PDA

צפה בגרסא המלאה : חודשיים לפני גיוס

dror501
06-08-13, 15:39
שלום,
אני בן 18, 1.90 מטר ושוקל 75 קילו.
התחלתי לעבוד בחדר הכושר לפני כחודש וחצי מתכנית שבנה לי אחד המאמנים.
משום מה התחלתי להתעניין ולקרוא מאמרים רק עכשיו והבנתי שאני לא פועל נכון, בטח כשלא העלתי אפילו גרם אחד במשך החודש וחצי האחרונים.

יש כמה בעיות כרגע:
1. יש לי סך הכל עוד חודשיים להתאמן לפני הגיוס.
2. אני משמין יחסית בקלות (עד לפני שנה שקלתי 90 קילו).
3. אני מתאמן בקבוצת ריצה פעמיים בשבוע ועושה שלושה אימוני אפניים יחסית קצרים (20-30 דקות לאימון) ואני לא יודע אם זה דבר שיכול לפגוע בהיפרטרופיה.

המטרה שלי היא בסך הכל להעלות קצת מסה, שיהיה יותר בשר...
האימונים שעשיתי עד עכשיו לפי מה שהבנתי מקריאה זה אימוני ab (שלוש פעמים בשבוע):
A חזה, יד אחורית, יד קדמית גב ובטן - אימון ארוך יחסית.
B אימון רגליים בלבד.
במרבית התרגילים עשיתי שלושה סטים של 12 חזרות בכל סט.

אם יש צורך אני יכול לרשום את התרגילים שעשיתי, פשוט ייקח לי זמן למצוא את השמות שתוכלו להבין.
אני כותב כאן כדי לדעת אם כדאי לי להמשיך בתכנית הזו או שאתם ממליצים לעבור לתכנית אחרת (5x5) או כל הצעה אחרת, אני אשמח גם לקבל פירוט.
עוד דבר, כדאי להתחיל לקחת אבקת חלבון? אני לא מצליח להתקרב אפילו לחצי מכמות החלבון של 1.8 גרם לכל קילו משקל גוף, אין לי תפריט כל כך מגוון.

אם צריך עוד פרטים רק תגידו, תודה רבה לכל העוזרים.

Yoshi-Moto
06-08-13, 19:30
לא תוכל לעלות יותר מידי בחודשיים, ובצבא, לפחות בחודשים הראשונים תאבד המון ממה שצברת.
אני הייתי מוריד קצת את הרגל מהגז לתקופה הזאת. לא מפסיק להתאמן אבל גם לא נלחם על כל גרם.

תתאמן ברגוע, תראה אחרי זה מה התנאי שירות שלך, יציאות הבייתה, זמן פנוי וכו ותראה אם אפשר לשלב את התחום תוך כדי שירות.
הברזל יכול לחכות, אני איבדתי 20 קילו, ברובם שריר, במהלך השירות...

dror501
06-08-13, 21:27
קודם כל תודה על התגובה.
העניין כרגע הוא לא להפוך לבחור בחתימה שלך, אלא רק קצת "לגדול", הרי בכל מקרה אתה אומר להמשיך להתאמן, אז אם אפשר לקבל קצת הנחייה של איזה שיטה לעשות ואיזה תרגילים מומלצים בשביל עבודה למשך זמן קצר של חודשיים.
וחוץ מזה בזמן האימונים, כדאי או לא כדאי לקחת אבקת חלבון (אני מזכיר, לחודשיים בלבד).
תנאי שירות בין הגרועים שיש, חצי שנה ראשונה פעם לחודש ולאחר מכן פעם בשבועיים, וביחד עם זה יש הרבה מאוד מדס"ים אירוביים.

Yoshi-Moto
07-08-13, 06:13
אין דגש מיוחד לאימון לטווח קצר, אותו דבר כמו כל אימון.
תעלה לפה תתוכנית שלך תקבל ביקורת ותיקונים, כנל לגבי התפריט.

לגבי אבקת חלבון, אין שום סיבה לא להשתמש, מצד שני- אבקה לבד לא תתן שינוי, אם אתה לא אוכל מספיק אז אים לך מה לקחת

dror501
08-08-13, 01:38
לחיצת חזה
כרוס
Lat pulldowns
לחיצת כתפיים
דו ראשי (פטיש)
תרגיל לתל ראשי (מכונה לא משקולת חופשית) שלא מצאתי את השם שלה.
תרגילי בטן שאני עושה שאין צורך לשנות.

אימון רגליים:
סקווטים
לנצ'ים
מכונה להמסטרינג
ועלייה על קצות האצבעות עם משקל (לתאומים).

את כל התרגילים אני מבצע בשלושה סטים של 12 חזרות חוץ מתרגילי הבטן והכתפיים.
מה כדאי להוסיף/להוריד/לשנות?
זה בסדר מבחינתי גם אם לא תתייחס לתכנית הזאת ותתן לי אחת מוכנה אחרת שאתה חושב שתתאים לי.
תודה רבה!