PDA

צפה בגרסא המלאה : סוף סוף קיבלתי סמל (:

אליאב
17-04-07, 20:55
אחרי מספיק זמן קיבלתי סמל בטקס יום העצמאות, סוף סוף.
אגב... מי משרת בקריה? אני מש"ק משמעת ותורנויות שם... יכול לעזור לכם (:

SuzukiR
17-04-07, 21:31
מזל טוב יא שועל מולדבני

חשבתי סמל בצד שלך בריבוע הקטן הזה חחח

StaSus
17-04-07, 21:33
חח יפה בהצלחה בהמשך!..

Exhibit
17-04-07, 22:08
מה זה אומר? D:

SiX PACK
17-04-07, 22:09
מה זה אומר? D:

דרגה בצבא אח שלי..

כל הכבוד, ככה זה בחיים צריך להתקדם... יפה לך..

arbel2
17-04-07, 22:41
מברוק ,אני כולי צעיר רק עוד מעט רב"ט =\

אליאב
18-04-07, 21:17
מברוק ,אני כולי צעיר רק עוד מעט רב"ט =\
למה לא קיבלת בטקס יום העצמאות? תמיד מחלקים דרגות ביום העצמאות. אם אני לא טועה לכולם היו טקסים אתמול / היום.
מה אתה אוג 06? :jockey:

Jones
18-04-07, 21:46
מברוק,מזל טוב.

arbel2
19-04-07, 00:23
למה לא קיבלת בטקס יום העצמאות? תמיד מחלקים דרגות ביום העצמאות. אם אני לא טועה לכולם היו טקסים אתמול / היום.
מה אתה אוג 06? :jockey:

אכן אוג' 06 אנוכי
אבל אל דאגה ,אני אקרע את ים סוף ,ובעיקר את גבי אשכנזי ,ואשיג לעצמי קיצור שירות כל כך מאסיבי ,שאני עוד אשתחרר לפניך

Nareznoy
19-04-07, 00:47
אכן אוג' 06 אנוכי
אבל אל דאגה ,אני אקרע את ים סוף ,ובעיקר את גבי אשכנזי ,ואשיג לעצמי קיצור שירות כל כך מאסיבי ,שאני עוד אשתחרר לפניך

יש לי שאלה, עוד חצי שנה אני מתגייס ומעניין אותי איך עולים בדרגות? עושים משהו מיוחד?

arbel2
19-04-07, 00:48
יש לי שאלה, עוד חצי שנה אני מתגייס ומעניין אותי איך עולים בדרגות? עושים משהו מיוחד?

דרגות זה לפי פז"מ , קרביים מקבלים את הרב"ט ממש בסוף הטירונות ,וג'ובניקים אחרי 10 חודשים

Nareznoy
19-04-07, 00:51
דרגות זה לפי פז"מ , קרביים מקבלים את הרב"ט ממש בסוף הטירונות ,וג'ובניקים אחרי 10 חודשים

ואיך מתקדמים למ"פ ודברים כאלה?

the_contractor
19-04-07, 13:42

אתה צריך להקיף את מדינת ישראל 3 פעמים אם אתה מצליח 8 ב60 דקות מקדמים אותך ישר למח"ט.

OMRI-TURBO
19-04-07, 13:46

זה לא רק לפי פז"מ, כל עוד יש לך מקצוע ואתה לא נחשב כ"חייל כללי" אז הדרגות הולכות ביחד עם שלב מקצועי/מבחן שלב. וזה בכל מקצוע טכני שיש בצבא. אצלי למשל בסיום קורס אחרי הטירונות קיבלתי שלב 07,צריך את זה על מנת לקבל רב"ט, אחרי זה שלב 09 לסמל, אחרי זה שלב 11 לסמ"ר.

the_contractor
19-04-07, 13:50
זה לא רק לפי פז"מ, כל עוד יש לך מקצוע ואתה לא נחשב כ"חייל כללי" אז הדרגות הולכות ביחד עם שלב מקצועי/מבחן שלב. וזה בכל מקצוע טכני שיש בצבא. אצלי למשל בסיום קורס אחרי הטירונות קיבלתי שלב 07,צריך את זה על מנת לקבל רב"ט, אחרי זה שלב 09 לסמל, אחרי זה שלב 11 לסמ"ר.

