PDA

צפה בגרסא המלאה : פשיטת מרפקים אחיזה הפוכה?

שריר בתחת
18-04-07, 22:31
המאמן שלי נתן לי היום לעבוד על יד אחורית אם פולי עליון במוט ישר אבל האחיזה שתהיה הפוכה
עכשו שאלה מה זה נותן ? זה עושה תהבדל בין הרגלי לזה

Jones
18-04-07, 22:35
זה פשוט משנה את הזווית שבה אתה עובד,גיוון תרגילים תמיד עוזר!

jonathan
18-04-07, 22:59
תנועת הפשיטה עובדת על יד אחורית.כל זווית שונה של פשיטה עובדת על סיבי שריר שונים ביד אחורית.לכן,טוב לגוון,ואם זה עם התרגיל הזה אז זה בסדר גמור.

m0she
19-04-07, 00:28
זה ממש לא עוזר בכלום. מנח כף היד לא רלוונטי מבחינת עבודה על יד אחורית , ככה שעדיף לתפוס איך שתעמיס הכי הרבה משקל.

Ori-Silver
19-04-07, 00:29
אני הייתי מוותר על התרגיל הזה ונשאר עם פושדאוון רגיל
א.בגלל שאפשר להרים פחות משקל בגלל שיותר קשה להחזיק את המוט
ב.בגלל שהטווח תנועה בו הוא יותר קצר מפושדאוון רגיל(הידיים נתקעות ברגליים ואי אפשר לסיים את כל התנועה)

jonathan
19-04-07, 00:39
אני הייתי מוותר על התרגיל הזה ונשאר עם פושדאוון רגיל
א.בגלל שאפשר להרים פחות משקל בגלל שיותר קשה להחזיק את המוט
ב.בגלל שהטווח תנועה בו הוא יותר קצר מפושדאוון רגיל(הידיים נתקעות ברגליים ואי אפשר לסיים את כל התנועה)

לדעתי אלה לא סיבות לשלול את התרגיל הזה.
נתחיל בכך שהמשקל הוא לא מדד להתפתחות של השריר.
יותר קשה להחזיק את המוט זה נכון אבל זה ממש בקטנה.
הטווח תנועה הוא בסדר גמור,ולי לפחות לא נתקע ברגליים(איך לעזעזל זה מצליח להתקע לך ברגליים לא הבנתי..)

m0she
19-04-07, 00:41
כמובן שהמשקל הוא מדד , הכל עניין של עומס. אם אתה מעמיס פחות כי אתה מתקשה להחזיק את המשקל כמו שצריך בגלל האמות , אתה סתם מבזבז את הזמן. עדיף לתפוס ככה שיהיה אפשר להעמיס משקל. במיוחד כשהשינוי במנח כף היד לא משנה מבחינת שריר המטרה.

shikoLM
19-04-07, 00:51
כמו שאמרו פה אין שום משמעות, ואם אני לא טועה זה בגלל שנקודת החיבור של הטרייספס, בניגוד לשרירי כופפי המרפק, נמצאת מעל המרפק מה שאומר שהוא לא מושפע ממנח כף היד.

jonathan
19-04-07, 00:55
כמובן שהמשקל הוא מדד , הכל עניין של עומס. אם אתה מעמיס פחות כי אתה מתקשה להחזיק את המשקל כמו שצריך בגלל האמות , אתה סתם מבזבז את הזמן. עדיף לתפוס ככה שיהיה אפשר להעמיס משקל. במיוחד כשהשינוי במנח כף היד לא משנה מבחינת שריר המטרה.
לפי נקודת המבט שלי,המשקל יותר נמוך בגלל שאין תמיכה של החזה ושל הגוף.
כשאתה עושה פושדאון(עם פולי עליון)החזה לוקח חלק(הוא מתכווץ מעט)הבטן מתגייסת.
והגוף נשען קצת.
לכן המשקל ששמים הוא יותר גבוה.
לעומת פושדאון הפוך,שהגוף מתרחק מהמוט זאת אומרת,לא עוזר לדחיפה למטה.
אז המשקל בהתאם.
לכן במקרה הזה,עדיף לא להכניס את נושא המשקל ליעילות התרגיל.

m0she
19-04-07, 01:45
החזה לא לוקח חלק אם אין תזוזה במפרק הכתף , ולא אמורה להיות תנועה כזו בפושדאון. זו תנועה נקייה ומבודדת של המרפק. אנחנו לא מדברים על צ'יט , מדברים על ביצוע נקי.

