PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי מתח

aviran_p
17-04-07, 17:35
מתח באחיזה הפוכה, כמו שיותר קל לעשות עובד גם בצורה טובה על הגב?

ran_z
17-04-07, 18:16
בסופינציה
יותר קל לך בגלל שהמנוף הוא שונה.
שריר המטרה לא משתנה הוא עדין הלטיסימוס דורסי.
במפרק המרפק הבייספס יעבוד חזק.

aviran_p
17-04-07, 18:19
בסופינציה

אז למה מעדיפים לעשות מתח רגיל ולא בסופינציה?

ran_z
17-04-07, 18:24
מזה מעדיפים עשית סקר?

אני לא מאמין בדבר כזה מעדיפים, אני מאמין בגיוון.
מתח בדר"כ זה תמיד חלק מהתוכנית שלי באימון גב, אז יש תוכנית שאני עובד בפרוניציה רחב, יש בפרוניצה רוחב כתפיים, יש בסופיניציה, ויש במיד-פוזישן.
כנ"ל ככה גם בפולי לגב, בבנט-אובר-רו , ולמעשה בכל תרגיל לכל שריר אני משחק עם זוויות עבודה בין רוטינה לרוטינה.

aviran_p
17-04-07, 18:30
מזה מעדיפים עשית סקר?

אני לא מאמין בדבר כזה מעדיפים, אני מאמין בגיוון.
מתח בדר"כ זה תמיד חלק מהתוכנית שלי באימון גב, אז יש תוכנית שאני עובד בפרוניציה רחב, יש בפרוניצה רוחב כתפיים, יש בסופיניציה, ויש במיד-פוזישן.
כנ"ל ככה גם בפולי לגב, בבנט-אובר-רו , ולמעשה בכל תרגיל לכל שריר אני משחק עם זוויות עבודה בין רוטינה לרוטינה.

אוקי תודה אחי.

ran_z
17-04-07, 18:32
אין על מה :mushy:

gman
17-04-07, 20:31
בסופינציה
דווקא לפי EXRX באחיזה הפוכה(כף היד פונה לפנים) הביספס עוד רק כמייצב.

Troya
17-04-07, 21:01
בסופינציה הבייספס פועל חזק יותר ולכן גם קל יותר לעבוד ככה לעומת פרונציה

flikeron
17-04-07, 21:11
אז מה יותר טוב רגיל או הפוך אם הכפות ידיים ליכוון הפנים?

Troya
17-04-07, 21:15
אם אתה עושה מתח כדי לעבוד על הגב תעשה בפרונציה ואחיזה רחבה

Daniel-Barak
17-04-07, 21:22
אז מה יותר טוב רגיל או הפוך אם הכפות ידיים ליכוון הפנים?הכל טוב. תנסה הכל. תראה מה עבד עלייך יותר טוב.

flikeron
17-04-07, 21:26
הכל טוב. תנסה הכל. תראה מה עבד עלייך יותר טוב.

סבבות אחייי =)

ran_z
17-04-07, 22:53
דווקא לפי EXRX באחיזה הפוכה(כף היד פונה לפנים) הביספס עוד רק כמייצב.

ממליץ לך מאוד לא להסתמך על האתר הזה, בכל מה שנוגע לשרירים הפועלים בתרגיל.
גם בקורס בוינגייט פסלו את האתר הזה וביקשו לא ללמוד ממנו בכל הקשור למה שאמרתי.
יש שם המון שגיאות.

ובכל אופן אתה גם יכול לחשוב לבד,
במתח בסופינציה המרפק מבצע כפיפה, בדיוק כמו שאתה עובד על הבייספס עם מוט, אתה הרי מבצע כפיפות של המרפק רק במוט בסופיניציה.
אז למה שבכפיפות במוט במפרק המרפק שריר הבייספס הוא האגוניסט, וכאשר נבצע את אותה כפיפת מרפק במתח הבייבפס במפרק המרפק יהיה רק מייצב.

gman
18-04-07, 00:54
יש שם המון שגיאות.