זה רק התנייה לקבלת הדרגה לא יישלכו אותך לקורס שלב 09 עם פז"מ של חודשיים
כמו שלא יישלח חייל קרבי לאימון מתקדם שהוא עוד לא סיים טירונות

OMRI-TURBO
19-04-07, 14:19
זה רק התנייה לקבלת הדרגה לא יישלכו אותך לקורס שלב 09 עם פז"מ של חודשיים
כמו שלא יישלח חייל קרבי לאימון מתקדם שהוא עוד לא סיים טירונות

נכון, אבל כן יכולים לקצר לך ככה את זמן קבלת הדרגה ובכל אופן השלב מקצועי הוא תנאי, ככה שיכול לעבור לך הפז"מ לדרגה ולא תקבל אותה אם אין לך שלב.

Gamerrrrr
19-04-07, 15:22

מ"פ זה לא דרגה, זה תפקיד. בשביל להיות מ"פ אתה צריך להיות קצין, כדי להיות קצין אתה צריך להיות חייל טוב ולהיות סמל. כדי להיות סמל או שתהיה דרך הפז"מ או שפשוט תהיה חייל טוב וויקדמו אותך בדרגות.

meni32
19-04-07, 16:06
מ"פ זה לא דרגה, זה תפקיד. בשביל להיות מ"פ אתה צריך להיות קצין, כדי להיות קצין אתה צריך להיות חייל טוב ולהיות סמל. כדי להיות סמל או שתהיה דרך הפז"מ או שפשוט תהיה חייל טוב וויקדמו אותך בדרגות.

טעית.
אפשר לצאת לקצונה גם בדרגת רב"ט.
ואני אומר זאת מניסיון.

ZivX
19-04-07, 16:27
אפשר גם ללכת למסלול קצונה יעודי..
שום דבר לא חד משמעי בצבא

Gamerrrrr
19-04-07, 19:47
טעית.
אפשר לצאת לקצונה גם בדרגת רב"ט.
ואני אומר זאת מניסיון.
כדי להתקבל לקורס קצינים אתה חייב לעבור קורס סמלים. לפעמים גם רב"טים מתחילים קורס קצונה, אבל זה בקומבינה ואלה לא קצינים קרביים בדר"כ.

erezg
19-04-07, 19:50
כדי להתקבל לקורס קצינים אתה חייב לעבור קורס סמלים. לפעמים גם רב"טים מתחילים קורס קצונה, אבל זה בקומבינה ואלה לא קצינים קרביים בדר"כ.

נהפוכהו.

מרבית החיילים שיוצאים לקצונה, לפחות עורפיים ותומכי לחימה, יוצאים טרם קבלת דרגת הסמל.
נוטים להעדיף כי חיילים יצאו לקצונה בפז"ם נמוך יותר וזאת בכדי שתיוותר להם יתרת שירות גדולה יותר בתור קצינים.

Gamerrrrr
19-04-07, 19:52
נהפוכהו.

מרבית החיילים שיוצאים לקצונה, לפחות עורפיים ותומכי לחימה, יוצאים טרם קבלת דרגת הסמל.
נוטים להעדיף כי חיילים יצאו לקצונה בפז"ם נמוך יותר וזאת בכדי שתיוותר להם יתרת שירות גדולה יותר בתור קצינים.
נו, אז זה מה שכתבתי בערך, קצינים לא קרביים יכולים להלקח לקורס קצונה בדרגת רב"ט בעוד שחיילים קרביים צריכים קורס סמלים. אין קורס סמלים לתומכי לחימה או לעורפיים.

erezg
19-04-07, 19:55
נו, אז זה מה שכתבתי בערך, קצינים לא קרביים יכולים להלקח לקורס קצונה בדרגת רב"ט בעוד שחיילים קרביים צריכים קורס סמלים. אין קורס סמלים לתומכי לחימה או לעורפיים.

שוב זה מאד תלוי.

