PDA

צפה בגרסא המלאה : תוכנית אימון abcd

nirobiro
17-08-13, 19:15
אהלן,
אני חדש בפורום של ישראל בודי
רציתי לשאול כמה שאלות בקשר לתוכנית אימון הנ"ל,
אני יודע שבטח תגידו שיש תשובות בפורום אבל לא מצאתי תשובה חד משמעית בכל שרשור יש מחלוקת,

אני מתאמן יחסית מתחיל כ4 חודשים
גובה 178 משקל65 (לפני תחילת האימונים59-8)
עובד קשה בחד"כ אוכל מלא, כמו שצריך בקיצור.
התחלתי עם תוכנית fbw אחריה ab והשבוע קיבלתי תוכנית abcd

אני רוצה לדעת אם החלוקה הזאת של קבוצת שריר קטנה לפעם בשבוע תגרום לפיתוח מסה מהיר מאשר תוכנית abc\ab.
אם שבוע מנוחה לשריר זה טוב בתקופת מסה?
וכמה אני כבר יוכל להתקדם במשקלים אם זה רק פעם בשבוע עבודה לדוגמא בבנצ' פרס?

אשמח לתשובה אמיתית מבנאדם שמבין עניין (:
ניר

Yoshi-Moto
17-08-13, 19:35
אין צורך לעשות abcd לטמעי, בטח לא בותק שלך. אני מבין את הצורך בריגוש ובפאמפ, לקרוע את השריר ולהרגיש גמור. גם אני הייתי שם, חליל לא בטון מתנשא.
שורה תחתונה, לאנשים בכלל ולמתאמנים בותק שלך, אין צורך בפיצול כל כך קיצוני. גג abc, וגם עליו אני לא מת. אני חסיד של fbw\ab עד המוות. אם אני חורג מההרגל אז abc, אבל לאמן שריר רק פעם בשבוע, זה מיותר לטעמי.

nirobiro
17-08-13, 20:10
אין צורך לעשות abcd לטמעי, בטח לא בותק שלך. אני מבין את הצורך בריגוש ובפאמפ, לקרוע את השריר ולהרגיש גמור. גם אני הייתי שם, חליל לא בטון מתנשא.
שורה תחתונה, לאנשים בכלל ולמתאמנים בותק שלך, אין צורך בפיצול כל כך קיצוני. גג abc, וגם עליו אני לא מת. אני חסיד של fbw\ab עד המוות. אם אני חורג מההרגל אז abc, אבל לאמן שריר רק פעם בשבוע, זה מיותר לטעמי.

צודק אני בכלל לא וותיק וזה תוכנית למתקדמים ומרימי משקלים גדולים,
אבל בכל מקרה סתם לידע כללי, השריר גודל במנוחה נכון?
אז אם אני עובד חזק על השריר פעם בשבוע ונותן לו מנוחה כזאת זה לא אומר שהגדילה שלו תיהיה יותר מהירה?

IGOR
17-08-13, 20:12
לא. אם תגדל בקילו שריר בשנה תגיד תודה.

nirobiro
17-08-13, 20:24
לא. אם תגדל בקילו שריר בשנה תגיד תודה.

אז על איזה חלוקה אתם ממליצים בשביל עלייה במאסת שריר הכי טובה/מהירה?

gorneo1
17-08-13, 21:05

תומך... הסיבה היחידה שאני עושה abc זה כי אני גם מתאגרף...

בגדול לבן אדם שלא לוקח ממתקים אין סיבה לעבור את הabc... ואפילו לא להגיע לזה ולהישאר abxxabx זה עדיף ממיליון סיבות...

gin
18-08-13, 13:23
תומך... הסיבה היחידה שאני עושה abc זה כי אני גם מתאגרף...

בגדול לבן אדם שלא לוקח ממתקים אין סיבה לעבור את הabc... ואפילו לא להגיע לזה ולהישאר abxxabx זה עדיף ממיליון סיבות...