shikoLM , הסיבה היא שהinsertion של הטרייספס נמצא בעצם הulna ולא בradius בניגוד לשרירים שבמדור הקדמי של הזרוע. הulna לא מושפעת משינויים במנח כף היד , הradius מתגלגלת עליה.

shikoLM
19-04-07, 02:36
shikoLM , הסיבה היא שהinsertion של הטרייספס נמצא בעצם הulna ולא בradius בניגוד לשרירים שבמדור הקדמי של הזרוע. הulna לא מושפעת משינויים במנח כף היד , הradius מתגלגלת עליה.

צריך לחזור ולרענן את החומר...:book:
זיכרוני בגד וטעיתי לחשוב שהנק' חיבור היא על ה-humerus ולא ה-ulna.
מה שמזכיר לי שהבייספס מתחבר על ה-radius והוא בעצם מבצע את הסיבוב מפרונציה לסופינציה.
עכשיו כבר מאוחר מחר כבר נחזור לספרים לסדר קצת דברים שהתבלבלו.

jonathan
19-04-07, 08:13
החזה לא לוקח חלק אם אין תזוזה במפרק הכתף , ולא אמורה להיות תנועה כזו בפושדאון. זו תנועה נקייה ומבודדת של המרפק. אנחנו לא מדברים על צ'יט , מדברים על ביצוע נקי.

אז מה שאתה אומר,ששינוי זווית כף היד בהחזקה של המוט בפשיטה זה לא כמו בבבייספס?
זאת אומרת,שאין הבדל אם להחזיק ככה או ככה?

maya
19-04-07, 08:39
ההבדל הוא בזה ככול שהיד בכפיפה כלומר מורמת למעלה הראש הארוך (לונג הד) של היד האחורית (טריספס) במצב מאורך ולהפך
לדוגמא: בפשיטת מרפקים כנגד פולי תחתון או משקולת מאחורי הראש הטריספס מאורך
תרגילים שהוא מקוצר שהיד בפשיטה כמו פשיטת מרפקים בהטית גב או מקבילים צר

הפוך ביד קדמית לדוגמא כפיפת מרפקים בשיפע 60 הביספס מאורך
כפיפת מרפקים בכסא כומר (פריצר) השריר מקוצר כי היד בכפיפה

gman
19-04-07, 10:52
אז מה שאתה אומר,ששינוי זווית כף היד בהחזקה של המוט בפשיטה זה לא כמו בבבייספס?
זאת אומרת,שאין הבדל אם להחזיק ככה או ככה?
יש רק שריר אחד של פשיטת מרפק, שהוא הטריספס, לעומת 3 שרירים של כפיפות מרפק,שכל אחד עובד פחות או יותר בזויות מסוימות...

jonathan
19-04-07, 16:11
יש רק שריר אחד של פשיטת מרפק, שהוא הטריספס, לעומת 3 שרירים של כפיפות מרפק,שכל אחד עובד פחות או יותר בזויות מסוימות...
לטרייספס יש שלושה ראשים.
כל זווית עובדת עם דגש בצורה כזאת או אחרת על ראש מסויים

m0she
19-04-07, 20:52
יש עוד שריר שעושה פשיטה במרפק , אבל גם בספרי אנטומיה כתוב שהוא לא חשוב אז נעזוב אותו.

taus , אין משמעות למנח כף היד. הדבר היחיד שמשפיע הוא מנח הכתף - בגלל שהorigin של הראש הארוך הוא בinfraglenoid tubercle [זה נמצא בעצם השכמה (scapula).. לא חשוב] יש השפעה של הכתף על פעילות השריר. אם הכתף בhyperextension , משמע הזרוע "מאחורי הגב" , הראש הארוך יוכל לספק פחות כח ורוב העומס יפול על שני הראשים האחרים.

shahaflol
19-04-07, 20:56
יש עוד שריר שעושה פשיטה במרפק , אבל גם בספרי אנטומיה כתוב שהוא לא חשוב אז נעזוב אותו.

