PDA

צפה בגרסא המלאה : אחת ולתמיד, חלבונים... כמה למה ואיך<?

gorneo1
29-07-13, 22:59
שלום לכולם, אני יקדים ויאמר שאני מתאמן תקופה ומבין עניין ככה שאין מה לחפור ולענות בשאלות על שאלות ובתשובות מתחכמות...

כבר הרבה זמן שאני משתדל לשפר לעצמי את הידע בנושא תזונה, שכן זה המרכיב הכי חשוב בכל הרעיון של להתאמן.
ומן הסתם שההתרכזות העיקרית היא חלבון... כמות, מתי, למה וכו'....
פה בארץ אומרים לאכול x 1.8 או 2 גרם של חלבון לכל קילו של משקל גוף [יש לציין שזה מה שאני משתדל לעשות כבר הרבה זמן ובנתיים זה עובד... ]

לעומת זאת... בארצות הברית, רוסיה, אנגליה ואפילו ביפן הרחוקה, ההמלצה היא לאכול 2 גרם חלבון על כל פאונד משקל גוף. ומכיוון שהיחס בין פאונד לקילו הוא 2.2 פאונד לקילו זה 4.4 גרם חלבון לקילו... לפי החישוב הזה, ניקח אותי לדוגמא עם 101 קילו, אני אמור לאכול 444 גרם חלבון ליום...!!!!

עכשיו, אני יודע שכולכם תגידו "מה? זה לא הגיוני" או "איזה שטויות זה, לא צריך כזה הרבה" או אפילו "זה יותר מידי אתה סתם תפגע לעצמך בכליות"...
אבל מהצד השני... אחרי כל החפירה הזאת...
אני אוהב להסתכל על תוצאות...

ובארצות הברית, רוסיה, בריטניה, ואפילו יפן... יש הרבה יותר תוצאות...

השאלה היא מה נכון...
אשמח שכולם פה יתרמו חלק בלענות ולתת סיבות הגיוניות לכאן או לכאן בכדי שכולנו נחכים...

IGOR
29-07-13, 23:46
התוצאות מדברות.
אין פה מה לדבר בכלל.. לדעתי אפשר לצרוך חלבון כמה שרוצים. הרי גם ככה הגוף ינצל חלק מהחלבון לאנרגיה גם.
לא יודע לגבי הכליות וכל הבולשיט הזה אבל כל עוד אני רואה תוצאות אז למה להפסיק? גם אני צורך 400 גרם חלבון ביום וחוץ מנאדים אני לא מרגיש משהו מיוחד ואני בתחום 7 שנים עם עליות וירידות כמובן..

the raccoon
30-07-13, 02:13
בגלל זה הכינוי שלך נפיחון ?

nadavmoore
30-07-13, 10:44
התבלבלת בחישוב.
1 pound =
0.45359237 kilograms

מחרבן בקשת
30-07-13, 10:47
2.2~3
protein grams per 1 kilogram of lean body mass

AchiliZ
30-07-13, 14:06
גם אני קראתי על זה המון ועם תוצאות אין מה להיתווכח אין ספק שהחמורים בחול רמה הרבה יותר גבוהה מבארץ עם זאת קשה מאוד לצרוך כמות כזאת לאדם הטבעי ועוד דבר ששווה להזכיר זה המחירים האדירים פה בארץ....
קראתי המון כתבות עם כול מיני דוגמני פיטנס(שחלקם היו לוקחים כול קטגוריה במר ישראל בכול האיגודים בהליכה,אני מזכיר את זה בכוונה כי לפורום אין הרבה כבוד משום מה לחבר'ה האלה)ששיתפו את הדיאטה שלהם והכמויות והרוב שם לא עוברים את ה2.5-3 גרם חלבון פר קילו(כן קילו לא פאונד)ותוצאות חבל על הזמן,וגם עליי 2.5-3 גרם חלבון פר קילו עובד יפה מאוד אבל גם לעולם ניסתי לאכול 2 גרם חלבון פר פאונד יש פה מישהו שכן?

עמרי מרג
30-07-13, 15:52
התבלבלת בחישוב.
1 pound =
0.45359237 kilograms

זה בדיוק מה שהוא כתב.

gorneo1
30-07-13, 18:15
א' זה אכן מה שכתבתי, 2.2 פאונד זה 1 קילו....

ב' אני שמח לראות שיש פה תגובות רציניות.

ג' אישית לא ראיתי שינוי גדול בגדילה או בחיטוב בתקופות של העמסה רצינית של חלבונים [אפילו חצי קילו ביום במשך כמה שבועות-- זה אכן ועושה גזים... ]

השאלה היא למה שם זה עובד ופה לא? חוץ ממתקים, אני מדבר על התוצאות הטיבעיות... וגם על הלא טבעיות, כל הילדודס פה בארץ שלוקחים ממתקים ועדיין נראים על הפנים... לעומת הילדודס בארצות הברית שלוקחים ונראים כמו יצורי על... מה ההבדל חוץ מבאוכל...

