PDA

צפה בגרסא המלאה : ביצוע של דדליפט

Ori-Silver
29-09-06, 23:45
התחלתי לעבוד רגליים כמו שצריך לאחר שאף פעם לא עבדתי עליהם (אני מתאמן כבש שנה וחודשיים)
ועשיתי את התרגיל הזה
http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/BBStraightLegDeadlift.html
והרגשתי שרק הגב התחתון עובד ושלא היה עומס על הרגל האחורית למישהו יש טיפים לביצוע יותר נכון ?

Bullet
29-09-06, 23:48
תכופף ברכיים.
תדחף את התחת אחורה

Takima
29-09-06, 23:55
קודם כל הביצוע ב-exrx הוא לקוי. זה הביצוע המדוייק (http://www.bsu.edu/webapps2/strengthlab/exdetails.asp?exid=182) של התרגיל ל-posterior chain.
תדאג שהגב שלך יהיה ישר לגמרי, רגליים מעט מכופפות, מבט קדימה, חזה בולט, תחת משוכה לאחור.
יש גם מאמר (http://www.t-nation.com/findArticle.do?article=295prec2) שכדאי לך לקרוא על שיפור טכניקת דדליפט.

Ori-Silver
29-09-06, 23:56
תכופף ברכיים.
תדחף את התחת אחורה

אתה יכול להביא לי אנימציה שמראה לי ביצוע מדוייק ונכון של התרגיל?

Takima
29-09-06, 23:57
אה ו-posterior chain למי שלא יודע זה בעצם כל החלק האחורי של הרגל הכולל גם את ה-hamstrings ואת ה-glutes.

- Idan -
30-09-06, 00:05
אוי ואבוי, אל תעשה דד ליפט כמו בהדגמה הזאת. היא גרועה.

אם אתה רוצה לבצע דד ליפט עם מתיחה איזומטרית להאמסטרינג, אתה צריך לכופף ממש מעט את הברכיים, עד שתרגיש את המתיחה (תנסה תחילה לבצע את הפשיטה בגב עם ברכיים ישרות ותוך כדי תכופף אותן מעט עד שתרגיש את המתיחה). אם אין לך גמישות מטורפת, אתה לא אמור להצליח להגיע לרצפה עם גב ישר, לכן פשוט תשאיר את המשקל באוויר. חשוב מאוד לשמור על גב ישר.
זה אמור להיראות בערך ככה,
http://www.youtube.com/watch?v=Eq9WaBAk0so

Takima
30-09-06, 00:07
התכוונת להדגמה של exrx או לשנייה?

- Idan -
30-09-06, 00:15
התכוונת להדגמה של exrx או לשנייה?
EXRX כמובן. ההדגמה באתר שהבאת ממש טובה.

Ori-Silver
30-09-06, 00:27
אוקי סבבה הבנתי פחות או יותר את הביצוע אז אני ינצל את הפוסט וישאל עוד שאלה הבנתי ששיטה טובה בשביל לעשות דדליפט ושהמוט לא יפול לך מהידיים (במשקל כבד)זה שיד אחת תיהיה הפוכה האם השיטה טובה והאם ניתן לבצע אותה גם שעושים שראגס

Takima
30-09-06, 00:30
רק בדדליפט.

Ori-Silver
30-09-06, 00:45
יש גם אנימציה טובה לסוואט כי הסקוואט שב-exrx הוא נורא עמוק שזה כבר יהרוס לי את הברכיים

Takima
30-09-06, 11:11
סקוואט עמוק לא אמור להרוס לך את הברכיים כל עוד תעשה אותו נכון והברכיים שלך בריאות מלכתחילה. הבעיה היא שרוב הסיכויים חסרה לך גמישות ועוד הטכניקה שלך לא תהיה טובה בהתחלה (גם לגבי הדדליפט), לכן לפני שאתה מתחיל לעבוד עם משקלים כבדים תעבוד המון המון על הטכניקה ותדאג שתהיה ממש טובה אחרת אתה מסכן את עצמך. ואם אתה מכיר מישהו שיכול לבדוק אותך זה מומלץ ביותר, אם אין אז אתה תמיד יכול לעלות סרטון. בהצלחה.

Ori-Silver
30-09-06, 11:38
סקוואט עמוק לא אמור להרוס לך את הברכיים כל עוד תעשה אותו נכון והברכיים שלך בריאות מלכתחילה. הבעיה היא שרוב הסיכויים חסרה לך גמישות ועוד הטכניקה שלך לא תהיה טובה בהתחלה (גם לגבי הדדליפט), לכן לפני שאתה מתחיל לעבוד עם משקלים כבדים תעבוד המון המון על הטכניקה ותדאג שתהיה ממש טובה אחרת אתה מסכן את עצמך. ואם אתה מכיר מישהו שיכול לבדוק אותך זה מומלץ ביותר, אם אין אז אתה תמיד יכול לעלות סרטון. בהצלחה.