taus , אין משמעות למנח כף היד. הדבר היחיד שמשפיע הוא מנח הכתף - בגלל שהorigin של הראש הארוך הוא בinfraglenoid tubercle [זה נמצא בעצם השכמה (scapula).. לא חשוב] יש השפעה של הכתף על פעילות השריר. אם הכתף בhyperextension , משמע הזרוע "מאחורי הגב" , הראש הארוך יוכל לספק פחות כח ורוב העומס יפול על שני הראשים האחרים.
(מצטער על ההתלבשות על הפוסט)
משה, יש לך עוד אתרי נתונים של מחקרים חוץ מpubmed? גם באנגלית וגם בעברית יעזרו.

m0she
19-04-07, 20:57
scholar.google.com
מריץ חיפוש בכל מאגר מחקרי שקיים.

shikoLM
19-04-07, 21:14

אתה מתכוון במקרה ל-anconeus שמסייע לטרייספס בפשיטה של האמה ובין היתר מייצב את המפרק ומבצע גם אבדקציה ב-ulna במצב של פרונציה.

m0she
19-04-07, 21:20
כן , אני מדבר על anconeus. אפילו בMOORE הוא מוגדר כשריר קטן ולא חשוב.
נראה שהעתקת את הפעולות מהטבלה שלהם :ph34r:

shikoLM
19-04-07, 21:26
כן , אני מדבר על anconeus. אפילו בMOORE הוא מוגדר כשריר קטן ולא חשוב.
נראה שהעתקת את הפעולות מהטבלה שלהם :ph34r:

מרענן קצת דברים נשכחים.:bot:
אני בטוח שגם אתה מציץ מידי פעם בספרים שלך רק כדי להיות בטוח...:whistle:

m0she
19-04-07, 21:28
ודאי .. ספרות [מקצועית] היא לא מילה גסה :book:

מתן18
19-04-07, 21:34
אממ הייתי בטוח שכתבתי הודעה באשכול הזה..מוזר מאוד..:boxing: :boxing:

m0she
19-04-07, 21:36
כבר עניתי על זה לsix pack , אני לא צריך להסביר את עצמי 100 פעם. הרמה משתפרת , פורום הVIP עושה רושם טוב. אם לא ישתפר , לא תראה אותי - אני מבטיח לך.

מתן18
19-04-07, 21:50
כבר עניתי על זה לsix pack , אני לא צריך להסביר את עצמי 100 פעם. הרמה משתפרת , פורום הVIP עושה רושם טוב. אם לא ישתפר , לא תראה אותי - אני מבטיח לך.

לא משהה..התכוונתי שההודעה שלי נעלמה כלא הייתה..לא התכוונתי שאני מחכה לתשובה שלך.[ובקשר לVIP קשה לי להאמין שזה יעשה טוב..אם זה מה שהוא גרם לאנשים פה עד עכשיו(כעס,בילבול,אכזבה מההנהלה ועוד) אז קל וחומר שכאשר הוא יתפוס תוצאה יהיה פה בלאגן עצום]..ולדעתי עשית מה זה שטות עם ההודעת פרישה הטיפשית הזאת..ולא מספיק זה..גם לא עמדת בזה..אבל זה שטויות..זכותך להתחרט וזאת זכות לכולם שנשארת..:jockey:

m0she
19-04-07, 21:56
מזל שלא אכפת לי מה אתה חושב..

Leo
19-04-07, 21:59
משה שחכתי משהו פשוט מאוד , אחיזה הפוכה עובדת טיפה על פושטי כף היד גם , כשאחיזה רגילה עובדת על כופפי כף היד ( שמילא עובדים בכל התרגילים)

צריך גם לאמן אמות מידי פעם , חוץ מזה לא צריך ספר אנטומיה כדי לראות ששינוי מסופינציה לפרונטציה מזיזה את הגיד של הטריספס לצד טיפה , זה נותן גיוון מסויים בתוכנית.

מתן18
19-04-07, 22:01
מזל שלא אכפת לי מה אתה חושב..

זה ידוע שאתה בחור אמין..:whistle:

סתם גבר,אני לא הולך להיכנס איתך לוויכוח,שיהיה לך בכיף באמת..TAKE IT EASY..

m0she
19-04-07, 22:03
צריך ספר אנטומיה כדי לדעת שהגיד של הטרייספס נכנס לolecranon process של האולנה ושינוי במנח כף היד לא משפיע בכלל.

בכל אופן , צריכים להחליט - זה תרגיל לאמות או תרגיל לטרייספס? אם זה תרגיל לטרייספס , אין סיבה להגביל אותו בגלל כופפי כף היד. אם רוצים לאמן אמות עושים תרגיל לאמות , פשוט וקל.