PDA

צפה בגרסא המלאה : מסור vs מתח - שאלה של מתחיל

orrr
07-05-14, 11:20
מה ההבדל בין תרגיל המסור למתח מבחינת קבוצת השרירים?
הרי מתח עובד על כל קבוצת השרירים בגב.
האם אפשר להחליף את תרגיל המסור במתח באחיזות שונות או בחתירה כנגד משקולות יד בשכיבה על הבטן?
אני שואל כי אני מתאמן בבית והטכניקה שלי די גרועה במסור, ואיני רוצה לגרום לעצמי פציעה.
תודה מראש.

roee2
09-05-14, 15:31
מה ההבדל בין תרגיל המסור למתח מבחינת קבוצת השרירים?
הרי מתח עובד על כל קבוצת השרירים בגב.
האם אפשר להחליף את תרגיל המסור במתח באחיזות שונות או בחתירה כנגד משקולות יד בשכיבה על הבטן?
אני שואל כי אני מתאמן בבית והטכניקה שלי די גרועה במסור, ואיני רוצה לגרום לעצמי פציעה.
תודה מראש.

דבר ראשון מתח אכן תרגיל הכי טוב לגב שהוא עובד על כל קבוצת השרירים בגב.
אבל אתה לא יכול להחליף אותו במסור מכיוון שמסור הוא תרגיל חתירה משמע לא עובד על הרוחב של הגב (הכנפיים מה שנקרא), לעומת מתח שעיקר עבודתו על הגב הוא על הרוחב של הגב ונותן לו את צורת המשולש.
הטכניקה של תרגיל המסור לא קשה במיוחד אני מציע לך לראות הרבה סירטונים באינטרנט איך עושים זאת ותעשה מול המראה עד שתצליח.
בהצלחה!

Homie
09-05-14, 20:43
טוב בקיצור אחרי כל הבולשיט שנכתב,
מבחינת מפרק הכתף מסור הוא פשוט תנועה חלקית (בערך 3/5 אם נדייק בערך ) מתנועת המתח,
תרגיל מעולה, לחיזוק ה"נעילה" בסוף המתח והאחיזה ביד גם כשמגיעים למשקלים כבדים, ואם כבר
אז גם לדעת על איזה לשמור על הגוף במנח תקין,
אף אחד מהם לא צריך לבוא במקום השני, אני אתן עדיפות למתח, אבל אין סיבה למה לא לעשות את שניהם.

roee2
10-05-14, 14:15
טוב בקיצור אחרי כל הבולשיט שנכתב,
מבחינת מפרק הכתף מסור הוא פשוט תנועה חלקית (בערך 3/5 אם נדייק בערך ) מתנועת המתח,
תרגיל מעולה, לחיזוק ה"נעילה" בסוף המתח והאחיזה ביד גם כשמגיעים למשקלים כבדים, ואם כבר
אז גם לדעת על איזה לשמור על הגוף במנח תקין,
אף אחד מהם לא צריך לבוא במקום השני, אני אתן עדיפות למתח, אבל אין סיבה למה לא לעשות את שניהם.

נשמע מקצועי..ממש בא לי להוריד בפנייך תכובע.
תהיה בטוח מר ויינגט שלא המצאתי את מה שכתבתי

Homie
11-05-14, 00:00
בשבילך זה יהיה מר
וויינגייט, מר קרוספיט, מר סטרונגמן, מר מאמן מתחרים (במשו שלא תכיר בכלל)

"מסור הוא תרגיל חתירה משמע לא עובד על הרוחב של הגב (הכנפיים מה שנקרא), לעומת מתח שעיקר עבודתו על הגב הוא על הרוחב של הגב ונותן לו את צורת המשולש."

שני התרגילים הם תרגילי פשיטה במפרק הכתף, הטווח תנועה במתח יותר גדול, כי הזווית תנועה יותר גדולה.
המסור מאפשר עבודה על טווח מת כביכול שאי אפשר לבצע מתח אלא אם אתה עושה מתח עם החזה,
אבל גם אז המנח של האמה טיפה שונה.
שני התרגילים עובדים על אותם שרירים לחלוטין, עם יחס שונה אומנם, אבל שניהם
יעבדו על הלטיסימוס דורסי, שהוא זה שנותן את הרוחב לגב (המנוח המקצועי שלך הוא "כנפיים")

moo
11-05-14, 00:42
המישור של התנועה שונה
בחתירות המקרבי שכמות יעבדו יותר

orrr
11-05-14, 07:48
תודה.