במתח בסופינציה המרפק מבצע כפיפה, בדיוק כמו שאתה עובד על הבייספס עם מוט, אתה הרי מבצע כפיפות של המרפק רק במוט בסופיניציה.
אז למה שבכפיפות במוט במפרק המרפק שריר הבייספס הוא האגוניסט, וכאשר נבצע את אותה כפיפת מרפק במתח הבייבפס במפרק המרפק יהיה רק מייצב.
הממ...האמת שפעם ניסיתי לעשות פולי עליון באחזיה צרה(עם המשולש הזה) והיה לי יותר קשה...הנחתי שזה בגלל שהביספס לא עובד.

כן זה באמת לא נראה הגיוני, ובאמת מתח יותר קל לעשות עם הכפות אליך וזה יותר דומה לכפיפות מרפק עם מוט.

- Idan -
18-04-07, 02:01
יש שם המון שגיאות.

אתה צודק, אני מסכים. אבל הקטע ב-EXRX (קטע דפוק אני חייב לציין), שהם לא מנתחים את התרגילים לפי תנועות, אלא לפי שרירי מטרה. בגלל זה יש כ"כ הרבה חילוקי דעות איתם.
הקטע שאנשים לא מבינים, זה שבתרגיל מורכב אין שריר אגוניסט אחד, יש שריר אגוניסט לכל מפרק שמשתתף בתרגיל. למשל במתח, יש תנועה במפרק הכתף שהאגוניסט שלה הוא הלאטיסימוס דורסי, ויש גם תנועה במפרק המרפק שהאגוניסט שלה הם כופפי המרפק. לכן במתח יש שני אגוניסטים ולא כמו ב EXRX - שריר מטרה אחד כאשר כל השאר מתפקדים כסינרגיסטים ומייצבים.

ran_z
18-04-07, 10:27
עידן, יש מצב שאתה מתפלח לשיעורים בוינגייט או מציץ מהחלון :jockey:
ההסבר המפורט יותר שנתת, זה בדיוק אולי אפילו 1 על 1 מה שהם אמרו בקורס, בקשר לפסילת האתר.

- Idan -
18-04-07, 10:40
עידן, יש מצב שאתה מתפלח לשיעורים בוינגייט או מציץ מהחלון :jockey:
LOL

אני המנקה שעובר תמיד במסדרון, אני עומד מחוץ לדלת עם פנקס ועיפרון ומצמיד את האוזן לקיר כדי לשמוע את המרצה. :1eye:

Bullet
18-04-07, 11:15
LOL

אני המנקה שעובר תמיד במסדרון, אני עומד מחוץ לדלת עם פנקס ועיפרון ומצמיד את האוזן לקיר כדי לשמוע את המרצה. :1eye:
אפשר לזהות אותו ע"י כך שהוא תולה דלי מים בכל צד של המטאטא, ועושה קלין אנד ג'רק, ולפעמים גם סנאצ'.

ran_z
18-04-07, 12:24
LOL

חחחחחחחחחחחח' גדול!
דווקא יש איזה מישהו שעונה לתיאור שלך, אבל הוא נראה כבן 50 ויש לו שפם גדול וכרס גדולה...
עידן אני מאוד מקווה שזה לא אתה:jockey:

shahaflol
18-04-07, 13:06
אתה צודק, אני מסכים. אבל הקטע ב-EXRX (קטע דפוק אני חייב לציין), שהם לא מנתחים את התרגילים לפי תנועות, אלא לפי שרירי מטרה. בגלל זה יש כ"כ הרבה חילוקי דעות איתם.
הקטע שאנשים לא מבינים, זה שבתרגיל מורכב אין שריר אגוניסט אחד, יש שריר אגוניסט לכל מפרק שמשתתף בתרגיל. למשל במתח, יש תנועה במפרק הכתף שהאגוניסט שלה הוא הלאטיסימוס דורסי, ויש גם תנועה במפרק המרפק שהאגוניסט שלה הם כופפי המרפק. לכן במתח יש שני אגוניסטים ולא כמו ב EXRX - שריר מטרה אחד כאשר כל השאר מתפקדים כסינרגיסטים ומייצבים.