ועל סמך מה אתה אומר את זה?
לא מדויק בכלל. תוכנית abcd מעולה למאסה וניטרלי.

manowar
18-08-13, 15:28
מישהו מוכן להסביר לי מה זה ab-abc-abcd-ss?

IGOR
18-08-13, 16:10
ועל סמך מה אתה אומר את זה?
לא מדויק בכלל. תוכנית abcd מעולה למאסה וניטרלי.

על סמך מה? על סמך זה שמגיעים לפה מיליון בכיינים שמזיינים בשכל שהם לא מתקדמים כבר שנה ואז הם מראים את התוכנית האימונים שלהם שהיא abcd\abc ועוד מתפלאים למה הם לא מתקדים. Abcd זאת לא תוכנית למתאמן מתחיל ואפילו לא ברמה בינונית!!! לפי המדע,אין טעם לקרוע את השריר ולהתעלל בעצמך זה סתם יהיה בזבוז זמן! אני רואה הרבה ליצנים אצלי במכון שעושים סקוואט עם פוסי פאד והכי גרוע בסמית משין ועוד בלי ידיים. 15 סטים כולל דרופ סטים וסופר סטים ואני אומר לעצמי וואט דה פאק?! אנשים שמתאמנים abcd ותקועים באותו מצב כבר שנתיים.. הכל מדע,לך לקרא ותתעדכן.

gin
18-08-13, 19:36
ראית שכתבתי מתחילים? איפה ראית שכתבתי מתחילים? מה אני רושם ומה אתה עונה?
כמעט ואין פה אנשים שעושים abcd אז מה אתה מבלבל את השכל?
זה שאתה או אחרים תקועים ולא יודעים לעבוד מעל abc לא אומר שזה לא תוכנית טובה ולא משנה אם אתה בינוני או מתקדם.
כל משפט שני שלך פה בפורום זה "לך לקרוא" "לך תתעדכן", יא ליצן איזה מדע אומר את הדברים האלה? התחלת לחרטט שטויות? שיהיה לך חצי מהידע שיש לי תבוא ותגיד לי ללכת לקרוא.

IGOR
18-08-13, 19:42
ראית שכתבתי מתחילים? איפה ראית שכתבתי מתחילים? מה אני רושם ומה אתה עונה?
כמעט ואין פה אנשים שעושים abcd אז מה אתה מבלבל את השכל?
זה שאתה או אחרים תקועים ולא יודעים לעבוד מעל abc לא אומר שזה לא תוכנית טובה ולא משנה אם אתה בינוני או מתקדם.
כל משפט שני שלך פה בפורום זה "לך לקרוא" "לך תתעדכן", יא ליצן איזה מדע אומר את הדברים האלה? התחלת לחרטט שטויות? שיהיה לך חצי מהידע שיש לי תבוא ותגיד לי ללכת לקרוא.

ח ח ח ח ח ח ח ח צודק אנחנו תקועים. תמשיך לשרוף תשרירים ביי

Yoshi-Moto
18-08-13, 20:19
חחחחח אני די בטוח שאם לא היה את הפורום איגור היה כבר יושב בכלא על רצח או משהו.
את כל העצבים שלך אתה פורק בפורום

gin
18-08-13, 20:33
שיוציא מה בא לו אבל בלי חארטות שאני לא יודע מאיפה הוא מגרד אותם.

Yoshi-Moto
18-08-13, 20:39
האמת שאני מסכים איתו
שבוע מהוחה לשריר זה וואי טו מאץ

gin
18-08-13, 21:02
אין בעיה, ההבדל בינכם שאתה רשמת מה לטעמתך, ודאגת להדגיש את זה. בסופו של דבר לכל מדריך יש את השיטות והאידיאל שהוא רואה לנכון ואני מכבד. אבל מפה ולהגיד שזה מדעי (שזה ממש לא נכון), שזה שטויות? וזה נקבע על סמך אנשים שלא מצליחים להתקדם? עזוב איתן, זה לא רציני.
דבר נוסף, abcd לא על בסיס שבוע מנוחה כמו abcde, שיש לה פוטנציאל טוב אבל מתאמנים לא מיישמים אותו, אלא על בסיס 4-5 ימי מנוחה. זה נותן לך 6 אימונים בשבוע במחזוריות נשמרת.

