PDA

צפה בגרסא המלאה : האם זה אפשרי לפתח לפתח סיבולת ומסה ביחד?

Azzon
22-11-13, 01:38
שלום לכולם

רציתי לעלות פה שאלה שיושבת לי כבר תקופה בתוך הראש ואולי מישהו בעל ידע יצליח לענות עלייה.

האם זה אפשרי לפתח סיבים לבנים (סיבים מהירים/כוח) וסיבים אדומים (סיבים איטיים/סיבולת)?

בעיקרון כל מי שמתאמן סטריט וורקאוט עובד יותר על הסיבולת של השריר, אבל יש להם כוח מטורף והם מסוגלים לעשות שכיבות שמיחה בעמידת ידיים וכדומה.

"סיבים אדומים יכולים לפעול לאורך זמן ממושך אך מפיקים מתח התכווצות נמוך. סיבים איטיים מרכיבים שרירי שלד יציבתיים, כלומר שרירים המחזיקים את הגוף כנגד הכבידה."

אני מתאמן כבר כמעט שנה אימוני כוח וכבר תקופה ארוכה זה ישב לי בראש.

Homie
22-11-13, 09:54
http://crossfit.com/

MotanAni
22-11-13, 11:12
דוד שלי רץ הרבה ויש לו אחלה גוף..

Azzon
22-11-13, 21:25
השאלה שלי היא האם זה אפשרי לפתח סיבולת שריר בתקופה של עלייה במסה כשה עיקר האימונים מבוססים על משקלים כבדים בטווח נמוך של חזרות.. לא על שילוב של אירובי.

DaSpider
22-11-13, 22:50
תלוי מה בעיניך נחשב "סיבולת" ומה בעיניך נחשב "מסה". ספורטאים בעלי מסה לא רעה בכלל בענפי ספורט שדורשים סיבולת מוכיחים שכן. פשוט באופן הגיוני אם אתה רוצה ממש להצטיין באחד, צריך להקריב קצת בשני. ככה זה בכל דבר בחיים.

Homie
23-11-13, 01:29
אין שום סיבה שלא תוכל לעשות את שניהם,
אם תאכל כמו שצריך ותנוח כמו שצריך, אתה יכול להתאמן כבד להתחזק במשקלי עבודה ולעשות גם אימוני סבולת.

igal1992
23-11-13, 10:19
אני לא מאמין שתוכל להשיג תוצאות מקסימליות אם תתמקד בשתי הדברים בו זמנית. תחליט מה אתה רוצה יותר, תתמקד בו לתקופה מסוימת ואז תעבור להתמקד במטרה השניה שלך (מה שהיא לא תהיה).

Homie
23-11-13, 10:48
אתה לא מאמין בתור מה.

igal1992
23-11-13, 12:29
אתה מציע שהוא "יעשה" את שניהם, לעשות זה נחמד, זה אולי יקדם אותו במקצת, אבל אם מחפש להתקדם בצורה משמעותית ולמצות את הפוטנציאל שלו הוא צריך להתמקד בדבר אחד. וזה נכון לגבי שיפור כל מרכיב של כושר גופני.

Homie
23-11-13, 19:04
לא, חד משמעתית לא.
זה תשובה של חלשים עצלנים שלא מוכנים להשקיע עוד טיפה בשביל מה שהם רוצים להשיג.
בוא תסביר לי פיזיולוגית למה הוא לא יוכל להתקדם, למה אי אפשר ללמד את הגוף
להשתמש בעוד יחידות מוטריות, להיות במאזן קלורי חיובי וכתוצאה מהתהליך הראשון שציינתי לעלות במאסה,
ועל הדרך גם להכניס אימוני סיבולת.

Azzon
23-11-13, 20:29
להיות במאזן קלורי חיובי וכתוצאה מהתהליך הראשון שציינתי לעלות במאסה,
ועל הדרך גם להכניס אימוני סיבולת.

אתה מציע להמשיך את אימוני הכוח כמו שהם ובנוסף לדחוף אימון שהוא נטו סיבולת?

הבעיה שאני עושה abc והרבה פעמים יוצא לי שאני מתאמן 5 ימים בשבוע אז אין לי איפה להכניס אימון נוסף.

DaSpider
24-11-13, 11:25
עדיין, הטענה שלי היא שעל הנייר כמובן שאפשר במידה מסוימת (אפילו גבוהה וגבוהה מאד) לפתח את שני הדברים ולעודד well roundness ועבודה קשה זה מעולה, אבל כמעט ואין סיכוי שאשתכנע שאפשר להגיע לעילית בהכל כשמתמקדים בכמה דברים - כי אלה לכאורה דברים שהעבודה עליהם שונה ואף קצת מנוגדת וההתקדמות באחד יכולה לפגוע גם בתהליך וגם בתוצאות של השני.

כשמדובר בסיבולת שריר אני עוד איכשהו יכול לראות את זה, אבל כשזה מגיע לכח ומסת שריר ובמקביל סיבולת לב ריאה - קשה מאד להתקדם ביעילות בשניהם במקביל ממליון ואחת סיבות. אפילו באתלטים מהבכירים בעולם שמפוצצים "בכל טוב" אפשר לראות את זה ולהבדיל בין הסוגים והמומחיויות שלהם. למרות שמשום מה יש לי הרגשה שדיברתם דווקא על סיבולת שריר.

gorneo1
24-11-13, 11:47
העילית של הכל היא תמיד מי שמתמקד במה שהוא עושה נטו... לא יעזור בית דין...

אני תומך בצורה מלאה במה שהומי אומר פה, לבן אדם הממוצע +, זה ייתן לו רק יתרון לאמן הכל ורק יעזור לו להשיג יותר תוצאות בשני התחומים...

על כל פנים, בקשר לתוכנית אימונים של פותח הפוסט, תשנה את התוכנית עצמה לabc אחד שהוא יותר כוח וabc אחד שהוא יותר סיבולת ותגוון!!!

בהצלחה.

DaSpider
24-11-13, 16:22
העילית של הכל היא תמיד מי שמתמקד במה שהוא עושה נטו... לא יעזור בית דין...

אני תומך בצורה מלאה במה שהומי אומר פה, לבן אדם הממוצע +, זה ייתן לו רק יתרון לאמן הכל ורק יעזור לו להשיג יותר תוצאות בשני התחומים...

על כל פנים, בקשר לתוכנית אימונים של פותח הפוסט, תשנה את התוכנית עצמה לabc אחד שהוא יותר כוח וabc אחד שהוא יותר סיבולת ותגוון!!!

בהצלחה.
בצורה שאתה משיג את זה - ללא ספק, מתאמן ממוצע רק ירוויח מלפתח מספר פנים של כושר גופני ולא רק כח או מסה.

פשוט ספורטאי תחרותי למשל חייב להקדיש את כל כולו לתחום ספציפי ותחום אחר לא רק יגזול ממנו זמן אלא גם יתנגש מבחינת מהות האימון וההתאוששות בהתקדמות שלו.

gorneo1
24-11-13, 18:06
נכון.