ובכל זאת, יש אגוניסט הראשי, זה שעובד הכי הרבה מבין כל האגוניסטים.
האתר הזה ממש לא מדייק וסותר את עצמו בחלק מהתרגילים.
ד"א, יש כמה דברים שאני חושב שלא מלמדים בווינגייט, וזו בעיה. בסופו של דבר, קשה לקבוע מה האגוניסט הראשי בחלק מהתרגילים. כמובן שבאופן תאורטי זה פשוט, אבל במציאות זה שונה. בווינגייט קובעים את האגוניסט לפי אדם עם פרופורציות מושלמות בין שרירי הגוף רוב האנשים שאני מכיר, שלא מתאמנים או מתאמנים מתחילים, מרגישים את הידיים במתח הרבה יותר מאת הגב (אם בכלל), והיד הקדמית גם מגיעה לכשל קודם. במקרה כזה, מתח בשבילם יהיה תרגיל שהאגוניסט הראשי שלו הם שרירי היד הקדמית (לפעמים בייספס, לפעמים ברכיאליס- תלוי באדם), והלטיסימוס יהיה אגוניסט אבל משני.
האגוניסט בתרגיל מורכב נקבע לפי השריר החלש ביותר, זה שמתעייף קודם.

ran_z
18-04-07, 13:14
שחף מזה הקשקוש הזה שרשמת :wacko:

תקרא את ההרחבה של עידן.
מדובר באגוניסט פר מפרק בגוף, ולא "אגונסיט ראשי שעובד הכי הרבה מכל האגוניסטים"
ובקשר לשאר הדברים שרשמת, תרשה לי להציע לך לארוך את ההודעה שלך מחשד לפדיחות שתעשה לעצמך.
אל תנסה להמציא את האנטומיה וקניזיולוגיה מחדש.

shikoLM
18-04-07, 13:18

תקרא את ההרחבה של עידן.
ובקשר לשאר הדברים שרשמת, תרשה לי להציע לך לארוך את ההודעה שלך מחשד לפדיחות שתעשה לעצמך.

בזמן האחרון זה נהיה אופנה פה בפורום...:disgust:

shahaflol
18-04-07, 13:22

תקרא את ההרחבה של עידן.

חח לא אמרתי שהאתר הזה טוב, כי הוא לא.
מה הבעיה? יש כמה אגוניסטים, ויש אחד שמקבל על עצמו יותר עבודה מכולם. לא המצאתי שום דבר, פשוט אמרתי שאם החזה שלך לדוגמא ממש חזק לעומת היד אחורית, וכשאתה עושה לחיצת חזה היד אחורית מגיעה לכשל קודם, אז התרגיל עובד יותר על היד האחורית שלך ופחו על החזה. אני ממש לא סתרתי שום דבר בקנזיולוגיה ולא באנטומיה.

ד"א, עוד אמרתי שאין אנשים עם פרופורציות מושלמות בכוח בין שרירי הגוף עוד לפני שהתחילו להתאמן, רן, אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממני...

ran_z
19-04-07, 00:19
ובכל זאת, יש אגוניסט הראשי, זה שעובד הכי הרבה מבין כל האגוניסטים.

לא אין דבר כזה אגוניסט ראשי שעובד הכי הרבה מכל האגוניסטים, יש אגוניסט פר מפרק, שעובדים בתרגיל מורכב שנקרא גם רב מפרקי, פועלים 2 מפרקים בגוף או יותר, לכל מפרק יש את האגוניסט שלו.