Yoshi-Moto
18-08-13, 21:05
אולי אני אנסה ביום מן הימים
הייתי צריך לנסות לפני הצבא שהיה לי זמן פנוי..

gorneo1
18-08-13, 21:52
לא יודע על מה כל הריב הזה...
גם אני כתבתי את דעתי...

ודבר שני גם אני למדתי ויישמתי ובדקתי וראיתי... לבן אדם שלא לוקח ממתקים יהיה קשה מאוד להביא תוצאות עם גירוי של שריר פעם בשבוע...

ורבים וגדולים וחכמים ממני יגידו לך אותו הדבר...

אין מה להתווכח על ידע ונסיון כמו שאין מה להתווכח עם הדעות...

זה כמו שעובדתית המצרים תלוים בארצות הברית, יש עובדות ויש מציאות...

בהצלחה.

gin
18-08-13, 22:58
לא יודע על מה כל הריב הזה...
גם אני כתבתי את דעתי...

ודבר שני גם אני למדתי ויישמתי ובדקתי וראיתי... לבן אדם שלא לוקח ממתקים יהיה קשה מאוד להביא תוצאות עם גירוי של שריר פעם בשבוע...

ורבים וגדולים וחכמים ממני יגידו לך אותו הדבר...

אין מה להתווכח על ידע ונסיון כמו שאין מה להתווכח עם הדעות...

זה כמו שעובדתית המצרים תלוים בארצות הברית, יש עובדות ויש מציאות...

בהצלחה.

הידע והנסיון שלנו כניראה לא אותו דבר. אני לא מסכים עם הדעה שלך לגבי מי שלא לוקח ממתקים יהיה קשה להביא תוצאות עם תוכנית כזאת, אבל כניראה שלא נגיע להסכמה.
לראיה יש מספר לא מבוטל של מתאמנים שאני דווקא כן נותן להם abcd ובהחלט יש תוצאות.
Abcd אתה לא עושה פעם בשבוע, זה לפי הפרשי ימים ומנוחה, יוצא שכל 4-5 ימים אתה עובד על שריר, רשמתי את זה גם לאיתן.
גדולים וחכמים ממך, כבודם במקומם מונח, אבל ישנם כמה גדולים וחכמים שאני מאוד מחזיק מהם כמו דוקטור אבי מויאל, גל ציון וגיל גרנות (ששניהם ממליצים עליה), ישראל פרנקל, ד"ר דרור שגיא והמרצים שלי בתואר והם לא סותרים את מה שאני אומר אלא להיפך.
אני מזמין אותך לנסות abcd פעם אחת בצורה נכונה ותראה שהיא מעולה למאסה וניטרלי. וגם abcde אבל היא עובדת במתכונת שונה.

gorneo1
18-08-13, 23:01
כנראה שלא נגיע להסכמה...
בוא פשוט נסכים לא להסכים
:)

על כל פנים לדעתי היותר מקצועית על כל אחד עובדים דברים שונים כי כולנו אינדיבידואלים.
עלייך יכול לעבוד abcd/e ועליי לא, ועליי יכול לעבוד ab וfbw ועלייך לא...

כל אחד שונה במבנה גוף ובעוד כל מיני פרמטרים שמשפיעים...
ככה שכל אחד צריך עם הזמן לבדוק ולנסות הכל בעצמו ולהגיע למסקנות של מה שעובד יותר עליו...

