PDA

צפה בגרסא המלאה : דאמבלים? שאלה בשר למשהו שמתאמן אמר לי

Bir0x
18-04-07, 13:44
אני מודה שהכותרת גרועה,אין לי יכולת ביטוי גבוהה :p

אז ככה:
אני נמצא בתוכנית Ab כחודש שבו עשיתי תרגיל לחיצת חזה במוט חופשי 8x4 .
כשסיימתי ניגש אליי איזה מגודל ואמר לי שאם אני רוצה שהחזה יעבוד כמו שצריך מומלץ לי להחליף את המוט בשכיבה ובשיפוע עליון בעבודה עם דאמבלים בטענה שטווח התנועה גדול יותר והשהשריר "נמתח" יותר מאשר במוט,ובנוסף המליץ לי להעלות משקלים ולהוריד את מספר החזרות ל-6.
רציתי לדעת האם יש אמת בדבריו והאם מומלץ לנסות לעבוד עם דאמבלים במקום המוט ולהתחיל לעבוד עם 6 חזרות בסט? פשוט בשבועיים האחרונים אני שם לב שהחזה נשאר די מאחור גם מבחינת גודל וגם מבחינת משקלים. זה לא משמעותי אבל עדיין לעתיד..

------------------------------------------------------
אממ ועוד שאלה על הדרך שאני רוצה לדעת וזה בשביל חבר שלי שפה \איתי...הוא על 8-12% שומן גובה 1.70 ומשקל 61 בקיצור נראה סבבה כזה לא גדול ולא שחיף ויש לו מסת שרירים בינונית+ .המטרה זה גוף בלוק דוגמן[או:גוף ים] אז השאלה היא האם הוא יהיה חייב להתחיל לאכול בתפריט של עלייה במסה כדי להגיע לרמה כזאת או שהוא יכול פשוט איך שהוא עכשיו להתאמן נכון,לאכול מתפריט ניטרלי ומסודר ולהגיע?

תדוה רבה לכולם =]

toxicity
18-04-07, 13:47
אני מודה שהכותרת גרועה,אין לי יכולת ביטוי גבוהה :p

אז ככה:
אני נמצא בתוכנית Ab כחודש שבו עשיתי תרגיל לחיצת חזה במוט חופשי 8x4 .
כשסיימתי ניגש אליי איזה מגודל ואמר לי שאם אני רוצה שהחזה יעבוד כמו שצריך מומלץ לי להחליף את המוט בשכיבה ובשיפוע עליון בעבודה עם דאמבלים בטענה שטווח התנועה גדול יותר והשהשריר "נמתח" יותר מאשר במוט,ובנוסף המליץ לי להעלות משקלים ולהוריד את מספר החזרות ל-6.
רציתי לדעת האם יש אמת בדבריו והאם מומלץ לנסות לעבוד עם דאמבלים במקום המוט ולהתחיל לעבוד עם 6 חזרות בסט? פשוט בשבועיים האחרונים אני שם לב שהחזה נשאר די מאחור גם מבחינת גודל וגם מבחינת משקלים. זה לא משמעותי אבל עדיין לעתיד..

------------------------------------------------------
אממ ועוד שאלה על הדרך שאני רוצה לדעת וזה בשביל חבר שלי שפה \איתי...הוא על 8-12% שומן גובה 1.70 ומשקל 61 בקיצור נראה סבבה כזה לא גדול ולא שחיף ויש לו מסת שרירים בינונית+ .המטרה זה גוף בלוק דוגמן[או:גוף ים] אז השאלה היא האם הוא יהיה חייב להתחיל לאכול בתפריט של עלייה במסה כדי להגיע לרמה כזאת או שהוא יכול פשוט איך שהוא עכשיו להתאמן נכון,לאכול מתפריט ניטרלי ומסודר ולהגיע?

תדוה רבה לכולם =]
לא חושב שזה טווח תנועה יותר גדול אלא יותר מאזן את שרירי החזה שכל אחד יעבוד אותו דבר..