ד"א, יש כמה דברים שאני חושב שלא מלמדים בווינגייט, וזו בעיה. בסופו של דבר, קשה לקבוע מה האגוניסט הראשי בחלק מהתרגילים.

כן מלמדים בוינגייט, ולא, לא קשה בכלל לקבוע מה האגוניסט. נכון, ישנם תרגילים שיש ויכוחים לדוגמה פול-אובר חלק יגידו לגב חלק יגידו לחזה, אפשר להתווכח, אבל סה"כ אף אחד לא יקח את זה לרבנות, האנטומיה והקניזיולגיה יספרו הכל, כאשר אתה תעבוד בפול-אובר בשכיבה על ספסל הטווח תנועה שיתאפשר יהיה 90 מעלות, והעבודה כאן תיהיה לחזה כשריר מטרה, כאשר תבצע טווח תנועה מלא, לדוגמה במכשיר הפולי, ותרד עם הידיים עד הסוף, כאן כבר הגב הלטס יקבלו את רוב העבודה המשמעותית.

כמובן שבאופן תאורטי זה פשוט, אבל במציאות זה שונה. בווינגייט קובעים את האגוניסט לפי אדם עם פרופורציות מושלמות בין שרירי הגוף.

בנאדם, מאיפה המצאת את הקשקוש הזה?!, אוי ווי ואוי אם זה היה ככה.

רוב האנשים שאני מכיר שלא מתאמנים או מתאמנים מתחילים, מרגישים את הידיים במתח הרבה יותר מאת הגב (אם בכלל), והיד הקדמית גם מגיעה לכשל קודם. במקרה כזה, מתח בשבילם יהיה תרגיל שהאגוניסט הראשי שלו הם שרירי היד הקדמית (לפעמים בייספס, לפעמים ברכיאליס- תלוי באדם), והלטיסימוס יהיה אגוניסט אבל משני.

תרשה לי שוב פעם להשתמש במילה אוי ווי ואוי.
הסיבה שהיידים וגם האמות מתעייפות קודם זה בגלל שאלו שרירים קטנים, בניגוד לגב ולחזה,
שגדולים יותר וחזקים הרבה יותר, (תשווה את המשקל שאתה מרים בכפיפות לבייספס למשקל שאתה לוחץ חזה, אתה יכול להשוות בינהם??) אז כאמור שרירים קטנים מתעייפים מהר (זאת הסיבה שאת העבודה בחד"כ מתחילים בתרגילים המורכבים ואז עוברים למבודדים, כי הם {הקטנים} מתעייפים מהר ואז זה יפגע בכח לעבודה המורכבת!!).

אז בישביל אנשים האלה עדין הלטיסומוס יהיה האגוניסט, וזה שהבייספס שלהם מתעייף מהר לא הופך את הבייספס לאגוניסט ראשי ואת הלטיסימוס לאגוניסט מישני!!
הלטיסימוס יהיה אגונסיט ראשי בגב, והבייספס יהיה אגוניסט ראשי במפרק המרפק.

האגוניסט בתרגיל מורכב נקבע לפי השריר החלש ביותר, זה שמתעייף קודם

אני אעמיד פנים שלא ראיתי את המשפט הזה, כי סליחה, זה כבר גובל בין גיחוך לטפשות.