אישית, ABC זאת התוכנית שהכי עובדת לי... 5 אימונים בשבוע שכל פעם משתנה הימי אימון והאימון עצמו, 2 ימי מנוחה שבועיים, הרבה זמן לאירובי ולבטן... ואפילו נשאר לי זמן לאיגרוף.. :)

gin
18-08-13, 23:16
כנראה שלא נגיע להסכמה...
בוא פשוט נסכים לא להסכים
:)

על כל פנים לדעתי היותר מקצועית על כל אחד עובדים דברים שונים כי כולנו אינדיבידואלים.
עלייך יכול לעבוד abcd/e ועליי לא, ועליי יכול לעבוד ab וfbw ועלייך לא...

כל אחד שונה במבנה גוף ובעוד כל מיני פרמטרים שמשפיעים...
ככה שכל אחד צריך עם הזמן לבדוק ולנסות הכל בעצמו ולהגיע למסקנות של מה שעובד יותר עליו...

אישית, abc זאת התוכנית שהכי עובדת לי... 5 אימונים בשבוע שכל פעם משתנה הימי אימון והאימון עצמו, 2 ימי מנוחה שבועיים, הרבה זמן לאירובי ולבטן... ואפילו נשאר לי זמן לאיגרוף.. :)

צודק מליון אחוז, מסכים.
סחטיין על הזמן להתאגרף:)

gorneo1
18-08-13, 23:23
כרגע אני לא עושה לא את זה ולא את זה... בתקופה האחרונה נכנסתי לזה כל כך חזק שהספקתי לקרוע 0.4 מילימטר ברצועה 77 בין היד הקידמית לחזה... :/ .... 15 יום בלי אימונים החל מיום רביעי האחרון.....

אבל אני עושה בנתיים אירובי, רגליים ובטן בראבק... :)

עוד 10 ימים חוזרים לזה... :) [אני מקווה :/]

nadavmoore
18-08-13, 23:59
הידע והנסיון שלנו כניראה לא אותו דבר. אני לא מסכים עם הדעה שלך לגבי מי שלא לוקח ממתקים יהיה קשה להביא תוצאות עם תוכנית כזאת, אבל כניראה שלא נגיע להסכמה.
לראיה יש מספר לא מבוטל של מתאמנים שאני דווקא כן נותן להם abcd ובהחלט יש תוצאות.
Abcd אתה לא עושה פעם בשבוע, זה לפי הפרשי ימים ומנוחה, יוצא שכל 4-5 ימים אתה עובד על שריר, רשמתי את זה גם לאיתן.
גדולים וחכמים ממך, כבודם במקומם מונח, אבל ישנם כמה גדולים וחכמים שאני מאוד מחזיק מהם כמו דוקטור אבי מויאל, גל ציון וגיל גרנות (ששניהם ממליצים עליה), ישראל פרנקל, ד"ר דרור שגיא והמרצים שלי בתואר והם לא סותרים את מה שאני אומר אלא להיפך.
אני מזמין אותך לנסות abcd פעם אחת בצורה נכונה ותראה שהיא מעולה למאסה וניטרלי. וגם abcde אבל היא עובדת במתכונת שונה.

כל הדוקטורים האלו שווים לתחת כי כולם מלמדים ומגדלים את המאמנים בארץ ישראל ולא ראיתי מישהו בארץ ישראל שהגיע לתוצאות בזכות מאמן הכושר שלו (זה מתבטא בעיקר בענף האתלטיקה שדורש אתלטיות וכוח ולווא דווקא כישרון) תיאורטית זה טוב ויפה להגיד א או ב אבל אין תוצאות בשטח ורוב ה"אתלטים" בארץ הם סוג ב ואלו שכן טובים בדר"כ מתאמנים אצל מאמנים בחו"ל

בכל מקרה אם דיברת על היפרטרופיה זה משהו אחר וזה יכול להיות שכן יהיו תוצאות ב abcd או משהו כזה , גם בתוכניות כוח יש תוכניות שמחולקות ל4 ימים בשבוע.