Vee
18-04-07, 14:22
טווח התנועה באמת יותר גדול, והשרירים המייצבים עובדים יותר. בקשר למספר החזרות, זה שונה אצל כל אחד... בעקרון הטווח המומלץ הוא 8-12 חזרות.
בנוגע לחבר שלך, 8% ו 12% זה יום ולילה. תהיה יותר ספציפי. בכל אופן אני מאמין שהוא יצטרך לעלות במאסה.

יונתן מהמעלית
18-04-07, 18:36
בדמבאלס יש אולי יותק מתיחה
אבל השרירים המייצבים עובדים יותר

עם תתפוס מוט בבנצ' רחב
אבל אחיזה רבה לא סתם
אז תיראה שהחזה שלך ימתח ממש טוב עוד ליפני שתרד לסוף
וגם המייצבים יעבדו פחות ממש שהם עובדים בדמבאלס

ולחבר שלך

מה אתה חושב?
שהוא יוכל להגיע לכול גוף שונה ממה שעכשיו ע"י מאזן נטרלי?

gman
18-04-07, 18:46
חשוב לגוון, על כל אחד משהו אחר עובד יותר טוב.

zidan
18-04-07, 18:55
[quote=יונתן מהמעלית]

עם תתפוס מוט בבנצ' רחב
אבל אחיזה רבה לא סתם
אז תיראה שהחזה שלך ימתח ממש טוב עוד ליפני שתרד לסוף

quote]

לא מדיוק,האחיזה הכי טובה היא אחיזה נורמלית ברוחב הכתפיים,אולי טיפה יותר,אחיזה רחבה תפעיל לחץ על מפרק הכתף(אם ככה אומרים את זה,פשוט אני לא מכיר תשם בעברית) ותשחוק אותו.

YNZ
18-04-07, 19:15
האחיזה הכי טובה זה איפה שאתה הכי חזק ..

Yoshi-Moto
18-04-07, 19:43
טווח התנועה יותר ארוך, אבל זה לא אומר שהתרגיל יותר אפקטיבי... מה שחשוב זה איך אתה גודל מהתרגיל הזה.
והגיוון, גם הוא חשוב,אם אתה עושה את התרגיל הזה כבר מעל לחודשיים,באותו מספר חזרות, הגיע הזמן לשנות לתרגיל אחר, לא בהכרח למה שהוא אמר.

לגבי החבר שלך, אם הוא יאכל טוב וישקיע זה יכול רק לעזור לו להגיע ליעד שלו בפחות זמן.. אם הוא לא ישקיע זה יקח לו פשוט יותר זמן..

Amit
18-04-07, 20:31
האחיזה הכי טובה זה איפה שאתה הכי חזק ..
יש הרבה שחושבים ככה לדעתי זה באמת הכי נכון לאחוז ככה אבל רק דעתי
אני לא מבין תאלה שמחליטים שיש אחיזה שהיא הכי טובה כל אחד ומה שמתאים לו..

zidan
18-04-07, 20:38
יש הרבה שחושבים ככה לדעתי זה באמת הכי נכון לאחוז ככה אבל רק דעתי
אני לא מבין תאלה שמחליטים שיש אחיזה שהיא הכי טובה כל אחד ומה שמתאים לו..

זה נכון,אבל עד גבול מסויים,רחב מדי-לא בריא,צר מדי-לא מתמקד בחזה,צריך למצוא תאיזון..

shay
18-04-07, 20:41
אחיזה הנכונה היא קצת יותר מרוחב כתפיים.

Jones
18-04-07, 20:45
אחיזה הנכונה היא קצת יותר מרוחב כתפיים.

תלוי איך אתה מגדיר אחיזה נכונה.

gman
18-04-07, 21:12
אם מחזיקים רחב מדי זה גורם לאמה לעוות את עצמה יותר מדי...

Leo
18-04-07, 21:17
הוא צודק , לחיצת חזה עם דאמבלים יותר טובה בהרבה ממוט לפיתוח החזה ... אבל מה? לחיצת חזה במוט יותר טובה גם לטריספס לחזה ולכתף קדמית , אז מה עכשיו עדיף , 3 סטים של לחיצת חזה במוט , או לחיצה בדאמבלים 3 סטים כתפיים קדמיות 3 סטים ויד אחורית 3 סטים?