סבבה אני יעלה סרטון של הביצוע במכון (נקווה שאני יצליח להשיג מצלמת וידאו)באמת שיש לי קצת בעיות עם הברכיים כתוצאה מהרבה ריצות לכן אני לא רוצה להתפרע אני העלתי את השאלה כי המאמנים שיש לי במכון לא יודעים אפילו מה זה דד ליפט וכל איזה טמבל שסיים קורס סוינגט ורק עבר על ציון נמוך יכול להיות מדריך לכן אני לא רוצה לשאול אותם אף שאלה כי מן הסתם ההמלצות שלהם לא יהיו טובות

-Bk
30-09-06, 13:01
אתם מודעים לזה שאלה שני סוגים שונים של דד ליפט שהראשון נועד לעבודה רק על גב והשני גם גב וגם רגליים ?

Takima
30-09-06, 13:04
אני לא מודע לכך כי זה לא נכון. הראשון נועד לפציעה, השני נועד לתכלית.

Amit
30-09-06, 13:07
זה כן הראשון זה סטיף לגד דדליפט השני זה דדליפט רגיל
בסטיף לגד ההמסטרינג והגב התחתון עובדים
בשני השריר מטרה הוא הגלוטוס המסטרינג וגב תחתון עובדים גם אבל פחות

- Idan -
30-09-06, 13:50
זה כן הראשון זה סטיף לגד דדליפט השני זה דדליפט רגיל
בסטיף לגד ההמסטרינג והגב התחתון עובדים
בשני השריר מטרה הוא הגלוטוס המסטרינג וגב תחתון עובדים גם אבל פחות
הראשון זה Straight leg דד ליפט ולא סטיף, וזה דד ליפט הכי גרוע שיש לדעתי. הוא מוגדר להאמסטרינג, אבל תאכלס אני כמעט ולא מרגיש מתיחה בהאמסטרינג, אלא רק בתיאומים (כמו שעושים בתרגילי גמישות). מה שהבאתי בסרטון ומה שטאקימה הביא זה סטיף לג דד ליפט, או דד ליפט רומני - מה שהסברתי בהודעה הקודמת, והוא הרבה יותר טוב לעבודה על האמסטרינג. תנסה את 2 השיטות ותראה בעצמך. :cool:

Shirel
30-09-06, 20:04
ואני כבר מבולבל
איזה דדליפט טוב לעבודה על הגב? דדליפט רגיל?

ran_z
30-09-06, 20:10
אני לא אוהד גדול בכלל של התרגיל הזה דדליפט להאמס, בעבודה על הרגליים אחרי הסקוואט אני עושה לג-קרל בשכיבה על הבטן, תרגיל מעולה ביותר לשריר הזה.

Bullet
30-09-06, 20:12
אני לא אוהד גדול בכלל של התרגיל הזה דדליפט להאמס, בעבודה על הרגליים אחרי הסקוואט אני עושה לג-קרל בשכיבה על הבטן, תרגיל מעולה ביותר לשריר הזה.
לא נכון, זה תרגיל מעפן עם פוזה מעפנה.
אתה סתם בוכה כי כואב לך הגב :rolleyes:

ran_z
30-09-06, 20:13
אתה סתם בוכה כי כואב לך הגב :rolleyes:

לא לא זה תרגיל ענק להאמס תבדוק תראה איך אתה לא תירצה בכלל לעשות דדליפט!

igorek
30-09-06, 20:16
כל תרגילי הקרל למיניהם לא מתקרבים ליעילות של דדליפט לפיתוח האמסטרינג ורגליים בכלליות, זה שאתה מרגיש בהם יותר את ההאמסטרינג זה לא אומר כלום.

Takima
30-09-06, 20:16
לא לא זה תרגיל ענק להאמס תבדוק תראה איך אתה לא תירצה בכלל לעשות דדליפט!

ran_z
30-09-06, 20:28
לא סובל ת'דדליפט הזה הוא לא בא לי טוב, עם כבר גודמורנינג אבל גודמורנינג שלא יבוצע 100 אחוז נכון יוביל ל 100 אחוז פציעה.

Takima
30-09-06, 20:35
ברוס לי פצע את הגב שלו בתרגיל הזה.