gin
19-08-13, 08:46
לא הייתי אומר שווים לתחת, יש לך עוד הרבה זמן עד שתגיע לרמה שלהם. הידע שלהם בפיזיולוגיה של המאמץ הוא עצום ויש רק מה ללמוד ולא לזלזל. גל ציון אחד המאמנים היותר טובים שפגשתי אז אני מציע לא לזלזל סתם אם לא החלפת איתו מילה או שתיים.
אנחנו מדברים פה על אימונים אנאירוביים אז מה הקשר אתלטיקה? אף אחד מהם בכלל לא מאמן אתלטים בארץ... למעט אבי מויאל שהיה בין היתר מאמן כושר של נבחרת ישראל, רוב הפעילות שלו הייתה לעבוד עם צה"ל ובזה יש לו שם עולמי.
אני אגיד עוד פעם- תוכנית abcd לא עושים לפי ימים בשבוע, עובדים לפי ימי מנוחה. מי שעושה אותה 4 פעמים בשבוע מאבד את האפקטיביות של התוכנית.

nadavmoore
19-08-13, 10:44
אתלטים מתאמנים את רוב האימונים שלהם אנאירוביים.
בכל מקרה , אני בטוח שיש להם ה-ר-ב-ה יותר ידע ממני ועדיין, אין תוצאות בארץ ישראל של מאמנים שהביאו ספורטאים להגיע לרמה בטופ העולמי של ספורט שדורש הבנה באימונים ובנייה של כוח\אתלטיקה (+כישרון כמובן)
ורוב הספורטאים שמתאמנים בענפי האתלטיקה עושים זאת אצל מאמנים מברית המועצות או מאמנים מחו"ל
גם בקבוצת מכבי ת"א הביאו מאמני כושר מחו"ל (ותראה לאן זה הביא אותם שנה שעברה)

בכל מקרה אני לא תופס ואתה לא אוטוריתה להחליט אם יש להם ידע או אם לא (אגב, גם אני לא) אז אני פשוט מסתכל על התוצאות - רוב המאמני חד"כ בארץ הם על הפנים. אלו שעושים תואר בחינוך גופני לפחות ממי שאני מכיר (אני מכיר איזה 2,3) הם דווקא בסדר ומתעניינים בכל סוגי האימון וההדרכה מעבר למה שהם מקבלים בווינגייט אבל עדיין, אין תוצאות מיוחדות מידיי...

gin
19-08-13, 14:26
אתה מאבד לגמרי את נושא הדיון, אני מדבר על גוף האדם עצמו והדרך שבה הוא מגיב לאימונים, אני לא מדבר על זה שאין לנו אתלטים טובים בארץ ועל התוצאות שהם מביאים. זה שאין ספורטאים שלא הגיעו לטופ לא הופך את האנשים שמלמדים אנטומיה, ביולוגיה על סוגיה, פיזיולוגיה של מאמץ, מדעי התזונה, תזונת ספורט, אימוני כוח וכו' ללא יודעים כלום. אין קשר בין הדברים האלה בכלל. אימוני אתלטיקה ואימוני חד"כ שונים במהותם. הנקודה שלי היא שאנשים\מדריכים לא יודעים לבצע, או לא מכירים, תוכניות אימונים נכונות ואז פוסלים אותם, סתם מחוסר ידע. זה שמצב המאמנים שלנו הוא על הפנים בחד"כ זה נכון ואני מגבה באלף אחוז, אבל זה נובע מחוסר ידע של מדריכים ולא בגלל שאנחנו מפגרים בתחום הזה.
אני לא קובע שאף אחד הוא בעל הידע הנכון ביותר, יש מי שיגיד שמארק ריפטו הוא ה-מודל לחיקוי ויש מי שיגיד שלא. אבל פה בארץ העובדות מדברות בעד עצמן- אלה (ועוד אחרים) אנשים עם המון ידע, שביססו את המעמד שלהם בתחום ויש רק מה ללמוד מהם.

