר לעשות פרמידה שיהיה מעניין ! וממצא
לא לשכוח לעבוד גם גב תחתון !!
בהצלחה

תן לי לנחש....עשית קורב מדריכים לא מזמן ולא טרחת להתעדכן בחומר הרלוונטי שקיים בחוץ נכון?

Jonitest
13-07-13, 19:22
תודה רבה על התשובה :)
בכל מקרה - בקשר לדד ליפט , הייתי בטוח שזה מכסה עבודה על הגב התחתון , אתה בטוח שזה לא מספיק ?
ואם למישהו יש תשובה בקשר לפאוור קלין זה ממש ממש יעזור :)

idanley
13-07-13, 20:12
תן לי לנחש....עשית קורב מדריכים לא מזמן ולא טרחת להתעדכן בחומר הרלוונטי שקיים בחוץ נכון?

במקום לנחש תעדכן אותי
ומאיפה הגיע החומר הרלוונטי?