PDA

צפה בגרסא המלאה : מסה נקייה Vs מסה מלוכלכת

Famous
07-09-13, 11:18
אהלן אהלן באדיבילדרים יקרים,
אני כרגע מסיים את תקופת החיטוב שלי ונכנס לתקופת מסה,
ורציתי להבין מה ההבדל בין מסה נקייה למסה מלוכלכת,מה ההבדל ומה היתרונות והחסרונות
של כל אחד מהם,הכל מבחינת התזונה כמובן.
מודה מאוד לעוזרים :)

DaSpider
07-09-13, 14:10
אין לך סיבה לעשות מסה מלוכלכת אלא אם כן אתה מתכוון להתחרות ולהזריק לפני התחרות וממש חסרה לך מסה לקראתה כרגע. טעות של רוב האנשים שמתלהבים ממסה בתחילת הדרך זה לאכול כמו חזירים, לא להבין שהם נראים כמו גושי שומן יותר מאשר כמו ספורטאים ואז לתהות איך יוצאים מהברוך הזה.

tal100
07-09-13, 20:13
אם תעשה מסה מלוכלכת, חוץ משריר תעלה הרבה בשומן מה שיקשה עלייך מאוד בחיטוב

Famous
07-09-13, 23:28
אוקי הבנתי,
שאלתי פשוט כי אמרו לי שמסה נקייה זה לאכול הרבה אבל פחמימות מורכבות ובמסה מלוכלכת הכל הולך וכמה שיותר,
זה נכון?
או שהכוונה שבמסה מלוכלכת עוברים בהרבה את המאזן הקלורי לעומת המסה הנקייה?

Tayson
08-09-13, 14:47
מאסה מלוכלת משמע - במשפט אחד - לא לבחול באמצעים

gorneo1
08-09-13, 16:04
מאסה נקייה היא עודף קלורי של 200 עד 600 קלוריות ביום... תלוי בבן אדם ובאיך הגוף שלו מגיב ומנצל + קלורי.

מאסה מלוכלכת היא כל דבר משמעותי מעל זה לזמן ארוך +- 1000/1500 קלוריות יותר ליום.

מאסה סופר מלוכלכת שבא אתה גם גדל הכי הרבה במאסת שריר אבל גם מלא בשומן היא 2000+ קלוריות ליום...

שמה כל מה שתעשה +- יתורגם לגדילה בשריר אבל אתה תעלה באחוז שומן כל כך מהר שתוך חודש תצתרך להפסיק את זה וגם אם התחלת 10 אחוז שומן תסיים בערך 16 או 17...

Famous
08-09-13, 19:15
אחלה חברה,עזרתם מאוד,תודה רבה(:

hypertrophy
08-09-13, 23:51
לא קיים דבר כזה....יש מאסה חכמה ומאסה מטומטמת
נקי ומלוכלך זה מטומטם ומאוזן זה חכם

אמרון
10-09-13, 10:03
ההבדל הוא פשוט מאד , לפני הכל אתה צריך שיהיה לך תפריט מסודר שמתאים ל''מאסה''.

עכשיו הבחירה בידך אם אתה רוצה לעלות בלי הרבה שומן ושאחרי זה החיטוב יהיה לך יותר קל אל תאכל שטויות במהלך היום ותקפיד על התפריט במדויק,

ויש אופציה של אנשים שמעדיפים לסבול בחיטוב 3 חודשים אבל כל שאר השנה להינות מאוכל בלי לדפוק חשבון , פשוט מאד אוכלים את התפריט ובנוסף אתה אוכל ג'אנק בכיף שלך .

gorneo1
10-09-13, 21:35
ההבדל הוא פשוט מאד , לפני הכל אתה צריך שיהיה לך תפריט מסודר שמתאים ל''מאסה''.

עכשיו הבחירה בידך אם אתה רוצה לעלות בלי הרבה שומן ושאחרי זה החיטוב יהיה לך יותר קל אל תאכל שטויות במהלך היום ותקפיד על התפריט במדויק,

ויש אופציה של אנשים שמעדיפים לסבול בחיטוב 3 חודשים אבל כל שאר השנה להינות מאוכל בלי לדפוק חשבון , פשוט מאד אוכלים את התפריט ובנוסף אתה אוכל ג'אנק בכיף שלך .

אבל השלושה חודשי סבל זה מה שכיף :)

חוליגן
11-09-13, 15:35
כמו שאמרו
יש מסה של אנשים נורמלים.
מסה של אנשים מושפעים.
לך לפי ההיגיון והשכל
אני אוהב שאלה שעושים מלוכלכת אומרים בסדר נעשה אחרי זה חיטוב
אם לא יודעים עד כמה זה קשה.

gorneo1
11-09-13, 22:27
יודע גם יודע...
ועדיין מעדיף מלוכלכת.
כל אחד וההיגיון שלו...

אישית ממליץ לך ללכת עם מה שנוח לך, אם נראה לך שתעמוד בלאכול כזה הרבה ואחרי זה בהרעבה של עצמך אז תעשה את זה.
אם לא תלך בדרך האיטית יותר...

בהצלחה.

Homie
11-09-13, 23:26
בתור אחד שהוריד עכשיו 18 קילו סה"כ, אומר לך שתעשה מאסה חכמה כמו שיאיר אמר,
תאכל מחושב (זה לא באמת כאב ראש) ופעם בשבוע דפוק איזה ארוחה שבא לך, גם תהנה יותר ממנה
וגם מהתוצאות של האימונים

Sahars1996
12-09-13, 00:11
כמו שאמרו,מסה מלוכלכת ונקייה זו סתם שטות שהמציאו.
יש לעשות מסה בהגיון,להגיע לערכים נכונים ולחשב הכל,לצאט לצ'יט בסוף שבוע,שאין לדעתי התקדמות יותר טובה מזו.
ויש לעשות מסה חסרת הגיון,לדפוק ג'אנק וכל שטות שבאה ליד,קודם כל זו לא תזונה של אדם שמתאמן ובכלל,של אדם בריא,דבר שני זה ההפך הגמור מלהתקדם וזה שטויות להגיד שעם המסה הזו "באה הכי הרבה שריר",אתה עולה מלא במסת שומן,זה לא איכותי,זה דפוק,זו שטות.
אין אפס,מי שמשקיע ומתאמץ,ירוויח , אני עד לפני לא הרבה זמן לא יישמתי את זה,ולעזאזל אני רואה עכשיו את הנקודת פריצה וההתקדמות הכי גדולה שלי.
וכן התחטבתי וגדלתי,אין לי בעייה שיבואו זייני מוח ויגידו שזה לא אפשרי,תראו את הפוסטים שלי ותבחינו לבד.
בין אם אתה מתאמן כוח,שמבחינתך תורת התזונה היא כמעט הכל,וגם אם אתה מפתח גוף שדוגל במסה "מלוכלכת"
לדעתי אם תצליח לשמור על היצרים שלך,לא תהיה אופציה יותר טובה מזו.