PDA

צפה בגרסא המלאה : חיטוב לצמחוני

pppppp
17-07-13, 09:32
היי שלום חברה
אני כבר הרבה זמן רוצה לרדת במשקל(המצב הבריאותי שלי ממש גרוע)וכן ניסיתי ללכת לדיאטנית אבל זה לא הצליח
הבנתי שבשביל לרדת במשקל צריך להפחית בפחמימות הבעיה שכבר חודשים-שלוש אני נמצא בתזונה צמחונית מסיבות מוסריות(אני לא אוכל לא בשר ולא דגים)והאמת היא שאפילו אני די נמנע מלצרוך ביצים(שוב מסיבות מוסריות)
הערה:בבקשה אל תנסו לשכנע אותי עכשו לחזור לאכול בשר או ביצים אני מכבד אתכם ואת הדעות שלכם לגבי צמחונות חושבים שזה מפגר?אחלה זכותכם אבל זאות האמת שלי והבחירה שלי ואני מבקש מכם לכבד את זה

עכשו חזרה לענינו: בגלל שאני לא אוכל דגים בשר וביצים(אני כן צורך מוצרי חלב )רוב התזונה שלי מתבססת על פחמימות בעיקר וכן גם מוצרי חלב,עדין התזונה שלי היא בעיקר פחמימות
זה בדרך כלל הולך ככה:
בבוקר זה או קורנפלקס עם חלב(קערה די גדולה לפחות 100 גרם קורנפלקס+400 -500 מ"ל חלב)או 3-4 פרוסות לחם עם גבינה לבנה מלחם לבן או מלא וכוס שוקו או תה ירוק או קפה
או שאני מכין טוסט עם פרוסת גבינה צהובה(22 אחוז לא מסוגל פחות מזה חח)ושותה אם זה שוקו תה או קפה
זה עוד החלק הטוב בתזונה שלי
הארוחת צוהרים שלי מתבססת בעיקר על פחמימות (אנחנו חינוך מיוחד אנחנו לומדים ימים קצרים בחופש)אנחנו מקבלים שם ארוחת צוהרים אני לא אוכל בשר אז הארוחת צוהרים שלי זה רק פחמימה זה יכול להיות אורז פתיתים תפוחי אדמה פסטה זאות בדרך כלל ארוחה שלא משביעה אותי בשיט לכן בבית בשעה 4-5 אני טוחן עוד בדרך כלל זה עוד לחם עם גבינה חומוס או חמאת בוטנים או שוקלד
שעה שעתיים לפני השינה אני שותה תה או קפה ואוכל חטיף אנרגיה כפי שאתם רואים ישלי חרא תזונה ,היא ממש לא מתאימה לחיטוב ואני ממש רוצה להפחית בפחמימות ולעשות חיטוב דל פחמימה
הבעיה שאני לא יודע איך לעשות אתזה בתזונה צמחונית כשהדבר היחיד מהחי שאני צורך זה מוצרי חלב ושאר הדברים מהצומח עשירים בפחמימה

בבקשה עזרו לי ותנו לי יעוץ

pppppp
17-07-13, 14:01
עזרה חברים בבקשה
המשקל במצב שלי כבר מסכן חיים
מה אפשר לעשות

nadavmoore
17-07-13, 14:31
אמרת לא להגיב על הקטע הצמחוני. אי אפשר לעשות חיטוב דל פחמימה כאשר אתה צמחוני כי כדי להשלים חלבון אתה צריך לעשות שילובים של פחמימה שישלימו לך את זה.

djbolbol
18-07-13, 22:23
אין פה משהו מסובך, בימינו יש יחסית אחלה תחליף לבשר לצמחונים וזה סויה וסייטן, תן חיפוש באינטרנט עליהם (שניהם בעלי ערכי חלבון גבוהים, וסייטן נראה ממש כמו בשר).
תעיף את הקורנפלקס בבוקר, אתה שואב רבע קופסא, תעבור לגבינות וכל המוצרי חלב כמה שיותר נמוך - ההלצה עד 3% לא יותר.
לחם - לחם קל בלבד.
ירקות - תמיד תמיד בכל ארוחה ! בארוחות העיקריות: בוקר צהריים וערב להכין סלט קטן ממגוון ירקות.
ובעיקרון לא להתפרע בבוקר, חצי גביע גבינה\קוטג' מספיק על לחם קל וירקות.
בצהריים כמו שאמרתי יש את הסויה והסייטן, מסויה יש בעיקרון מוצרים מוכנים כמו של חברת "טבעול" לדוגמא, אלא אם כן וזה הדבר הכי טוב זה שתקנה ותכין לבד, כי במוצרים קנויים, מי יודע מה שמים שם והם די עשירים בקלוריות.
גם בצהריים כמו בכל היום להפחית בפחמימה, וממליץ לאכול אורז - עדיף בלי שמן! אם חייב אז ממש טיפה..
וכוס-כוס וחצי אורז אחרי בישול זה מספיק.
להמשיך עם ארוחות קטנות לאורך היום - כל 3 שעות לאכול ! לא לטרוף ! שכל ארוחה תהיה קטינה אך יחסית משביעה !
ארוחות קטנות יכול להיות: יוגורט דל שומן, חצי גביע גבינה לבנה\קוטג' + פרי (עד 2 פירות ביום!)
ובערב אותו דבר כמו בבוקר או בצהריים רק אם פחות פחמימה.

שיהיה בהצלחה ותן בראש כבר, תפסיק לוותר לעצמך ותתחיל לאכול כמו בנאדם - ותתאמן !