לחיילים עורפיים אין קורס סמלים.
לעומת זאת, לחיילים תומכי לחימה מסויימים, דוגמת חיילים במשטרה צבאית, יש קורס סמלים ואף על פי כן, רובם המכריע יוצאים לקצונה מבלי לעשות קורס סמלים. מעבר לכך, חיילים שיוצאים לאחר שעשו קורס סמלים נחשבים "חריגים" מאחר ויתרת השירות שלהם קצרה יחסית לאחרים.

shikoLM
19-04-07, 20:17

מה זה קורס סמלים? אתה מתכוון לקורס סמ"בים אולי?
לרוב בקרבי יוצאים לקצונה רק אחרי קורס מ"כים אבל תמיד יהיו חריגי פז"ם.
קורס מ"כים מעניק קיצור דרגה רק למי שיצא אליו מיד בתום אימון מתקדם (הקצאה ראשונה) כל השאר בלאו הכי יקבלו סמל אחרי שנה ו-4.

חוץ מזה מי בכלל רוצה קצונה, סמ"ח מסייעת כבוד!:king:

roy555
19-04-07, 20:24
אחי אתה מש"ק תורנויות מהרנ"ג בקריה?

roy555
19-04-07, 20:25
למחוק

Nareznoy
19-04-07, 20:57
תודה, בכל אופן אני רוצה להגיע לתפקיד בכיר קרבי

Johnny
20-04-07, 00:36
shiko אני דווקא שמעתי שאחד הדברים הגרועים הוא לצאת לקורס מ"כים ביציאה מוקדמת.

shikoLM
20-04-07, 01:03
shiko אני דווקא שמעתי שאחד הדברים הגרועים הוא לצאת לקורס מ"כים ביציאה מוקדמת.

תגדיר גרוע?
בדרך כלל השפיצים יוצאים בהקצאה ראשונה וזה פחות או יותר נכפה עליהם, והסיבה העיקרית היא שמחזור אח"כ רוב רובם הולכים להיות מ"כים בבא"ח.
הרוב בד"כ רוצים לראות קו מיד אחרי אימון מתקדם ומעדיפים לצאת בהקצאה שנייה או שלישית.

Ronush
20-04-07, 16:02
מזל טוב צעירוס ;)

אליאב
20-04-07, 16:08
מזל טוב צעירוס ;)
תודה תודה
אני מודה, צעיר אני יהיה עד פז"מ של שנתיים וחצי בצבא. ואז 4 וחצי חודשים לשחרור אני יקבל את הכבוד שמגיע לי. למרות שתוקף תפקידי יש לי כבוד מפז"מ 0, כי אני מש"ק משמעת ותורנויות, נראה אותך מציק לי... :jockey:

אני חייב לציין שלעתי שנה ו-9 (פז"מ קבלת הסמל) זה אכן נחשב צעיר עדין, אבל בוא נזכור שבנות למשל בפז"מ כזה אוטוטו משתחררות, אז עדין זה תקופה מכובדת.

יוסי התותח
20-04-07, 16:09
אליאב מזל טוב יתותח על!!!!!!!!!!!!!
כפרה אני עליך אין אנשים כמוך אליאב...

אליאב
20-04-07, 17:30
אליאב מזל טוב יתותח על!!!!!!!!!!!!!
כפרה אני עליך אין אנשים כמוך אליאב...
חחח מי זה? איזה פירגון אני מסמיק (:

roy555
20-04-07, 18:28
אחי מאיפה את בקריה?

אליאב
20-04-07, 18:53
אחי מאיפה את בקריה?
אלר"ם.

Ronush
20-04-07, 20:08
תודה תודה
אני מודה, צעיר אני יהיה עד פז"מ של שנתיים וחצי בצבא. ואז 4 וחצי חודשים לשחרור אני יקבל את הכבוד שמגיע לי. למרות שתוקף תפקידי יש לי כבוד מפז"מ 0, כי אני מש"ק משמעת ותורנויות, נראה אותך מציק לי... :jockey:

אני חייב לציין שלעתי שנה ו-9 (פז"מ קבלת הסמל) זה אכן נחשב צעיר עדין, אבל בוא נזכור שבנות למשל בפז"מ כזה אוטוטו משתחררות, אז עדין זה תקופה מכובדת.

בהצלחה !