:/

IGOR
30-07-13, 20:04
גנטיקה?

XVGX5310
30-07-13, 21:35
מתחילים להרים מגיל צעיר יותר?
חומרים יותר טובים?
תוספים יותר זולים?
אוכל יותר זול? וגם יותר איכותי...

AchiliZ
31-07-13, 00:14
השאלה היא למה שם זה עובד ופה לא? חוץ ממתקים, אני מדבר על התוצאות הטיבעיות... וגם על הלא טבעיות, כל הילדודס פה בארץ שלוקחים ממתקים ועדיין נראים על הפנים... לעומת הילדודס בארצות הברית שלוקחים ונראים כמו יצורי על... מה ההבדל חוץ מבאוכל...

:/

dammmnnn קבל מגה סופר פאקינג לייק מהאלים על התגובה הזאת ששווה איזה פוסט,אני מכיר וראיתי הרבה חבר'ה בני 18-22 שכבר מריצים ת'עסק ונראים כמו הפרצוף שלהם ואני באמת אומר אם אתה רואה שאתה לא מתקדם ואתה שוקל 60 קילו ופונה לרוקח אתה כניראה מפגר ברמה אחרת,אני אישית מכיר חבר'ה שמריצים בגיל מוקדם יחסית (מתחת ל25)ונראים בן :):):):) המשקל שלהם בהתאם והם כמובן יודעים דבר או שניים מהחיים שלהם וכמובן מבינים ת'עסק ולא חושבים שזה קסם(למרות שהחרא הזה יכול להכניס אותך להלם במידה ואתה רואה בנאדם שמשתנה לך מול העיניים תוך שבועות)

the raccoon
31-07-13, 05:37
אני לרוב מגיע ללא יותר מ200 גרם וזה עובד לי לא רע ( אין לי את הכסף והכוח ליותר מזה )
לגבי ההתפתחות , אולי יהודים באמת יותר חלשים פיזית

Sahars1996
31-07-13, 09:21
חלאס לזלזל ולשחק את עצמכם כל אחד שווה משו..
אתם רק מדברים ומלכלכים מבלי להראות את עצמכם,בזמן שאתם נראים פחות טוב ,הרבה פחות.
אבל לדבר מאחורי המסך זה משו,ולחוש מינימום קווין לברון.. זה הכי מגניב.

אופטימוס_פריים
31-07-13, 10:27
אני תמיד משתדל לעבור את ה 200 אבל להגיע ל 440 זה נראה לי פשוט יקר מידי למדינה שלנו, מה גם שאני לא יכול להביא איתי חזה עוף לכל מקום.
אני חושב שיש ביטוי למקורות חלבון שלך, נגיד הוא יהיה ממקור אחד עיקרי (לדוג' חזה עוף בעיקר) לא יתן את אותה התוצאה של מקורות שונים (לדוג' גם עוף גם בקר גם חלב וגם מן הצומח)

nadavmoore
31-07-13, 15:20
כנראה לא הבנתי נכון.

בכל מקרה שם זה עובד כי שם רוב החבר'ה שמתאמנים במכון הם "אתלטים" ולא "מפתחי גוף" לרוב כבר בחטיבה הם מתחילים להתאמן לישון ולאכול נכון תחת תנאים מצויינים, אז הם גדלים יפה.

דבר שני, gorneo1 אתה יודע שאני מעריך אותך בתור כותב פה בפורום אבל אתה כבר הרבה זמן מדבר על "שחיפים" ו"כאלה שלא הולך להם" ובנתיים לא ראינו תמונה אחת או סרטון אחד שלך, אני מאמין לך שאתה באיזה תפקיד סודי אבל גם תמונה עם טשטוש על הפנים הולכת.
גם דר אמר לי שאתה בחור מאסיבי אבל עדיין תן קצת כבוד, גם בארץ יש כמה חברה חזקים שמתאמנים נכון ונראים מצויין בלי להריץ שום סייקל. יש מליון חבר'ה שמתאמנים במכון ומספיק להם קצת בייספס קצת חזה ולאכול 150 גרם חלבון ביום, יש כאלו ויש כאלו.

gorneo1
31-07-13, 20:48
אני כרגע התחלתי חיטוב, תן לי חודש חודש וחצי ומבטיח להעלות פוסט שלם של תמונות. :)

על כל פנים לדעתי התשובה של נדב כרגע לוקחת, אולי זה באמת כי כולם שם מתחילים בגיל 4 להתאמן.... :/