shahaflol
19-04-07, 10:28
רן, אתה כרגע באמת מדבר קצת שטויות.
אצלי לדוגמא, שרירי היד הקדמית לא מגיעים לכשל במתח, ואני מפסיק בגלל הגב.
אתה באמת חושב במתח יתפתח את הבייספס בדיוק כמו תרגיל מבודדות כמו כפיפת מרפקים בעמידה עם דאמבלים? חבר אתה טועה.
אתה סותר את עצמך. מצד אחד, עוברים לעבודה מבודדת אחרי העבודה המורכבת כדי לא לפגוע בכח לעבודה המורכבת. מצד שני, אדם עם לטיסימוס ממש חזק ובייספס חלש עדיין יעבוד בעיקר על הללטיסימוס במתח? זאת למרות שהבייספס הגיע לכשל בעוד שהלטיסימוס עדיין יכול מול ההתנגדות הזו לעשות עוד 6-7 חזרות?
תקרא את מה שאתה רושם. אז למה זה משנה כל כך לעבור לעבודה מבודדת לאחר עבודה מורכבת, אם בייספס חלש לא פוגע בעבודה של לטיסימוס חזק במתח? מה זה משנה אם זה פוגע "בכח לעבודה המורכבת"? הרי הלטיסימוס יתפתח בדיוק באותה מידה, לפי הטענה שלך.
יש שיטה שגם אותה אני חושב מלמדים בווינגייט,שבמידה ומגיעים לכשל ביד אחורית בלחיצת חזה לפני שהחזה מגיע, עושים לפני הלחיצה תרגיל מבודד לחזה על מנת שהלחיצה תהיה יותר יעילה. למה, אם לפי מה שאתה אומר, זה ממש לא חשוב?
טוב אני זזתי( צריך ללמוד מתישהו לא?)
המורה שלי כרגע הבריז לנו! הוא אמר שגם אם תהיה שביתה, הוא מלמד כרגיל, והוא הבריז.

ran_z
19-04-07, 11:15
רן, אתה כרגע באמת מדבר קצת שטויות

צר לי אני לא, אתה זה שמדבר שטויות.

אצלי לדוגמא, שרירי היד הקדמית לא מגיעים לכשל במתח, ואני מפסיק בגלל הגב

:disgust:

אתה באמת חושב במתח יתפתח את הבייספס בדיוק כמו תרגיל מבודדות כמו כפיפת מרפקים בעמידה עם דאמבלים? חבר אתה טועה.

לא, אני לא טועה, אתה טועה.
כן, מתח בסופיניציה יכול לפתח את הבייספס מצוין, כי זה תרגיל מורכב שמפעיל את הבייספס במפרק המרפק חזק, תעבוד בתוספת משקל בטווחי 6-12 , הבייספס יקבל עבודה חזקה! ויתפתח!
מה אתה חושב שבישביל לפתח את הבייספס צריך לתת לו 20 סטים עבודה מבודדת עם דמבלים?!

אתה סותר את עצמך. מצד אחד, עוברים לעבודה מבודדת אחרי העבודה המורכבת כדי לא לפגוע בכח לעבודה המורכבת. מצד שני, אדם עם לטיסימוס ממש חזק ובייספס חלש עדיין יעבוד בעיקר על הללטיסימוס במתח? זאת למרות שהבייספס הגיע לכשל בעוד שהלטיסימוס עדיין יכול מול ההתנגדות הזו לעשות עוד 6-7 חזרות?

לא אני לא סותר את עצמי, והתשובה לשאלה שלך היא כן.

תקרא את מה שאתה רושם. אז למה זה משנה כל כך לעבור לעבודה מבודדת לאחר עבודה מורכבת, אם בייספס חלש לא פוגע בעבודה של לטיסימוס חזק במתח? מה זה משנה אם זה פוגע "בכח לעבודה המורכבת"? הרי הלטיסימוס יתפתח בדיוק באותה מידה, לפי הטענה שלך.

תגיד לי? מה יש לך עם המילה "בייספס חלש" כל מילה שניה שלך בייספס חלש בייספס חלש, אתה התחרפנת לגמרי.
בייספס זה שריר קטן וחלש בהרבה משרירים אחרים...אין לזה שום משמעות שאומרת שזה אגוניסט בעבודה על הגב, והגב אגוניסט משני!
תסתכל על מה שאתה אומר! "למי שיש בייספס חלש אז בעבודה על הגב זה האגוניסט שלו כי הוא מתעייף ראשון"...אתה שומע את עצמך??!! אז כאילו בנאדם עם בייספס חלש לא מאמן את הגב, לא משנה מתח, בנט-אובר.. כל תרגיל שהוא מבצע לגב, הגב אצלו בכלל לא אגוניסט ועושה טובה שהוא עובד נכון? הבייספס זה האגוניסט שלו בכל התרגילים לגב הא? תרשה לי לענות לך ב- חחחחחחחחח'

