PDA

צפה בגרסא המלאה : 30 גרם חלבון בארוחה

ariel12
14-02-14, 19:20
קראתי הרבה והבנתי שזה שהגוף יכול לספוג מקסימום 30 גרם חלבון בארוחה זה מיתוס..גם אנשים אומרים, גם באינטרנט זה כתוב, אפילו ראיתי בחדר כושר שלט שעליו ניפצו את המיתוס הזה..
עכשיו, כחלק מפציעה שיש לי הלכתי לרופא ספורט לא משנה מה שמו כרגע אבל במאה אחוז הוא בין 3 רופאי הספורט הכי בכירים שיש כיום בארץ עם קורות חיים מטורפות
(בין היתר היה הרופא של מכבי תל אביב בכדורגל כמה שנים טובות ועוד המון תפקידים מרשימים).
ועל הדרך שאלתי אותו לגבי זה. הוא אמר שחד משמעית הגוף לא יכול לספוג מעל 30 גר' חלבון בארוחה, אחרי אימון אולי 35 גגגג. (כמובן שהכוונה לבן אדם שלא צורך סטרואידים אנבוליים)
מה אתם אומרים? מצד אחד כל כך הרבה דעות שמנפצות את המיתוס הזה מצד שני רופא ברמה הכי גבוהה שאפשר למצוא..מה דעתכם בעניין?

NiceGuy
14-02-14, 20:16
זה מיתוס.[שווארמה מפורסמת]
ההמלצה היא לפזר את זה לשאר היום,

IGOR
14-02-14, 20:23
תיהיה בטוח שגם אם תכניס 100 גרם חלבון בארוחה הכל יספג

ניגרי ענק
15-02-14, 20:32
ככלל, עדיף לפצל את הארוחות
עניין הספיגה משתנה מאדם לאדם ותלוי גם במאסת השריר, במשקל בחילוף החומרים שלך ובעוד משתנים
הרעיון הוא לאכול מאוזן, לא כולם יכולים לאכול 7 ארוחות ולכן יש לך גיינר או אבקת חלבון שתשלים לך את התפריט
יש לציין שחלבון מאבקה על בסיס מים בוודאות נספג מהר יותר ואז הגוף יכול לקבל מנה מוצקה אחרי כשעה וחצי

gorneo1
16-02-14, 10:47
אני חושב שזה ויכוח סרק, תעשה את הניסוי על עצמך ותדע, תאכל חודש בדחיסות יותר גבוהה וחודש בפיצול יותר גבוה ותסתכל במראה.

אישית לי עובד לפצל מרגיש לי יותר נוח וסה"כ פחות עומס על הגוף, אם רופא או בלי רופא כל ילד יודע שחלבון צריך לעבור סינון מסוים בכליות שלך, עכשיו נחשוב ביחד מה יותר נוח לגוף , 30/40 פעם ב3 שעות או 200 בבום?

בקיצור, ההמלצה שלי היא לפצל, אבל כל אחד שיעשה מה שטוב לו.
בהצלחה.

השואל
16-02-14, 12:52
תראה בתאכלס אם נדבר על ביולוגיה ומערכות הגוף, השייק כפי שהניגרי אמר נספג יותר טוב וכעבור כחצי שעה שעה אתה יכול לחזור לתפריט לאכול בשר טונה וכו וכו'.

הממה, אם אתה נניח לצורך השוואה תיקח הרבה בשר נקי נקי לא מטוגן הכל טוב ויפה אתה מקבל הרבה חלבון נטו, אני יודע אצלי אישית שהגוף שלי עם כל הרצון לאכול בכייף שלי את המנה המאד מאד מיוחדת הזו לא ייעכל הכל. יקח לו הרבה יותר זמן מאשר לעכל מנה קטנה כל פעם.
תחשוב על זה ככה. אצלי אישית הגוף לא ייעכל הרבה בשר. או הרבה טונה או משהו אחר מוצק כלשהו.