PDA

צפה בגרסא המלאה : עזרה בעליה במסה ובמשקל

manowar
17-08-13, 10:32
שלום לכולם.
קצת על עצמי קודם.....
בן 30 גובה 175 ושוקל 61.5 בעל עבר ספורטיבי עשיר (למעלה מעשרים שנה משחק טניס וכשש שנים של שחיה מקצועית ועוד כמה ענפי ספורט). הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא מסוגל לעלות במשקל.
בשבועות האחרונים החלטתי סוף סוף לקחת את עצמי בידיים ולהכריח את עצמי לעלות במשקל ובמסה. רכשתי גיינר (פרפקט 3000 כי נאמר לי שזה הגיינר המשמין ביותר בתקופה הקצרה ביותר) והתחלתי לעבוד עם משקולות באופן עצמאי (מכשיר גלדיאטור ביתי ומשקוליות). עבדתי ככה כשבועיים על בסיס יומי ודחפתי אוכל כפול ממה שאני אוכל בממוצע. אך כל זאת לשווא. עדיין לא עולה ולו בחצי קילו. בשבוע האחרון אפילו נרשמתי להולמס פלייס בתקווה שעבודה מקצועית יותר תעזור. אני כן מרגיש את השרירים מתקשים במקצת אך לא רואה עלייה בנפח או במשקל.
מה עוד אפשר לעשות? כל עזרה תתקבל בברכה.

Yoshi-Moto
17-08-13, 11:17
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=72&CategoryID=81
יש גם תפריטים לדוגמא באתר.
בנה לעצמך תפריט, תעלה אותו לפורום תזונה ותוספים, ותקבל עליו ביקורת.
תזונה זה העיקר.

לגבי אימונים- אני ממליץ שתירשם לחד"כ.
בהצלחה.

manowar
17-08-13, 13:42
כבר ביקרתי אצל דיאטן שבנה לי תפריט. לא כל כך שונה ממה שאני אוכל גם ככה.
הוא בגדול אמר לי להסתובב עם פיסטוקים וקשיו בכיסים כמה שיותר.
וכבר נרשמתי לחדר כושר. הולך שלוש פעמים בשבוע להולמס פלייס ויתר הזמן משחק טניס.

אחלה גבר (:
17-08-13, 13:57
אבל מה הטימטום מהההההההההה בן אדם

דיאטןןןןןןןןןןן מהמילה דיאטה שורש ד-י-א-ט אותיות איתן עתיד גוף ראשוןןןןןןןןן דיאטן יגרום לך לדיאטה לא להשמנהההההההההההההההההההההההההההה

תפסיק קצת עם האירובי תעבור למשקולות ותתחיל לבלוס מה שבא ליד

manowar
17-08-13, 15:05
לאחלה-ילד.... לפני שאתה שואל אנשים אחרים שאתה לא מכיר מה הטמטום, לך תלמד קודם את משמעות המילה דיאטה.
דיאטה זה לא רק הרזיה. ודיאטן אמור לפתור גם בעיית רזון על ידי מתן תפריט שאמור להעלות במשקל בצורה נכונה.
דבר נוסף.... קשה להפסיק אורח חיים ספורטיבי ובריא רק בשביל לעלות במשקל.
נכון, אני משחק הרבה טניס (ארבע פעמים בשבוע) אבל בזכות זה יש לי גוף בריא וסיבולת לב-ריאה גבוהה מאוד (שלא לדבר על זריזות וגמישות). לאחרונה הקרבתי מכמות הימים של הטניס בשביל ללכת לחדר כושר.
השאלה אם זה טוב מספיק? אבל לוותר לגמרי על ענף הספורט שאני הכי אוהב... זה לא יקרה.

Yoshi-Moto
17-08-13, 16:01
אתה לא חייב לוותר אבל קח בחשבון שהעלייה תיהיה יותר איטית.

מעבר לזה, אני אסביר לך כלל אחד פשוט- כדי לעלות במשקל(ולא חשוב עכשיו אם מדברים על שריר או שומן) אתה צריך להיות במאזן קלורי חיובי, שזה אומר שאתה אמור להכניס יותר קלוריות משאתה מוציא.
משמע- אם אתה משלב טניס ארבע פעמים בשבוע, אתה שורף המון קלוריות, ולכן יכול להיות שאתה לא מתקדם(נמצא במאזן קלורי שלילי, או במילים אחרות- גירעון קלורי)

שתי שאלות:
1) אתה יודע כמה קלוריות הדיאטן שם לך בתפריט?(אם אתה יודע גם ערכים של חלבון פחמימה ושומן מה טוב...)
2) האם הדיאטן לקח את הפעילות האירובית שלך בחשבון? הוא יודע שאתה משלב אירובי אינטנסיבי ארבע פעמים בשבוע?

אחלה גבר (:
17-08-13, 16:16
מסכים עם כל מילה ושאלה שלו

manowar
17-08-13, 17:24
הוא אמר לי לצרוך כ3000 קלוריות ליום. ואני מניח שהוא כן לקח את הפעילות הספורטיבית בחשבון.

manowar
17-08-13, 17:31
מצד שני מעולם לא ייחסתי חשיבות רבה לסוג המזון שאני אוכל. תמיד יכולתי לאכול ללא הגבלה. למרות שאני אוהב ג'אנק פוד אני תמיד יעדיף לאכול בריא. סלטים פירות ואוכל לא מטוגן. (לעזאזל עם החינוך הזה שקיבלתי).
בכל אופן. למרות כמויות האוכל הגדולות שהתחלתי לדחוף לעצמי בתוספת הגיינר שאני צורך אחוז השומן שלי עומד כרגע על 12. והוא לא היה נמוך יותר מבעבר. זה טוב או לא טוב?

manowar
17-08-13, 17:50
שאלה נוספת: תוך כמה זמן אני אמור לראות שינוי ברור לעין עם עבודה בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע?
הכוונה לעבודה על זרועות וחזה בעיקר.

Yoshi-Moto
17-08-13, 18:25
תלוי ביותר מידי דברים.
גנטיקה, תזונה, אירובי, שעות שינה, סוג האימון וכו.
אז אני לא יכול לדעת.

לגבי האחוז שומן- מאזן קלורי חיובי אומנם בונה שריר, אבל על הדרך גם שומן. אחרי שתעלה מספיק תעשה חיטוב, ותוריד את כל השומן שצברת.

אם אתה לא עולה במשקל סימן שאתה צריך לאכול יותר, קרא את המאמר שיהיה לך רקע קצת יותר חזק לנושא התזונה.

ככל שתאכל יותר ג׳אנק וצ׳יטים ככה תעלה יותר שומן