PDA

צפה בגרסא המלאה : מתח ביד אחת

sandman
17-04-07, 01:50
שלום,
החלטתי לשוב ולנסות לבצע מתח ביד אחת (כן זה חוסר שפיות זמנית).
הרצתי על הנושא חיפוש בפורום אך לצערי לא מצאתי הודעה אחת אפילו כך שסביר להניח שנושא זה לא דובר בעבר.

אז עכשיו לתרגול:
חשבתי להתחיל קודם כל מלהתקדם ביצוע מתח רגיל בשתי ידיים עד לרמה ממש גבוהה, עבודה איטית מאוד, יציבה, מאוזנת, בתוספת משקל.
ולאחר שאני אחליט שהגעתי לרמה מספיק גבוה בעליות מתח בשתי ידיים (כרגע אני עומד על 12-14 עליות מתח רחבות מאוד, ואולי איזה 15 רגילות) אני אתחיל לעבוד על כל יד בנפרד כאילו סט לכל יד אחד אחרי השני.

בתור התחלה אני אנסה לבצע רק ירידה מהמתח ביד אחת ועם הזמן גם לעצור תוך כדי ירידה.
חוץ מזה יש מין מכשיר שעוזר לעלות במתח ומקבילים (יש בתחתי המכשיר משתח שעולה ביחד עם המתאמן ודוחף אותו מעלה) שאני יכול להעזר בו גם.

האם לדעתכם אלו תרגילים נכונים בשביל להשיג את המטרה או שיש לכם עוד רעיונות לתרגול שיכול לעזור.
בנוסף לכך אני צריך המלצות באיזה תדירות לבצע את התרגול (ימים, תרגילים, סטים , חזרות) בשביל באמת להצליח להתקדם לעבר התרגיל המיוחל.

- Idan -
17-04-07, 02:45
קודם כל, כשאתה מתרגל את המתח בשתי הידיים, אתה צריך לעשות את התנועה עם אחיזה ברוחב כתפיים או אפילו צר יותר, כאשר מתבצעת פשיטה בכתף, בניגוד למתח באחיזה רחבה בה הכתף מבצעת אדוקציה. אני אומר את זה מהסיבה שמתח ביד אחת אתה מתבצע עם פשיטה בכתף ולא אדוקציה. ככל שהאחיזה תהיה צרה יותר, אני מעריך שהתרגיל יהיה קשה יותר מה שגם כן יקרב אותך יותר למטרה.

לאחר מכן, אתה יכול כפי שאמרת להיעזר בגרויטון בעת ביצוע מתח ביד אחת. תקטין את ההתנגדות של המכשיר בהדרגה עד שתצליח לבצע את התרגיל באופן עצמאי.

סוליקו
17-04-07, 02:45
למה לעשות על כל יד לבד ??
לדעתי זה לא טוב ! עדיף לך להפעיל את שני השרירים ביחד מאשר אחד בתרגיל הזה
וחוץ מזה אם אתה במכון יש לך המון תרגילים שמיועדים ליד אחת !

- Idan -
17-04-07, 02:47
אני מתאר לעצמי שהוא לא רוצה לעשות את זה בשביל פיתוח מאסה, אלא סתם בשביל הכיף.

אני הייתי רוצה ללמוד את התרגיל Muscle Up, אבל אין לי אפשרות כזאת במכון לצערי (התקרה נמוכה מידי). http://www.atraf-f.net/or/images/icons/icon9.gif

סוליקו
17-04-07, 02:51
חחח איך הזכרת לי את הילדים האלה שבאים יומיים למכון ועושים תרגילים שבעולם הזה לא נמצאים

*התרגיל שאתה מדבר עליו זה ששני חבלים תקועים בתקרה ואז אתה עושה תנועה כמו תרגיל מקבילים ??

- Idan -
17-04-07, 02:57
כן, זאת תנועה שכאילו משלבת מקבילים ומתח ביחד.

סוליקו
17-04-07, 02:59
מגניב !! חבל שלנו גם את זה

sandman
17-04-07, 06:06
אני מתאר לעצמי שהוא לא רוצה לעשות את זה בשביל פיתוח מאסה, אלא סתם בשביל הכיף.

אני הייתי רוצה ללמוד את התרגיל Muscle Up, אבל אין לי אפשרות כזאת במכון לצערי (התקרה נמוכה מידי). http://www.atraf-f.net/or/images/icons/icon9.gif

אתה יכול לחפש טבעות כאלה בגני שעשועים או אם אתה תלמיד בתיכון אז באולם ספורט של התיכון, אם יש שם כמובן.
זה מזכיר לי שפעם בתקופת התיכון היה לי חבר שאיכשהו השיג את המפתחות של האולם ספורט עם כל הציוד שהיה בו, והיינו באים תמיד בשבתות כשהתיכון ריק ונכנסים לאולם חופשי. ואללק היינו עושים שם וואחד בלאגן אבל געגועים לשטויות שהיינו עושים שם...

sandman
17-04-07, 06:29
http://www.beastskills.com/OneArmPull.htm

הנה מצאתי לעצמי מדריך נחמד באנגלית.
כדאי לכם להיכנס אפילו סתם כדי להתסכל איזה תרגילים מדהימים הנער הזה שמדריך באתר מסוגל לבצע, כול מיני תרגילי שיווי משקל וקרקע ומכשירים רק בבית על הריצפה בלי שום מכשיר.