alpha
19-08-13, 14:38
איגור אמא שלך ז.ונה

nadavmoore
19-08-13, 15:09
אתה מאבד לגמרי את נושא הדיון, אני מדבר על גוף האדם עצמו והדרך שבה הוא מגיב לאימונים, אני לא מדבר על זה שאין לנו אתלטים טובים בארץ ועל התוצאות שהם מביאים. זה שאין ספורטאים שלא הגיעו לטופ לא הופך את האנשים שמלמדים אנטומיה, ביולוגיה על סוגיה, פיזיולוגיה של מאמץ, מדעי התזונה, תזונת ספורט, אימוני כוח וכו' ללא יודעים כלום. אין קשר בין הדברים האלה בכלל. אימוני אתלטיקה ואימוני חד"כ שונים במהותם. הנקודה שלי היא שאנשים\מדריכים לא יודעים לבצע, או לא מכירים, תוכניות אימונים נכונות ואז פוסלים אותם, סתם מחוסר ידע. זה שמצב המאמנים שלנו הוא על הפנים בחד"כ זה נכון ואני מגבה באלף אחוז, אבל זה נובע מחוסר ידע של מדריכים ולא בגלל שאנחנו מפגרים בתחום הזה.
אני לא קובע שאף אחד הוא בעל הידע הנכון ביותר, יש מי שיגיד שמארק ריפטו הוא ה-מודל לחיקוי ויש מי שיגיד שלא. אבל פה בארץ העובדות מדברות בעד עצמן- אלה (ועוד אחרים) אנשים עם המון ידע, שביססו את המעמד שלהם בתחום ויש רק מה ללמוד מהם.

תשמע, אם אתה מדבר איתו על היפרטרופיה נטו אני לא הולך להתווכח איתך.
אבל בנוגע לאימונים בכללי מה המדד היותר נכון מלקחת אתלט שמתאמן במליון שיטות ולבדוק פשוט מה התוצאות שלו (או בוא נגיד כמה מאות אתלטים) הרי אימונים בחד"כ אמורים לתת תוצאות מסויימות (שריר יותר גדול וחזק , אימונים על כוח מתפרץ וכו' זה מה שהדוקטורים שלך מלמדים בנוסף ל"סתם" הפרטרופיה) אז אני מבין שהם מלמדים תאוריות כאלו ואחרות אבל עובדה שהיום בעולם (מאמני קונדישנינג בפוטבול למשל וכו'....) הם גם עושים תארים כאלו ואחרים שקשורים בספורט וגם מלמדים שיטות אחרות לגמריי ממה שמלמדים בארץ ועובדה ששם זה עובד ופה זה פשוט לא. המדד בשבילי לאם תוכנית מסויימת "עובדת" או לא "עובדת" היא לא בהיפרטרופיה היא בתוצאות אתלטיות של הגוף ותו לא, היפרטרופיה אפשר להשיג במליון סוגים של תוכניות כאלו ואחרות וכל מאמן סוג ז' עם טיפה הבנה בתזונה יכול לגרום לכל מתאמן להיפרטרופיה\חיטוב וכו'.

Tayson
19-08-13, 15:25
את abcd אפשר לקחת גם לכיוון של להפריד אימון של כתפיים + רגליים - לאימון בנפרד כל יום ולהוסיף לו חיזוקים של אמות/בטן וכדומה, לא רואה בזה פסול, ההיפך, ככה אני עושה והוספתי יום אימון בשבוע וראיתי רק התקדמות