בכל תרגיל בפלג גוף עליון אתה משתמש בזרועות! והזרועות יותר חלשות אצל כולם מהשרירים הגדולים בפלג גוף עליון שזה גב וחזה, אז מה, אז בכל התרגילים לפלג עליון הזרועות זה האגוניסט ראשי?! מספיק כבר לבלבל את המוח.

יש שיטה שגם אותה אני חושב מלמדים בווינגייט,שבמידה ומגיעים לכשל ביד אחורית בלחיצת חזה לפני שהחזה מגיע, עושים לפני הלחיצה תרגיל מבודד לחזה על מנת שהלחיצה תהיה יותר יעילה. למה, אם לפי מה שאתה אומר, זה ממש לא חשוב?

OMG:wacko:

השאלה הזאת זה כבר הקש האחרון מבחינתי במתקפת הקשקושים שהפצצת פה, אין לי כוונה להמשיך להגיב פה, אני מצטער אני מרגיש שהוויכח הזה עקר ואני מדבר כמו לילד אטום תסלח לי.

מזה שמגיעים לכשל ביד האחורית לפני החזה בלחיצת מזה?? מזה??? מזה????
מאיפה אתה לעזעזל יודע שהיד האחורית הגיע לכשל לפני החזה? אתה בכלל לא יודע מזה כשל לפי מה שאתה מדבר!
מה, היית במעבדה וחיברת אלקטרודות לשרירים בגוף שגילו לך שהיד האחורית התעייפה לך ולא יכלת להמשיך ללחוץ חזה?
אתה יודע מזה לחיצת חזה בכלל? איזה שרירים משתתפים, יש לך את הטרייספס את המשור הקידמי (סראטוס אנטריור) יש לך את הכתף הקידמית(אנטריור דלטויד), יש לך מייצבים בטן, גב, חגורת כתפיים,
אנטגוניסטים , מה אין לך בתרגיל הזה??? ,, אבל לא, אתה רואה נסתרות, "אתה יודע שהטרייספס אצלך התעיפה ראשון מככככלללל השרירים שמשתתפים ובגלל זה הגעת לכשל ואתה לא יכול להמשיך ובגלל זה הטרייספס הוא אגוניסט במקרה הזה ולא החזה"

חביבי, אתה ממש אבל ממש לוקה לוקה ואני אגיד לך שוב פעם לוקה באופן חמור בחומר!

שיהיה לך בהצלחה במתח.

SiX PACK
19-04-07, 11:25
צר לי אני לא, אתה זה שמדבר שטויות.

:disgust:

לא, אני לא טועה, אתה טועה.
כן, מתח בסופיניציה יכול לפתח את הבייספס מצוין, כי זה תרגיל מורכב שמפעיל את הבייספס במפרק המרפק חזק, תעבוד בתוספת משקל בטווחי 6-12 , הבייספס יקבל עבודה חזקה! ויתפתח!
מה אתה חושב שבישביל לפתח את הבייספס צריך לתת לו 20 סטים עבודה מבודדת עם דמבלים?!

לא אני לא סותר את עצמי, והתשובה לשאלה שלך היא כן.