אבל גם פה בארץ יש כאלה שבגיל 4 מתאמנים... ואין פה מפלצות... אולי זה משהו במים שם... או שהממתקים שלהם באיכות יותר טובה.... 0_ם

אופטימוס_פריים
01-08-13, 00:01
עוד אפשרות לחשוב על מה שאתה אומר זה תקשורת:
אתה רואה את חו"ל (ארה"ב) דרך יוטיוב וערוץ הספורט, בערוץ הספורט הם אטלטים וביוטיוב הם מעלים סירטוני שיאים ופוזה.
אין סירטוני "אני דייב והבנץ' שלי עקום" "אני סינדי ויש לי ירכיים של טריפולטאית"
יש "אני בראיין שו ואני מתאמן לסטרונג-מן" "אני קאי גרין ותראו איך גודלים"

Yoshi-Moto
01-08-13, 12:30
1) כמות המתאמנים פה בארץ קטנה בהרבה מהכמות בארצות הברית, רוסיה ויפן.
אם פה בכל המדינה יש נגיד 100,000 מתאמנים, אצלהם זה במיליונים, אז היחס לטובתם.
(המספרים הם רק לצורך המחשה)

2) כלכלית הרבה יותר נוח להתאמן שם, גם מבחינה תזונתית וגם מבחינת מכוני הכושר שהם גם זולים בהרבה וגם בכמה רמות למעלה.

3) שם הספורט מפותח הרבה יותר, הרבה פחות מיתוסים והרבה יותר ידע, לא פותחים עיניים על אבקות חלבון ומקשרים את זה לסטרואידים כמו פה בארץ שאפילו הרופאה שלי מאשימה את האבקות בכל בעיה רפואית שתפקוד אותי בעשרים שנה הקרובות.
כמו כן הרבה פחות מיתוסים על אימון בגיל מוקדם, על זה שסקוואטים זה מזיק וכו'.

4) המודעות והשכיחות של השימוש במזרק שם היא הרבה יותר נפוצה.

בחלק מהדברים אני צודק יותר ובחלק פחות, זאת רק דעתי הצנועה.
אני פשוט לא חושה שליחס חלבון פר משקל גוף יש השפעה כל כך קיצונית ביחס לדברים שציינתי.

ודרך אגב זה בדיוק אותן סיבות שהם טובים מאיתנו בכל שאר ענפי הספורט.

gorneo1
02-08-13, 09:58
עוד אפשרות לחשוב על מה שאתה אומר זה תקשורת:
אתה רואה את חו"ל (ארה"ב) דרך יוטיוב וערוץ הספורט, בערוץ הספורט הם אטלטים וביוטיוב הם מעלים סירטוני שיאים ופוזה.
אין סירטוני "אני דייב והבנץ' שלי עקום" "אני סינדי ויש לי ירכיים של טריפולטאית"
יש "אני בראיין שו ואני מתאמן לסטרונג-מן" "אני קאי גרין ותראו איך גודלים"

אני אומר את הדברים על סמך נסיון, עקב העבודה שלי אני מוצא את עצמי הרבה מאוד [לפחות פעמיים בחודש] במדינה אחרת, והרבה מאוד בתפוח הגדול... ככה שיוצא לי להתאמן עם כל יצורי המכון שם....

כנראה שמה שיושי מוטו אומר נכון, הרבה יותר קל לפתח שם את הספורט הזה וגם יש יותר מודעות, אבל בלי קשר הם עדיין דוחפים [כמעט כולם] כמויות אסטרונומיות של חלבון....

nadavmoore
02-08-13, 23:11
יש איזה סרטון של ריץ פרונינג (אלוף העולם בקרוספיט) שהוא מ2010 מאמן דוישן וואן קולג' יש להם במכון קולרים של חלב! ובמקרר אבקת חלבון וחמאת בוטנים , ככה חינם למי שרוצה (+ מלא גייטורייד ושטויות). האמריקאים יודעים לעשות את זה הכי טוב. במיוחד שהכל שם יותר זול ויותר נוח הלייף סטייל בתור תלמיד תיכון\סטודנט\מבוגר רגיל מאפשר לך יותר להשקיע באימונים תזונה תוספים וממתקים בלי לבזבז יותר מידי כסף ובלי ל"הקריב" יותר מידי (מהלייף סטייל) ולכן כל פלוץ שם נראה כמו באדיבילדר ממוצע בארץ.

TrueBlood
03-08-13, 02:23
האוויר שם שונה... בדוק!!

gorneo1
03-08-13, 12:53
האוויר שם שונה... בדוק!!

:eek::eek:

חחחחח
יש מצב....
נדב, יכול להיות שאתה צודק... כנראה שפה בארץ קשה מידי להשקיע בזה... :/