gin
19-08-13, 15:41
או קיי אבל אתה מתפרש על שני תחומים- אתלטיקה ואימוני חד"כ. היפרטרופיה זה חלק בלתי נפרד מהאימונים. הרי שנינו יודעים שאתה בונה תוכנית לפי מטרה- אתלטיקה, פיתוח גוף, כוח וכו', לכן סביר שתקבע עם תוכנית טובה או לא לפי איכות המטרה שהושגה.
הבסיס המדעי בסופו של דבר הוא אותו בסיס ועל זה אני מדבר. כן, אתה צודק, יש הרבה שיטות אימון וכל מאמן\מדריך\דוקטור ולא משנה מה, הולך ומלמד בצורה אחרת אבל עם בסיס זהה. ואל תטעה, שם זה לא עובד יותר טוב מפה, בניסוי שנעשה ב 2005באירופה בין מספר קבוצות כדורגל ממדינות שונות בינהם גרמניה, יוון, הולנד, אנגליה, רומניה ועוד כמה שאני לא זוכר, רצו להשוות בין רמת הכושר של השחקנים לרמת המשחק שלהם על הדשא. התוצאות היו חד משעמעיות- היה קשר שלילי חלש, כמעט כל השחקנים מכל הליגות גמרו מרחק של 5000 מטר בזמנים די זהים, עם הפרשים מינוריים לכאן ולכאן, לא הפרשים שאמורים לתת ייתרון לקבוצה מליגה בכירה על פני קבוצה מליגה פחות טובה. זה בעצם מראה לך שלאו דווקא הכושר הגופני הוא המדד המכריע, אלא יש אלמנטים נוספים שמשפיעים על רמת הקבוצה. וזה קשור לכך שאתה אומר שהתוצאות בחו"ל הן יותר טובות.

קיצור עזוב, אפשר לדבר על זה עוד הרבה.. הכי חשוב שיהיה לנו בהצלחה.

IGOR
19-08-13, 17:11
חחחחח אני די בטוח שאם לא היה את הפורום איגור היה כבר יושב בכלא על רצח או משהו.
את כל העצבים שלך אתה פורק בפורום

האמת שלא.. זה סתם נראה שאני עצבני.. :cool:

אני פשוט לא רואה סיבה לתת למתאמנים רגילים abcd ואפילו לא abc.. היה לי מתאמן שהתייאש מהתוכניות האלה והצעתי לו דבר פשוט שיפסיק איתם ויעשה תוכנית ab רגילה עם חזרות וסטים שפויים. 6 סטים לשריר גדול ו 3 לשריר קטן. שישלב סטים כבדים עד 6 חזרות ועוד 3 סטים 8 חזרות גג. הבן אדם השקיע והפלא ופלא עלה יפה מאוד אם זה במשקל הגוף ואם זה במשקלי עבודה. הוא היה מתאמן abc,אוכל כמו שצריך אבל היה משו לא בסדר בתוכנית שלו.. בכל מקרה gin אני מכבד את הדעה שלך ואין לי כוונות להתווכח. אם אתה מתקדם עם abcd סבבה אבל אי אפשר לזרוק תתוכנית הזאת על כולם אחי.

gin
19-08-13, 17:51
האמת שלא.. זה סתם נראה שאני עצבני.. :cool:

אני פשוט לא רואה סיבה לתת למתאמנים רגילים abcd ואפילו לא abc.. היה לי מתאמן שהתייאש מהתוכניות האלה והצעתי לו דבר פשוט שיפסיק איתם ויעשה תוכנית ab רגילה עם חזרות וסטים שפויים. 6 סטים לשריר גדול ו 3 לשריר קטן. שישלב סטים כבדים עד 6 חזרות ועוד 3 סטים 8 חזרות גג. הבן אדם השקיע והפלא ופלא עלה יפה מאוד אם זה במשקל הגוף ואם זה במשקלי עבודה. הוא היה מתאמן abc,אוכל כמו שצריך אבל היה משו לא בסדר בתוכנית שלו.. בכל מקרה gin אני מכבד את הדעה שלך ואין לי כוונות להתווכח. אם אתה מתקדם עם abcd סבבה אבל אי אפשר לזרוק תתוכנית הזאת על כולם אחי.