תגיד לי? מה יש לך עם המילה "בייספס חלש" כל מילה שניה שלך בייספס חלש בייספס חלש, אתה התחרפנת לגמרי.
בייספס זה שריר קטן וחלש בהרבה משרירים אחרים...אין לזה שום משמעות שאומרת שזה אגוניסט בעבודה על הגב, והגב אגוניסט משני!
תסתכל על מה שאתה אומר! "למי שיש בייספס חלש אז בעבודה על הגב זה האגוניסט שלו כי הוא מתעייף ראשון"...אתה שומע את עצמך??!! אז כאילו בנאדם עם בייספס חלש לא מאמן את הגב, לא משנה מתח, בנט-אובר.. כל תרגיל שהוא מבצע לגב, הגב אצלו בכלל לא אגוניסט ועושה טובה שהוא עובד נכון? הבייספס זה האגוניסט שלו בכל התרגילים לגב הא? תרשה לי לענות לך ב- חחחחחחחחח'

בכל תרגיל בפלג גוף עליון אתה משתמש בזרועות! והזרועות יותר חלשות אצל כולם מהשרירים הגדולים בפלג גוף עליון שזה גב וחזה, אז מה, אז בכל התרגילים לפלג עליון הזרועות זה האגוניסט ראשי?! מספיק כבר לבלבל את המוח.

OMG:wacko:

השאלה הזאת זה כבר הקש האחרון מבחינתי במתקפת הקשקושים שהפצצת פה, אין לי כוונה להמשיך להגיב פה, אני מצטער אני מרגיש שהוויכח הזה עקר ואני מדבר כמו לילד אטום תסלח לי.

מזה שמגיעים לכשל ביד האחורית לפני החזה בלחיצת מזה?? מזה??? מזה????
מאיפה אתה לעזעזל יודע שהיד האחורית הגיע לכשל לפני החזה? אתה בכלל לא יודע מזה כשל לפי מה שאתה מדבר!
מה, היית במעבדה וחיברת אלקטרודות לשרירים בגוף שגילו לך שהיד האחורית התעייפה לך ולא יכלת להמשיך ללחוץ חזה?
אתה יודע מזה לחיצת חזה בכלל? איזה שרירים משתתפים, יש לך את הטרייספס את המשור הקידמי (סראטוס אנטריור) יש לך את הכתף הקידמית(אנטריור דלטויד), יש לך מייצבים בטן, גב, חגורת כתפיים,
אנטגוניסטים , מה אין לך בתרגיל הזה??? ,, אבל לא, אתה רואה נסתרות, "אתה יודע שהטרייספס אצלך התעיפה ראשון מככככלללל השרירים שמשתתפים ובגלל זה הגעת לכשל ואתה לא יכול להמשיך ובגלל זה הטרייספס הוא אגוניסט במקרה הזה ולא החזה"

חביבי, אתה ממש אבל ממש לוקה לוקה ואני אגיד לך שוב פעם לוקה באופן חמור בחומר!

שיהיה לך בהצלחה במתח.

קראתי ברפרוף את מה שנכתב, רן, אתה טועה וצודק..

אתה צודק בזה שמתח יעבוד טוב מאוד על הביי ועל האמות זה נכון..

אבל אתה טועה בזה שאתה לא מוכן להבין את העובדה שבלחיצת חזה הרבה פעמים הטרייספס נגמר לפני החזה, יש כזה דבר וזה עובדה. מוזר שרק אתמול חבר שלי עשה לחיצה עם תשעים קילו, ואמר לי שהוא לא מרוצה מהלחיצה כי הטרייספס שלו התעייף לפני החזה, תנסה להבין ותחשוב שנית אם להמשיך את הוויכוח או להודות שיש משהו בזה ^_^

shahaflol
19-04-07, 11:43
":disgust:" מה זה אמור להביע? לא מאמין? מה אתה רוצה?

אתה רוצה להגיד לי שאתה לא עובד על היד הקדמית כי היא עובדת מספיק חזק בתרגילי גב?
אשרי המאמין.
לא אני לא סותר את עצמי, והתשובה לשאלה שלך היא כן
זה שאתה אומר שאין לך סתירה ואז עונה לי כן בלי הסבר, לא מראה לי שאין באמת סתירה, זה רק מראה שאתה לא יודע ליישב אותה.