Yoshi-Moto
17-04-07, 07:49
http://www.beastskills.com/OneArmPull.htm

הנה מצאתי לעצמי מדריך נחמד באנגלית.
כדאי לכם להיכנס אפילו סתם כדי להתסכל איזה תרגילים מדהימים הנער הזה שמדריך באתר מסוגל לבצע, כול מיני תרגילי שיווי משקל וקרקע ומכשירים רק בבית על הריצפה בלי שום מכשיר.
תרגמתי את המאמר פעם לעברית, הוא ואיבדתי את הרקובץ...
יכול להיות שלמישהו מהפורום יש את זה כי פרסמתי...
בכל מקרה, מתח ביד אחת זה מלא פציעות, עבדתי על זה פעם..
מה גם שזה מעודד חוסר פרופורציות בין בידיים...

Leo
17-04-07, 13:13
קיבלתי פעמיים פציעות מהמתח ביד אחת , אבל עכשיו אני יכול למשוך דברים כבדים יותר ביל לקבל טנדוניטיס במרפק.
עדיין אני לא יכול לעשות אותו , למרות שהיה זמן כששקלתי פחות עם רגליים קטנות יותר , יכלתי לעשות ככה קצתר יותר מחצי מהתנועה........

תשמע יש דרך אחת להתאמן למתח יד אחת , קודם כל תשיג בייספס , שרירי גב ואחיזה שמטפס הרים היה גאה בהם (שלב היפרטרופיה כלית) אחרי זה תשפר את הכוח המכני שלהם(היפרטרופיה מיופיבולרית) אחרי זה תעבוד על מהירות וכוח מירבי ( מ"ע עצבים)
ובעזרת השם יהיה לך מטח ביד אחת אחרי כמה "סייקלים כאלה" בשתי הידיים

התרגילים שאתה צריך להתרכז עליהם:
-מסור עם שתי ידיים בשכיבה על ספה.
-מתח באחיזה "בינונית מלאחור" עם משקל עם קצב :עלייה : מקסימום הפסקה למעלה ולמטה; שנייה : ירידה 6 שניות. (בשלב הכוח המלא , תעשה כמה שרק משקל שאתה יכול לעשות את התנועה איתו)
-פולאובר \ חתירה במוט \ מסור עם יד ישרה אותו קצב.
-כפיפות מרפקים בדאמבלים עם דרופסטים.

יחס משיכה:דחיפה בתוכנית שלך יהיה 1:2 למשיכה
ותעבוד את התרגילים הרלוונטיים עם מספר כפול של סטים ולפחות 4 פעמים בשבוע בריכוז מלא ובתחילת התוכנית , שאר התרגילים תחזוקה או עלייה איטית יותר

כמו כן כל יום , כל שעה תעשה סט מתח עם משקל עם חצי מהחזרות במשקל של ה8 חזרות שלך
כשאתה מרגיש שאתה לא מתקדם בביצועים במשך שבוע , ויש לך את הכאבים האלה של אחרי האימון בשריר בצורה חזקה ( בדרך כלל אתה אמור להתעלם מהם אם אין ירידה בביצועים)
או חולשה פתאומית וחוסר מוטיבציה , תקח 4 ימי מנוחה מוחלטת ואחרי זה עוד 3 ימים שתעבוד רק על השרירים האחרים טיפה יותר ואז תחזור.

מקווה שעזרתי.

sandman
17-04-07, 13:44
לכל אלה שאי פעם התמחו בעליית מתח ביד אחת, אתם יכולים לפרט קצת יותר על הפציעות האלולות להיגרם מתרגיל זה.
כך אני אדע מאילו סכנות להזער ואיך להערך בהתאם כדי למנוע אותם. כבר צברתי ידע רב בנוגע לפציעות ספורט כך שעכשיו אני הרבה יותר חכם ולא עושה שטויות שאחרי זה עולות לי בפציעות.

ל"איתן הסוס" יש את המאמר שתרגמת כאן באתר?
או כל אדם אחר שיש לו את הקובץ המדובר במחשב?

יש לי עוד כמה שאלות:
מה זה מתח "בינונית מלאחור" ?

ובקשר לחוסר פרופורציות אל דאגה אני הולך לעבוד באופן שווה על שתי הידיים בכדי להצליח את התרגיל בשתי הידיים.

Jones
17-04-07, 14:57
עזרת קבל במנ'ט