צודק איגור, לא זורקים את התוכנית הזאת על כולם. כמו ש gorneo אמר- התוכניות עבודה זה אינדיבידואלי לגמרי. אני רציתי רק שתבין אחי, שלא לזלזל ישר ולשלול, כי בסופו של דבר לכל אחד מאיתנו יש מה ללמוד ממישהו אחר ובשביל זה הפורום קיים.
יום טוב לכולם.

nadavmoore
19-08-13, 19:56
או קיי אבל אתה מתפרש על שני תחומים- אתלטיקה ואימוני חד"כ. היפרטרופיה זה חלק בלתי נפרד מהאימונים. הרי שנינו יודעים שאתה בונה תוכנית לפי מטרה- אתלטיקה, פיתוח גוף, כוח וכו', לכן סביר שתקבע עם תוכנית טובה או לא לפי איכות המטרה שהושגה.
הבסיס המדעי בסופו של דבר הוא אותו בסיס ועל זה אני מדבר. כן, אתה צודק, יש הרבה שיטות אימון וכל מאמן\מדריך\דוקטור ולא משנה מה, הולך ומלמד בצורה אחרת אבל עם בסיס זהה. ואל תטעה, שם זה לא עובד יותר טוב מפה, בניסוי שנעשה ב 2005באירופה בין מספר קבוצות כדורגל ממדינות שונות בינהם גרמניה, יוון, הולנד, אנגליה, רומניה ועוד כמה שאני לא זוכר, רצו להשוות בין רמת הכושר של השחקנים לרמת המשחק שלהם על הדשא. התוצאות היו חד משעמעיות- היה קשר שלילי חלש, כמעט כל השחקנים מכל הליגות גמרו מרחק של 5000 מטר בזמנים די זהים, עם הפרשים מינוריים לכאן ולכאן, לא הפרשים שאמורים לתת ייתרון לקבוצה מליגה בכירה על פני קבוצה מליגה פחות טובה. זה בעצם מראה לך שלאו דווקא הכושר הגופני הוא המדד המכריע, אלא יש אלמנטים נוספים שמשפיעים על רמת הקבוצה. וזה קשור לכך שאתה אומר שהתוצאות בחו"ל הן יותר טובות.

קיצור עזוב, אפשר לדבר על זה עוד הרבה.. הכי חשוב שיהיה לנו בהצלחה.

מחקר מוזר, בדקו את הפרמטר ב"כושר" שהכי קל לפתח, סבולת לב ריאה ועוד ריצה יחסית "קצרה" ל 5k.
אני עדיין חושב שלמטרות פיתוח כוח מתפרץ כוח כללי(אפילו פיתוח סבולת לב ריאה, עניין שהוא כביכול "פשוט" עושים שם יותר טוב מפה לדעתי) וכו' שם זה כן עובד יותר מפה ועוד איך עובד יותר מפה
אני מצטער קשה לי להסתכל על החד"כ כ"תחום שונה" כי אני כל חיי הלכתי לשם לכל מטרה חוץ מהיפרטרופיה (אותה השגתי על הדרך וגם לא משהו מטורף מידי אבל סביר).

אני מסכים איתך לגביי שלילת תוכניות וכו', צריך לנסות ולהבין מה מתאים ומה לא. אבל מה שאיגור ניסה להגיד זה שיש הבנה פיזיולוגית כללית והגדרות למה זה מתאמן מתחיל מה זה מתאמן מתקדם ומה זה מתאמן עלית (זה יותר לכיוון עולם אימוני הכוח והאתלטיקה) כך שאם אתה בהגדרה של "מתאמן מתחיל" ואתה יכול כל אימון להתקדם , להוסיף משקל על המוט משמע להשתפר ולגדול אז למה ללכת לתוכנית שתעקב לך את ההתקדמות הזאת כמו abcd?
לזה הוא התכוון , צודק אפשר להתווכח עוד מלא ולדבר על זה ושיהיה בהצלחה בתואר, כמו שאמרתי הווינגייטיסטים לפחות הולכים לפורום בארץ ובחו"ל מנסים ומתנסים בכל מיני תוכניות וגישות שונות
כמוך וכמו עוד כמה חבר'ה שאני מכיר.