מה לעזאזל עובר עליך? בחיים לא אמרתי שהוא לא מאמן את הגב, אלא שהתרגיל הספציפי בו היד הקדמית מגיעה לכשל הרבה לפני הגב יהיה פחות יעיל לפיתוח הגב. "הזרועות יותר חלשות אצל כולם" תגיד, אין לך בסיס שאתה מדבר כאלה שטויות? אתה יודע מה זה כוח מוחלט? אתה יודע מה זו פרופורציה? אדם בעלפרופורציות טובות בין שרירי הגוף הוא לא אדם שהגלוטאוס שלו יוכל לפתח את אותו הכוח כמו הברכיאליס ( דוגמאות אחרות כדי שלא תתנפל עליי סתם מעצבים, טוב?!?)
אתה יודע מה זה פרופורציה? יחס. היחס בין הכוח המוחלט של שריר מסויים לבין שריר אחר בנושא הזה, זה לא מחייב שהיחס יהיה 1, שהם יהיו שווים. (אני עכשיו סתם זורק מספר, תירגע) אם יחס נורמלי בין הטרייספס לחזה הוא 1:3 לטובת החזה, אז זה אומר שהחזה חזק פי שלוש מהטרייספס. אם אצל אדם מסויים הפרופורציה היא 1:4 רק לטובת החזה, אז כשהוא יעשה לחיצת חזה רוב הסיכויים שיגיע לכשל בטרייספס. למה? לא כי הטריי חלש יותר באופן כללי, אלא כי הוא חלש מדי ביחס לפרופורציה הנורמלית שמתקיימת בין הטריי לחזה.

מכאן שדי "בילבלת את המוח" - או שלא הבנת אותי והתבלבלת, או שאתה פשוט לא יודע את זה.

לשטויות שאמרת בסוף - אם אתה לא יודע איזה שריר אצלך הגיע לכשל כשאתה עושה לחיצת חזה, מצבך עגום ביותר. אני צריך "לראות נסתרות" כדי לדעת איזה שריר הגיע לכשל אצלי קודם? על זה אני אפילו לא אגיב.
הדוגמא ד"א עם הלחיצת חזה קרתה לי רק בין החזה לכתף קדמית, לא שזה משנה הרבה בוויכוח.
יש לי שאלה אליך, למה אתה מחשיב מתח כתרגיל לגב, ולא כתרגיל ליד קדמית גם? אל תגיד לי שאתה כן מחשיב אותו לתרגיל ליד קדמית, הרי אני בטוח שאם שואלים אותך אלו תרגילים אתה עושה ליד קדמית אתה לא אומר מתח, בנט אובר רואז, מסור וכפיפת מרפקים כנגד מוט אולימפי.
סיקס פאק, לא אמרתי שמתח לא עובד טוב על היד קדמית, אמרתי שעבודה מבודדת על השריר הזה עדיפה ( לפחות כשניסיתי את זה על עצמי, היה טוב יותר - זה בשביל רן שלא יתעצבן).

רן, יש דרך לדבר, אתה לא מסכים איתי? אין בעיה. אתה חושב שאני אידיוט? גם אין בעיה, אבל יש דרך לעשות ולהגיד הכל.
אני לא ממציא שום דבר חדש, מה כבר אמרתי שכל כך עיצבן?

The Iron Man
19-04-07, 13:44
חחחחחחחחחחחח' גדול!
דווקא יש איזה מישהו שעונה לתיאור שלך, אבל הוא נראה כבן 50 ויש לו שפם גדול וכרס גדולה...
עידן אני מאוד מקווה שזה לא אתה:jockey:

רן סתם משהו ששמתי לב אליו באתר הזה
יש מצב שהוא לא מבצע חלק מהתרגילים נכון או שאני טועה?

Troya
19-04-07, 15:16
רן סתם משהו ששמתי לב אליו באתר הזה
יש מצב שהוא לא מבצע חלק מהתרגילים נכון או שאני טועה? בחלק קטן מהתרגילים הטכניקה שלו באמת די גרועה